ié Opening. Donderdagavond 1 April SCBAPENSTEEG 15 BOELHUIS GEOPEND Advertentie n. B ES m €t E IV. TWEE HUIZEN Belangrijk Boelhuis BOELHUIS te OBDAM. Notaris TERPSTRA, Openbare Verkooping 3e Sigaren-Magazijn Sigarenfabriek „WEST-FRIES LAND." P. Hammes ëi\ Co. P. van den Aakster, Nieuwe en gebruikte Rijtuigen. S. J. JONKER, te Alkmaar, BURGERLIJKE STAND. met Schuur, StollingErvenTuin en Op de plaats is gelegenheid tot uitspanning. is HOORN. ALKMAAR, MEDEMBLIK. ïr0 Hammes Jr. Sc O». Koper- en Blikslager, Clarissebnnrt 10, Groote voorraad. Lage prijzen. Niet uitgestald op de Veetentoonstellingen. Wedstrijd voor Woord- en Zuld-Nederlandsche caricatuur. teekenaars. De directie van »het Weekblad de Amsterdammer" stelt drie prijzen beschikbaar van f 50.f 30.en f 20.voor de drie best gekeurde oorspronkelijke cari- caturen, op sport betrekking hebbende. De teekeningen (liefst penteekeningen) moeten geschikt zijn om langs chemigraphischen weg, desnoods verkleind, te worden gereproduceerd, zoodat zij in reproductie hoogstens de breedte van twee kolommen beslaan. De redactie acht het een groot voorrecht, dat eene specialiteit van europeesche bekendheid op het gebied der caricatuur- teekening, de heer John G r a n dC a r- t e r e t te Parijs, redacteur van »Le Livre et 1' Image," haar met de meeste bereidwilligheid zijne voorlichting bij de beoordeeling heeft toegezegd. Inzendingen worden verwacht vóór 20 April a.s,, bij de uitgevers van Van Holkema Warendorf, Singel 542, Amsterdam. De teekeningen moeten voorzien zijn van een motto te herhalen op een gesloten couvertdat den naam van den teekenaar bevat. De niet-bekroonde teekeningen blijven ter beschikking van de inzendersdo redactie behoudt zich echter de vrijheid voor deze teekeningen te laten reproduceeren indien zij daarvoor geschikt blijken. Oranje-Kanaal en Schutsluis te Zaandam. De Eegeering heeft voorgesteld Aan de gemeenten Zaandam Koog aan de Zaan, Zaan- djjk en Wormerveer een bijdrage te verleenen van hoog stens f 151,000, voor den bouw van een nieuwe schut sluis te Zaandam die zal moeten strekken tot verbetering van gemeenschap tusschen Voor- en Midden-Zaan. De vier hierboven genoemde meest belanghebbende gemeenten hebben een plan opgemaakt voor den bouw van een nieuwe sluis te Zaandam met een verdiepte vaargeul tot in de Voor-Zaan en voorts voor de verdieping aan de Binnen-Zaan van Zaandam tot Knollendam, ge paard met vermindering der bruggen te Zaandam en te Wormeveer. De kosten van een en ander zijn geraamd op ongeveer f 654,000, doch men zal zich voorloopig bepalen tot het maken van een nieuwe sluis. De kosten van den sluis bouw en van de vaargeul naar de Voor-Zaan zijn geraamd op f 458,899, waarvan f 6100 voor het inrichten van de sluis tot spui-en inlaatsluis ten laste komt van het Hoogheemraadschap der uitwaterende sluizen in Kenne- merland en West-Friesland, Van het overige draagt de provincie ll3 bij tot een maximum van f 151,000; J/s komt ten laste van het Rijk en het laatste 1/3 ten laste van de vier bovengenoem de gemeenten, die ook het onderhoud en de bediening van de sluis voor hare rekening nemen. Grootebroek. Alhier heeft een adres gecirculeerd ter verkrijging van uitbreiding der bestaande postdienst. Naast de beide bestaande bestellingen wordt eene derde aangevraagd, wat met het oog op den handel te Boven- karspel zeer ten gerieve van eene vlugge correspondentie zou zijn. Spanbroek. De heer H. J. K. van den Steen, burgemeester dezer gemeente en door de aid. Hoogwoud, Oostwoud en Medemblik aanbevolen ,als candidaat voor de a. s. verkiezing voor de Prov. Staten, heeft zijne can- didatuur ingetrokken, geleid door de overweging dat door de handhaving versnippering der stemmen en dus vertraging ontstaat en vooral omdat Z.E.d. den wensch der meerderheid eerbiedigt, die blijkbaar een vertegen woordiger uit 't oostelijk deel van 't district wenscbt. In den Zuld-Kraalert (Zeeland) zijn Maandag, door den onverwacht opkomenden vloed, 132 schapen verdronken. De waarde wordt geschat op f 1300.