Stadsberichten. Advertentièn. Openbare Yerkooping Openbare ITerkooping Openbare Yerkooping OPKOEPmGi AÏkmaarsche Huishoud- en Industrieschool. 354e Staatsloterij, Wed. A. PREYS ZOOA Yeiling van vaste Goederen. Mr. Adrianus Petrus Hendrik de Lange, Collecteurs der Staatsloterij Te Delft circuleert een adres ter onderteekening, inhoudende het verzoek aan H. M. de Koningin, om ten behoeve der oliefabrieken in ons land zoodanige maat regelen door de regeering te doen nemen, dat of inkomende rechten op lijn- en raapkoeken in Duitschland en Amerika en andere landen worden afgeschaft of verlaagd öf wel, indien dat niet kan geschieden, dat bij wijze van repre saille-maatregel inkomende rechten geheven worden op lijn- en raapkoeken uit bovengenoemde landen ingevoerd. Haarlem. Dezer dagen overleed alhier een 65jarige uitdrager en opkooper, die in zeer armoedige omstandig heden leefde. Aan bankpapier en contanten is thans in verschillende hoeken der armelijke woning reeds eene som gevonden, die over eenige duizenden loopt. Benoemd tot district-veearts alhier de heer J. W. Geerlings te Purmerend. Ter vervulling in de vacature van kantonrechter te Hedemblik is door de Arrondissement Rechtbank te Alkmaar opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. J. Weasels Boer, mr. D. Bas- tert en mr. W. M. van Haaften griffiers bij de_ kanton gerechten te MeppelBreukelen-Nijenrode en Sliedrecht. Het eerelidmaatschap van het te Dordrecht te honden 24e Hederl. Taal en letterkundig Congres is aangenomen door de ministers van binnenlandsche zaken in Nederland en in Belgie, den gezant der Z.A. Repabliek in Nederland, den gezant van Nederland in Belgie, dien van Belgie in Nederland en den Commissaris der Koningin in Zuidholland. De minister van water staat, handel en nijverheid in Nederland heeft bedankt. Gen belangrijke gift. In een buitengewone zitting van den Raad der ge meente Doesburg deed de voorzitter mededeeling dat bij olographisch testament door mr. A. ver Huell te Arnhem, te Doesburg geboren f 50,000 op het Grootboek gestort was als bijdrage voor een vaste brug over den IJsel voor die gemeente. De raad besloot onder dankzegging en met applaus van het publiek dat de raadzaal vulde, deze schenking te aan vaarden. Kundveestamboek üoordholland. Deze vereeniging zal hare 20ste algemeene verga dering houden op Maandag, den 22 Maart, des voormid dags te IOV2 nnr> een lokaal van den heer I. Igesz te Hoorn, ter behandeling van de volgende punten ingekomen stukben verslag van den afgevaardigde naar de voorjaarsvergadering van Hollands Noorderkwartier nit te brengen door den heer D. Laan; rekening van den penningmeester over 1896benoeming van 2 bestuurs leden, wegens de periodieke aftreding op 1 November 1897 van het herkiesbare lid J. Benjamin Cz., en wegens het bedanken van den heer Corn, de Haan benoeming van een afgevaardigde naar de vergaderingen van j>Ho1- lands Noorderkwartier"; voorstel van het bestuur tot het verlaeneu van een subsidie van f 50 ten behoeve der vee tentoonstelling te houden bij gelegenheid van het land- huishoudkundrig congres te Hoorn in 1897 voorstel van het bestuur tot het houden eener keuring van één- en tweejarige stieren te Hoorn op de Nieuwe Veemarkt bij den heer L. de Goede op Donderdag 29 April e.k. (behoudens toestemming van het gemeentebestuur); uitrei king der prijzen behaald bij de stierenkeuring op 29 April 1896. Helloo. Ondertrouwd 5 en getrouwd 23 Febr. Andreas Wilhelmus Zonderhuis, te Alkmaar en Antje Bras, alhier, laatstelijk te Haarlem, Ondertrouwd. 