Nederland. Stadsberiehten. f en onderdeelen waren losgedraaid, met de bedoeling om den trein te doen ontsporen. Do keizerin-weduwe ver liet met de grootvorstin Olga on de grootvorsten Michael en Nicolaas den trein en begaf zich te voet naar het naastbij gelegen station. Verscheidene spoorwegbeambten moeten in hechtenis genomen zijn. Het is waar dat de keizerin-weduwe in het laatst van October over den Kankasischon spoorweg heelt gereisd, maar tot dusver wordt het bericht niet bevestigd. 8PAWJK. Uit Manilla wordt gemeld, dat majoor Arteaga met vier honderd man bij Montalvan vierduizend opstandelingen heeft verslagen. De rebellen vorloren zestig dooden. Bovendien zijn de opstandelingen, die zich te Nueleta verschanst hadden, verslagen. De stad werd genomen na een hardnekkig gevecht waarin de opstandelingen 400 en de Spanjaarden 33 dooden bekwamen. TURKIJH. Uit Konstautinopel wordt gemeld, dat te Everek een honderdtal Armenier-iziju vennoord en vele huizen geplnnderd. De overheid is ondanks haar krachtige pogingen er niet in kunnen slagen de geweld dadigheden te beletten. VKRKKAIttDK *TATK\. De invloed van Mc. Kinley's verkiezing is reeds merkbaar op de spaarbanken. Terwijl gedurende de laatste vier maanden voor een be drag van ruim twaalf millioen dollars meer was terugbe taald dan ingelegd is nu juist het omgekeerde hot geval. Uit alle deelen van het land komen berichten van een hernieuwde bedrijvigheid. Overal zijn fabrieken maal derijen en ruijuen waarin langen tijd niet gewerkt was, heropend in sommige wordt zelfs met overuren gewerkt. Men raamtdat ongeveer 100.000 werklieden opnieuw werk hebben gevonden, vooral in de ijzer- en wol-in dustrie is groote verbetering merkbaar. Carnegie de groote industrieel van Pittsburg, seinde aan Mc. Kinley »Allos draagt tot den voorspoed bij. Wij hebben heden order gegeven tot het voltooien van nieuwe werken en gaan voort met onze verbeteringendie wij hadden moeten uitstellen Een groote firma te Chicago heeft Bryan een salaris van 25000 per jaar aangeboden wanneer bij wil op treden als haar rechtskundig adviseur. De candidaat der zilvermannen heelt geweigerd en antwoorddedat hij zich gedurende de volgende vier jaren geheel zal wijden aan de beweging ten gunste van het bimetallisme. X WITS KR Ij AA H. Voor het volksinitiatief over de naasting der spoorwegen door den staat zijn nog geen 30,000 onderteekeuingen bijeengebracht. De Grütli-ver- eeniging heeft 13,000, de spoorwegambtenaren hebben 10,000 haudteekeningen verzameld. In de landbouw districten die hun stem hebben toegezegd is nog geen begin gemaakt met het vragen van onderteekeningen maar men vreest toch dat voor de sluiting der lijsten den 6en December, het vereischte bedrag van 50,000 niet zal zijn bereikt. A T J K Si. Officiëel werd uit Atjeh den 10 geseind Eeue compagnie van Öamahaui blijft te Nerdjid in Drapoeriten gerieve van de mobiele colonnes ageerende in de bovenstreken der XXII Moekims. Zondag is het gebergte bezuiden Biloel en Lamkrah tot eene hoogte van 500 Meters doorzocht waarbij een militair beneden den rang van officier van vermoeienis bezweken is. Veeziekten. In het afgeloopen jaar zijn alleen in de Rijnpro vincie aan longziekte bezweken en afgemaakt 1330 btuks vee en aan miltvuur 532 stuks, waarvoor aan schade loosstelling is uitbetaald 383,140 Mark. In- en doorvoer uit België. De ministers van binnenlandsche zaken en van fi nanciën brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in- q—ra'i.ii'W.'» w.w-rairn'.ani m en doorvoer uit België van rundvee, schapen en geiten is toegestaan op de volgende voorwaarden A. bij invoer van rundvee, schapen en geiten, bestemd voor de fokkerij 1°. dat aan het eerste kantoor worde overgelegd eene verklaring van de overheid van do plaats van herkomst binnen de laatste 8 dagen afgegeven, ten bewijzea. dat de dieren de laatste 20 dagen te dier plaatse zijn geweest en b. dat te dier plaatse wanneer het rundvee betreft, in de laatste 120 dagen geen besmettelijke long ziekte en in de laatste 6 weken geeno