Heineken's Bockbier, T H E E VEEHOUDERS! Extra Stijfsel Breisnaojbine. Stadsberichten. Ad vj3_r t en tién. K. OLIJ Ez. Meid-Huishoudster OTTO ROELOFS ZONEN, Amsterdam. J. KNAAP Officieele Kennisgeving. „CONCORDIA", ORGANIST. zoolang de voorraad strektop f u s t en gebotteld, verkrijgbaar bij VERDROMENOORD 14. GEVRAAG-D Verdronkenoord C 106. ZAANDAM. PAUL AVIS. district 'Schoterlaud voor de "sociaal-democratische arbei derspartij begonnen. Hij is reeds opgetredon te Akkrum, te Oldeboorn, te Jonre, te Terhorne en te Beets tel kens voor een talrijk publiek. Hier en daar trad een revolutionnair socialist met'jhem in debat, waarbij dan bleek, dat het publiek met den heer T. instemde. Broek. In eene vergadering van belangstellenden is besloten eene liberale kiesvereeniging op te richten. Hoorn. Bij den te Eindhoven gehouden decla matie-wedstrijd behaalde onze stadgenoot, de heer Wilson, met 23 van de 25 punten, den eersten prijs verguld zilveren medaille. Zijne voordracht onderscheidde zich door de kunst om verschillende stemgeluiden op uitste kende wijze weer te gevenen ook door goede houding en mimiek. Rotterdam. Een treurig voorval meldt do N. R. C. De 27jarige dochter van W. H. was sinds eenigen tijd lijdende aan melancholie. Zondag heeft zij zichzelve met petroleum overgoten en zich toen in brand gestoken. Op haar hulpgeroep snelden hare beide broeders en vader toe die door een wollen deken om haar te wikkelen de brandende kleederen wisten te blusschen. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd en is aldaar bezweken. Wilhelmina bron. De uitvoer van het Wilhelmina-bronwater naar onze koloniën neemt in don laatsten tijd gestadig toe. Blijkens mededeelingen van de directie der Maatschappij te Haarlem moet dit vooral zijn toe te schrijven aan de nieuwe, hechtere afsluiting en de betera verpakking van de flesschen. Hofberichten. Don 15 zal ten hove een thé dansant plaats hebben, waarvoor 600 uitnoodigingen zijn verzonden. H.H. M.M. de Koninginnen zullen vermoedelijk dezen zomer een bezoek aan Dordrecht brengen. XXIVe Wed. Taal- en letterkundig congres. Het 24e Nederl. Taal- en Letterkundig Congres te Dordrecht is voorloopig bepaald op 23 Augustus en vol gende dagen. De regelingscommissie is druk in de weer met de toebereidselen voor de feestelijkheden die zij haren gasten ter verpoozing van de ernstige bezigheden der congreszittingen zal aanbieden. Zoo ligt het in haar plan een kunstavond te organiseeren waarop o. a. door een koor en solisten van naam oud-Nederlandsche liede ren zullen worden ten gehoore gebracht, en een tooneel- stuk uit de middeleeuwen vertoond. Voor de congres leden en hunne dames zal verder een tocht per boot op Dordrecht's schoone rivier worden ingericht en waar schijnlijk, ook door het bestuur der Nationale Tentoon stelling van nijverheid en kunst den congresleden een feestavond worden jaangeboden. Primo Maart e.k. zal bij den uitgever J. C. Peere boom te Haarlem het eerste nummer verschijnen van een nieuw Maandblad, getiteld: Haaudblatl voor wa tergeneeskundeonder redactie van dr. S. C. M. S o e r, Kneipp-Arts te Ginneben. Hoog-water. Wegens het plotseling opkomende water uit België zijn ten westen van Rozeudaal in den nacht van den 9 alle weilanden overstroomd. Aan weerszijden van den spoor weg naar Antwerpen staat alles onder water. In de nabijheid van Kopenhagen is een groote fabriek van gecondenseerde melk voor export opgericht. De melk van 300 koeien die onder zorgvul dige controle staan wordt er in een luehtlodige ruimte gekookt tot 3/4 van het water is verdampt en daarna in gesteriliseerde blikken doozen afgetapt, die hermetisch gêsloten worden. Prijzen van