-- Eenige jongens te Steenwljksmoer, gemeente Koevorden, vermaakten zich met »proppenschietenHier toe werden alle mogelijke soorteD papier tot proppen gekauwd. Een 9-jarige jongen werd 's avonds ongesteld en overleed den volgenden dag ten gevolge van vergif tiging veroorzaakt door gekleurd papier. Stompet oren. Aan het hulppostkaütoor alhier werden over het le kwartaal 1897 24 inlagen op de Rijkspostspaarbank gedaan tot een bedrag van f 894.61. Terugbetalingen hadden niet plaats. Te B a k e 1 (N.-B.) zal het gemeentebestuur even als het vorige jaar, van 20 April a.s. tot 19 April 1898 aan de ingezetenen gemeentegrond ter beweiding uitgeven. Voor eene kudde van 45 schapen moet 10 cents per schaap, en voor elk schaap daarboven 40 cents in de gemeentekas gestort worden. Yoor schapen beneden het jaar wordt geen weidegeld betaald. Amsterdam. Aan het Centraal-station iseenau- tomatisch-werkend toestel geplaatst door middel waar van men perronkaartjes krijgen kan. Men werpt 2j cent in een gleuf, licht een heiboom op en het kaartje komt te voorschijn. In het buitenland worden de perronkaartjes aan groote stations reeds een paar jaren op deze wijze genomen. Enkliulasen. Door de Centr. Antirev. kiesvoreeni- ging in het district Enkhuizen is voor het lidmaatschap der Prov. Staten definitief candidaat gesteld de heer N. Sluis Pz. alhier. Tot leeraar in de natuurlijke historie aan het Gym nasium en de H. B. School te Kampen is benoemd de heer H. H. Sanders. Haarlem. Met goed gevolg is in het Elisabeth's gasthuis alhier gebruik gemaakt van een X-stralen nega tief van dr. Valkema Blouw. Uit de hand van eene vrouw die meer dan een jaar pijn leed, is een stuk naald, ter lengte van een centimeter, dat in het dikke van de hand tusschen duim en vinger zat, te voorschijn gebracht. De rechtbank veroordeelde Jan Koeman, wegens poging tot moord op den burgemeester van Edam, den heer Cal- koen, tot vijf jaar gevangenisstraf. Hoorn. »West-Frisia" verwierf in den tooneel- wedstrijd te Mecbelen den door Koning Leopold uitgeloof den prjjs voor voordracht en den tweeden prijs voor drama. Uangedijk. Voor de weinige kooldie nog in de Langedijker schuren ligt opgeslagen worden met dit koude weer goede prijzen gemaakt. Boode kool werd reeds verkocht voor f 15 per 100, veld-gele f 13. Deze hooge prijzen komen den landman niet zooveel ten goede als men oogenschijnlijk denken zon. Den gebeelen winter toch moest er op de kool gepast wordeD terwijl menig kooltje in den loop van den winter zoo aangezet werd dat het moest worden uitgeschoten en dus niets opbracht. Met beplanting van gereed liggende velden heeft men de laatste week een aanvang gemaakt, zoodat over 13 weken, als het wat meeloopt, de nieuwe kool weer klaar is. De voorgangers der geheel-onthouders werken de laatste weken met groot succes in deze streek. Meer dan 100 personen hebben zich reeds verbonden nooit weer sterken drank te gebruiken. De uitgeschreven vergaderingen worden zoo druk bezochtdat meermalen allen geen plaatsje kuunen krijgen. Hen