Nederland. Kantongerecht te Alkmaar. 853ste Staatsloterij. Gevonden 17*oor werpen. Advertentièn. De Notaris J. VAN DER VEEN, J. BURGERLIJKE STAND. Het korps mariniers heeft een schoone geschiedenis die reeds aanvangt in bet jaar 1665 en waarop het korps trotsch mag zijn. Wanneer men de mariniers-kazerne te Amsterdam be zoekt en in de schermzaal komt, dan zal men daar langs de versierde wanden schilden zien, vermeldende de namen der expedition waaraan door mariniers werd deelgeno men en waarbij decoratiën voorkwamen men zal dan zien dat die namen velen zijn. Ook de officieren onder-officieren en minderen die zich onderscheiden hebben worden niet vergeten. Hnnne namen zijn aangebracht op lijsten die o. a. in Amster dam ook in de schermzaal zijn opgehangen en die goed gevuld zijn. Zij mogen gezien worden. Had het korps mariniers een vaandeldan zou de herinnering aan menig schitterend wapenfeit daarop kunnen vermeld worden. Moge de geschiedenis dor nederlandscbe mariniers met nog vele schoone bladzijden worden aangevuld 1 Maar om aan de verwachtingen dio men terecht van hen koestert te kunnen beantwoorden zijn noodig oppas sende flinke jonge mannen met hart en ziel de zaak toegedaan en instemmende met de lens welke bovenaan staat en die de vertolking is van onwankelbare trouw aau onze geliefde Koningin en Vaderland. Te Utrecht heeft den 3 een ongeval van grooten omvang plaats gehad, dat echter betrekkelijk goed is af- geloopen. De firma Bosmans zou ter gelegenheid van het Sin terklaasfeest een klein aandenken aan kinderen der klan ten tusschen 6 en 8 uur doen uitreiken. Nu grenst de woning aan de Vischmarkt, welke mot vrij zwakke balie is omzoomd, zoodat deze laatste van den overgrooton druk der kindermassa veel te verduren had. Reeds was de nitdoeling begonnen, gejuich steeg uit honderden keelen. toen plotseling zich een schrille kreet deed hooren Dbalie was over een lengte van 30 meter bezweken en lal van kinderen waren to water geraakt. De politieagent. Dufivior begaf zich te water en velen hielpen mee aan het reddingswerkmet fakkels bijgelicht, werd gedregd en tamelijk vlug een twaalftal kinderen op het droge gebracht. Geen enkel kind bleek verdronken de van koude be vende kleinen worden onder dak gebracht en van nieuwe kleeren voorzien. Spoodig verspreidde zich het gerucht van de ramp door de stad, en nu eerst ontstond een ware paniek, want honderden kleine kleuters, die aan het gevaar waren OBtsnapt, bleven op de plaats van het onheil, de ouders thuis in pijnlijke onzekerheid latende. Tot laat in den avond bewoog zich eene breede raen- schenmassa op de straten, door de politie in gestadige beweging gehouden Een nauwkeurig onderzoek kon doen constateeren, dat geen enkel leven is verloren gegaan. Nerierlandsche Vereeniging tot bescher ming van dieren. Het hoofdbestuur der Nederlandscbe Vereeniging tot bescherming van Dieren, te 's-Gravenhage, heeft aan de Tweede Kamer der Staton-Generaal oen adres ge richt in zake den invoer van oude paarden uit Engeland. Het vestigt do aandacht op den hoogst treurigen toestand, waarin deze paarden uit Engeland hier te lande in het bijzonder te Rotterdam on somwijlen ook te Harlin- gen aankomen, waardoor het vervoer door de steden eene marteling te meer voor de paarden is en een hoogst pijnlijk schouwspel oplevert, daar de meeste dieren niet worden overdekt, of. tijdens de reis gekneusd zijnde niet dan met de uiterste moeite kunnen worden voort gedreven. Het hoofdbostuur acht het