BINDERIJ. Extra Stijfsel teie Mstiiip Belrttu LEVENS VERZEKERIN G-M A AT SCHAPPIJ „NEW-YORK" flinke JONGEN Employer's [Liability I. Fums Azn LANGESTRAAT B 88 ALKMAAR. [Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. I. PRINS Az., Op de Binderij van de Uit gevers van dit blad kan een geplaatst worden^ Zaandam. PAUL AVIS. Assurance Corporation Limited te LONDEN FIM]B AFaT MHSSEAii Insurance CompanyLim. te LONDEN, NEDERLANÜSCHE PROTESTANTENBOND. BURGERLIJKE STAND. Laiigestraat B 88. Voor verzekering op de uiterst gunstige couditiën van de Wereldpolis bij de w tk V nrjrai voor verzekering tegen PERSOONLIJKE ONGELUKKEN of voer collectieve verzeke- keringen van werklieden bij de a a of voor verzekering tegen INBRAAK bij de wende men zich tot den AGENT dezer Maatschappijen voor ALKMAAR en omstreken Zear voorspoedig werd ons een Zoon geschonken. JOHs. J. VAN SCHUIJLENBURG. M. J. VAN SCHUIJLENBURG— Fbijlink. Alkmaar, 27 Januari 1897. Heden overleed mijn geliefde echtgenoot PIETER GROOT, na een smartelijk en geduldig lijden in den ouderdom van ruim 28 jaren mij nalatende twee jeug- Schermeer, gem. Akersloot, AALIJE GR001, 26 Januari 1897. geb. Akkerman. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid van ons, zijn broeder en zusters, onze geliefde oudste zoon en broeder PIETER GROOT, in den nog jeugdigen leeftijd van 28 jaren. Een smartelijk doch geduldig lijden maakte een einde aan zijn voor ons en dat van zijne echtgenoote zoo dierbaar leven. Starnmeer, gem. Akersloot, J. P. GROOT. 26 Januari 1897. A. GROOT-Lakeman. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Afdeeling Alkmaar en omstreken. VERGADERING der Leden op maandag, den 1 Februari 18»des avonds ten 8 uren in het lokaal Harmonie. Snreker de heer Br. A. Bruining, te Krommenie P A. P. ZEILMAKER, secretaris. Zuid- en Aoordscliermeer. Ondertrouwd; 18 Dec. Petrus Jacobus Kat, alhier, en Maartje Lands man te Znidscharwjude. Ondertrouwd 18 on getrouwd 31 Dec.: Nicolaas Kroonete de Rijpen Trijntje van Leijen alhier. Geboren: 1 Dec. Maartje d. van Cornelis Rus en Neeltjo Reuses. Overleden: 20 Dec. Jannetje d. van Jan Nool en Rebekka Adriana Jonker, 7 m. Vervolg Nieuwsberichten. Bij genoegzame deelneming zal ondergeteekeude 1 Februari a.s. CUKSUSSEV openen in boven staande vakkeuvoor niet moer dan 4 personen tegelijk. Inlichtingen en aangiften vóór 1 Februari a.s. Gediplomeerd Boekhouder en lieeraar UI. O. in Boekhouden Handelsrekenen en Handelsrecht, te ALKMAAR, Volgens het oordeel der beroemdste schei kundigen is beter engoedkooper dan Urliug's patentstijlsel bovendien hoogste bekroning 1896. Verkrijgbaar bij den heer T. U. VAA DEN BOSCH. Mevrouw Aansen, die haar echtgenoot naar En geland zal vergezellen heeft eon uitnoodiging ontvangen 0111 voor koningin Victoria te ziDgen. Mevrouw Nansen heeft gestudeerd ouder leiding van den componist Grieg en is als zangeres bekend in Zweden en Noorwegen. Ook in üuitschlaud is zij op verscheidene concerten opgetreden tijdens de Noordpooltocht van haar echtgenoot. Een monsterschool. Te New-York zal binnenkort een schoolgebouw verrijzon van vijfverdiepingen, ingericht voor het lager onderwijs aan jongensaan meisjes en voor ge mengde klassen. Beneden komt een groote overdekte speelplaats(ie tweedederde en vierde verdiepingen krijgen elk vijftien klasselokalen geschikt voor ongeveer tweeduizend kinderen. Op de vijfde verdieping zijn de zalen voor de verschillende handwerken koken naaien, timmeren enz. en voor de bibliotheek. Het gebouw zal met stoom verwarmd en volgens de nieuwste methoden geventileerd worden. De kosten van dezen bouw naderen de 200.000 dollar. Beismanie. Te New-York is een weduwe mrs. Elyah Carson, overleden die eou manie had om heeu eu weer te reizen tusschen New-York en Engelandbij voorkeui op de sLucania". In haar testament heeft zij haar geheele vermogen nagelaten aan de officieren van deze boot; kapitein Mc. Kay o.a. krijgt 10000 pond sterling. Hare dochter met wie zij overhoop lag omdat deze haar van de reismanie wilde afbrengen, krijgt slechts 200 pond. Professor von Esmarch te Kielen zijn vrouw