Harddraverij-Vereeniging ,,'t Oude Slot." HYGEA-KINDERMEEL, I 75 Cent per bus, Harddraverij en Wedrennen te Heemstede op DONDERDAG 22 April 1897 (Donderdag na Paschen). Firma J. SCHOUTEN Co., Huigbrouwersteg 2. Stadsberichten. Boelliuis. Nieuwe Niedorp. Huisraad en Inboedel Publieke Verkooping iioelhuis te Oude Niedorp, Inboedel en Huisraad. Hen Huis en Erve Hrabantsche Kielen en zwart linnen Bïarktjassen v Roode Bordeaux wijn Roode Port-a-Port, 'ffan Homunde G-eveke, Veiling van yaste Goederen. Het terrein is gelegen Stoomtramhalte „Wapen van Heemstede." waarin Slijterij en Tapperij met VERGUN NING wordt uitgeoefend, H, a f 2f 28.—, f 3©,— per OOC^JXT^LO de inboedelsdoch gaf daarbij tevens een gemiddelde premie op van f 0.57 per mille voor alles wat de ge- meente bij haar mocht willen verzekerenterwijl de directie H. van Veeren f 0.50 per mille vraagt voor de gebouwen en f 0.75 per mille voor de inboedels. In de hoop dat men thans een einde zal willen ma ken aan deze zaakwelke reeds sedert 1 April 1896 aanhangig isnemen B. en W. de vrijheid terug te komen op hnn voorstel. Onder herinneringdat te Zwolle bij openbare uitbe steding eene premie is bedongen van gemiddeld f 0.58 per mille, terwijl dezer gemeente reeds in Mei des vorigen jaars het aanbod is gedaan tegen eene premie van ge middeld f 0.57 per millestellen B. en W. voor te besluiten de verzekering van alle gemeente-eigendommen met uitzondering alleen van de gasfabriek en het aan de gemeente behoorende pand aan de Zes Wielen, geleidelijk en naarmate de polissen, na opzegging, afloopen, op te dragen aan de Assurantie-Maatschappij tegen brandschade >de Nederlanden'' te Zutphen tegen eene premie van gemiddeld f 0.57 per f 1000 op de volgende en op de nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden a. De verzekoring der perceelen vangt aan voor elk zoodra de nog loopende verzekering daarvan eindigt b. De verzekering voor alle perceelen eindigt den 31 De cember 1905, maar wordt geacht telkens voor een jaar te zijn verlengd, indien het verband niet minstens drie maanden vóór het eindigen van een jaar door een der partijen is opgezegd. c. De premie over het eerste kalenderjaar der verzekering van elk perceel wordtindien de verzekering niet op den lsten Januaridoch op eenigen anderen datum ingaatberekend in verhouding van f 0,57 per mille over een vol jaar. De heer de Lange heeft tegen dit voorstel bezwaar, omdat men niet weet, welke onroerende goederen er zijn en welk bedrag daarvoor moet worden gerekend Op het indertijd aan de verschillende maatschappijen rondgezonden lijstje staan alleen vermeld de schilderijen van het museum. Men weet op dit oogenblik daarom nietof eene gemiddelde premie van f 0.57 per mille juist is. De heer Goede is het met vorigen spreker eens, Volgens later bekomen inlichtingen echter moeten de verzekerde waarden der onroerende goederen in het totaal der aangewezen sommen volgens do lijst begrepen zijn Ook hem komt het voor, dan men het gemiddelde cijfer van f 0.57 per mille niet kan aannemen. De heer Kraakman verklaart er niets togen te hebben dat B. en W. een onderzoek instellen naar de bezwaren van den heer de Lange. Iets anders is dat hij de maatschappij zou wenschen te doen spreken om trent de uitkeering der braudsehado van verbrande per ceelen. Volgens den overgelegden polis zal de schatting geschieden na den brand en hij zou wenschen schatting vóór den brand, ton einde naar die geschatte waarde te worden uitgekeerd. Hij verzoekt B. en W. dienaangaande eene stellige en positieve verklaring op te nemen. De heer van den Bosch meent, dat H. van Veeren indertijd beeft ingeschreven voor f 0.50 per mille, zoowel voor roerende als onroerende goederen. Het bevreemdt hem dan ook waarom B. en W. aan die maatschappij inlichtingen hebben gevraagd. er echter na dien tijd zooveel goedkoopero aan biedingen zjjn gedaan, geeft hij nogmaals in overweging op beurspolis te gaan verzekeren. Het voorstel van B. en W. wordt echter opnieuw aangehouden onder opdracht aan B. en W., te onder zoeken de hoegrootheid van het bedrag waarvoor de roerende goederen zijn verzekerdopdat daarna eene vergelijking kan worden gemaakt tnsschen de aanbie- dingen der maatschappijen »H. van Veeren' en de »Neder- landen en tevenB een onderzoek te willen instellen omtrent de schatting der perceelen vóór den brand. Plaatsel. dir. belasting. 