Nederland. B Verste p. f. Bouqii Vleesc or BOT M anflT' m. g. CAFÉ p. f. P- Bij d< nemers c m. g. p- f. Bij de P- f- Hoe p. f. Veel I P- f. p- Veel LAAT p. f. p. f. Veel vooral Alk a He Aan ten alt H o l V o V( Dat dig e' Veel vriend het ja Alk A 1 J E H. Den 4 werd bij het departement van koloniën het volgende telegram ontvangen van den gouverneur-gene raal In Lohong is den 2 door een tegen Toekoe Oemar afgezonden expeditie de vijand tot diep in het gebergte ternggedreven. Gesneuveld 5 en gewond 10 militairen beneden den rang van officier. Van hare correspondent te Batavia ontving de N. R. Ct. het volgende telegram «De colonne van luitenant-kolonel Soeters landde in Lohong. Er werd een vrij sterke tegenstand ondervonden Gewond werden de le luitenant der infanterie P. A. H. Heidens en 11 minderen: gedood 5 minderen. Er gaat artillerie ter versterking heen." Motorpaai-den Door de motorwagens geraken tegenwoordig vele paarden aan 't schrikken daardoor is een geniale uit vinder op de gedachte gekomen om in plaats van in den wagen een motor te plaatsen, daarvoor een kunstpaard te spannen. Dat kunstpaard wordt door een petroleum motor in beweging gebracht en bezit voldoende overeen komst met een werkelijk paard, om te voorkomen dat andere paarden bij het zien van dezen nieuwen motor schrikken het wordt voor een gewoon rijtuig gespannen, zoodat .men dit rijtuig ook bij levende bespanning ge bruiken kan. De nieuwgekozen president der Vereenigde Staken heeft veel te lijden van zijne medeburgers nit Ohio. Minstens 8000 willen zich onder zijn bestuur aan 's lands dienst wjjden met andere woorden begeeren posten. De predikant van Kanton, Mac Kinley's geboorteland, heeft daarom voor zijn afscheidspreek bij het vertrek van het nieuw gekozen hoofd van den Staat, tot tekst ge kozen Joh. VI, 9e: «hier is een jongsken, dat vijf brooden heeft en twee vischkens maar wat zijn deze voor zoovelen Het //Alg. Hbld.' herinnert aan de buitengewone plichtsbetrachting van den agent van politie H. Boes veld die verleden jaar door eenige woestelingen in de Jordaan zoo mishandeld is, dat hij geestelijk en licha melijk ongeschikt geworden is voor den dienst. Hij is na gepensionneerd met ongeveer vier gulden in de week, maar een man die zoo een voorbeeld voor het geheele politiecorps geweest ismag wei een minder zorgvol bestaan hebben. Daarom wordt getracht oene som gelds bijeen te brengen welke, onder beheer van de heeren Franken, hoofdcommissaris en Chs. Boissevain hoofd- redactenr, te zijnen bate aangewend zal worden. Hofberichten. Op het gala bal ten hove van 2 Jan. waren onge veer 1000 genoodigden. De Koninginnen kwamen te 8 uren in de zaal voor de diplomatie, alwaar zij tot ongeveer 9 uren cercle hielden, en gingen daarna naar de groote zaal waar de beide Vorstinnen bleven zitten gedurende den eersten dans. Nadat de Koninginnen eene wandeling door de salons hadden gemaaktgedurende welke een aantal personen aan H. H. M. M. werden voorgesteld, begon om halftien eene quadrille dhonneur de eenige op dezen avond waarin Koningin Wilhelmina danste met Ridder de Struve, Russisch gezanten waaraan verder werd deelgenomen door de gezanten van Oostenrijk Duitschland Spanje België en Zweden en Noorwegen alsmede door eenige groot-officieren eenige dames der diplomatie en dames du pal ais. Het baltoilet van Koningin Wilhelmina bestond uit een witte robe geborduurd en doorweven met zilveren