Buit enland. genoeg reclame gemaakt. De Gas TractionCy. Ld. heeft een wagen nit Engeland laten komen en nn zendt zij wijd en zijd invitaties om daarmee een ritje te doen. Practisch is dit in ieder gevalde gastrams zijn door het syndicaat al zoo lang opgehemeld, dat men nn ein delijk ook wel eenB een wagen wilde zien. Over het algemeen lnidt het oordeel daarover niet ongunstig. ItKLCKIj. Koning Leopold is nit Christiania naar Stokholm vertrokken voor een ofiiciëel bezoek. Te Antwerpen is de verffabriek van de heeren Mol Co., in de oude stad, door brand vernield. In een oogwenk was het reusachtige gebouw een groote vuurzee. De geheele oude wijk liep groot gevaar en nog voordat de brandweer ter plaatse was, hadden de be woners der belendende huizen reeds hun kostbaarheden in veiligheid gebracht. Het was onmogelijk van het woest brandende gebouw nog iets te redden, doch de belendende perceelen konden behouden worden. Van de fabriek zijn nog slechts de vier muren over. De schade is zeer aanzienlijk, maar door verzekering gedekt. UUITSClHIiABïM. Keizer Wilhelm, die nu op de zee reis naar het Noorden is, werd bij een wandeling op het dek getroffen door de tros van een neervallend blok. De tros sloeg zoo heftig tegen het linkeroog, dat een lichte bloeduitstorting in de voorste oogkamer plaats greep. Er werd onmiddelijk een verband gelegd. De eerste maatregel van den nieuwen minister der posterijen, den oud-generaal von Podbielski, is geweest het voorschrift, dat de brievenbestellers ten plattelande voortaan moeten voorzien zijn van een sabel. KAGBKAW». De regeering wordt den laatsten tijd telkens verontrust door berichten uit de koloniën. Uit Britsch Borneo wordt nu weder melding gemaakt van een opstand. De leider der opstandelingen Mat Lalley heeft met zestig volgelingen de gouvernement-stations bij Goya aangevallen, plunderde de stad, die hij daarna in brand stak, vermoordde een korporaal der politietroe- pen en twee gevangenen, plunderde de gouvernementskas en nam den officier van dienst, Neubronner, gevangen. Het bedrag in de gouvernementskas aanwezig wordt ge schat op ongeveer 9000 dollars. De waarnemende president van Labnan en de assistent resident zijn naar Goya vertrokken. Aan het feestmaal der St. George's Club ter eere van de koloniale premiers deelde de eerste lord der admirali teit Goschen mede, dat sir Gorden Sprigg, premier der Kaapkolonie te kennen had gegeven dat de Kaapkolonie bereid iseen eerste-klas pantserschip ter beschikking van het Rijk te stellen. Deze mededeeling werd met geestdriftig gejuich be groet. FRAKKEIJH. De Panama-Oommissie heeft bericht ontvangen van Cornelius Herz, wiens voortdurende ziekte het steeds voor den rechter onmogelijk maakte hem te spreken dat hij nu bereid is alles te zeggen wat hij weet wanneer de commissie een deputatie naar hem zendt. De onware beschuldigingen, welke voor de com missie zijn gebracht, hebben hem zoo schrijft hijtot dit besluit gedreven. De Britsche kolonie te Parijs heeft het regeeringsjubilee van koningin Victoria aangegrepen om op treffende wijze haar erkentelijkheid te betuigen voor de gastvrijheid die de hoofdstad der Pransehe Republiek steeds aan bezoekers van over het Kanaal heeft bewezen. Zij heeft een inschrij ving geopend, waarvan de opbrengst is bestemd voor het. Pransehe hospitaal te Londen. Donderdag hebben de heeren Blount en Hogg aan mi nister Hanotaux een som van ruim 1100 frs. overhandigd, die door de inschrijvers is bijeengebracht. een cirkel rond en snelde eindelijk in een nieuwe rich ting voort. „Thans moeten wij oppassen dat hij ons niet brengt naar de plaats vanwaar het vat met creosoot gebracht werd," merkte ik op. „Daar had ik reeds aan gedacht. Gij ziet echter dat hij den straatweg houdt, terwijl het vat langs het zand pad vervoerd werd. Nu zijn wij op het rechte spoor." Dit liep naar den rivierkant uit, door Belmont Place en Prince's Street. Aan het einde van Broad Street liep het regelrecht naar het water waarbij een kleine werf stond. Toby bracht ons naar den hoek daarvan, en bleef daar luid jankend staan, terwijl hij in den stroom staarde. „Dat valt tegen," zei Holmes: „hier hebben ze een boot genomen." Er lagen verscheidene kleine aken en schuiten