Dames! Dames! SPORTKLEEDING. -en II J. Knijper Zonen, P. il t A 32, .Landbouw - Crediet, Marktberichten. Advertentièn. Vliegen II net gemeubileerde Kamer, te Alkmaar, Voordain C 13. Panorama. Amsterdam. G-roote keuze Ontsmetting! Meerenkleedmg naar maat. Vliegenlij m—papier—poederv erdrij vers. Verdronkenoord 63, ALKMAAR. OVERHEMDEN, FRONTS, BOORDEN, MANCHETTEN, DASSEN, HANDSCHOENEN. MET GARANTIE. f Winkel. Ondertrouwd en getrouwd. 1 Juli en 18 Juli. Hendrik de Jongh en Antje Kruit. 9 23 Jan Leyen en Aaltje de Graaf. Geboren. 7 Juli. Cornelia, d. van Jacob Helder en Trijntje Leijen. 29 Gerrit, z. van Abraham Wit en Aafje Beek. Overleden. 6 Juli. Tijs Cornelis, z. van C. Bijpost en S. Breed 16 w. 26 Maartje Koorn, echtgen. van Dirk Kleen, 24 j. Helleo. Ondertrouwd. 30 Juli. Johan Theodoor Richardus Sehreuder, te Am sterdam, en Elisabeth Catharina Margaretha Sehreuder, alhier, laatstelijk te Amsterdam. Geboren. 3 Juli. Jacob Pieter, z. van Jacob Steijn en Grietje de Boer. 5 Duifje, d. van Cornelia de Winter en Antje Liefting. 12 Maria, d. van Hermanns Scholten en Trijntje Tromp. 27 Homerus Horatius Virgilius Nelson, z. van Johan Schermerts en Neeltje Modder. Overleden, 6 Juli. Jacobus Kimman, 67 j. 30 Aafje Bakker, echtgen. van Albert do Waard, 56 j. en bijna 6 m. Iiimmen. Geboren. 1 Juli. Keetje en Maartje, ds. van Louwris Verver en Aaltje Haaker. 13 Anna, d. van Jacobus Min en Catharina van der Molen. Lucia, d. van Jacob Beemsterboer en Cornelia Bijwaard. 30 Ernst, z. van Pieter Hoogland en Jantje Broer Overleden. 3 Juli. Simon, z. van Barend Hes en Petronella Krom, ruim 4 m. Harlngcarspel. Geboren. 5 Juli. Cornelia, d. van Pieter Gorter en Cornelia van Exter. 7 Trijntje, d. van Simon Krnijer en Maartje Rit. 15 Jan z. van Hendrik Spaansen en Barbera Glas. 18 Geertje, d. van Jan Veter en Trijntje Schrijver. 22 Grietje, d. van Willem Roos en Elizabeth Borst. 25 t> Ava Maria, d. van Pieter Roozendaal en Geertje Broerson. 29 Evert, z. van Albert Zeeman en Trijntje Berk hout. Overleden. 2 Juli. Jan Roos, 2 m. 26 Jan Kos 73 j., weduwn. van Catharina Pan- cras. Spanbroek. Geboren. 6 Juli. Petrus, z. van Jacob Zwagerman en Engelina Meijering. 15 Margaretha Geertruida, d. van Cornelis Kuiper en Eva Liefting. 21 Henderikus, z. van Jan Rinkel en Grietje Vlaar. 26 Dieuwortje, d. van Jan Waal en Griotje Kool haas. Gerrit, z. van Gerrit Appelman en Klasientje de Jong. 31 Hendrik, z. van Klaas Appel en Elisabeth Vlugt. O verleden. 5 Juli. Gerrit, z. van Henderikus Meier en Susanna Snijders, 17 j. 7 Johanna, d. van wijion Willem Duin en Wil- helmina de Groot, 18 j. 22 Maarten Sluis, wednr. van Geertje Swaag, 62 j. 28 Nicolaas, z. van Cornelis Beerepoot en Ariaantje Groot, 3 m. behandeld ben en hoe onschuldig ik ben aan den dood van zijn zoon." »Dit is een hoogst merkwaardig verhaal", zei Sherlock Holmes »het overige is mij zeker bekend behalve dat het uw eigen touw was waarlangs gij uwen weg in de sterfkamer vondt. Tevens had ik gehoopt dat Tonga al zijn doornen vorloren hadmaar het gelukte hem toch om ons een in de boot toe te blazen." »Hij had ze ook allen verloren, sir, behalve deze eene, die nog in zijn blaaspijp was achtergebleven." »0 ja", zei Holmes, »daar had ik niet aan gedacht." »Wenscht u mij nog omtrent het een of ander te ondervragen »Ik dank u", antwoordde mijn metgezel. Welnu, Holmos", zei Athelney Jones, »gij zijt iemand met wien men geduld moet oefenen, en wij weten allen dat gij een kenner van misdaden zijt; maar plicht blijft plicht en ik ben eigenlijk wel wat te ver gegaan met te doen wat gij en uw vriend mij verzocht hebben. Het rijtuig staat nog te wachten en daar