de Regentes droeg een lichtgrijs balkleed. De Koningin-Regentes heeft den 2 in audiëntie ontvangen den heer Bihourd gezant van Frankrijk te 's-Gravenhage die zich kweet van de opdracht om aan de Koningin-Regentes aan te bieden het Grootkruis van het Legioen van Eer benevens een eigenhandig schrijven van den President der Fransche Republiek. Koningin Wilhelhelmina was bij deze audiëntie tegen woordig. deur van het salon zou n een briefje voor mij willen meenemen voor uw zuster? Het is juist klaar." «Zeker 1" antwoordde hij. «De volgende maand zouden wij samen naar Londen gaan om voor haar trousseau te zorgen", vervolgde zij «ik heb er met mijn vader over gesproken die het na tuurlijk goed vood wanneer het mij genoegen deeden ik moet eerlijk erkennen dat ik blij beneen voorwendsel te hebben om er eens uit te komen. Gaat u ook mee?" »Ik weet het niet. Een mijner oude kameraden geeft altijd den twintigsten een diner, ter herinnering aan een avontuur waarin wij beiden betrokken waren. Ik heb onlangs een uitnoodiging van hem ontvangenwaarop ik nog niet heb geantwoord doch wanneer u het graag wiltzal ik haar aannemen. U gaat den achttienden niet waar?" Emma kleurde vluchtig. »Het zou natuurlijk heel aardig zijn, wanneer u meegingt", antwoordde zij. «Wij zouden dan een paar musea van schilderijen het Britsche museum en do Egyptische tentoonstelling kunnen bezoeken." «Uitstekend dan hoop ik u in Londen te ontmoeten. Vaarweljuffrouw Levinger; uw goedheid zal ik nooit vergeten wees daar overtuigd van." «De goedheid bomt geheel van uw kant, sir Henry; het was heel vriendelijk van u dat u ons eens is komen opzoeken." «En het is heel vriendelijk van u mij dat te zeggen. Nogmaals vaarwelmiss Levinger of liever au revoir.'' DRIE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Joan was zonder ongelukken in Londen aangekomen. Willie Hood had haar koffer gehaald, zooals hij beloofd had, en had dien naar het station gebracht, nog vóór iemand in do herberg op was. Joan werd door een zonderlinge gewaarwording aan gegrepen, toen zij voor 't laatst aan het ontbijt zat tegen over haar tante, die van deze gelegenheid gebruik maakte om haar nog eens flink te zeggen waar het op stond, met de wetenschap, dat zij straks zouden scheiden om Een ontsnapte Iteenwln. In een circus te Birmingham heelt men dezer dagen angstige oogenblikken doorleefd. Na de voorstelling zou een pas aangekomen leeuwin uit het hok, waarin zij vervoerd was, bij de andere leeuwen worden gelaten, toen opeens door een ver keerd begrepen order het electrisch licht uitging. De mannen, die de deur van het hok openhielden, lieten die vallen in hun schrik en de leeuwin liep nu den don keren circus in, naar den kant van de paarden. Een daarvan viel zij aan. Het arme dier schreeuwde vervaar lijk en toen het licht weer aan was, zag men de leeuwin op den nek zitten van het paard, dat zij bezig was te verslinden. Een geweerschot, door den leeuwentemmer gelost, deed beide dieren neerstorten. Een onbeschrijflijke schrik had in den duisteren circus geheerscht. Twee muilezels waren losgebroken, alsook een olifant; die werd echter weer gevangen vóór hij onge lukken had vooroorzaakt. Een der bedienden, die in donker zich vastgreep aan een tralie van het leeuwenhok, werd door een der leeuwen ernstig gewond aan de hand. Oudorp. Maandag den 4 herdacht de heer J. Hoek, uit Alkmaar, den dag, dat hij 25 jaren ge meente-ontvanger