5 Febr. Johannes Kramer, te Egmondbinnen en Anna Brakenhoff, alhier. 19 Pieter Docter, wednr. van Cornelisje van der Molen, alhier en Sara van der Kolf, wed. van Anke Dierdorp, te Buiksloot. Getrouwd. 3 Febr. Johannes Olgers, te Akersloot, en Trijntje Schuit, alhier. 4 Ruurd Plantenga, te Velsen, en Elisabeth Kooter, alhier. 16 Frederik Wijnker, wednr. van Maria Stam, te Oude Niedorp, en Maartje Verduin, alhier. Geboren. 25 Febr. Jacoba Maria, d. van Cornelis Bakker en Mar- garetha Maria Valkering. 26 Maria Magdalena, d. van Frans Johan Jacob Loefï en Magdalena Gips. Overleden. 6 Febr. Trijntje, d, van Hendrik Ranzijn en Teunisje Roozendaal, bijna 3 m. 17 Jacoba, d. van IJsbrand Hopman en Maria Stet, 10 jaar. Jklmmen. Getrouwd. 10 Febr. Isaac Eeltink, wednr. van Trijntje de Goede en Antje Admiraal, wed. van Wnlbert Mooij. Geboren. 1 Febr. Pieter, z. van Jacob Groot en Jansje Gooijer. 12 Adrianus Theodorus, z. van Petrus Dekker en Eli sabeth de Graaf. 13 Grietje, d. van Jan van der Eng en Sijtje Konijn. 14 Catharina Antonia, d. van Albert Kooij en Con- stantia Sophia Meerman. 20 Elisabeth, d. van Andreas Dekker en Henderika de Boer. 21 Jacob, z. van Pieter Mooij en Aagje Kraakman. 24 Simon, z. van Barend Hes en Petronella Krom. Overleden. 7 Febr. Vronika Fraijman, echtgen. van Jacobus Admi raal, 32 j. Cornelis, z. van Johannes Metze- laar en Catharina Bos, 1 j. en ruim 2 m. Oterleek. Overleden. 13 Feb. Maartje Stammesechtgen. van Pieter Neute- boom eerder van Pieter Lnken 74 j. Haringcarspel. Geboren. 17 Feb. Neeltje d. van Dirk Blaauboer en Aafje Burger. 24 Aagjed. van Pieter Blankendaal eu Aafje Hof. Overleden. 14 Feb. Gunrtje Droog, echtgen. van Cornelis Dekker, 61 j. 18 Maartje Groothuizen7 m. 26 Maria Stoop 2 j. 28 Maria Veldboer10 m. Spanbroek. Getrouwd. 4 Feb. Klaas Commandeur en Aaltje Schouten. Dirk Scholten en Antje Kok. Geboren. 2 Feb. Maartjed. van Arie Pater en Aagje Rood. 14 Petrus z. van Adrianus Breed en Naatje Bier steker. 24 Jacob z. van Adrianus Groot en Elisabeth Weel. 25 Cornelia d. van Pieter Mul en Maartje Seits. Catharinad. van Dirk Floris en Geertje Boots. Overleden. 2 Feb. Johannes Visser, wednr. van Trijntje Roggeveen, 77 jaar. 10 Maart. Door den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE. Bouwterreinenaan den Stationsweg te Alkmaar. 1. 1.67. Str. Jb. Kluft 1095, 2. 1.42. •n Jn. Muijs 990, 3. 1.40. •n Jb. Kluft JJ 890, 4. 1.38. dezellde 845,— 5. 1.36. yt G. Bossert Rz. JJ 820,— 6. 1.34. dezelfde 800,— 7. 1.32. v F. H. Ringers 785,— 8. 2.—. G. Bossert Rz. 845,— 9. 98. dezelfde 450,— 10. 98. JJ Jb. Klnft 445,— 11. 98. JJ Jn. Muijs 445,— 12. 98. ft Jb. Kluft 450,— 13. 98. P. de Munk 400,— 14. 98. Jb. Kluft 405,— 15. 98. V C. Koopman 350,— 16. 98. W. Vasbinder 300,— 17. 1.75. JJ P. H. M. I. Melenbriuk 355, 18. 98. JJ Jn. Mnijs JJ 345, 19. 98. Jb. Klnft 350, 20. 98. JJ Jb. P. Wagenaar JJ 345,— 21. 98. JJ G. Bossert Rz. 340,— 22. 98. J) Jb. P. Wagenaar 320,- 23. 98. JJ A. de Vries JJ 295,— 24. 98. JJ C. Koopman 270,— 25. 1.05. JJ P. de Graaf 210,— 26. 85. JJ Jn. Muijs 245,- 27. 87. JJ Jb. Kluft JJ 245,— 28. 90. JJ G. Bossert Rz. 240,— 29. 92. JJ Jb. P. Wagenaar 245,— 30. 95. }J Jb. Klnft 240,— 31. 97. v G. Bossert Rz. 240,— 32. 1.00. jj Jn. Mnijs 240,— 33. 1.02. jj Jb. Klnft 245,— 34. 1.04. jj G. Bossert Rz. 240,— 35. 1.07. jj Jb. P. Wagenaar 240,— 36. 1.09. jj Jb. Klnft 245,— 37. 1.12. jj Jn. Muijs 235,— 38. 1.14. jj dezelfde JJ 240,— 39. 1.17. jj Jb. Kluft JJ 235,- 40. 1.20. jj Jn. Muijs J) 240,— 41. 