prinses Henriette van Sleeswijk Holstein Sonderburg Augustenburg eene taute der Duitsche Keizerin, zul len den 28 Februari hun zilveren bruiloft vieren. Het wekte indertijd groot opzien toen prinses Hen riette trouwde met don dokter vau burgerfamilie die 49 jaren ond weduwnaar en va&er van drie kinderen was. Maar was bet paar al ongelijk van stand, zij bleken r gelijk van aard" te zijn en het huwelijk is zeer gelukkig geweest. De prinses werd spoedig een uitmuntende huis houdster, steeds vol trouwe zorg voor hare drie stief kinderen en de arme patiënten van haren man. De heer en mevrouw Esmarch hadden herhaaldelijk het adellijke von" voor hun naam geweigerd. Maar toen hun nichtprinses Augustakeizerin werd namen zij het eindelijk aan. Zij zijn zeer bemind bij do keizerlijke familie. Vooral met prins Heiurich, die te Kiel woont verkoeren zij veel. En als Keizer Wilhelm te Kiel komtverzuimt bij nooit oen bezoek te brengen aan »tante Henriëtte. aangeboden aan een werkzaam ontwikkeld jongmensch met, eenig kapitaal, liefst, bekend met graan-, kaas- ot lijnkookhandel voor ALKMAAR en omstreken en in het bezit, van pakhuisruimte. Flink salaris naar bekwaam heid Brieven franco met opgave vau leeftijd, positie en aanbevelingen ouder letters 3. H. D. Algemeen Adver- tentie-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Amsterdam Texel. Bij den toenemenden achteruitgang der visscherij is men er op bedachtom te zorgen voor de oude visscherswanneer zij op een hoogen leeftijd hun gevaarvol bedrijf niet meer kunnen uitoefenen. Daarvoor is men bezig een pensioen- en ondersteuningsfonds in het 1 even te roepen waaraan meu den naam heeft ge geven van »Aduiiraal do Ruijter-fouds. Deze liefdadige instelling beoogt bovendien te zorgen voor de weduwen eu weezen vau verongelukte visschers of andere zeelieden. Thans wordt ten bate van dit fonds eene groote ver loting zonder nieten georganiseerd welke loten slechts 25 c°ts. per stuk kosten. Wie er meer van wil weten kan een prospectus aauvragen bij het bestuur van het Admiraal de Ruijter-fonds. Met het bergen der lading uit de Engelsche schooner >Mary B. Mitchell gaat liet niet naar wenscb. Nadat een schuit met leien aan den grond heeft ge zeten meent men dat het inladen aan het strand wel wat gevaarlijk is. Daarom is besloten de rest der lading uit de haven te Oudeschild naar het Nienwediep te verschepen. Het transport met wagens van de stran dingsplaats naar de haven zal bijna drie uren afstand bedragen. Door dit alles wordt hot voor de bergers niet voordeelig, want zij hebben de kosten te dragen. (Oj>rv'<ïr"iolit «ui 1845), ■Jsbond „Hollands Voorderkwartier". Het Dagelijksch Bestuur bestaat uit de heeren S. Th. Minnema voorzitter, te Oudendijk; F. H. M. Ibink Melenbrïiik, le secretaris, te Alkmaar; W. Bakker, 2o secretaris, to Avenhorn; J. Hooijberg, penuingmeester, te Middelie. Voor inlichtingen betreffende den IJ. H. N. wende men zich tot genoemde heeren. Amsterdam. Een droevig ongeluk had den 28 plaats. Eene vrouw, die met een vat kokend water een trap opging, gleed, bijna boven zijnde, op de door sneeuw gladde trede uit en sloeg achterover. Een buurvrouw, die ook de trap opkwam, kreeg het grootste gedeelte van het kokend water over het lichaam, zoodat zij met brand wonden naar het gasthuis werd gebracht. De eerste vrouw werd in een zeer bedenkelijkeu toestand opgenomen. Bloedvergiftiging. Een 7jarig knaapje uit Langezwaag (Fr.) kreeg bij het schaatsenrijden een wondje aan den voet. Dit lichaams deel zwol op eu werd bloedvergiftiging geconstateerd, reeds zoover gevorderd, dat er geen hoop op herstel bestaat. De vergiftiging is het gevolg van het dragon van ge kleurde kousen. Een tweede geval van bloedvergiftiging, maar ge- 1 lukkig met beteren afloop, betreft een jongmensch uit Haarlem. Hij liet zich scheren op een dorp in Zuidhol- land en kreeg daarbij een wondje aan de kin. De bar bier, het bloed willende stelpen, deed er wat poudre de riz op en dat hielp. Toen iutnsschen het wondje er vreemd ging uitzieu en de kin opzwol, ging het jongmensch er mee naar een Haarlemsch chirurg, die hom