dezer gemeente was. Te ruim elf uur werd de jnbilaris met zijne familie in het versierde school lokaal door den Raad ontvangen, waar hem namens den raad en de burgers van Oudorp bij monde van den bur gemeester een prachtige canapé als aandenken aan dezen dag werd aangeboden. Ook door don pastoor, den oud- wethouder S. de Jongh en het hoofd der school werden hartelijke tsespraken tot hem gericht. Zichtbaar aange daan bedankte do jnbilaris de verschillende sprekers en men bleef een paar uren gezellig in het schoollokaal bijeen terwijl verschillende burgers den jnbilaris kwamen gelukwenschen en de geheele gemeente door het uitsteken van vlaggen blijk gaf v°-n hare ingenomenheid met dezen dag. Veehandel in Friesland. Op de markten was het zeer stil, ook omdat zij wegens de feestdagen op andere dagen gesteld waren. Vooral was de aanvoer van rundvee zeer gering met weinig vraag. In varkens was de handel vluggereen gevolg van grooter vraag uit Holland naar vette varkens en biggen en meer vraag uit Londen naar de biggen van 100 tot 150 pond. Ook in vette schapen en lammeren is de handel druk ker wijl de handel in dit vee te Londen fleuriger is waardoor de prijzen stijgende zijn. In vet rundvee is de handel vrij gelijk met vaste prijzen. In stieren nog altijd slecht, met meer aanbod dan vraag. In nuchtere kalveren veel handel met stij gende prijzen doch grootere vraag. De prijzen zijn thans: vette koeien 26 a 30 ct. per 7s K.G., melke dito f 80 a 160, kalve dito f 95 a 195, kalve vaarzen f 85 a 165 vette kalveren 27 a 31 ct. per 7, K.G., stieren 18 a 22 ct. per K.G., nuchti kalveren f 5,50 a 10 vette schapen f 12 a 24melke dito f 9 a 18 weidlam meren f 8 a 13, vette varkens (ruig) 13 a 15 ct., magere varkens f 12 a 25, Londen sche biggen 13 a 14 ct., zesweeksche biggen f 4 a 5. Moord te Vucht. - Zekore van leien keerde in den nacht van 1 op 2 Januari met zijn vriend "an Berkel huiswaarts. Een oogenblik nadat laatstgenoemde van zijn vriend had af scheid genomen en alleen verder ging hoorde hij een voortdurend hulpgeroep. Hij keerde toen terug en vond den ander ineengezakt en badende in zijn bloed op den grond liggen. Op zijn vraag wat er gebeurd was kreeg hij geen ant woord meer. Hij droeg toen de gewonde naar diens woning, welke op ongeveer 10 minuten afstands van de plaats des onheils gelegen is. Onmiddelijk ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Een half uur daarna overleed van leien na op zijn sterfbed aan den geneesheer, die hem behandelde zekeren den Otter als zijn moordenaar te hebben aangewezen. De vermoordde 27 jaar oud was de oudste onge huwde zoon eener weduwe en stond bekend als een zeer oppassend persoon, die de algemeene achting zijner mede burgers genoot. Den Otter is Zaterdagmiddag in hechtenis genomen en onder geleide van marechaussees en een Rijks-veldwachter zwaar geboeid gevankelijk naar 's-Hertogenbosch over gebracht. De aanleiding tot de misdaad is nog niet met zeker heid bekendmen spreekt van een oude liefdesgeschie denis als de aanleidende oorzaak. Te Obdam wordt eene liberale kiesvereeniging opgericht. Pu mierend. Naar de «Purmerende Ct." bericht zal de heer A. C. Provily, directeur van het Sted. Mu ziekkorps te Pnrmerend zich met 1 Februari a.s. als muziekdirecteur te Krommenie vestigen, alwaar hij reeds organist is van de Ned. Herv. Kerk en directeur der Gemengde Zangvereeniging «Joh. J. H. Verhuist". Veeziekten. Te Schiedam zijn van den veehouder A. Kool in beslag genomen vijf runderen wegens verzuim van aan- gilte van mond en klauwzeer. Binnen eenige dagen zal aldaar eene inspectie van het vee gehouden worden. Prov. Hond van Harm, en Fanf.