zijn twee inspecteurs beneden. Ik ben u beiden wel verplicht voor uwen bijstand. Men zal u gewis nog nader bij het rechtsge ding noodig hebben. Goeden nacht." »Goeden naeht, heeren", zei Holmes laconiek. »Gij eerst, Small", sprak nu Jones tot zijn gevangene, toen zij de kamer verlieten »ik zal wel zorg dragen dat gij mij niet vknuppelt" mot je houten been wat jo ook met dien heer op do Andaman-eilandon gedaan hebt." »Welnu dit is dus het einde van ons klein drama", merkte ik op, nadat wij een poos zwijgend hadden zitten rooken »ik vrees dat het het laatste onderzoek zal ge weest zijn waarbij ik het geluk had uw methodes te bestudeeren. Miss Morstan heeft mij de eer bewezen mij als haren aanstaanden echtgenoot aan ie nemen." Hij maakte een ontevreden gobaar. »Ik heb dat gevreesd", zeide hij»ik kan u waarlijk niet feliciteeren." Ik werd een weinig ontstemd. »Hebt gij eenige reden om niot ingenomen te zijn met mjjne keuze vroeg ik. Hgmondblnnen. Getrouwd. 11 Juli. Cornelis Half, wednr. van Guurtje van den Berg, en Trijntje Zwaan. Geboren. 2 Juli. Rensje Elisabeth, d. van Willem Bak en Elizabeth Strooker. 3 Johannes, z. van Dirk Tromp en Barbara Schuit, 10 l'ieter, z. van Klaas de Geus en Antje Rozing. 18 Gerardus, z. van Reiuier Beukers en Maartje Brouwer. 28 Cornelia, d. van Adrianus Kool en Trijntje Kerssens. Overleden. 2 Juli. Susanna Schoon, wed. van Wouter Borst, 75 j. 16 Cornelia Zoontjes, echtgen. van Johannes Kle verlaan, 57 j. 19 Johannes SchoOrl, wednr. van Grietje Schran ders, eerder gehuwd met Trijntje Rietveld, 67 j. Cornelis, z. van Reinier Groot en Trijntje Terra, 3 j. 24 Theodoras, z. van Jan van der Velden en Geer truida Kramer, 7 w. Eginond aan Zee. Getrouwd. 1 Juli. Jan Koeman, wednr. van Trijntje Boes, en Dirkje Zwart. Geboren. 20 Juli. Agatha Cornelia, d. van Cornelis van Pel en Margaretha de Graaff. 23 Jansje, d. van Hendrik Stam en Maartje Prins Elisabeth, d. van Gerrit van der Pol en Eli sabeth Gul. 26 Job, z. van Jan Wijker en Antje Groen. 28 Margaretha, d. van Jan Hopman en Grietjo Dekker. Overleden. 20 Juli. Klaas, z. van Simon Groen en Kniertje Zwart, 2 j. Amsterdam 4 Ang. Aangevoerd 172 vette kalveren j 0,59 a 0,55 a 0,45 per P., 0 Gras id., f per stuk, 25 nuchtere kalveren f 7 a 11,—, 142 vetto varkens f 0,35 a 0,39 per P. Haarlem, 3 Aug. Kaas. Aangevoerd 55 stapels, uit makende 7250 kazen. weg. 137-56 K.G. Hoogste prijs f 23.per K.G. Haarlem 4 Aug. Aangevoerd 0 kooienvork. 0 f 100 a 160, 0 stieren, f a nuchtere kal- eren f 7a 13schapen, verk. f a - Sneek, 3 Aug. Boter le soort f 36.— a Ver eeniging le soort f 35.50 a 36,50, 2e soort f 35e 34,3e soort f 35,— a 4e soort f 34,— a 0,— Aangevoerd 474 vierde en 31 achtste vaten. Schiedam 6 Aug. Moutwijn f 71/i, bij den Branders- Bond f6§ a 6j Jenever f 11,25 id. Amsterd. proef f 12.75 Spoeling-Commissie f 1.20. Londen 3 Aug, (Bericht van Oetzes Gerritsen.) De markt voor Friesche Boter was heden traag, be paaldelijk voor fabrieksboter, welko tot lager prijs dan de gewone verkocht werd. Andere soorten flauw. Han del slap. Laatste noteeringen Boter Friesche le qual. 80- 82/- a -/-2e qual 74/- a 78/-, room- /- a /-visschig /- a -/- Norm. extra 96/- a /- gew. 70/— a 88/- Brittany le qual. 13/- id 2e qual. 11/6, id. 3e qual. 10/6, 4e qual. 9/0 per 12 Eng. ponden; Jersey /- a /- Deensche prima 90/-, 96/- /-Iersche 70/- a 86/-; Italiaansche /0, /0, ~/0; Amerikaansche 56/ 84/- a I- Nienw-Zeelandscho/- a /^Au stralische /- /- a /-. Kaas; Amerik. oud 52/- 54/- a /-, nieuw 38/a 42/Goudsche 24/a 38/nieuwmelkte a Edammer 38/'-, 46/-a /-, Australische /-a »In geen geval. Ik denk dat zij een der bekoorlijkste