op het water en aan den hoek van de werf. Wjj brachten Toby beurtelings daarbij, doch, hoewel hij ze allen besnuffelde, gaf hij niet het minste teeken. Vlak bij de aanlegplaats stond een steenen huisje, met een houten uithangbord. „Mare Smith, Booten te huur bij het uur of per dag," stond er op. Een tweede opschrift berichtte ons dat er ook een stoombootje te verkrijgen was, iets wat door een grooten hoop cokes op de binnenplaats nader bevestigd werd. Sherlock Holmes keek oplettend rond, en zijn gelaat nam esn hoogst ernstige uitdruk king aan. „Dat ziet er slecht uit sprak hij, „die kerels zijn listiger dan ik dacht. Zij schijnen hun spoor vernietigd te hebben. Ik vrees dat hier mot voorbedachten rade gewerkt is." Juist naderde hij de deur van het huis, toen deze geopend werd en een kleine krullekop van zesjarigen leeftijd naar buiten stormde, gevolgd door een forsch gebouwde vrouw met vuurrood gelaat en een groote spons in haar hand. „Wil je wel eens komen, en je laten wasschen, Jack!" schreeuwde zij „hier, zeg ik, jij kleine deugniet want als je vader thuis komt, en je zoo vuil ziet, dat komt er wat kijken „Wat een lieve jongen!" zei Holmes: „wat een rood wangige wildzang Zeg Jack zou je wel iets willen hebben De knaap dacht een oogenblik na. „Ik wil een shilling,' zei hij toen. „Wil je niet iets beters?" {Wordt vervolgd.) ITALIË. De werkstaking der boerenknechts in de provinciën Ferrara en Bologna neemt bedenkelijke afme tingen aan. Het aantal stakers neemt hand over hand toe en rustverstoringen behooren niet tot de zeldzaam heden. Te Presigallo is bij een gevecht tusschen veld wachters en stakers een dezer gedood. Het werk op de velden ligt bijna overal stil. De regeering heeft in beide provincies den staat van beleg afgekondigd. In Bologna zijn zes socialistische vereenigin- gen ontbonden. De hitte, die dit jaar in Italië heerscht en reeds verscheidene dagen aanhoudt, is ondraaglijk. Te Foggia is waargenomen een temporatuur van413/4 graad Celcius in de schaduw. Te Florence bereikte de thermometer 391/2te Aresso 39, te Ro Sassari 38 graden Celsius. In verschillende steden is geen ijs genoeg meer in voorraad, zoodat de beschikbare hoeveel heid tot ontzettend hooge prijzen wordt verkocht. De prijs is vijf maal zoo hoog als gewoonlijk. SPASTJK. Volgens telegrammen aan den »N. York Herald" hebben de Spaansehe troepen op Cuba een ge voelig verlies toegebracht aan de insurgenten onder Maximo Gomez en Vanduas. De opstandelingen hebben verloren 54 dooden, 347 gewonden, 444 paarden. Onder de gesneuvelden waren de chefs Covres en Barato. TLKUIJE. Men meldt uit Konstantinopel, dat de antwoorden van do Keizers van Rusland Duitschland en Oostenrijk den Koning van Italië en den President der Fransche Republiek op het telegram van den Sultan in den grond overeenstemmen en de aanbeveling inhou den om den vrede te sluiten op de voorwaarden door de gezanten vastgesteld. Zbo antwoordde de Keizer van Oostenrijk, o. m. „De grenslijn, voorgesteld door de vereenigde militaire attachés beantwoordt geheel aan het beginsel der stra tegische grensregeling van den beginne af door Uwe Majesteit aangenomen, en vormt, met de andere vredes voorwaarden het maximum der concessies die door het concert der grooie mogendheden toelaatbaar worden ge acht. De mogendheden vast en aaneengesloten willen vóór alles een toestand in het leven roepen die aan Europa hechte waarborgen van vrede en rust aanbiedt. Ik bidde diensvolgens Uwe Majesteit mijne raadge vingen in ernstige overweging te nemen en ik neem deze gelegenheid te baat, om Haar opnieuw de verzeke ring te geven van mijne gevoelens van hoogachting en hechte vriendschap." De gezanten hebben de Poite een collectieve nota gezonden. In deze nota die in strenge bewoordingen is vervat wordt aangedrongen op het aannemen der grenslijn zooals die door de militaire attachés is opgesteld, en verzekerd, dat er eenstemmigheid heerscht onder de mogendheden. De Turken te Kanea hebben het, moorden en plunderen opgegeven; zij zijn nu aan het brandstichten gegaan. In den nacht van Zaterdag werden op de daken van tal van woningen van Christenen, die vooraf met petroleum waren overgoten, brandende lonten geworpen. De branden