veepest en geen mond- en klauwzeer wanneer het schapen betreft, in de laatste 6 weken geene veepest, geen mond- en klauwzeer, geone schaapspokken en geen rotkrenpelwanneer het geiten betreft, in de laatste 6 weken geen mond- on klauw zeer en geene scbaapspokken zijn voorgekomen 2°. dat de diereu aan het eerste kantoor door den dis trictsveearts worden gekenrd en gezond bevonden. Deze veearts is bevoegd, bij eenigen tvijfel daaromtrent, den invoer slechts toe te laten ouder voorwaarde, dat de die ren zoo spoedig mogelijk, afgescheiden van ander vee, naar de plaats van bestemming worden doorgevoerd, aldaar de 15 volgende dageu afgezonderd worden gehouden en niet met ander vee in aanraking gebracht worden, dan na door den districtsveearts opnieuw te zijn gekeurd en gezond bevonden B. bij invoer vau rundvee, schapen en geiten, bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepon de exportslach terijen 1°. is gelijk sub A, 1°; 2°. dat de dieren zoo spoedig mogelijk afgescheidon van ander vee naar de plaats van bestemming worden doorgevoerd per spoor, zonder overlading in aizonder- lijke, gesloten en verzegelde wagens 3°. dat de ontzegeling der wagens op de plaats van bestemming geschiedein tegenwoordigheid van den districtsveearts 4°. dat de dieren op do plaats van bestemming, onder politietoezicht zoowel ontladen als vervoerd worden naar de slachtplaats waar zij van ander vee afgezonderd zijn te houden en binnen 24 uren onder politietoezicht moeten zijn geslacht; C. bij doorvoer van rundvee schapen en geiten dat de dieren, na aan het eerBte kantoor door den districts veearts te zijn gekeurd en gezond bevonden zoo spoedig mogelijk afgescheiden van ander vee worden doorge voerd per spoor, zonder verdere overlading in afzonder lijke en verzegelde wagens. (St.-Ct.) Vermiste bankbiljetten. De commissaris vau politie iu do 6e sectie, bureau Oudebrugsteeg te Amsterdamverzoekt beleefd doch dringend de opsporing en inbeslagname van de navolgende 1 bankbiljet van 60,— gemerkt D. H. 2074 1 25,— H. J. 3568 1 60,— E. T. 6924 1 40,— F. V. 6384 1 25,— O. F. 1943 1 25,- P. IJ. 6752 1 200,— I. I. 613 1 300,— F. F. 8437 1 300,- G. G. 8005 1 muntbiljet 50,- 6929 1 bankbiljet 100,— F. U. 4203 1 25,— P. X. 6235 I muntbiljet j> 10- O. 4506 Tevens van 1 postzak model n». 5, waarop met zwarte letters «Spoorwegpostkantoor No. 1 eu over de lengte 1 roode en 1 blauwe streep ter breedte van circa 2 cen timeter. Haarlem. De onlangs vermelde quaestie over het voetpad te Schoten dat thans nog door politie wordt bewaakt zal den 18en dezer voor de Haarlem- sche Rechtbank behandeld worden. He brug bij Velzen. Op de begrooting voor Waterstaat is eene som van f 10.000 gevraagd als eerste termijn voor de kosten van wijziging vau don kanaalovergang bij Velsen. Dat ver- «Gij hebt gelijk, mr. Rock. Mag ik u een glas port aanbieden en mijnbeer Leviugor schonk oen glas wijn uit de flesch, die op tafol stond, en schoof het hem toe. Zelf nam hij ook een weinig, om hem gezelschap te houden. «Ik zou denken, dat gij hier in de buurt wel een geschikte vrouw zoudt kannen vinden,'' vorvolgde hij. »Op nw gezondheid, mijnheer 1" zei Samuel, terwijl hij het glas uitdronk, dat onmiddellijk door den heer Levinger weer werd gevuld. «Ik zeg niet, dat zulk een meisje niet te vinden isik zeg zelfs niet, dat ik zulk een meisje niet reeds gevonden heb, maar trouwen, dat is wat anders 1" »Zoo, zoo!' zei de heer Levinger. Samuel nam zijn glas weer op on dronk het leeg tot op de helft. De wijn wa3 zwaar en daar hij in een paar nar niet gegeten had, deed deze spoedig ziju invloed ge voelen. Samuel werd spraakzaam. «Zou ik u eens om raad mogen vrageD, mijnheer Ik zou blij zijn, wanneer n mij dien mocht willen geven want u is de verstandigste man uit do buurt. En u praat bovendien mot veel. »Het zal mij een genoegen zijn, wanneer ik een oud vriend en een pachier als gij met mjjn raad van dienst kau zijn," antwoordde de heer Levinger.» Wat is de moei lijkheid Samuel dronk zijn tweede glas uit en voelde," dat de wijn hem