wenschelijk, dat een gestreng toezicht worde uitgeoefend op de wijze, waarop het ver voer van de hierbodoeldo dieren aan boord van de stoom schepen en bij het vervoer aan de landingsplaatsen ge schiedt. Be glasslijpers te Maastricht. Een der uitgesloten glasslijpers begaf dezer dagon naar den heer Paul Regout met het verzoek hem rond uit te zeggen of degenen, die nn nog buitengesloten waren, er uit zouden blijven of niet. De heer Regout antwoordde, dat alle plaatsen bezet waren en dat nie mand der nitgeslotenen weer aangenomen zou worden. Men kan dus rekenen, dat de thans nitgeslotenen, uit gesloten zullen blijven. Dit zijn 6 gehuwde en 7 onge huwde mannen, benevens 11 vrouwen. Van de 6 ex- bestuursleden hebben 3 elders werk gevonden. Het maandblad tegen de vervalschingcn n°- 5, met een bijblad gewijd aan hygiëne en industrie, onder redactie van dr. P. F. van Hamel Roos, te Am sterdam, bevat de vei valschingon in Ned.-Indie; onder zoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen gedaan aan het bureau voor chemisch en microscopiscn onder zoek, Keizergracht 291, Amsterdam, (directeuren: dr. van Hamel Roos on Harmens) contröle-onder- zoekingen: besseusap bier, bitter, boter, chocolade, cognac elixer katoengaas koek kolen levertraan melksuikerstijfsel thee vetloogmeelvogelvoeder vruchtensappen en limonades wijn (californische), zeep uittreksel van het rapport van deu heer dr. A. Lam, scheikundige bij den keuringsdienst van voedingsmid delen te Rotterdam, over de maanden Januari, Februari en Maart 1896; botervervalsching zinkhondende amerikaansche gedroogde appelen wetenschap pelijke berichten: abnormale boter onderzoek op triebinen onderscheiding van gekookte en niet ge kookte melk; hygiëne en industrie: zuive ring van water gezondheidsmaatregelen te Livorpool gevaarlijk cigaretten-papierarsenicumhondeude stoffen nog eens de champignons; Gartner's »vetmelk; verteer baarheid van plantaardig vet in vergelijking met dier lijk vet; een nieuw vernis van caseïne; voor de gezond heid gemengde berichten; feuilleton: vergiftige honig; een en ander over de gescbiedouis van bietsuiker. Zitting van 4 December 1896. A. v. d. K.. Alkmaar, artt. 1, 2, 22 wet van 2 Juni 1875, f 10 boete of 2 dagen hecht. E. Br., Alkmaar, tappen zonder vergunning, f 3 boete of 1 dag hecht. Ph. K., Amsterdam spoorwegwetovertreding, f 1 boete of 1 dag hecht. J. B. K., Amsterdam, K. Ph. KI., Diemenart. 23 en 34 wetb. v. strafrecht, ieder f 10 boete of 3 dagen hecht. J. v. d. B. Cz., Egmondbinnen met wildstrikken in het veld en wild vervoeren buiten openbare wegen, f 3 boete of 2 dagen hecht. P. BI., Schoorljachtwetovertreding f 1 boete of 1 dag hecht. D. Sn., Schoorl strooperij, 3 dagen hecht. K. Br. Gz., Egmond aan ZeejachtwetoveTtreding 2 m. gepl., 2 m. f 5 boete of 2 maal 2 dagen hecht. T. SI. Pz., Egmond aan Zee, poging om wild te bemach tigen f 5 boete of 2 dagen hecht. KI. Pr. Dz., Egmond aan Zee strooperij f 1 boete of 1 dag hecht. J. B. K., Velsen, dronkenschap, f 2 boete of 2 dagen hecht. B. v. d. W., J. N., Zuidscharwoude straatschenderij, ieder f 5 boete of 2 dagen hecht. C. K,. Noordscharwonde, straatschenderij en dronken schap, 2 ai. f 1 boete of 2 m. 1 dag hecht. A. C. K., zonder bek. woonplaats, dronkenschap. 2maal gepleegd, 2 maal 3 dagen hecht. J. v. Str., Alkmaar, overtr. art. 32 en 36 prov. regl. op de wegen f 1 boeie of 1 dag hecht. K. T. Sch., Amsterdam, spoorwegwetovertr., f 1 boete of 1 dag hecht. 