IpF" Bekendmaking. Paardenmarkt. Stadsberichten. Advertentiên. De Notaris B, van der Veen, Notaris STUART Puik beste buinaardappelen Hf aj aarspaardenmarkt. BURGERLIJKE STAND. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. If eu If De tegen Woensdag 3 November aanstaande te Heer Hugowaard aangekondigde veiling der Boeren plaats van mej. JANNETJE QUANT, wed. van den hr. Jb. DE GROOT, zal geen voortgang hebben. Notaris GOTTMER, Obdam. WOENSDAG '24 NOVEMBER a.s. reeds van 200,000 in het jaar der oprichting der Ver- eeniging is geklommen tot 800,000 stnks in dit jaar. Schagen. Op Zondag, 7 November, zal eene openbare uitvoering plaats hebben van de leerlingen der gymnastiek-klassen, onder leiding van den heer 1 h. Roep, met welwillende medewerking van de Schager rederij kerskamer en van den heer Koster (declamatie.) Het programma voor deze uitvoering bevat onderscheidene nummers vrije- en orde-oefeningen, benevens eenige aan ladder en ringen, die voor turners zeker zeer beziens waardig zullen zijn. »Een verlofdag van twee militai ren," blijspel, uit te voeren door de rederijkerskamer, zal voor het bal en na de voordrachten van den heer Koster de eigenlijke uitvoering sluiten. De nieuwe kerk in deze gemeente, hoe schoon zij ook moge wezen, beantwoordt in zoover niet aan het doel, dat de acoustiek te wenschen overlaat. Achter in de kerk is de predikant niet best te volgen. Er is reeds over gedacht, door het spannen van draden daarin verbetering te brengen. Schagen- W ognnn. Met den aanleg der spoorlijn Wognum—Schagen vordert men flink. Te Opmeer is de weg reeds zoo goed als op de vereischte hoogte en weldra kan men daar ter plaatse den eersten zandtrein verwachten. Tot groot genoegen der bewoners van Zandwervet is men dezer dagen begonnen met het leggen van een nieuwe brug over de ringsloot, waar zich nu de zoogenaamde Wip bevindt. Deze fioch was niet voor rijtuigen geschikt en daardoor werd de weg naar sommige plaatsen noode- loos verlengd. Nu de brug ook voor rijtuigen begaanbaar zal zijn, kan men gerust beweren, dat zij in eene lang gevoelde behoefte voorziet. Laatste Berichten. Cuba. HAVANNA. 1 Nov. Generaal Weyler begaf zich aan boord van de Alfonso XIII", waar hij na een onderhoud met maarschalk Blanco aan dezen het opperbevel over droeg. De aftredende gouverneur-generaal scheepte zich daarna op de »Montserrat" in, die hem naar Spanje terugbrengt. Maarschalk Blanco vaardigde een proclamatie uit, waar in hij zegt dat hij een staatkunde van edelmoedigheid en vergetelheid zal volgen. Het zal zijn streven zijn de tijden van voorspoed te doen terugkeeren en de nieuwe gouver neur-generaal rekont daarbij op den steun van het Cu- baansche volk. Hij zal beschermen wie de wetten naleven, maar met alle gestrengheid te werk gaan tegen de ver stokte ondankbaren die den oorlog willen voortzetten. Bij zijn ontscheping begroette de menigte den nieuwen landvoogd met geestdriftige kreten van »Leve Blanco Leve het Spaansche Cuba Generaal Weyler zag aan boord van de »Montserrat" dit tooneel aan geen enkele kreet werd ter eere van hem of ten gunste van de autonomie geuit. Maarschalk Blanco ontving een aantal delegaties. De leider der autonomistische partij sprak de hoop uit dat door een krachtig optreden weldra de autonomie doorge voerd en de vrede hersteld zou zijn. A I J K H. Bij het departement van koloniën is den 1 het vol gende telegram ontvangen: «Weg naar Selimoen gereed. Aldaar is een tijdelijk kampement gevestigd, dat tele- phonisch verbonden is met Kotta Radja. Het kampement te Gleieng wordt vervangen door een marechausseepost.'' Badhuis „Witte Kruis." In de week van den 25 tot den 30 zijn in het badhuis van «het Witte Kruis" genomen 37 kuipbaden, 73 regenbaden le kl. en 126 regenbaden 2e kl.te zamen 