naar het hoofd steeg, waardoor hij hoe langer hoe welsprekender werd. »L)e moeilijkheid is deze, mijnheer. Als 't u belieft nog een beetje. Ik drink nooit geregeld wijn het is te duur doch deze is bepaald een goede soort en het verheugt het hart des menschen, zooals in den Bijbel staat. Het geval is, in 't kort gezegd, zóó ik ken een meisje dat ik graag zon willen trouwenik ben er verzot op doch zij wil mij niet hebben, zij heeft mij tenminste om uitstel gevraagd." «Waarom het niet bij een ander geprobeerd?" «Omdat ik geen andere wil hebben, mijnheer Levin ger," antwoordde hij, plotseling vnnr vattende. «Dat meisje moet ik hebben en geen andore en ik zal haar krijgen, al zon ik ook mijn halve loven op haar moeten wachten." «Gij meent het ernstig en dat is een eerste voorwaarde voor uw succes. En wie kan die dame zijn «Wie ze kan zijn Ik dacht «fat u het wist. Er is in den omtrek maar één, die het kan zijn. Joan Haste, natuurlijk. Joan Haste Ah zoo 1 Ja, dat is een lief, aardig meisje." «Lief en aardig? Ja, dat is zij. Voor mij is zij, wat de zon is voor het koren en het water voor de visch. Zonder haar kan ik niet leven. Ik heb haar jaren lang gadegeslagen, toen zij nog een kind was ik heb haar in al haar doen en laten bespied, want ik wilde niet graag een dwaasheid doen en niet in een vlaag wegge ven wat ik verdiend heb, omdat ik mij heb laten in pakken door een mooi gezicht." «Misschien zijt gij wel wat al te voorzichtig geweest, mijnheer Rock." «Het kan zijn in allen gevalle word ik er na voor gestraft Een maand geleden heb ik haar mijn liefde verklaard, want ik kon niet langer zwijgen." «Aan Joan Haste «Ja, aan Joan Haste. Haar tante was van alles op de hoogte, doch zij scheen mij niet te kunnen helpen." «Eu wat zei Joan «Zy zei, dat ze mij niet lief had, en dat ze mij nooit lief zou krijgen en ook nooit met mij zon willen trou wen maar ze zei ook, dat zij aan geen ander n_an dacht." «Neem mij niet kwalijk, mr. Rock, maar had dit on derhoud plaats vóór kapitein Graves en Joan Haste el kaar bij Ramborougb Abbey ontmoetten Ik zon graag den datum willen weten, dat is alles." «Het was op dienzelfden namiddag, mijnheer. Kapi tein Graves moet daar kort na mijn vertrek langs gekomen zijn." Samnel zweeg en wreef zenuwachtig zijn blanke han den over elkaar, alsof hij ze waschte door die vraag van den heer Levinger was zeker een nieuwe en onaan gename gedachte bij hem opgekomen. «Verder «Verder heb ik niets meer te vertellen, mjjnheer, be halve dat ik de dwaasheid beging mjj te laten ontglip- betering var» den overgang noodig is, werd in de afdee lingon der Tweede Kamer niet betwist, maar vrij alge meen had men bezwaar dit krediet te verleenen zonder nadere toelichting omtrent de wijze, waarop het zal worden besteed. De Memorie van Toelichting vermeldt enkel, dat verschillende oplossingen thans een pnnt van onderzoek uitmaken en dat met Gedeputeerde Staten vaD Noord-Holland in overleg is getreden. Hef toestaan van een eersten termijn voor verder niet omschreven wijzi ging van den overgang zoa nederkomen op het geven van een blanco krediet. Alvorens voor deze zaak gelden toe te staan, wenschte men in kennis gesteld te worden met het vastgestelde plan voor dit werk en te weten, welke uitgaven met de uitvoering daarvan gemoeid zonden zijn. Sommige leden voegden hieraan toe, dat zjj zich in geen geval zouden kunnen vereenigen met een voorstel om de brug door een stoompont te vervangen. De brug te Velsen is toch de eenige verbinding tusschen de beide door het Noordzeekanaal gescheiden gedeelten van Noord- Holland eu nog in 1891 is een bedrag van f 104.786 besteed om haar door verplaatsing van den draaipijler geschikt te maken voor eene door vaartopening van 30 M. tot wegneming van het scheepvaartbezwaar. Het verkeer over die brug is zeer druk. Blijkens een bijlage van het rapport der commissie voor het Noordzeekanaal, passeerden bijvoorbeeld in de maand Augustus 1891 ge middeld 2491 personen per dag de brug het maximum bedroeg voor personen 8130, voor losse paarden