honderdjarige bij de keizersfeesten. Een zekere Marie Harms te Neumünster, die bijkans gelijktijdig met keizer Wilhelm I geboren is zij vierde den 23en Maart haar honderdsten geboortedag heeft van den Duitschen keizer een blauwe kop uit de konink lijke porceleinfabriek ten geschenke gekregen. Het deksel van de kop vertoont de beeltenis van Duitschlands eersten keizer. Bij het geschenk ging het volgende brielje »Z. M. de Keizer en Koning heeft gehoord dat het u door Gods genade vergund is geweest den 23en van deze maand uw honderste jaar te voltooien. Z. M. neemt levendig deel in dit zeldzame feest, dat slechts weinigen beschoren is en wenscht van harte dat God de Heer geluk en tevredenheid zal schenken aan den avond van uw leven. Ter herinnering aan dezen dag, die samenvalt met het nationale feest van den honderdsten geboortedag van wijlen Z. M. keizer en koning Wilhelm den Groote, heeft het Zijne Majesteit behaagd u bijgaand voortbrengsel der koninklijke porceleinfabriek met de beeltenis van den overledene te schenken.'' Het vergaan van de Utrecht. Over het vergaan van bovengenoemd stoomschip der Botterdamsche Lloyd deelt men aan de N. E. Ct. het volgende mede Het wrakhout dat aandrijft aan de kust is onte genzeggelijk afkomstig van het stoomschip Utrecht en daaruit is vrijwel met zekerheid te coneludeeren, dat het schip is stukgeslagen. Door welke oorzaak en op welke plaats dit is geschied zal echter waarschijnlijk wel steeds een raadsel blijven. Sporen van brand vertoont bet wrakhout niet, en aan ontploffing valt niet te denken, daar er geen ontplofbare stoffen aan boord waren. De kust is vol klippen zoodat al wat er aankomt in splin ters wordt geslagen. Tot nu toe is er geen enkel lijk van de opvarenden der Utrecht aangespoeld en de kans dat dit thans nogna zooveel dagen geschieden zal is uiterst gering. Het journaal is evenmin gevonden. Het boekjedat was aangespoeld is een boekje, waarin de stoker de kolen noteerde. Ook zijn er geen kleeren aangedreven wèl vischte men een paar soldatenhoeden op doch deze behoorden tot de ladinggoederen van waarde vond men aan het strand niet. De strandvoogden zijn uiterst welwillend. Mochten er lijken aanspoelen dan kan men er van overtuigd zijn dat zij ze met den meesten eerbied zullen behandelen en er den Nederlandschen consul te Brest onmiddelijk kennis van zullen geven. De deelneming der bevolking was aan vankelijk zeer groot. De visschers verklaren dat ds zee in geen vijf en twintig jaren zóó gespookt heeft, als in den nacht van 4 op 5 Maart. Schoorl. Geboren: 12 Mrt. Immetje, d. van P. Greeuw en M. Oostwouder. 22 Cornells, z. van Jb. Blom en N. Dalen berg. 26 Hendricus z. van K. Spaansen en A. Kager. Overleden. 1 Mrt. C. Heinstman wedr. van P. Brak 81 j. 2 M. Hoebe echtgen. van K. Bijl, 43 j. 10 0. Bakker wedr. van A. Spaansen, 81 j. A. Brieljesechtgen. van A. Stam, 64 j. 11 Jb. Hoebe, 3 m. 26 H. Spaansen. 30 D. Bakker, wodr. van L. Siewers, 78 j. St. Pancras. Geboren: 3 Mrt. Geertruides, d. vau Gerrit Schouten en Neeltje Klaver. 13 Jan, z. v. Jacobus Kloosterboer en Eefje Kokkes. De Notaris DUKEB gevestigd te Zuidscharwoudeis voornemens op Woensdag 7 April 1897, des middags te 12 uur, in do herberg van J. Blankendaal, te Bergen namens de erven van den heer NICOLAAS OLDENBUBG publiek te verkoopen BOUWGROND aan den Heerenweg en den Lijtweg, te BEBGEN, geschikt voor rentenier en voor bloem- bolkweekerij. Breeder bij biljetten omschreven. Voorts tenzelfden dage des voormiddags te 10 ure ten sterfhuize van den heer N. OLDENBUBG op Donderdag, den 8 April 1897, 's morgens te 10 uren ten huize van Mejuffrouw de Wed. P. GLIJNIS, aan den Oostdijkbij Driehuizen gemoente Z. en N.