1.22. jj dezelfde JJ 245,- Afslag Woensdag 17 Maart, 's avonds 6 uur, in de „de Toelast.'" 11 Maart. Door den Notaris J. v. d. VEEN, te Alkmaar. 1. Winkelhuis en erf, Koningsweg, B 6, 1 a. 23 cent. Str. K. Reijne f 1350, 2. Idem idem en steeg, Limmerhoek, B 2705, 1 a. 3 cent. Str. Jb. Termaat f 1460, Afslag donderdag, 18 Maart a.s., des avonds 7 uren in het logement »de Vergulde Valk", Heerenstraat te Alkmaar. Volksbond. De afdeeling Alkmaar van den >Volksbond", ver eeniging tegen drankmisbruik, hield donderdag, den 11, eene algemeene vergadering. Aanwezig waren 17 leden. Na lezing der notulen werdeD bestuursleden gekozen. De secretaris werd herkozen terwijl in de plaats van den heer ds. J. A. van der Leedie gemeend heeft zijne functie te moeten nederleggen werd benoemd de heer E. J. van Ebbenhorst Tengbergen. De werkzaamheden der afdeeling werden in het jaar verslag vermeld waaraan het volgende is ontleend Tot de afdeeling traden toe 101 leden den 29 Januari hield de heer mr. H. Gooman Borgesius eene voordracht over het doel en de strekking van den Volksbond. Na den afloop traden een groot aantal personen als leden toe. Maatregelen werden genomen om het drankmisbruik op de lotingsdagen tot een minimum te beperken. Vrij algemeen werd geconstateerd dat de poging der afdeeling eenig succes heeft opgeleverd daar stuitende tooneelen op de openbare straat ditmaal niet zoo menigvuldig voor kwamen. Op de algemeene vergadering van den Bond den 10 September te Rotterdam gehouden werd de afdeeling vertegenwoordigd door haren voorzitterden heer ds. A. D. Wempe. Tot de oprichting van een volks koffiehuis werd in beginsel besloten waarvoor door het hoofdbestuur financieele steun werd toegezegd. Zoodra zich eene geschikte gelegenheid voordoetzal de finan cieele steun der burgerij worden gevraagd. Het bestuur blijft diligent in zake het woningvraagstukzoodra mo gelijk zal een commissie van onderzoek worden benoemd. Aan het slot van het verslag wordt de wensch en de verwachting uitgesproken dat meerderen de gelederen komen versterken uit alle rangen der maatschappij. In antwoord op een verzoek tot bet gemeentebestuur gerichtkwam op 8 Maart een schrijven van burgemees ter en wethouders in vermeldende dat in 22 der algemeene voorwaarden van aanbestedingbij de werken dezer gemeente in toepassing, het volgende voorkomt: »Er zal nimmer op het werk, door wien ook, sterke drank worden gebruiktop eene boete telkens van f 3 te betalen door den aannemer''. Ten aanzien van het betalen van het loon der werklieden in gepast geld, deelen wij u mede dat door ons reeds het mogelijke wordt ge daan om aan dat uw streven tegemoet te komen ter wijl wij ons gaarne verplichten op dit onderwerp ook in de toekomst zooveel slechts mogelijk het oog gevestigd te houden. Deze mededeeling werd met applaus begroet. De rekening en verantwoording van den penningmees ter den heer Y. S. Ohmstedenagezien door de heeren Vonk en Holsmnllerwerd accoord bevonden, en deze functionarisonder dankbetuigingvan zijn beheer ge dechargeerd. Door den heer Coopmans werd eene voordracht gehou den over het drankmisbruik in verband met de sociale kwestie waarin werd betoogd dat wij staan voor een maatschappelijk kwaad dat door medewerking van den Staatmet alle middelenbestreden moet worden willen wij nietdat het geheele sociale lichaam vermees- terd en reddeloos ten gronde gericht wordt. De voorzitterds. Wempeschetste de treurige ge volgen veroorzaakt door eene operatiegeschied met een onvaste handwelk diep aangrijpend verhaal een hoog ernstigen indruk achterliet. Na