en vee 1183, voor handkarren 116 en voor paarden met voertui gen 158 op één dag tnsschen 8 uur 's ochtends en 8 uur 's avonds Spanbroek. Herkozen tot lid van het dage lij ksch bestuur der banne Spanbroek de heer C. Klaver en tot hoofdingeland de heer P. Helder. Gekozen tot hoofdingeland de heer P. Vriend. Zaak—Akkerman. St. Maarten. De raad dezer gemeente heeft den 11 besloten, tegen 1 Januari eeue onderwijzeres te be noemen op een tractement van f 650 en den heer Ak kerman als onderwijzer te ontslaan. Mond- en klauwzeer. Onder het rundvee van A. de Ridder, te Amster dam (Noorder IJpolder), is mond- en klauwzeer gecon stateerd. Laatste Berichten. He lulnistcriecle crisis in België, BRUSSEL, 11 Nov. Het ontslag van den minister van oorlog is heden door den koning aangenomen. De minister van spoorwegen zal de portefeuille van oorlog waarnemen totdat een opvolger gevonden is voor gene raal Brassine. De schadevergoeding voor Jameson's Inval. LONDEN 11 Nov. Een telegram nit Johannesburg meldt, dat de Transvaalsche regeering besloten heeft van de Chartered Company een schadevergoeding van één millioen pond sterling te eiscben voor Jameson's inval, Vermogensbelasting. Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt, dat met 1 November j.l. de eerste termijn der over het loo- pende dienstjaar verschuldigde vermogensbelasting ver streken is en dat aanzuivering ten spoedigste geschieden moetindien men de toezending eener waarschuwing wil voorkomen. Concert. Dezer dagen zal eene inteekenlijst rondgaan voor een concert op donderdag, den 19 in het lokaal Har monie. Aan deze muzikale soirée zullen medewerken de heeren Jan Luijt (viool), Joh. C. Hoek (violoncel), beiden leden van het orkest van het Concertgebouw, Her man van Dam (piano), alsmede de heer en mevrouw HavermanPost (zaug). Aan aanbevelingen van elders ontbreekt het dit ge zelschap geenszins. B. v. over den heer J. C. Hoek laten pen, dat haar vader niet bekend was, en daarover scheen zij zich zeer boos te maken." «Dat was waarschijnlijk ook niet de beste weg, om n aangenaam bij haar te maken," antwoordde de heer Levinger. «Gij zijt het dns niet eens met haar kunnen worden «Ja, en neen I Ik ontdekte, dat zij voor haar tante zoo bang is als de dood en die is op mijn kant; ik ben met haar overeengekomen, dat ik nog eens zes maan den zon wachten, en dan terug mocht keeren, mits ik beloofde dat ik er niet met jufirouw Gillingwater over sprak." «Gij hebt das gespeculeerd op de angst van het jonge meisje. Niet bijzonder beleefd, zon ik ineenen." «Het was het eenige wat ik kon doen, mijnheer hon den, die van honger sterven, moeten afval eten, zegt het spreekwoord. Eu nn, mijnheer Levinger, wanneer u mij knnt helpen zal ik a ten eeuwigen dage dankbaar zijn In Bradmoath wordt er verteld, dat u meer omtrent Joan's geboorte weet, dat u zich gedeeltelijk met haar opvoeding hebt belast, en daarom heb ik hierover met u durven spreken want ik heb alleen beloofd, dat ik er haar tante niets van zon zeggen. «Werkelijk, mijnheer Rock? In Bradmouth hebben ze lange tongen en open ooren. En daar gij haar toch wilt trouwen, zie ik er geen bezwaar in u te vertellen, dat zij niet zoo geheel en al ongelijk hebben. Toevallig weet ik iets omtrent Joan's vader, doch ik mag zijn naam niet noemen. Hij was een gentleman en is reeds jaren dood doch hij heelt mij, al is het ook niet offi- ciëel, in zekeren zin belast met de verantwoordelijkheid omtrent haar en mij een kleine, maar toch voldoende som gelds gegeven, welke te haren bate moet gebruikt worden, op een wijze, zooals ik goedvind, mits zij niet opgevoed werd als een dame. Dit alles vertel ik n, mijn heer Rock, om u eenigszins op de hoogte te brengen doch dit voeg ik er bij wanneer gij er een enkel woord van oververtelt, hetzij aan Joan of aan iemand anders, behoeft gjj niet meer op mijne hulp te rekenen. Gij ziet dat ik openhartig ben ik eisch geen belofte van n, doch ik doe alleen een beroep op uw eigen belang." (JVordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 2