2e klasse, 4e lijst, 3 Dec. Nrs. 3529 en 11295 f 400. VKIM\« van VASTE EOEDEUEN. 3 Dec. Door den Notaris J. VAN DER VEEN. Alkmaar. 1. Iinis en erf, Bloemstraat, B 849, 45 cent. Str. F. Rees f 420, Niet verhoogd. 2. Herberg, woonhuis en erf, Breedstraat, A 674, 32 cent. Str. E. van Dam 1380, Verhoogd door C. J. van Eijk q.q. tot 1640,— 3 Dec. Door den Notaris H. J. DE LANGE, van de volgende perceelen te Alkmaar. 1. Huis, schuur, erf, tuin, aan het Varnebroek, 0.03.38. Str. C. Kelderman f 3500, 2. Grondeigendom van 22 centiaren aldaar, in opstal bezeten Str. S. Bregman 3. Pakhuis (bierbottelarij) 0,02.08. Str. F. H. Riugers 4. Pakhuis Voormeer, 0.01.60. Str. F. H. Ringers 2515, 5. Rentenierswonicg en tuin, Kennemer- straatweg, 2 aren. Str. K. Visser 6. Huis en erf, Achterweg b/d Vier Staten, 63 cent. Str. G. Purmer 7. Huis en erf aldaar, 1 are. Str. G. Purmer 8. idem idem, 1 are 25 centiaren. Str. F. H. Ringers 9. idem idem, 1 are 80 centiaren. Str. P. Helder 10. Bouwterrein aldaar, 1 are 42'centiaren. Str. G. Purmer idem 1 are 43 centiaren. Str. C. Koopman idem 1 are 42 centiaren. Str. H. Wolzak Gz idem 1 are 42 centiaren. Str. W. Vasbinder idem 1 are 41 centiaren. Str. E. Kalverboer 190. 11. idem 12. idem 13. idem 14. idem 15. idem 27,- 2355,— 3680,— 360 400,— 435, 900, 150, 160,— 155, 170.— Str. H. Wolzak Gz 250, 16 huis, erf en tuin aldaar, 3 aren 68 cent. Str. H. Wolzak Gz. 1180, samen f 16427, Perceel 1 en 2 opgehouden. Perceel 3 verhoogd met f 250 door J. Lind. Perceel 4 verhoogd met f 120 door W. Duinmeijer. Perceel 5 niet verhoogd. Perceel 9 niet verhoogd. Perceelen 6, 7 en 8 verhoogd tot f 1200 door G. Purmer. Perceelen 10 tot en met 16 verhoogd tot f 2410 door H. Wolzak. Veiling 3 Dec. 1896, te Schagen, door den te Alkmaar gevestigden Notaris H. J. DE LANGE: De Boerenplaats »Stolpwijk'\ te Stolpen, gemeente Z P 0 groot H.a. 23.80.30, in verschillende perceelen geveild voor eene som van f 10856.2 5. Afslag 10 Dec. 1896, ten 11 uur, in het koffiehuis van A. Vader, te Schagen. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur een emmertje met ketting een gewicht, een zilveren oorbelletje een portemonnaie een gouden oorbelletje eeü koffieketeleen duimstokeen rooden koralen hals snoer. AlkmaarDe Commissaris van politie voorn., 5 Dec. 1896. S. M. S. MODDERMAN Jr. Egmond It innen. Geboren. 5 Nov. Cornelis, z. van Jacob Duinmeijer en Keetje Willems. 21 Cornelia Klazina, d. van Cornelis de Waard en Elisabeth Hoogeboom. 30 Anna Maria, d. van Jacobus de Waard en Dol- fina Johanna Admiraal. O verleden. 14 Nov. Deodorus, z. van Willem Zoon en Alida Hof, 4 maanden. 17 Jan Veenhuijsen, echtgen. van Grietje de Geus, 53 jaar. Egmond aan Zee. Ondertrouwd. 21 Nov. Jan Visser en Dirkje Prins. Getrouwd. 4 Nov. Pieter Gravemaker en Marijtje Wijker. Geboren. 3 Nov Aaltje, d. van Pieter Schol en Cornelia Glas. Jan, z. van Albert Gravemaker en Guurtje Dekker. Anna, d. van Klaas Blok en Maartje Glas. Kos, z. van Job de Groot en Aagje Glas. Bertns, z. van Tijs Vis en Elisabeth Groen. Engel, z. van Simon Groen en Kuiertje Zwart. Maria, d. van Jansje Zwart. Overleden. 4 Nov. Antje Dekker, echtgen. van Cornelis van Pel, 69 j. Aaltje, d. van Pieter Schol en Cor nelia Glas, 1 dag. 9 Antje Visser, ongeh. 57 j. Obdam. Getrouwd. 12 Nov. Tamis Ruiter en Heintje Kareis. Geboren. 8 Nov. Catharina d. van Simon Kok en Grietje van 't Hoog. Cornelis z. van Klaas van der Molen en Brechtje van Schagen. Arie z. van Jacob Pater en Jantje Komen. Petrusz. van Jacob Entius en Dieuwertje Maria de Moei. Arijaantje d. van Jacob van Lejjen en Jantje Krap. Overleden. 