werden onmiddellijk gebluscht. Het aantal patrouilles is vermeerderd om dergelijke misdrijven te voorkomen. De gouverneur van Kreta heeft te Kanea een voor- loopig gerechtshof ingesteldbestaande uit zes Muzel mannen en twee Christenen. Te Kandia en Rethymo zullen dergelijke hoven worden ingesteld. Ken Spoorwegongeluk. Uit Kopenhagen wordt gemeld Den 12 reed te middernacht aan hat nabijgelegen station Gjentifte de sneltrein van Elseneur op een stil- staanden passagierstrein acht wagens van dezen trein werden vernield, veertig reizigers werden gedood, zestig gewond. Twee ambulance-wagens brachten de lijken en de gekwetsten naar de ziekenhuizen hier ter stede. 'g' .1 K 11. Het Handelsblad heeft den 12 het volgende tele gram ontvangen Het stoomschip „Pegu" is tusschen Edi en Telok Se- mawe door de Atjeheis aangevallen; de kapitein en twee Europeanen zijn gedood, vijftien personen gewond. Het telegram, bij de Regeering ontvangen over dit voorval luidt als volgt „Acht dezer op deu Engelschen stoomer „Pegu" door een tiental Atjehsche passagiers kapitein Ross en zeven inlanders en Chineezen vermoord voorts zestien personen verwond. Moordenaars met aanwezig geld bij Simpang Olim den wal opgevlucht. Radja aangeschreven tot uit leveren. De stoomer zal door een oorlogsschip naar Penang worden gebracht." Het van Penang varende Engelsche stoomschip „Pegu" (vroeger vice-president Prins) was het eigendom van den gezagvoerder H. Ross. Kapitein Ross, die nu omkwam, is dezelfde, die in het najaar van het vorig jaar te Edi door een Atjeher verradelijk werd aangevallen en een rentjongstoot in de zijde bekwam. - ©e Perzische missie. De buitengewone afgezant van den Shah van Perzië is den 11 met zijn gevolg uit Brussel te 's-Gravenhage aangekomen ten einde zich te kwijten van de missie bij H. M. de Koningin-Regentes, ter aankondiging van de troonsbeklimming door zijn Souverein. Dientengevolge is de ambassadeur met de leden van het gezantschap en de adjudanten der koningin naar het Loo vertrokken. Het plan bestaat dat de gezant eenige sluiswerken en fabrieken in de groote steden bezoeken zal. Kaatste Berichten. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. PRETORIA, 12 Juli. De Volksraad nam bij accla matie de overeenkomsten aan betreffende een nauwer politiek verbond met Oranje-Vrijstaat en beraadslaagde daarop over de daarbij behoorende protocollen. De buitenlandsche politiek van Italië. ROME, 12 Juli. De minister van buitenlandsche zaken, markies Visconti Venosta, deelde heden in de Kamer het volgende mede „De regeering is voornemens de bezetting van Kassala op te heffen en zal enkel de militaire bezetting van Massowah in stand houden maar zij zal ook de bezet ting van on de souvereiniteit over de kuststreek aan de Roode Zee handhaven. „Wij zullen trouw blijven aan de bondgenooten. „Ik wensch mijzelf geluk met de verbetering der be trekkingen met Frankrijk. De regeering is altijd geneigd om een handelsovereenkomst te sluiten maar de onder handelingen kannen alleen worden hervat wanneer er kans op slagen is." Muziekfeest te Purmerend. Het tiende concours van den Provincialen Noord- hollandschen Bond van harmonie- en fanfarecorpsen werd den 11 te Purmerend gehouden. Na de officieele ontvangst van de leden van den Provincialen Bond, juryleden, feestcommissie, burgemees ter en wethouders van de gemeente Purmerend, werd door de vereenigingen gezamenlijk uitgevoerd een „Feest- marsch" van J. P. de Groot, onder leiding van den componist. Om 12 uur ving de wedstrijd aan. De uitslag was als volgt Serie B, Fanfare. 3e afdeeling: Eerste prijs, vergald zilveren medaille, de „Oostknollendammer kapel", te Knollendam directeur M. Liirsen met 134 punten tweede prijs, zilveren medaille, „De Eendracht" te Den lip, dir. H. Stapel, met 73 punten. 2e AfdeelingEerste prijs vergald zilveren medaille, „Edams Fanfarecorps" te Edam, dir. G. Brouwer, met 146 punten tweede prijs, zilveren medaille, „Zaandjjk's Fanfarecorps" te Zaandijk, dir. A. Haun, met 145 pun ten derde prijs, bronzen medaille, „Amicitia" te Lands meer, dir. A. C. Provily, met 142 punten. Ie Afdeelingvergald zilveren medaille, „Stedelijk Muziekcorps" (het oude) te Purmerend, dir. J. A. Kwast, met 184 punten; tweede prijs, zilveren medaille. „Het stedelijk muziekkorps (het nieuwe) te Purmerend, dir. J. P. Groot, met 157 punten. Sectie A, Harmonie. 