jonge dames is, die ik ooit ontmoette, en zeer nuttig zoude hebben kunnen worden voor onderzoekingen, zooals wij er thans een hebben ingesteld. Denk maar hoe zij voor alle andere papieren die schets van het Agra-fort bewaarde. Maar liefde is een zaak die invloed heeft op het monschelijk gevoel on al wat dit doet is in strijd met de ware koele rede die ik boven alle gewaarwor dingen stel. Ik voor mij zou nimmer huwen of ik moest mijne gevoelens verloochenen." »Ik hoop dat mijn oordeel het uwe zal overleven", zeide ik lachend, »maar gij ziet er verdrietig uit." »Jade reactie is gekomen. Ik zal gedurende een week zoo boos als een spin zijn." Vreemd", antwoordde ik, »hoe zaken die ik bij een ander man lusteloosheid zoude noemen in strijd zijn met uwe geestkracht." sDat is zoo", hernam hij »ik bezit tegelijkertijd de gegevons van een vsuffer" en die van een gezollig mensch. Ik denk vaak aan deze regels van Goethe »Sehade das die Natur nur einen Mensch aus dir scbuf, Don zum wüi'digen Mann war undzum Schelmen der Stoff." »A propos, wat die Norwood-geschiedenis betreft, ziet gij dat zij, zooals ik veronderstelde, een bondgenoot in hot huis hadden, die geen ander kan zijn, dan de huisknecht Lal Raoen werkelijk heeft Jones het genoegen een flinken visch gevangen te bobben." »De verdeeling schijnt mjj niet eerlijk", merkte ik op: »gij hebt al het werk verricht. Ik verwierf er eene vrouw doorJones de eerwat blijft er nu voor n over »Voor mij", zei Sherlock Holmos blijft nog de cocaïne-flesch." En hij strekto er zijn lange witte hand naar uit. EINDE. Verkrijgbaar in „de Nieuwe ©aper",' Luttik Oudorp, C 61, Alkmaar. HÉÉÜÉÉ^' I'1 0011 klein beschaafd gezin wordt ter- stond aangeboden, een met of zonder pension ook voor schoolgaande kinderen. SflOK BH OLiiAXBICH Maatschappelijk kapitaal f 389,000,—. Driemaandelijksch e Staat, opgemaakt volgens art. 19 der Statuten, onder nltimo Juni 1897. Toegestane Credieten Loopende Credieten Geherdisconteerd b/d Ned. Bank Waarborgfonds. Reservefonds op 1 Jan. '97 Deposito's Goedgekeurd in de vergadering van 17 Juli 1897. De Vice-Voorzitter van Commissarissen Jhr. Mr. P. VAN FOREEST. f 1.398.705. 1.183.415 Nihil. 91.30fi.50 30.813. 853.534. 34 vau Commissarissen De Directeur, J. F. MOENS. Een flacon "VANITA" is voldoende om voor altijd het overtollige haar op armen en aangezicht te doon ver dwijnen verkrijgbaar per flacon a f 1,50 franco remb. 25 ets. hoogeruit het depót A. VERHOEVEN, Dli epenveen. PI.ANTA«12. Een Huwelijk in de SAHARA. Kapitaal Dioramageschilderd door AUG. LE GRAS. Dagelijks geopend. Henri Bosch, Carbolznur en Creolin in kruikenCarbolblokken, Naphtaline, Naphtalinekogels, Carbolzeep, Creolinezeep, Teerzeep, Carbolstrooipoeder, enz. Verkrijgbaar in „de Nieuwe ©aper", Luttik Oudorp, C 61, Alkmaar. Allen die iets te vorderen hebbon van- verschuldigd zijn aan- of borgtochten be zitten geteekend door den heer DIRK VADER Wz., laatst huismeester in het Diaconie Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Schagen en aldaar 11 Juli 1897 overledengelieven daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 15 Augustus 1897 ten kantore van den notaris Mr. AD RIAN ÜS PETRUS HENDRIK DE LANGE te Alkmaar. KIi E KI» E R .TS A KER8 ZAADHAKKT. AiikHAAR. Speciale Inrichting voor por ons. heeft steeds voorhanden Prima gerookt Vleesch v/d muis Saucisse de Boulogne Fijne gekookte Ham Tongenworst Boterhammen worst Fijne Haagsehe Leverworst B ank ethammetjes, Ham (met been). Muisjes gerookt Vleesch tegen concurreerenden prijs. 0,24 0,22 0,20 0,10 0,10 0,08 Drukkerij van Herms Coster Zoor.,

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 6