236 baden. Een concert. Het programma voor het concert, den 3 in het lokaal Harmonie alhier, te geven door de dameszang- vereeniging »Euphonia" te Schagen, is als volgt samen- «Gij zult nooit gelukkig zijn," snikte ik, »wantikheb u niet lief." »Dat zal spoedig wel anders worden," zei hij met een glimlach en ik zag hoe mijn poging gefaald was en hem steeds te vastberadener gemaakt had. »Weet gij wat er geschiedt als men zonder liefde huwt vroeg ik. «Vertel mij dat eens, lieve kleine wijsgeer," zei hij. «Zij gaan elkander haten," riep ik. «Ik kan mij niets schriklijkers op aard voorstellen dan een huwelijk zonder liefde." »Maar ik heb liefde genoeg voor ons beiden," zei hij. «Zal niets u dan overtuigen, dat gij voor u zelf zoowel als voor mij kwaad brouwt «NeenHester, leg uw hand in de mjjne niets zal mij van gedachten doen veranderen." Het was mijn laatste smeeken. Ik hoorde hem dienzelfden avond aan mijn tante Flora iets zeggen van een »mooi", koppig, trotsch kind." Op een morgen zei ik tegen hem «Gij weet dat gij met mij gaat trouwen terwijl ik u niet kan verdragen. Gij zult dus geenerlei vertoon van liefde van mij verwachten." «Toch zal ik dat mijn lieve Hester, na een poosje," antwoordde hij. «Maar nooit zult gij die krijgen riep ik, «nooitDenk er aan gij hebt mij niet gewonnen zooals andere mannen die door een meisje worden bemind, gij hebt mij eenvoudig gekochtmaar al hebt gij mijn vrijheid gekoebt, daarom mijn hart nog nietMaar hij antwoordde niet anders meer dan dat ik spoedig bij hem komen zon om een kus. En toen werd ik onbeschrijfelijk bedroefd. Ik was nog een kind. Wjj trouwden. Mijn man nam mij mee naar Italië voor de huwelijksreis. Het is onnoodig u te zeggen hoeveel ik leedhoe ik meer en meer heimwee kreeg, hoe ik er naar snakte om te vluch ten hoe ik gevlucht zou zijn als hij mij niet zoo onop houdelijk bewaakt had. Ik begrijp nog nietdat ik niet van verdriet gestorven ben. Maar het vreemdste was, dat hoe meer afkeer ik van hem toonde, hoe hartstochtelijker hij mij liefhad; ja, er waren oogenblikken dat ik mij verbeeldde, dat hij mijn afkeer aangenaam vond. Maar ik moest rechtvaardig zijn en erkennen, dat hij zeer vriende lijk voor mij was en zeer geduldig zeer toegevend, maar wat hij ook deed ik kon mijn afkeer niet overwinnen. Wij waren eenige maanden getrouwd ik was bleek en mager geworden ik wist uiet meer wat lachen was, toen mijn man op een morgen bij mij kwam. Ik zat stil voor mijn venster uit te zien naar de schilderachtige menschen- massa in de straten van Verona. Word vervolgd.) rek.teld 1. «Klenglen" van Kreutzer, «Avondzang" van A. Smit2. «Abschied" van J. Koning, «Romance" van A. Fischer, soli voor violoncello door den heer F. Werner 3. »JI°e groot, o Heer en »'t Lied van Bergen op Zoom" van Valerius, met begeleiding van strijk-kwar- tet4. «Wiegelied" en «Mijne moedertaal" van L. F. Brandts Buys, sopraan-soli door mej. T. Asjes 5. «Klaas Vaak" van Cath. v. Rennes en «Recht door zee" van Alex. W. A. Heyblom 6. «Avondcantate" van Cath. v. Rennes; 7 «Schlummerarie" van E. Anber, «Wiegen lied" van J. Brahms en «Hexentanz" van G. Golterman, soli voor violoncello door F. Werner 8. «Danklied Wilt heden nu treden" en «Op Leidens Ontzet" van Valerius, met begeleiding van strijk-kwartet9. «De Vlieg" van E. Zeiler, «De macht van 't Kleine" van O. v. Rennes en «Jagerkoor" van K. Weber. Royal Hand-Bell ringers. De uitvoering van dit vijftal heeren op zaterdag, den 30, 's avonds in het lokaal »H a r m o n i e" heeft ons niet geheel kunnen voldoen. Misschien kwam dit omdat wij dikwijls met veel lof van dit gezelschap heb ben hooren sprekendaardoor was onze verwachting hoog gespannen. Wellicht wel wat te hoog. In verscheidene nummers had men geen zuiver ensem ble sommige klokken hadden