2e afdeeling. Eerste prijs, verguld zilveren medaille, „Crescendo" van Bussum, dir. D. N. J. Gunters, met 144 punten. De „Harmoniekapel" van Be verwijk had zich teruggetrokken. Ie afdeelingEerste prijs, verguld zilveren medaille, „Excelsior" van Wormerveer, dir. M. Lürsen, met 153 punten. De jury bestond uit de h.h. Richard Hol, componist te 's GravenhageD. Couwenhoven, officier-kapelmeester 8e reg. inf. te ArnhemA. J. Gaillard, officier-kapelmees ter der dd. schutterij te KampenF, J. Schweinsberg, componist te Nijmegen; David Koning Jr., te Amsterdam. Ho te romler/.oei», In Berlijn geschiedt thans het boteronderzoek door de politie in de winkels. In den vroegen ochtend komen de controleurs, nemen uit elk vat een monster, dat ge nummerd wordt en doen elk er van in de evenzoo ge nummerde glazen buisjes van een kooktoestelletje met spirituslamp, dat zij meebrengen. Na korten tijd is de boter gesmolten en worden de glaasjes met inhoud tegen het licht gehouden. Is de gesmolten stof dan troebel of slecht van kleur dan wordt het vat, waaruit het mon ster is genomen, gesloten,verzegeld en tot nader onderzoek door den stedelijken scheikundige meegenomen. Dat alles geschiedt in tegenwoordigheid van den winkelier, zoodat hij niet kan beweren, dat de monsters niet van hem zijn. (Hdls.bl.) Verzending van aardbeien. Uit Beverwijk zijn in de afgeloopen week weder ettelijke tienduizende ponden aardbeien door de verschil lende expediteurs verzonden. Den 10 werd in verschil lende zendingen weder eene hoeveelheid van circa 150,000 pond gereed gemaakt om naar het buitenland te worden verzonden. De groote voorraad raakt zoo zoetjes aan uitgeput en de nalezing levert niet zooveel meer op. 't Zou daarom niet te verwonderen zijn als bij meerdere vraag de prijs eenigszins opliep. De ontvangsten der Onderlinge Schroefstoom- bootdlenat Landsmeer en de lip bedroegen over de afgeloopen maand f 1524,375het aantal passagiers 9199, emmers melk 2084 en handkarren 741. Gedurende het eerste halfjaar van 1897 waren de ontvangsten f 6405,51 en werden vervoerd 52684 passa giers 11587 emmers melk en 4830 handkarren, tegen f 5859.02 ontvangsten, 48398 passagiers, 11136 emmers melk en 4087 handkarren over hetzelfde tijdvak in 1896. De tentoonstelling van oudheden op Texel is Donderdag bezocht geworden door den prins van Siam, die thans aan den Helder vertoeft. Te JEunderdorpbij Nieuwendam begint men aan den ouden toren naast de Hervormde Kerk een vrij sterke overhelling te bespeuren. Er bestaat vrees dat dit werk uit vroegeren tijd zal moeten afgebroken worden. Bovenkarspel. De aanvoeren van bloemkolen aan de markt alhier beginnen reeds belangrijk te worden. De qualiteit is zeer goed en de prijzen zijn hoog. Westgrafftdijk. De heer A. Teitsma, onderwijzer alhier, komt voor als no. 1 op eene voordracht voor onderwijzer te Hilversum. Kegelen. Het programma van de Nationale Kegelwedstrijden, te houden in de groote zaal van de naamlooze vennoot schap „Sportterreiu te 's Gravenhage" op 31 Juli en 1, 2 en 3 Augustus is thans verschenen. De commissie van i-ijstand en jury bestaat uit de heeren L. Brosch Sr. voorzitter; F. P. D. J. Beek, secretaris; J. H. L. Pontier, J. Mooijman E. P. Meijer, E. Richartz en J. Huize. De wedstrijd bestaat uit: 1. Korpswedstrijd 2. lerso- neele wedstrijd en 3. Wedstrijd op de vrije baan. Het concours begint 31 Juli, om 12 uur, na de officiëole ontvangst. Voor den korpswedstrijd zijn uitgeloofd1 gouden medal je met draagmedaljes 1 verguld zilveren kruis 7 verguld zilv. medaljes8 zilv. medaljes en als speciale prijzen, 1 verzilverde lauwerkrans en 3 vergald zilveren medaljes. Voor den porsoneelen wedstrijd zijn uitgeloofd 1 gouden, 12 verguld zilveren en 6 zilveren medaljes en een kunstvoorwerp en als speciale prijzen2 verguld zilveren en 1 zilv. medalje. Voor den wedstrijd op de vrije baan is uitgeloofd een le prijs ter waaide van f 300 een 2e prijs ter waarde van f 100 en pl.m. 30 prijzen. Gedurende het concours zullen tal van feestelijkheden worden gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 2