eene korte discussiewaaraan door de heeren SpanjaardKluitman en Ohmstede werd deelgenomen over de wenschelijkheid tot wederzijdsche erkenning der werkzaamheden van de genootschappendie de sterke drank bestrijden werd de vergadering gesloten. Het bestuur bestaat thans uit de heeren ds. Wempe, voorzitter; V. 8. Ohmstede, penningmeester; G. de Groot, E. J. van Ebbenhorst Tengbergenen H. Coopmanssecre taris. Vermeerdering van het ledental is zeer gewenscht. te Alkmaar, in het café Lievendag, op Woensdagen 17 Maart 1897, bij opbod, en den 24 dier maand, bij afslagtelkens 's avonds precies 6 uur (en niet 7 uur zooals vroeger is geannonceerd), ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGEvan Het op besten stand staandegoed onderhouden WIVHEIiHUIS, waarin met succes wordt uitgeoefend de Kleermaker sa-(faire en Heerenzaak, met Erf, Tuin en Steegaan de Mientdirect bij de Langestraatte Alkmaargroot 1 are 15 centiaren bewoond door den heer T. G. A. KOLLMEIJER en 1 Mei e.k. te aan vaarden. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris te Alkmaar. te AUKHAAKin het Café „Lievendag", op Woens dagen 17 Maart 1897, bij opbod, en 24 Maart 1897 bij afslag telkens 's avonds precies uur, ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris van een bijna nieuw Heerenhuis met erf, tuin, en vrije steegaan den Bergerweg te Alkmaar, groot 4 aren 70 centiaren, uitmuntend geschikt voor alle onderne mingen; te aanvaarden 1 Mei 1897 en behoorende aan Me juffrouw de Wed. K. AKKERMANde Boer. Op de beide veilingsdagen te zien voor een ieder, van 1 tot 3 uuroverigens te bezichtigen met toegangs biljet van den Notaris. Inmiddels uit de hand te koopte bevragen ten kantore van den voorn. Notaris, alwaar inlichtingen worden gegeven. Tegelijk wordt daar dan verkocht een TUIST achter bovenstaand perceelgroot ongeveer 5 aren öO centlaren. te Alkmaar, in het café Lievendag," op Woens dagen Iff Haart 189ff bij opbod en 24 Haart 189ff bij afslag, telkens namiddags 6 uur, ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, van Een hecht sterkweldoortimmerd KOOFHA1V9- HUI8, waarin sinds jaren met succes is en nog wordt uitgeoefend de handel in Tabak, Sigaren, Koffie en Thee, a/d Voordam, ERE en TUIM en ACHTER HUIS, te ALKMAAR, groot 2 aren, 94 centiaren, hebbende uitgang aan den Dijk. Te aanvaarden IS Hel 189ff en eigendom van den WelEd. heer P. RENT MEESTER. Te veilen in twee perceelen en massa. Op de veilingsdagen te zien van 1 tot 3 uur en overigens met permissiebiljet van den Notaris. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, Breedstraat, Alkmaar. Allen, die iets te vorderen hebben van verschul digd zijn of borgtochten bezitten, geteekend door Mejuf frouw GEERTJE DE WAAL, weduwe van den heer NICOLAAS ADOLF, gewoond hebbende en overleden te Alkmaar 20 Januari 1897, gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, Breedstraat, te Alkmaar, vóór 20 Maart e.k. Aangifte van nieuwe leerlingen voor den cursus aanvangende I Mei e.k., moet geschieden in het gebouw der school, op eiken Donderdag, Vrijdag en Ka terdag der maand Haartvan 24 uur. Als leerlingen kunnen worden toegelaten Meisjesdie met vrucht lager onderwijs hebben genoten. Leergeld 25 fl. per jaar. Leermiddelen worden kosteloos ten gebrnike verstrekt. Nadere inlichtingen geeft Mevrouw VAN REENENVölter. berichten, dat de trekking der Eerste Klasse, Haandag, den 10 Haart a.s. begint, en ten hnn- nen kautore Geheele en Gedeelten van Uoten te bekomen zijn.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 7