-korpsen In Noord-Holland. Den 3 werd te Pnrmerend de algemeene vergade ring gehouden van den Prov. Bond, van Harm, en Fanf. korpsen in Noordholland onder leiding van zijnen voor zitterden heer J. P. Groot van Pnrmerend. Alle 14 afdeelingen waren vertegenwoordigd. Medegedeeld werddat door het hoofdbestuur de op- treding der korpsen in den wedstrijd van 1897 als volgt is geregeld. Eerste afd. fanfare: Broek in Waterland, Stedel. Muziekk. (Groot) Pnrmerend en Stedel. Muziekk. (Provily) Pnrmerend; 2e afd. fanfare Landsmeer, Win kel, Edam 3e afd. fanfareKnollendamZaandijklip, Watorl. Fanfarecorps le aid. harmonie Weesp Wor- merveer2e afd. Beverwijk Bussum. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren J. P. Groot als voorzitter en Hoogeveen als secretaris. Na de pauze werd nog besloten het lOjarig bestaan met een concours te vieren en dit te honden op Zondag 11 Juli 1897 te Pnrmerend. Op den 2en dag zal wel een groote optocht, doch geen matinée worden gehouden. Voor dit laatste zal door het Hoofdbestuur aan de leden worden aangeboden een uitstapje met de stoomtram naar do Beemsterwaar gedurende een tweetal uren eene vriendschappelijke samenkomst zal plaats hebben. Voorts zal op 17 Januari a.s. in het concertgebouw «Amicitia" te Pnrmerend eene vergadering worden gehouden van hoofdbestuur en directeur tot benoemen eener juryhet kiezen der verplichte stukken en eene nadere bespreking omtrent de samenstelling der afdeelingen op het concours waarop door een tweetal vereenigingen aanmerkingen waren gemaakt. EaraalenvlsscheriJ. De garnalenverzending op Texel was zoo druk dat na Kerstmis gebrek aan manden ontstond. Naar ver schillende plaatsen des lands werd om manden getele- grapheerd omdat de visschers nagenoeg geen verpakking meer hadden om de garnalen n ar het buitenland te zenden. Te Werverslioof is eene vergadering gehouden van tiendplichtigen aan de gemeente Medemblik. Wijl men het niet onmogelijk achtte, dat enkelen vervolgd zouden worden wegens het niet-voldoen van den tiend plicht, werd een omslag vastgesteld, om eenen eventueel vervolgde de proceskosten te helpen, dragen. De vergadering werd door ongeveer zeventig tiend plichtigen bijgewoond. Zaandam. De firma William Pont heeft aanbe steed het inrichten voor den houthandel van het terrein (2e gedeelte) aan het Oostzijder-Kattegat. Van de elf inschrijvers was de hoogste de heer W. J. O. van Slingeland, te Amsterdam, voor f 73161 en de laagste de heer O. de Wijs, te Alkmaar, voor f 58500. Op den len Januari heeft de heer H. Flentrop, ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te Zaandam, den dag herdachtwaarop hij vóór 25 jaar die betrekking aanvaardde. Als blijk van waardeering voor de diensten, elkaar nooit terug te zien. Joan hield niet van haar tante en toch was zij eenigzins ontroerd, want zij had tot nog toe toch steeds tot haar dagelijksche omgeving behoord, uit welke Joan zich nu met geweld losrukte. En nog meer was zij aangedaan, toen zij voor de laatste maal een blik sloeg in haar oude kamer, waas zij Henry had opgepast. Elke stoel, elke schilderij was een oude bekende van haar en, waf nog erger was, herinnerde haar aan zijn tegenwoordigheid. Toen zij