een onaangenamen val- schen nagalm, wat aan de zuiverheid veel af breuk deed. Wanneer men zachte klanken deed hooren voldeden zij ons het best in 't fortespel was het geluid veelal hard. Niettemin is het een zeer handig en kunstig werk dat men ten zeerste moet bewonderen. Van het uit 18 nummers bestaande programma, waren er 10 uitgekozen, die vóór het begin van elk nummer door een hollandsch sprekend persoon aan het publiek werden bekend gemaakt. Het best beviel ons (omdat zij volkomen zuiver werden voorgedragen) «The Sunday Chimes", eene nabootsing van het geluid der engelsche kerkklokken, waarbij eenige koralen waren ingevlochten, en het jagerkoor uit de opera «der Freischütz." Ter afwisseling worden twee liederen en twee kwartetten uitgevoerd, waarvan het humoristich kwartet, de «ketel lappers" zeer goed werd gezongen en ook den meesten bijval had. De uitvoering op het Resonating Dulciphonium (een soort klokkenspel, maar veel zachter van klank, dat op dezelfde wijze als do pauken bespeeld werd) had niet veel succes wat hoofdzakelijk te wijten was aan het te sterke piano-accompagnement. Op de Canadeesche sledebellen, die men vroeger reeds in een café-chantant, bij gelegenheid der kermis, alhier kon hooren, deed de bespeler onder meer het oude Wil helmus weerklinken. Als toegift speelde men op Dulci phonium, piano en klokken het Wilhelmus in de gewij zigde toonzetting. Subsidie Ambachtschool. Onlangs is gemeld, dat gedep. staten van Noordhol land ongunstig hebben geadviseerd op een verzoek van het bestuur der Ambachtsschool alhier om de subsidie aan die inrichting te verhoogen. Ged. Staten grondden dit advies op het feit, dat de rekening der school een batig saldo aanwees. Bij adres van den 26 heeft nu het bestuur der school zich opnieuw tot de Staten gewend. Daarbij wordt be toogd, dat de pchool niet zonder verhooging van sub sidie in gang kan blijven. Het saldo over 1896 toch, groot f 1595.071/2 is niet alleen over 1895 verkregen, maar gedeeltelijk ook over 1893 en 1894. Maar hoe is dat saldo verkregen? De school is 27 Juli 1893 geopend en het Rijk heeft de volle subsidie van f 6000 voor 1893 uitbetaald. Daardoor was het bestuur natuurlijk in gun stige conditie en, hoewel daarvan gebruik is gemaakt voor aankoop van materiaal voor den schilder, meubel maker en timmerman, is toch nog van 1893 tot en met 1896 een saldo verkregen, tot het bovengenoemd totaal. In 1895 word veel bespaard, omdat toen de subsidiën door rijk, provincie en gemeente verhoogd en drie nieuwe leeraren eerst tegen 1 Mei in dienst werden gesteld. Voorts verklaart adressant, waarom op hare rekening f 918 voor aflossingen ia moeten worden uitgetrokken en ten slotte vermeldende, dat er van de 133 leerlingen 76 uit de provincie komen, concludeert het bestuur als aan den aanvang dezes is vermeld, n.l. dat het bestuur geen kans ziet, zelfs met de meest mogelijke zuinigheid, zon der verhooging van subsidie het onderwijs aan de school te doen geven. Veemarkt. Op de groote najaars-veemarkt, den 31 October en 1 November alhier gehouden werden aangevoerd 4628 stuks. DRUKFOUT. In het artikel «De Kamer over het Ministerie," in de Alkmaavsche Courant van Zondag 31 October 1.1. zijn in de le kolom, regel 19 v. b., achter het woord «anti-ele- ricalisme" weggevallen de woorden «en anti-protectio- nisme." GETROUWD. 31 Oct. Anthonius Hermanns Musen en Francisca Johanna Hazes. Klaas van Lienen en Meinsje Schenk. Cornelis Kager en Jantje Knijn. GEBOREN 30 Oct. Cornelia Elise d. van Theodoras Albertus Jo hannes de Lange en Anna Katharina Kern. 31 Christina Maria d. van Petrus Nicolaas Tromp en Josephina Maria Schroder. Wilhelmina, d. van Nicolaas Alexander Christiaan Bijl en Engelina Ringers. 