Hypotheekbank, VRIJE KASTEN, Nederland. Advertentièn. De Nederlandsclie in elke afmeting. WIL1EM VAN VUURE, werkt bewonderenswaardigHet doodt on overtroffen zeker en 9nel elke soort van schadelijke in secten en wordRdaarom door millioenen gebruikers geroemd en gezocht. Kenteekenen zijn1°. de verzegelde flesch 2°. de naam „ïACHERIi". Te AMSTER DAM en in alle gemeenten van Nedorland zijn depöts overalwaar Kaclier 1 in-plakkaten opgehangen zijn. MIE NT 4. erotische strooming in de politiek of althans eene andere politiek voor den handel dan voor de regeering van het land. Toch mag er slechts één politiek voor beide bestaan die welke gericht is op het algemeen welzijn. Veehandel In Friesland. De handel is over het geheel vrij wat fleuriger, de laatste markten kenmerkten zich door een vrij grooten omzet en betere prijzen. Echter, de rijzing was niet van groote afmetingen het verschil in prijs nu en voor een paar weken loopt van f 5 tot f 10 per rund. De druk kere handel is het gevolg van de weiderij, welke begon- gen ismen kan <je beesten in het land jagen. Vooral de le qualiteit melkvee wordt gezocht, in verband met de hoeveelheid melk, welke men natuurlijk gaarne zoo groot mogelijk wil hebben. In kalve koeien gaat ook meer om vet rundvee blijft in éen doen. Vette kalveren zijn goedkooper, de Engelsehe markt kwam in d0 laatste dagen niet bijzonder best af. In lammeren is de handel thans op zijn drukstdui zenden worden op de markten aangeboden en gaan goed van de hand. In de laatste dagen is do handel er druk in en de prijzen zijn hooger zij loopen van f 5 tot f 8 en worden vooral naar Holland verzonden. Wel worden ook éénlingen (zuiglammeren) voor f 10 en hooger ver kocht, maar deze zijn voor de slachtbank bestemd en wor den naar Londen verzonden. Melkschapen deelen niet in de rijzing en zijn niet duur. In de biggen schijnt de drukste handel voorbij te zijn, de omzet is niet zoo groot meer, doch de prijs blijft hoog. Ook in vette en magere varkens heerscht ietwat trage handel, welke invloed uitoefent op den prijs. Paarden blijven, met veel handel, duur, vooral jonge paarden. Enters loopen in prijs tot f 190, twenters van f 200 tot f 325. Amsterdam. Door de Vereeniging »Keurvendel Prins Maurits" is aan tienduizend ingezetenen dezer stad een circulaire gezonden, met het verzoek om door een kleine geldelijke bijdrage deze vereeniging te steunen. Het Keurvendel stelt zich ten doel den wapenhandel uit den tijd van Prins Maurits te beoefenen, ten einde de feesten te geven bij gelegenheid van de inhuldiging van H. M. Koningin Wilhelmina binnen Amsterdam, op te luisteren en aldus do jonge Koningin, de laatste telg van ons doorluchtig Oranjehuis, te omringen door een eerewacht van mannen die, door bewapening en exer citiën, Haar het glorierijk verleden voor den geest brengen. (N. v. d. D.) Tengevolge van den slechten toestand van het touw, viel den 4 van uit een perceel aan de Achterburgwal een brandkast naar omlaag. Een der onderstaande per sonen werd nagenoeg verpletterd. Te Haarlem is opgericht een provinciale afdeeling van den Anti dienstvervangingbond. hartelijkheid ondervonden, dat het mij hindert te moeten gaan u en mevrouw hebben mij van den eersten dag af aan als een lid van de familie behandeld. Als het niet was om het arme kind, zou ik er niet over denken, deze betrekking te verlaten. Ik verzeker u, dat ik nooit de goedheid en welwillendheid zal vergeten, waarmede u ook nu mij weder tegemoet komt.' »Welnu," sprak mijnheer vriendelijk, »wij zullen dan in ieder geval wederkeerig eene aangename herinnering van onze kennismaking bewaren en zoo ge niet terug komt, zal het ons een genoegen doen te vernemen, dat het u wel gaat. Maar nu moet allereerst dit telegram beantwoord worden, en dan zal ik plaats voor u