vertelde, dat hier bloed vergiftiging bestond en hem zei, dat het een paar dagen later levensgevaarlijk zou zijn geweest. Kiesvereeniglngen. Te Beomster is een Ruomsch Katholieke, te Upen- darn eene liberale kiesvereeniging opgericht. jTe Koog-Zaandijk is eene antirev. kiesvereeniging opgerichtdie zich bij het Oontraal-Comité heeft aange sloten. Het Witte Kruis. Schardam. Aihier is eene afdeeling (de 50ste) opgericht der Noordhollandsche Vereeniging tHet Witte Kruis." Fxtra treinen. Gedurende dezen winter zullen weder eenige extra nachttreinen loopen van Amsterdam naar Uilgeesten wel op de volgende datums 10 en 23 Febr., 10 en 23 Maart on 7 April a.s. IJsberlchten. Voor een deel van Noordhollaud is een breede strook blank water. Het ijs der Zuiderzee is afgedreven naar den overkant het kwam in beweging bij eb en fliuken westelijken wind. Uit Velsen meldt men De stoomtram had het in den nacht van den 26 zwaar te verantwoorden. De sneeuwstormen waren oorzaak dat, in plaats van half twaalt de laatste tram pas om half vier uur arriveerde. Koog aan de Kaan. Bij velen te Koog en Zaandijk bestond bet plan om zich door vereeniging goedkoopere medicamenten te verschaffen. Na de noodige voorbereidende maatregelen is nu alhier eene dergelijke vereeniging tot stand gekomen onder den naam: »H e 1 p t Elkander Medicinaal". Van de 240 personen, die met het plan hunne sympathie hadden betuigd was bijna de helft aanwezig, die dan nu ook alleD feitelijk als lid toetraden. Eenparig word besloten de voorwaarden van een door den heer J. Solapotheker te Zaandam, ontworpen contract te accepteeren. De toetreding staat voor ieder open en zal voorzeker voor Diemand eenig financieel bezwaar opleveren. Contract eu reglement zullen worden gedrukt, opdat ieder zich vau do woderzijdsche voorwaarden en verplichtingen op de hoogte kan stellen. Met alle bezwaren, vau weikon aard ook, zal het bestuur rekening houden. Men hoopt met 1 Maart a. s. het eerste boekjaar te kunnnn ingaan. Wie lid wil worden zal zich voor dien tijd moeten aanmelden. Carnaval te Breda. Volgens de N. R. C. beloven de a.s. carnavalsfees ten te Breda schitterend te zullen zijn. De vereenigingen Bonus Eventus en Bredasche Carna vals Club zullen een soort van duel aangaan welke van de twee begraven zal worden. Dat zal zijn do vereeniging welker optocht 't minst geslaagd zal worden. Bovendien en dit is de clou" wordendoor de 40 leden sterke vereeniging Veredeling en Vermaakop de Markt eene der meest pakkende scèues opgevoerd uit de opera Willem Tell, met soli, koren quodlibets, enz., en wel met orkest De meet mogelijke zorg is besteed aan de costumes die alle rijk en gloednieuw zullen zijn. Met ijver worden de rollen iugestudeerd. De hoofdpersoon uit de opera zal worden voorgesteld door den heer Abr. de Winter, den bekenden café-chautaut komiek, on der wiens leiding het goheel staat. Veeziekten. Te Groningen is eene druk bezochte vergadering gehouden van veefokkers, veehandelaars, koemelkers en allen, die belang hebben bij don veehandel, ter bespreking van het mond- en klauwzeer. Met algemeene stemmen werd besloten aan den mi- nister van binneulaudsche zaken een verzoek te richten, om het mond- en klauwzeer van de lijst der besmettelijke veeziekten te schrappen. Door het geheele land znllen lusten ter teekening voorzien van eene memorie van toelichting circuleeren Zijn deze lijsten terug dan worden zij met het adres aan den minister verzonden. Maatschappij van Landbeuw. In de jongst gehouden vergadering der »Holl. Maatschappij van Landbouw', afd. W leringen is tot voorzitter benoemd de heer L. C. Kolff, tot secretaris de heer J. Bosker en tot penningmeester de heer P. Kaan. Uit de rekening en verantwoording bleekdat er een batig saldo was van 128.06. Tevens werd besloten in het najaar eene tentoonstelling te houden. Invoer ran rijwielen. In bet afgeloopen jaar werden in ons land voor ODgeveer 2'/j millioen gulden rijwielen geïmporteerd. Zouden de fietsen uit het buitenland zooveel beter zijn dan de Nederlandscbe Drukkerij v. Herms. Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 4