1 Nov. Maria Ursula, d. van Jan Bos en Grietje Bruin. Johannes Albertus z. van Hendrik Barnardus Stikvoort en Rinsje Marjot. Cornelia Gesina, d. van Willem Dorreman en Cornelia Dieuwer- tje Neet. OVERLEDEN: 31 Oct. Anna d. van Jacobus Cornelis Kaandorp en Anna te Buck 1 j. en bijna 9 m. 1 Nov. Willem Baas, 45 j. en 11 m. Zitting van 2 November 1897. J. K., Limmen, diefstal, 3 weken gev. B. C. P. en P. A. B., gedetineerd, zonder vaste woon plaats, landlooperij, ieder 3 dagen hecht, en 6 maanden opzending naar een bedelaarsgesticht. K. S., Grootschermer, zaakbeschadiging, f 10 boete, subs. 10 dagen hecht. M. M. v. R., Hoorn, diefstal, 2 maanden gev. F. A., Opmeer, diefstal, f 2 boete of 2 dagen hecht. J. M., Hoorn, mishandeling en beleediging, 3 weken gev. J. B. en K. K., Andijk, strooperij met behulp van een vaartuig, ieder f 8 boete, subs. 4 dagen hecht. P. M., Sloten, mishandeling, 3 weken gev. H. D., Enkhuizen, mishandeling, 1 week gev. PURMEREND, 2 November. Aangevoerd 434 runderen f 0.50 a 0,60 p. p. 20 stieren. Prijshoudend handel vlug. 154 vette kalveren f0.65 a 0.85 p.p. 106 nucht. id. f 6 a 20 beide handel vlug. 16 paarden 2050 schapenen lammeren prijshoudend handel vlug. 257 vette varkens 41 a 43 ets. p. p. 52 magere id f 14 a 20. 235 biggen f 6 a 9.allen handel matig. 540 ganzen f 1.80 a 2.50. 600 mud Appelen f 1.50 a 2. 255 mud Peren 1.25. a 2. Kleine kaas f 28,middelbare f 27,Aangevoerd 237 stapels. 1072 kg. Boter f 1,25 a 1,35. Kipeieren f 5.a 6. hopen onze geliefde B Den 10 November a.( ouders I J. TON B I G. HANSEN gg hun 25-jarige Echtvereeniglngte herdenken, g Alkmaar. Namens hunne kinderen. Felecitatie Zondag, 7 Nov., van 13 nur. Heden overleed te Utrecht onze zuster en behuwdzus ter Jonkvrouwe M. A. BARONESSE VAN ITTERSUM. J. Fh. BARON VAN ITTERSUM. M, A. BARONESSE VAN ITTERSUM— Alkmaar, 30 October 1897. VAN LAER. In don vroegen morgen van den len November ont sliep, in de hope des eeuwigen levens, mijn geliefde echt genoot WILLEM BAAS, in den ouderdom van bijna 46 jaren, tot diepe droefheid van mij, zijne hoogbejaarde ouders en zijno liefhebbende kinderen. Uit aller naam, Alkmaar. Wed. W. BAASC. v. d. Klooster. te Schoorldam zal op Dinsdag 16 November 1897, voormiddags 11 unr, in de herberg van C. LIN- GERAK te WARMENHUIZEN, voor 4 jaren verhuren: Wei- en Bouwland te Warmenhuizen, behoorende aan de R. C. Parochiale Armbesturen van Warmenhuizen, Haarlem en Naaldwijk. te N i e n w e d i e p zal op Woensdag I© Novem ber 189? 'svoorm. 10 nur, in het koffiehuis «de Vlas- en Korenbeurs", te ANNA PAULOWNA, publiek verkoopen 10 Hectaren 82 aren 82 centiaren WEI- en TUIN- IiANB, mooi in het hout gelegen, te Anna Panlowna, tnsschen de Zandvaart en den Meerweg, in vijf perceelen, combinatiën en massa. D a a rn a zullen dienzelfden dag des namiddags 2 unr op het hiervoor omschroven land publiek worden verkocht Mlverse roerende goederen bestaande in brandkast, koepel, ijzeren hekkeu, appelen-, peeren- en krnisbessenboomen looden- en ijzeren pijpen, kettingen, planken, steenen enz. Alles breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen bij den eigenaar D. VAN HEES te Anna Panlowna en ten kantore van genoemden Notaris STUART te KieuwediepKoning straat 108. k f 5,©O per mud, franco Alkmaar. Te bevragen bij Jb BLOM te Petten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HELDER brengen ter kennis van belanghebbendendat in die gemeente op voor de eerste maal zal plaats hobben een Deze markt zal aanvangen des morgons ten acht nur en gehouden worden in de Molenstraat, van de Bier- steeg tot de Oostslootstraat. Ditmaal zullen geen marktgelden geheven noch piemiën uitgeloofd worden. Helder 1 November 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN STEIJN. De Secretaris, PRINSEN.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 3