de deur achter zich sloot begreep zij, dat alle hoop om hem ooit terug te zien, verdwenen was en eerst nu voelde zij hoe zwaar baar dat viel. Toen zij reeds in den trein zat, zag zij eensklaps Willie Hood aan het portier staan. Zijt gij daar, Joan Haste?" vroeg hij. «Ik heb voor uw koffer gezorgd en heb naar u rond gezien om u nog eens goeden dag te zeggen Vaarwel, Joanik hoop, dat het u in Londen goed mag bevallen. Geef mij uw adres en het zou mij niet verwonderen, wanneer ik u daar eens kwam opzoeken, want Bradmouth zal er doodsch uitzien, zonder n. En misschien, wanneer gij niet met hem trouwt" en Willie schudde met zijn hoofd in de richting van Rosham, «en gij een paar jaar zondt willen wachten, dat wij dan samen een aardigen krui denierswinkel konden opzetter." «Gek van eon jongen," antwoordde Joan lachendde trein vertrok en Willie bleef op het perron staan. In Liverpool Street nam Joan een rijtuig naar Kent Street, Paddington, een rit, die eindeloos scheen. Kent Street, Paddington, was een klein straatje, in de buurt van Edgeware Iload, dat eindigde in een cul de sac wat een aanbeveling was voor hen, die van stilte houdeu, omdat er natuurlijk weinig passage was; doch dat had tevens ten gevolge, dat het de geliefkoosde speelplaats was van hondorden vuile kinderen, die van zonsopgang totdat het duister werd speelden en vochten en senreeuwden. De huizen waren groot, en bepleisterd met grijs cement, dat hier en daar had losgelaten, zoodat de gele steeuen zichtbaar waren de deuren verlangden naar een kwast verf, de hekken waren hier en daar ge broken en de gordijnen zagen er voor het grootste deel uit, alsof zij in een kolenhok waren gedroogd. Joan walgde van de morsige straat en de onaangename lucht, want nog nooit had zij de armste wijken eener groote stad gezien. «Zijt gij wel zeker, dat dit Kent Stroet Paddington, is vroeg zij bedeesd den koetsier. «Als gij mij niet gelooven wiltjuffrouw kijk dan maar zelf", antwoordde hij ruw en wees naar een hoek huis waarop de naam geschilderd was. «Nummer 13 hebt u gezegdnietwaar Hier is het en hier is uw koffer", en te gelijkertijd zette hij haar bagage op den stoep «ik krijg drie schilling six pence van u." Joan betaalde hem de drie schilling en six pence en de norsche koetsier reed wegschreeuwende tegen de kinderen die voor het rijtuig liepen en met de zweep slaande naar degenen die er achteraan hingen. Joan trok aan de schel en wachtte; niemand deed open dus schelde zij weer en voor de derde maal nog eenstoen eerst bemerkte zijdat de schel stuk was en daar nergens een klopper te vinden was begon zij met het handvat harer parasol op de deur te tikken. Eens klaps werd de deur opengerukt en een vuil wijf met rooden neus schreuwde «Wie duivel is datdie hier de deur komt stuk slaan Je bent hier niet in Alhambra mooie miss. Je vergist je. «Mijn naam is Haste", zei Joan beschroomd «en ik kom hier een woning zoeken." «Maak dan maar dat je weg komt, want hier is geen logies voor je." En de feeks wilde de deur weer dichtslaan. Woont juffrouw Thomas hier dau niet?' vroeg Joan wanhopig. Neenhaar rommeltje is drie dagen geleden verkocht en ze zit nu in 't Maiylebone-werkbuis geloof ik. Ik ben de huisbewaarster. En nu die koffer van de stoep afen gauw ook of ik roep de politie." En vóór Joan nog een woord kon zeggen werd de deur haar voor den neus dichtgeslagen, {Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 2