7 Nov. Arie Groot echtgen. van Grietje Jonker, 72 j> 18 Jacob Franciscusz. van wijlen Pieter Buur en Trijntje Sprong, 13 m. Schoorl. Getr onwd. 11 Nov. C. J. Zandbergen en K. Dekker. Geboren. 29 Nov. Willem Frederik, z. van W. Wognum en M. Wagner. Nieuwe Nledorp. 130 Nov. Geboren: Andries. z. van Krijn Olie en Elizabeth Stam. Adriana, d. van Arie Dekker en Grietje Schipper. Overleden: Trijntje Schoen echtgen. van Klaas Brak, 61 j Pieter z. van Jantje Witsmeer 14 j. Spanbroek. Geboren. 1 Nov. Geertruida, d. van Petrns Floris en Trijntje van Baar. 15 Gerrit, z. van Pieter Klaver en Elizabeth Wijnker. Overloden. 2 Nov. Anna, d. van Jacob Langedijk en Antje Bakker, 13 dagen. Gerardus Johannes Hendrikns, z. van Petrus Hendrikus van Roozendaal en Catherijna Boers, 7 jaar. Jansje, d. van Jacob Hoek en Magontha de Jong 9 maanden. Gerrit, z. van Jacob Hinke en Grietje Bot, 9 w. Pieter van Kampen, wednr. van Anna Bijvoet 73 jaar. 8 te Alkmaar, zal op Maandag 14 December 1896, bij opbod, en op Maandag 21 December 1896, bij afslag, telkens des avonds ten 7 ure, in het lokaal »Di- ligentia' aan de Gedempte Nieuwesloot aldaar, in het openbaar veilen en verkoopen 1. Drie goed onderhouden Woonhuizen en Erven, staande en liggende naast elkander aan de noordzijde van de Oudegracht, te Alkmaar, plaatselijk gemerkt D, No. 235, groot 48 centiaren, No. 236, groot 56 centiaren en No. 237. groot 47 centiaren. Te veilen afzonderlijk en gecombineerd. Verhuurd aan de H.H. J. van Maarleveld, N. Ouwens en Chr. Karstel, allen ad f2,25 per week. 2. Een dito Winkel- en Woonhuis, met afzonder lijk verhuurd wordende zolders en Erf, staande en liggende aan de zuidzijde van het Luttikoudorp, te Alk maar, plaatselijk gemerkt C 16, groot 1 are 40 cent. Het winkelhuis verhuurd aan den heer C. Romeijn voor f 3,25 per week de zolders verhuurd geweest voor f 1,25 ad fl,per week, thans onverhuurd. 3. Een dito Woonhuis en Erf, staande en liggende aan de Voormeer, te Alkmaar, plaatselijk gemerkt D 8, groot 1 are 30 centiaren. Verhuurd aan den heer G. Bek voor f2,50 per week. De perceelen sub. 1 a 3 genoemd behoorou tot den boedel van wijlen de echtelieden den heer JOHANNES VAN DIJK en Mejuffrouw NEELTJE VAN DEN BRON, beiden overleden te Amsterdam. 4. Drie zeer nette en goed onderhouden Woonhui zen en Erven, staande en liggende naast elkander aan het Plantsoen of de Wildemanstraat, te Alkmaar, plaat selijk gemerkt D, Nos. 28a, 28b en 28c, samen groot 2 aren 50 centiaren. Te veilen afzonderlijk en gecombineerd. Verhuurd aan de H.H. J. A. van Trotsenbnrg, van Zijp en Mej. do wed. Wijn. Behoorende aan de H.H. G. VAN DIEPEN c.s. 5. Een voor weinige jaren geheel nienw verbouwd, zeer goed ingericht en goed onderhonden Winkel- en Woonhuis, waarin thans sigarenmagazijn, en Erf, zeer gunstig staande en liggende aan do noordzijde van de Schapensteog, te Alkmaar, plaatselijk gemerkt B 15, groot 67 centiaren. Behoorende aan en bewoond door den heer JACs VAN DEN BERG. 6. Twee goed onderhonden Woonhuizen, waarin 5 woningen, en Erven, benevens een perceel Bouwter rein, staande en liggende aan het Kwakerspad, nabij de Meeliabriek, te Alkmaar, samen groot 6 aren 37 cent. Te veilen in perceelen en gecombineerd. 4 woningen verhuurd aan J. van der Meer, Schonewil, J. Koster en van der Steen, resp. voor f 1,50, f 1,75, f 1,40 en f 1,40 per week; 1 woning onverhuurd. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 7