- Schermeorvan 13 uitmuntende kalfkoeien6 kalfvaarzen, 2 geldekoeien, 1 vette koe, 6 pinken, waaronder 1 stier, eenige kalveren verder van 2 boeren wagens met toebehooren driewielskar, tilbury en kap- wagen daarna van boeren- en bouwgereedschap penwaaronder kaastobbe voor 15 kazen; plus minus 4 koe-hooi, alsmede oen modderbak, eene partij slieten en takken en eindelijk van eenig huisraad en in boedel en hetgeen meer te koop zal worden aangebo den. Een en ander op den dag van den verkoop te zien. Denrw. KLEIN. te HEIUOO op Dollendorp, op Dinsdag 37 April 1897, des voormiddags 9 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr.ADBIANUS PETEUS HENDBIK DE LANGE, ten huize van K. KBAAKMAN van 14 stuks beste Kalfkoeien, (waarvan 11 hebben gekalfd), 2 Beemster-markt-kalveren1 Herfstkalf, 4 Hokkelingen, 5 Kuikalveren, 1 best, zeldzaam mak, zwart Euinpaard gelijktands, 2 Zeugen halfdracht, 1 Tilbury, zoo goed als nieuw, 2 Boerenwagens, waarvan 1 zeer geschikt voor kaaswagen, 1 driewielde Kar, 1 Ierstel, 1 beste ijzeren Kettinghort. Voorts Boerengereedschappen als: Kaastobben, weivaten, een beste draaikarn, emmers, jukken, roomvat, botermout en tijn 3 zontkisten kaasweker kaaspers (goot met gewicht), 6 beste kaasplanken met 1 stel kleine zetters met makers, 2 spatschutten, 1 groepbeun, 2 ploegen, 1 eg, 1 ploegsleep, 1 zaadwaaier, taigen enz., 1 partij eiken takkenbossen, talhout en palen en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. te BENNINGBROEK zal D i n s d a g 13 April 1897 voormiddags te 9 uur, ten hnize van den heer C. DE GEUS, te om contant geld publiek verkoopen 22 Kalfkoeien, waaronder 3 zomer kalvers, 7 Pinken, 1 Pinkstier, 1 twee- l&gg jarige Stier, eenige Kuikalven, 1 mak bruin Paard, 6jarigen ruin, 18 Oonschapen met Lammeren, 12 Overhonders 2 Boerenwagens waarvan 1 op veeren, Kar op veeren, driewielde Kar met Ierbak, Tuigen, een Schuitje enz. Voorts: Boerengereedschappen, als: Kaastob ben waaronder een vierkante voor 18 kazen nieuwer- wetsche Weivaten Emmers Draaikarn Boomvaten BaliesZontkistenMakers en Zetters voor commissie en kleine kazen Standers, Persen Borden en hetgeen meer gepresenteerd zal worden. te Alkmaar, in »het Wapen van Heemskerk", op Donderdag 8 April 1897 bij opbod en IS April 1897 bij afslag, telkens des namiddags 6^2 uur, ten over staan van den Notaris Mr. ADRIANUS PETRUS HEN DRIK DE LANGE van Het in de HOUTTILSTRAAT te Alkmaar, gunstig bij de Kaas- en Veemarkt gelegen Winkel- en Woon huis, met Erf, groot 1 are 74 centiaren. Te aan vaarden 30 April 1897. Eigendom van den heer Th. H. VAN SOEST. Inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris Breedstraaten bij Mr. H. P. M. K B A A K M A N Advocaat en Procureur te Alkmaar. HET In de vorige advertentiën stond abusievelijk P. HAMMER Jr. Co., m o e s t z ij n beveelt zich beleefd aan yoor het vervaardigen van KO PER- en BLIKWERK. Reparatie aan huishoudelijke Artikelen Balansen en Bascules. Nette en vlngge bediening wordt verzekerd. Kerkvoogden der Hervormde gemeente 'te ALKMAAR maken bekend dat het kohier van den hooftlelyken om slag over 1 8 9 7, van af den 5 April e.k., gedurende veertien dagen ter inzage ligt ten huize van den Koster der Groote Kerk. Kerkvoogden voornoemd, J. J. SOHBIEKE President. VAN BREMEN Secretaris. ACHTERWEG, bij de Graan- en Botermarkt.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 6