17. Gaat do vergadering op voorstel van den Voor zitter over in eene zitting met gesloten deurenter behandelinga. van eene reclame tegen den aanslag in de pi. dir. belasting naar het inkomen, dienst 1896; b. van het primitief kohier dier belasting, dienst 1897. Na heropening der deuren wordt de reclame toegewe zen en het kohier vastgesteld met een invorderbaar bedrag van ruim f 35403,50 en een percentage van 22/)0. Kas-tckort. 18. De heer de Groot wonseht do indertijd be noemde commissie te vragen, wanneer toch eindelijk haar advies op zijn voorstel inzake aansprakelijkheid tot dek king van het kastekort, kan worden tegemoet gezien. Tevens wenscht hij de aandacht te vestigen op art. 9 van het Gemeenteblad Nr. 129 van 1873, bepalende, dat de commissie van bijstand (fabricage) don eersten Dinsdag van iedere maand vergadert en verder zoo dik wijls de Voorzitter zulks noodig acht. Hij doet dit, niet omdat de commissie zoozeer op vergaderingen is gesteld maar omdat het hem aangenaam zou zijn dat de commissie wat meer bij elkaar kwam teneinde met alle mogelijke technische zaken meer op de hoogte te blijven. De Voorzitter zegt toedit aan den heer de Sonnaville te zullen mededeelen. De heer Kraakman verklaart, naar aanleiding van de laatste opmerking dat door den heer de Sonnaville kortelings geleden bij spr. herhaaldelijk aanvrage is ge schiedt, om met de commissie van bijstand te vergaderen. Er waren echter telkens bezwaren die eene bijeenkomst verhinderden. V at de eerste vraag betreft, deelt spr. mede, dat wordt en reeds gedeeltelijk is opgemaakt een tweeledig advies een van de meerder- en een van de minderheid. Het eerste deel van dat advies is gereed en het 2e gedeelte bijkans. A.s. Maandag zal het echter ter secretarie komen ten einde gedrukt en rondgezonden te worden. De heer de Groot dankt voor do verstrekte inlich tingen waarna de vergadering wordt gesloten. 15 April. Door den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE. Winkelhuis en erf, westz. Houttilstraat, te Alkmaar, 1 are 74 cent. Str. J. Muijs f 4800,— Verhoogd door J. Dorregeest tot f 4900,— (AASIVAJi® 1 UUR). 11 ui in 11© Inschrijvingen. Gereserveerde terrein f 1,Tribune Paddock f 2,—. j. V.; - '-V .;D,V -,v wordt in een aan onderstaande adressen gratis verkrijgbare verhandeling van een bekend genees kundige aanbevolen boven buitenlandsche fabrikaten. Agent te ALKMAAR Te St. Pancras bij G. PLOEGERte Broek op Langedijk bij P. KOOL te Zuid-Schar woude bij Wed. KLINGELENte Winkel bij J. BUTTERte Heemskerk bij Wed. W. DAMff te Koedijk bij V ed. KOMMANDEURte Wieringen bij J. BOERSENte Noord-Scharivoude bij A. SAVAGER. Ambachtsschool. De minister van justitie van der Kaaij en de inspecteur van het lager onderwijs van Eijk hadden ge hoor gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur der ereeniging »Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstre ken' om bij te wonen de plechtige uitreiking der di ploma's aan de leerlingen, die met vrucht don volledigen driejarigen cursus hadden doorloopen. In het lokaal Harmonie hadden zich, om van de uitreiking getuige te zijn, tal van belangstellenden verzameld. B. en W. dezer gemeentealsmede die van verschillende omliggende plaatsen onderscheidene raadsleden benevens tal van plaatselijke autoriteiten legde» door hunne tegenwoor digheid getuigenis afhoezeer de uitnemende resultaten dezer vakschool aller aandacht trekken. De voorzitter de heer C. J. Cantersheette de aan wezigen welkom en wees met waardeering op den steun, die de school van verschillende zijden ondervond, »maar zoo zeide spr. »hoe dankbaar ook, het bestuur is niet zonder zorg betreffende de financiën, want onvermeld mag het niet blijvendat indien de jaarlijksche verlo ting der werkstukken niet volkomen slaagt, het bestuur alsdan voor een tekort in de rekening kan komen te staan." Den leeraren en den directeur wijdde spr. vervolgens een zeer vleiend woord en den jongens drukte hij op het harthoe zij bij het verlaten der schooleigenlijk pas staan aan het begin hunner loopbaan, die door ijver, bescheidenheid, weetgierigheid, trouw en eerlijkheid eene zoodanige worden kan, dat bestnurderen en leeraren zich er in kunnen verheugen, dat zij eenmaal leerlingen waren