op de eerst vertrekkende boot bestellen. Als ge gaat, brengen wij u met ons allen weg, want er is nu geen baron von Reinonburg in Londen, om u te beschermen. »Zeg aan Ellen dat ik kom," dat bericht bracht eene groote blijdschap op Olmhof, en scheen ook reeds bij voorbaat een gunstigen invoed op de kleine zieke uit te oefenen de geneesheeren gaven alle hoop, dat het patientje, hoe wel uiterst zwak, toch als haar verlangen bevredigd was, wel herstellen zou. Wie al zeer weinig met den loop der zaken was inge nomen, was juffrouw Braun, die zeer goed begreep, dat haar rijk uit zou zijn, als de jonge dame, aan welke de freuletjes zoo gehecht waren, terugkwam. Zij zag het immers nu reeds, dat er er veel veranderd was. Freule tjes Agnes en Bertha, die zich zoolang de oude barones tehuis was, zoo gedwee aan haar tucht hadden onder worpen, schenen zich nu reeds weinig om hare berispin gen te bekommeren, en de baron sterkte hen daarin wijl hij beslist gezegd had, dat de meisjes, nu hij tehuis was, maar eens vacantie hebben moesten, dat zou later wel weer terecht komenzij waren nog jong genoeg om te leeren. Dat nu ook juist de barones van huis was, zij zou er wel voor gezorgd hebben, dat de orde gehandhaafd bloef! Baronesse von Reinenburg intusschen had wel wat anders te doen, dan zich er over te bekommeren of hare kleindochters al dan niet vacantie haddon ja zelfs al had men haar bericht, dat haar zoon, juffrouw Waller had ontboden zou zij ternauwernood in staat geweest zijn, er zich tegen te verzetten. Het bericht toch omtrent hare dochter was niet overdreven geweest, de toestand van Helena was bedonkelijk, doch de omstandigheden, welke dien toestand in het leven hadden geroepen, waren nog treuriger. Keeds lang zoo vernam de barones, had het dienst- bodenpersoneel opgemerktdat de verhouding tusschen de echtgenooten niet slechts koel, maar bepaald vijandig was. Hadden ze eerst slechts ieder hun eigen gang ge gaan in den laatsten tijd waren daar dikwijls hevige scènes voorgevallen en eindelijk was baron van Fal- kenstein geheel onverwacht op reis gegaan waar heen, dat wisten ze niet. Aan den avond van dien zelfden dag, miste men de jonge barones, en vond haar in den vijver van het slot, gelukkig nog niet dood, zooals bleek, nadat de geneesheer langen tijd met haar was bezig geweest, doch haar gestel had te veel geleden, de dood zou zijn prooi niet loslaten, het was slechts eene kwestie van uitstel. Wordt vervolgd.) Tramongeluk. Zondagavond zijn de passagiers van de tram Mid delburg—Vlissingen aan een groot gevaar ontsnapt. In volle vaart, brak de vooras van het laatste rijtuig. Toen dit bemerkt werd sprongen de passagiers, waaronder ook kinderen, het rijtuig uit, en allen rolden over den weg. Een juffrouw had het ongeluk met hare kleederen aan het rijtuig te blijven hangen, waardoor zij eenige meters medegesleept werd. Dank zij het vlugge optreden van een der passagiers (Ros, uit Vlissingen), die onder het rijdenden machinist hiermede in kennis stelde, werd de tram tot stilstand gebracht. Gelukkig is het rijtuig in een staande houding geble ven anders ware het ongeluk niet te overzien geweest. Kaatsen. Door de kaatsvereenigingen in Friesland wordt tegen woordig druk geoefend. Vooral des Zondagsmiddags ziet men tot op de kleinste dorpen personen met dit balspel bezig, om zich gereed te maken voor den grooten wedstrijd, die Pinkster-Maandag te Franeker zal gehou den worden en uitgeschreven is door de kaatsclub »Jan Bogstra'' aldaar. Tal van parturen hebben zich reeds aangegeven. Tevens zal dan zoo mogelijk besloten worden tot het oprichten van een bond van kaats vereenigingen in Friesland. De burgemeester van Ark heeft van den minister van oorlog bericht ontvangen dat de heer J. H. P. van Walraven officier van gezondheid