porselein. Voor f 6000 is door iemand uit Groningen aan een Engelschman verkocht een stel van vijf stuks blauw Chineesch porselein mager van vorm en van het zeer zeldzaam voorkomende patroon »de vliegende ruiter" 3 potten met deksels en 2 bekers circa 47 cM. hoog. Zeer onlangs werden aan een anderen koopman te Lon den door een der Amsterdamsche antiquairon twee blauw porseleinen potten ter hoogte van 44 cM." voor f 4800 verkocht. haar »Neen", en toch bezat zij niet de kracht haar te sluiten. En waarom zou zij dat eigenlijk ook doen Wan neer zij de toekomst mocht afmeten naar het verleden zou het noodlot zelf haar dezen ondieust wel bewijzen zulk geluk kon niet bestaan voor een zondig wezen als zij. En tochtot zoolang de slag viel kon zij hare verbeelding doen genieten op den drempel van haar hemel en dien bevolken met onnatuurlijke geneuchten welke haar verbeelding schiep. Zij was nog te zwak om tegen de bekoring dezer visioenen te strijden want dat die visioenen eene werkelijkheid zouden wordengeloofde zij niet. Van één ding alleen was zij zeker dat Henry haar liefhad en in die wetenschap vond zij haar be looning voor alles wat zij geleden had of dat zij nog zou moeten lijden want als hij haar niet beminde zon hij haar nooit hebben aangeboden haar te trouwen. Hij beminde haar en zij zou hem zien. Wat er dan gebeuren zou was niet te voorspellen maar voor het oogenblik was zij tevreden en gelukkig. TWEE EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Toen lady Graves aan het station van Bradmouth op een trein naar Londen stond te wachten zag zij een man wiens gelaat haar bekend voorkwam en die haar nederig groette. Hij was half als een geestelijke gekleed en droeg een slappen hoed mot breeden rand en om don hals een hel rooden doekdie in zonderling contrast was met zijn overige sombere kleeding. Geruimen tijd trachtte zij zich te herinneren wie die man toch mocht zijn. Hij zag er niet uit als een boer en hij kon ook geen gees telijke uit de bourt zijnwant welk geestelijke zou zulk^ een das dragen Eindelijk begon lady Graves over iets anders te denken. In Liverpoolstreet zag zij den man echter weer ofschoon hij zijn best deed om door haar niet opgemerkt te worden dat scheen haar ten minste zoo toe. Daar schoot het haar eensklaps te binnen dat die man niemand anders kon zijn dan Samuel Rock van Tiaatste Berichten. Onlusten op Kreta. KANEA 10 Febr. Drie en twintig vrouwen en kin deren van Muzelmannen zijn te Kisamo en Kastili vermoord. RETIMO10 Febr. Do Muzelmannen"5 hebben ver scheiden wijken van de stad in brand gestoken. ATHENE 10 Febr. 1500 Christenen blokkeoren de oostelijke provincie van Kreta. Prins George zal met zes torpedobooten naar Kreta vertrekken men komt er openlijk voor uit, dat de flottille bevel heeft om met allo middelen het ontschepen van Tursche troepen op Kreta te beletten. De tijding van het vertrekdie sedert een uur de ronde doetmaakt een ontzaglijke sensatie. Men wil den prins in optocht uitgeleide doen naar het station. De prins nam op roerende wijze afscheid van de ko ninklijke familie. De Koningin bezocht in den namiddag den Piraeus en deelde geld uit onder de vluchtelingen van Kreta. KONSTANTÏNOPEL. Zeven kisten met bommen zijn gevonden nabij de Ottomaacsche Bank en in Stamboel waren oproerige proclamaties aangeplaktwaarin de noodzakelijkheid betoogd werd den sultan af te zetten en een einde te maken aan het tegenwoordig wanbeheer. Volgens de «Daily News" zijn te Rome officieele tele grammen in cijferschrift ontvangen, waarin tegen Woens dag een algemeene uitbarsting in Konstantinopel werd voorspelddie zelfs het bloedbad van Augustus 11. zou overtreffen. De stoombooten „Alkmaar Packet" hebben den dienst hervat. Verkiezingen. De liberale kiesvereeniging «Eensgezindheid" alhier, heeft in hare vergadering van den 9 besloten, het be stuur te machtigen tot het aangaan eeuer overeenkomst met de »Centrale Liberale Kiesvereeniging", wanneer die ook door haar wordt gewensebt, om met elkander samen te gaan, waar het geldt de kandidaatstelling voor een lid der Tweede Kamer, onder voorwaarde, dat in dat opzicht de leden van Eensgezindheid" zullen beschouwd worden gelijke rechten en gelijke stem te hebben als die der C. L. K., maar dat de kandidaat der C. L. K. zal zijn ook die van »Eensgezindheid", dat de geldelijke aangelegenheden der beide kies vereen igingen onveranderd blijven en niets met elkander zullen hebben uit te staan en dat Eensgezindheid" bij eene verkiezing voor de Tweede Kamer zich uitsluitend zal bemoeien met de kiezers te Alkmaar woonachtig, terwijl de C. L. K. zich onledig zal houden met de overige kiezers in het district. Wijders is besloten om de contributie voor «Eensgezindheid" te blijven bepalen op één gulden per jaar voor de bestaande leden, terwijl het aan het bestuur is overgelaten om nieuwe leden tot de vereeniging toe te laten tegen vol doening eener contributie tot een minimum van 25 cents. Kleedermakers. Den 8 herdacht de Alkmaarsche Kleedermakers- vereeniging »Door eendracht verbetering" in eene feeste lijke bijeenkomst haar ljarig bestaan. Ter eere van dezen herinneringsdag was tusschen de leerlingen van den vak cursus een wedstrijd uitgeschreven, waaraan door een zevental jongelieden werd deelgenomen. De heer J. W. Schalkwijk, voorzitter der vereeniging, heette do aanwezigen met een hartelijk woord welkom, waarna, namens de juryleden, de heeren G. Wolzak, P. A. Koot en H. Pruimboom, eerstgenoemde met eene op wekkende rede de prijzen uitreikte, die als volgt waren toegewezen: P. Brakenhof, le; J. Nieuwenhuizen2e; B. Deen, 3e; J. Rodenburg, 4e; J. Nieboer, 5e; J. Roos, 6e en C. Zuurbier, 7e. De jury had de aardige gedachte, den eerste-prijs winner nog een extra prijs te schenken, bestaande in een fraai nikkel potlood in etui, terwijl de heer van Hulsen nog een knoopsgat-schaartje daarbij voegde voor het 't best door hem gemaakte knoopsgat. Nadat de heer H. J. de Groot, directeur der ambachts school, vervolgens eenige waardeerende woorden had Moor Farm. Wat zou die man in Londen te maken hebben 1 Wanneer lady Graves de macht der clairvoyance had gehad zou zij nog niet verbaasd zijn geweestomdat de reden die Samuel naar de stad had gedreven groo- tendeels dezeltde was als de hare. Want ook mijnheer Rock had voor het eerst van zijn leven een reis naar Londen gemaaktom een onderhoud te hebben met Joan Hastewier adres hij den vorigen dag tegen zulk een hoogen prijs gekocht had. Hij had er op dit oogenblik nog geen duidelijke voorstelling vanwar hij zou zeggen of doen, wanneer hij tegenover Joan zou staan. Hij wist alleen dat hij werd gedreven door een verlangen naar haar tegenwoordigheid dat hij niet kon beheerschen. Hij beminde Joanniet zooals andere mannen beminnen maar met al de kracht en al de hevigheid van zijn zon derlinge natuur en deze liefde of hartstocht of dit begin van kraukzinnigheid dreven hem met onweerstaanbare kracht voort. Hij zou naar het andere einde der aarde zijn getrokkenwanneer hij geweten haddat zij zich daar bevonden ofschoon hij bang was voor de wraak des Hemelszou hij elk gevaar hebben getrotseerd elke misdaad hebben begaanwanneer hij daardoor slechts Joan kon winnen. Vóór Samuel Rock Joan had gezien was hij zoo vrij van alle menschelijke aandoeningen als een mensch maar ooit kon zijner was geen schepsel waar hij iets om