der Alkmaarsche Ambachtsschool. De leerling-timmerman P. Schoffelen sprak daarna namens zijne mede-scholieren, een warm woord van dank jegens bestuur, leeraren en dirocteur, voor hetgeen deze te hunnen behoeve hadden verricht. Hij zeide, dat allen hoopten zich zoo te gedragen dat zij der school eer aandeden. Het diploma werd uitgereikt aan Timmerlieden: J. Beelenkamp, G. Clausing, P, Schuifelen J. G. Prantsen, P. de Graaf, W. Heinstman, J. eel, allen Alkmaar; J. Beeldman, Bergen; N. Brouwer, Heiloo J. de Boer Hensbroek J. Koning, ILeerhugo- waardP. Kok, St. Pancras; J. Schagen Schoorl K. Lloogzaad OndorpA. Schermer Hensbroek K. WesterSt. Pancras. Smeden: G. Bierman, W. Brinkman, T. G. Brouwer, H. Elte A. Henkons J. Kieft F. J. Keuter, G. Peet oom J. Ris, J. Smit, G. Snip J. ïijssen*), allen Alk maar; P. Boon. ZQidsoharwoudeB. Tjalkens, Almeuam (Friesland). Aan dozen werd toegestaan nog een jaar de school te bezoeken om zich nog beter in het bankwerken te oefeuen hij behaalde het vorige jaar reeds het diploma in het huissmeden. Schilders: C. Baan C. BasieC. P. v. Hoek Alkmaar; J. de Boer, Oudorp; W. Bogtman en .T. Weijers, Hergen. Meubelmakers: B. de Groot en W. Harwijne Alkmaar; C. van Twuijver Do aanwezigen begaven zich, na afloop der pleehtig- tigheid, naar het gebouw der school, waar de voor de verloting bestemde voorwerpen zijn ten toon gesteld, terwijl van verschil onde groote zalen van het nieuwe gobouw de wanden overdekt zijn met werkteekeningen van ambachtsschool en burgeravondschool. Het is weder eene keurige collectio practische voorwer pen, die voor de verloting zijn aangewezen. In drie zalen verdeeld vindt men meubelstukken, allerlei geschilderd hout werk, smidsartikelen, enz., die niet boven de gewone handelswaarde in de verloting werden gebracht en tezamen een bedrag vertegenwoordigen, overeenkomende met de opbrengst der loten, na aftrek dor onvermijdelijke kosten. Men kan dus zeggen, dat de volle netto opbrengst der loten den trekker van prijzen ten goede komt. Wij twij felen niet, of een bezoek aan de tentoonstelling, die nog gedurende enkele dagen open blijft, zal nog velen opwekken, door het koopen van een of meer loten eene hoogst nut tige zaak te bevorderen en zich een kans te verschaffen op het winnen van een of ander uitnemend afgewerkt nuttig voorwerp. De Notaris B. VAN DER VEEN te Schoorldam, zal op V r ij d a g, 23 April 1897 voormiddags ten 9 nur, ten sterfhuize van mej. E. STAM, wed. J. MUTS te IVleuwe fVlcdorp, in het openbaar verkoopen waaronder een oud eikenhouten kabinet, oud por- celeln en delftseh aardewerk. Te zien daags vóór het boelhuis, van 103 uur. voor gereed geld, te Uitgeest, bij de woning, in huur bij JAN SCHAVEMAKERten overstaan van Notaris B. WIE- LAND LOS, op Vrij dag 23 April 1897, voorm. 10 uur, van 8 puik beste Kalf koeien 1 herfstkalf koe 3 geldekoeien 3 pinken 2 pinkstieren, 1 kap- wagen 1 kar, beide op veeren, kaas- en botermakersgereedschap en wat verder te voor schijn zal komen. Nadere inlichting geeft de eigenaar SCHAVEMAKER voornoemd. ZEGT HET VOORT 1 ten sterfhuize van den heer CORNELIS TUINMAN op Dinsdag, 27 A p r i 1 1897, voormiddags 9 nur, van 4 Koeien, 1 hokkeling, 2 varkensboerenwagen, kap- wagen driowielde kar, stalgereedscliap, boerderij en bouwersbenoodlgdheden zoutkistpers, zaad waaier, mestwagen tuigen ploeg, eg, handwerk, zade- rijen, mest, eenig kooi en stroo enz. Wotarls MUKFR. H. G. TOMBERGH en A. v. d. LINDEN, Makelaars, presenteeren als lasthebbenden van bunnen principaalop Zaterdag, 1 M e i 1897, des namiddags na 5 uur, in het Verkoop lokaal »De Gouden Leeuw'', in de Zijlstraat, te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen ten overstaan van den Notaris P. F. DE BORDES staande aan de Turfmarkt te Haarlem met uitgang in de Burretstraaten achter gelegen PAKHUIS, ged. no. 18, kad. sectie D, no. 6793, gr. 2 A. 53 c.A. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengenoemde Makelaars. De bewijzen van eigendom en veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris voornoemd. verkrijgbaar bij •Ib. Fö21TTIIV tlx., Kaasmarkt Alkmaar. jfj11 anker en hooger. a f 1,1© f l,a© en 1' 1,8© per fl. en hooger. t 1, f 1,2©, f 1,5© per fl. en hooger. A L K I A A II. Telefoon ummer 86.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 7