le kl., nog gedurende éóne maand op dit eiland zal verblijven. Nederlandsch Rundvee-Stamboek. De afdeeling Noordholland van de vereeniging »Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek zal hare twee en twin tigste algemeens vergadering houden op donderdag20 Mei 's voormiddags half twaalf in een der lokalen van het hotel »Krasnapolsky", te Amsterdam. Op den agenda komen voormededeelingen; ingekomen stukken; verslag van den toestand en de werkzaamheden der afdeeling over 1896 benoeming eener commissie van drie leden voor het onderzoek der rekeniDg over 1897 en der begrooting voor 1898, (art. 13, al. 3 van het huishoudelijk reglement); bepaling van de plaats, waar de volgende vergadering der afdeeling zal gehouden wordenbehandeling der punten van beschrijving voor de algemeene vergadering der Ver eeniging te Meppelop 21 Mei 1897bespreking van verdere werkzaamheden. Door de keuringscommissie van de Vereeniging tot veredeling van rundvee, gevestigd te Hoogkarspel, zijn ingeschreven in het register lste klasse 43 koeien en in het register 2de klasse 22 koeien. Aan 8 stierkalven, be- hoorende aan de hoeren: M. Veer, Jb. Vonker en P. Visser te Andijk, C. Schuurman te Wervershoof, P. Kis- temaker te Hem, P. Beerepoot te Grootebroek, D. Visser Jz. en K. de Jong te Hoogkarspelwerd eene aanhou dingspremie toegekendterwijl 51 kuikalven kunnen mededingen op de vanwege de vereeniging te houden keuringen. Paardenfokkerij. De paardenfokkerij in Groningen heeft in den laatsten tijd een ongekende vlucht genomen. Uit Frankrijk Dnitschland België en Italië komen niet al leen kooplieden -ch V weel^le-paarden worden tegen woordig cok vsol oei ^.elderlahd, Utrecht en Zuid-Hol land opgekocht, terwijl 'net Amsterdamsche goederen-ver voer zeer zwaar gebouwde exemplaren verkiest, waarvoor, evenals voor de remonte-paarden, beste prijzen besteed worden. Voor rekening van het Engelsehe Hof zijn in de Betuwe paarden aangekocht voor flinke prijzen. De heer v. V. verkocht er een voor f 765, en de heer T., te Hien, twee schoone vossen. Vakopleiding voor Handwerkslieden. In de a. s. Junivergadering der Vereeniging tot be vordering van de vakopleiding voor handwerkslieden in Nederland, welke te Amsterdam zal worden gehouden, zullen de volgende onderworpen worden behandelda. uiteenzetting van het verschil tusschen het gewone- en vakteokenonderwijs, in te leiden door den heer B. J. Bouwmeester te 's Bosch b. in hoeverre zijn de teeken- acten als een waarborg te beschouwen voor het geven van vakteekenonderwijs In te leiden door den heer P. J. Kalcmlnk te Alkmaar c. welke middelen moeten worden aangewend, om aan hen, die de ambachts scholen niet kunnen bezoeken, eene prartische en theo retische opleiding in hun vak te verzekeren In te leiden door den heer C. Zelvelder te Utrecht d. is de oprichting van een blad voor vakopleiding door onze vereeniging noodig, en zoo ja, is ze mogelijk In te leiden door den heer H. P. Priester te Leeuwarden e. kunnen al de avondteekenscholen, die door het rijk worden gesubsi dieerd, en onder de afdeeling »Kunsten en Wetenschappen" zijn ingedeeld, beschouwd worden als te zijn inrichtingen voor a. s. ambachtslieden? Zoo ja, wat kan dan de reden zijn dat die scholen nietevenals de ambachtscholen onder de afdeeling »Onderwijs'' zijn opgenomen In te leiden door den heer BB. «F. de ©root te Alkmaar. B ij wi elhandel. De hoofdconsul van den Algomeenen Nederlandschen Wielrijders Bond, de heer D. Fockema, doet de volgende waarschuwing verspreiden In de groote nieuwsbladen treft men o. a. de volgende advertentie aanRijwiel vertrek Indië. Door spoediger vertrek naar Indiën biedt een O. Ind. Ambte naar zijn onlangs gekocht eerste klasse hoeren en dames rijwiel te koop aan voor een spotprijs van f 122.50 per