gaf, en ofschoon van nature hartstochteijjk hadden zijn belaugen en zijn godsdienstige ziu hem beschermd tegen de buitensporigheden van zijn geheime wenschen. Zijn gansche leven bad hij opgeofferd aan de vraag, op welke wijze het meeste geld kon worden verdiendzijn eenige vreugde was het verzamolon van rijkdommen en het overbluffen zijner konnisson en daarin vond hij vergoeding voor het gemis van alles wat een menschenleven kan veraangenamen. Toen had hij op een onzaligen dag Joan ontmoetdie van een kiud tot een mooie jonge vrouw was opgegroeid; en datgene wat hij iu zijn hart had op gesloten ontsnapte daaruit en overmeesterde hem, zoodat hij van dat uur steeds moer de slaaf werd van zijn harts- gewijd aan het doel der kleermakersvereeniging en tot voortdurende krachtige samenwerking had aangespoord, volgde een warm slotwoord van den voorzitter en nam de eigenlijke feestviering een aanvang, die de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeenhield. Uit het in deze zelfde vorgadering door den secretaris, den heer S. Sougé, uitgebrachte jaarverslag bleek, dat de vereeniging op het oogenblik 45 leden telt. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte begun stigers zoowel buiten als binnen de stad bekend dat hij de ZAAK. laatst gedreven door zijne moeder, mej. Wed. C. P. MULDER, door overname geheel voor eigen rekening zal voortzetten hopende het vertrou wen ,"'zoo ruimschoots genoten te blijven genieten. D. LIEKELES OEBLES Breedstraat b/d R. C. Kerk. Al degenendie iets te vorderen hebben vau of verschuldigd zijn aan wijlen'mejuffrouw wed. C. P. MUL DER, worden beleefd verzocht hiervan opgaaf of betaling te doen aan D. LIEKELESfOEBLES, Breedstraat, A 8. bij een DOCTER op een dorp in N.-H.,"vier kinderen te huis hebbende een flinke (geen Dame), om met eene Dienstbode alle voor komende bezigheden te verrichten. Zonder uitstekende getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven letter H. bij de Uitgevers dezer Courant. HOFLETEHANCIHHI Verkrijgbaar te Alkmaar bij De Vee-verzekering tegen Brand- en Bliksemschade, genaamd gevestigd te ACKHAAR zal hare verzekeringen aanvangen 15 Hei a.s. Overtuigd als wij zijn dat deze Assurantie in het belang der Veehouders is, meenen wij, dat velen iu deze Onderlinge Maatschappij zullen deelnemen. Inlichtingen geven de Oorrespondenten. Jb. HALFFJ. OLDENBURG Jbz., J. ZWAAG F. RAVEN, IJ. OLDENBURG, Commissarissen. A. HEIJN Sz., A. STAM, Directeuren. ifW CO li K IKS 1'» A E A V EX gevraagd. is beter en goedkoop er dan Urling's patentstijlsel, dit is bewezen door de beroemdste scheikundigon en hoogste bekroning 1896. Verkrijgbaar bij den heer T. G.van dbn Bosch. Bij de Doopsgezinde Gemeente van Barsinger- h o r n e. a. wordt gevraagd een Organist, op een salaris van 15© gld. per jaar. Sollicitatiën vóór 16 Eebr. in te zenden bij Ds. J. KOOIMAN, bij w'en inlichtingen te verkrijgen zijn. TE KOOP, wegens ziekte, een gebruikte B rei- ma chlne, voor spotprijs, met gratis volledig onderricht. Fr. br. Generaal v/d Heidenstraat 75 ROT TERDAM. tocht. De weigeringendie hij van haar had ontvangen, deden dien hartstocht nog meer toenemen zoodat hij een dagelijksche marteling voor hem werd. Zij haatte hem dat wist hijevenals hij wistdat zij zijn mede minnaar beminde doeh als hij haar sleehts gezien had zou alles wel weer in orde komenen gebeurde dat niet, dan had hij haar toch gezien. Met dit alles was lady Graves onbekend. Had zij ge weten wat dien man naar Londen voerde dan zou zij misschien teruggeschrokken zijn voor den stap dien zij voornemens was te doen. (Wordt vervolgd.) Drukkerij v. Herms. Coster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 6