stuk, overdracht van nog II maanden garantie. De machines kosten nieuw f 245 per stuk. Spoed, vraag zicht. Brieven franco Nummer Bureel van dit blad. Deze advertentie wordt met eenige variaties gepubliceerd, nu eens heet het dat door douanen een benaderd rijwiel (benadering geschiedt niet meer) dan weer een door eene dame wogens ziekte te koop aangeboden wordt. De zoogenaamde Ambtenaar zich noemende Averk-, Haverk-, Daverk of Neuh S telegrafeert mot het rijwiel te komen, nadat men op zijne advertentie geschreven heeftbij is van middelbare lengte, draagt een vlasbaard je, heeft een mond zonder tanden, opgeblazen gezicht, sluwe oogen, is burgerlijk gekleed, zeer bespraakt op rij wielgebied en heeft formulieren van bondsgarantie bij zich. De dame is donker, heeft aangenaam uiterlijk, is niet groot, welbespraakt en werkt op het medelijden harer slachtoffersook zij verkoopt rijwielen op advertentie in de dagbladen en geeft als reden van verkoop opziekte of ongelukkige familie omstandigheden. Beider doel is om rijwielen van f 50 A f 60 voor f 122.50 aan den man te brengen, ze werken voor een Amsterdamsche firma v. K. Instructlc-Battaillon Kampen. In verband met de jongste gunstige bepalingen betreffende de dienstneming van jongelieden als volontair, is een gewijzigde herdruk verschenen van de »Inlichtin- gen aangaande het Instructie-Bataillon." Op elk garnizoensbureel (plaatsbureau) worden thans alle gewenschte inlichtingen aangaande de dienstneming als volontair bij het Instructie-Bataillon verstrekt. In hoofdzaak zijn de voorwaarden van toelating als volgt: leeftijd tusschen 151/2 en 19 jaar; geschiktheid voorden dienstvoor den dienst hier te lande het bewijs van Nederlanderschap (Voor den Indischen dienst wordt dit bewijs niet vereischt); bewijs van goed gedrag sedert het 10de levensjaarde noodige schoolkennis. Wendt men zich onder duidelijke opgave van adres tot den Commandant van het Instructie-Bataillon te Kampen om verdere inlichtingen, dan worden die in den regel per keerende post verstrekt onder toezending van een gedrukt exemplaar Inlichtingen." Inzonderheid de aandacht, dat de leeftijd van toelating verminderd is tot 15 x/2 jaar; en voorts dat de adspirant zich noodelooze reiskosten kan besparen door, nadat de voor dienstneming benoodigde bescheiden door voornoem den Commandant in orde zijn bevonden, zich op een garnizoensbnreel aan te melden tot het aangaan van eene voorloopige verbintenis. Op vertoon van den z.g. oproepingsbrief en van de genoemden bescheiden wordt hij dan in het hospitaal ter plaatse geneeskundig onder zocht en bij geschiktbevinding als hij zulks wenscht, dadelijk voorloopig aangenomen. Daarbij wordt hem desverlangd tevens een kosteloos vervoerbewijs met reis wijzer naar Kampen benevens 75 ets. daggeld verstrekt. Te Kampen aangekomen, meldt hij zich aan de Kazerne van het Instructie-Bataillon, waar hem gelegenheid wordt gegeven te overnachten, om den volgenden dag de eigen lijk gezegde dienstverbintenis aan te gaan. Op die wijze worden niet slechts kosten voorkomen, die het onvermijdelijk gevolg zijn van ongeschiktbevin- ding bij het geneeskundig onderzoek of van het niet in orde zijn van de stukken zooals nog maar al te veel voorkomt doch ook veel noodeloos geschrijf en moeite bespaard. 't Beste middel tegen Wandgedierten, Vlooien, Keukeninsecten, Motten, Parasieten op Huisdieren enz. Te Alkmaar: W. PENAAT W.Pz.; Enkhui zen: WOUTER RUITER en P. PINSTER; Helder: G. KOPPEN; Hoorn: I. NABER en GEBR. EIJKEN. gevestigil te Veendam, verstrekt ©FAD op Eerste Hypotkeek, zonder vooruitbetaling van rente en geeft PAMDBB1EÏE1S uit, rentende 3 x/2 °/0. Inlichtingen verstrekt de vertegenwoordiger D. A. WISSEAIAK. BRAND- ©OEDKOOPST ADRES

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 6