Aanbesteding. 22e Zitting militieraad» Nederland. Advertentièn. Adam Ramsay. Zij noodigen hen, wien dit mocht aangaan, nit, zoo mogelijk in eigen persoon de aangifte te doen en daarmede niet tot het einde van Januari te wachten, en herinneren voorts aan de straf, waarmede de nalati ge n ter inschrijving bij art. 183 der wet bedreigd worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorzitter. 21 Dec. 1897. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden dat de Militieraad in dit district zijne tweede zitting, bestemd tot het onderzoeken der redenen van vrijstel ling van lotellngendie niec in de mogelijkheid waren de eerste zitting bij te wonen, benevens van de plaatsvervangers en nummerverwisselaars, die voor of namens de lotelingen dezer gemeente, onder over legging der vereischte stukken, worden aangeboden, zal houden ten Raadhuize der gemeente ALKMAAR, op maandag ÏO Januari e.k., des morgens te ÏO uren. Burgemeester en Wethouders voorn., Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorz. December 1897. C. D. DONATH Secr. 20 Warmen hui zen. Bij kon. besluit van 10 Decem ber jl. No. 6 is de Vereeniging voor werkverschaffing en ijsvermaak alhier door goedkeuring harer statuten, als rechtspersoon erkend. üehagen. Het aandeel in de lichting der natio nale militie voor 1898 is voor deze gemeente bepaald op 7 man. De vergadering van het Nut, den 21 in hetNoordholl. Koffiehuis alhier gehouden, werd door slechts 8 personen bijgewoond. Tot lid der commissie voor de volksvoor drachten werd benoemd de heer De Joncheere, tot lid der commissie voor de bewaarschool de heer Th. Roep. Eenige missives van het hoofdbestuur werden behandeld, waarna de vergadering werd gesloten. Èymnastiek. De heer J. Roggeveen teSchagen is wederom be noemd tot lid van het gewestelijk hoofdbestuur. Op de laatstgehouden vergadering van het gewest Noordholland werd besloten de plannen voor de gewestelijke uitvoe ring in 1898 aan te houden tot na de algemeene Bonds vergadering waarop waarschijnlijk in het Kroningsjaar een algemeene in Neêrlands hoofdstad. In de eerste week van Januari zal mr. P. J. Troelstra, lid van de Tweede Kamer, in de districten Alkmaar, Hoorn en Enkhuizen als spreker optreden. Hij zai optreden in de gemeenten Alkmaar, Zuid- Scharwoude, Hoorn, Medemblik, Aardswoud, Winkel Enkhuizen. De Zaanlandsche afdeeling van den Nederlandschen Brood-, Koek- en Banketbakkersbond heeft in haar laatst gehouden vergadering met algemeene stemmen besloten de beide Kerstdagen en den len en 2en Januari niet te bakken. In overweging nemende, dat het publiek in den regel gedurende die dagen ruim voorzien besloten zal worden uitvoering te geven brood, en er dus geen noodzakelijkheid bestaat om een heele categorie van menschen drie feestdagen te doen derven, meende zij bij het publiek wel op sympathie te kunnen rekenen. "Veeziekten. Wijdenes. Onder het rundvee van den heer K. K. alhier, is in de afgeloopen week een geval van milt vuur geconstateerd. Het dier werd afgemaakt en het lijk daarop verbrand. Benoemingen. Door stemgerechtigde ingelanden der banne lands meer, is gekozen tot lid van het bestuur de heer J. Tump Cz. en tot hoofdingeland van Waterland de heer K. S. Kalf, terwijl tot leden der commissie belast met het nazien der rekening over 1897 zijn benoemd de heeren J. van Schaik, P. Tump en J. van Schaik Jz. Tot hoofdingeland van West-Friesland is voor de banne Venhuizen herkozen de heer P. Krijnsen en tot lid van bet dagelijksch bestuur de heer Z. Bakker. lloog en laag Zwaagdijk. Nog altoos is het polderwater in de Vier Noorder Koggen te hoog, som tijds vrij watmet verlangen ziet men dan ook den tijd tegemoet, dat de watermachine weder kan werken. Reeds in de lente is met de werkzaamheden tot vernieuwing en verbetering (geheel andere construetie) begonnen. Tot heden missen wij haar werkkracht en de zonderlingste geruchten deden bij tijd en wijle de rondte; toch schijnt hetdat met half werk reeds kan gewerkt worden, maar dan loopt de machine heetmen zegt, dat dit met een nieuwe machine altoos het geval is, hoewel dit beweren door velen niet wordt aangenomen. Twisk. De landbouwer C. H. die den 20 was uit gegaan om eenig akkerwerk te verrichten en etenstijd tehuis zou komen, was, tot bevreemding der huisgeuooten, op dat uur niet terug. Eindelijk ongerust wordende, besloot men naar het land te gaan, waarop H. zou werken en vond men den zeer oppassenden man gestorven. Dat de verslagenheid der familie groot is, is begrijpelijk. Rctourkaartcn. Evenals de retourkaarten in locaal verkeer met de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij zullen ook die in binnenlandsch rechtstreeksch vorkeer met de overige Nederlaudsche spoorwegen, van 1 Januari 1898 af, één maand geldig zijn, zonder prijsverhooging. Het Eeger des Hells zal op het a. s. Kerstfeest een warm middagmaal geven aan 1000 van de armste ingezetenen van Amsterdam. Kegelconcours „Ewaldi." Uitslag van den 2en korpsdag op Zondag 19 Dec, Harmonie, Leiden, 126 punten Oranje Kegelclub, Am sterdam, 115 p.; Harmonie, Alkmaar, 101 p.Amster dam, Amsterdam 101 p.; Uitspanning door inspanniug Leiden, 98p. Columbumbus, Utrecht, 94p.B. A.L Alk maar, 91 p.; Germania, Utrecht, 85 p. Humor, Amster dam, 79 p.Ouderl Amsterd. Kegelclub, id,. 79 p.Poedel- haat, id., 78 p.; Gezelligheid, Bussum, 77 p.; Vrienden kring, Utrecht, 70 p. Odi, Amsterdam, 61 p.Sparta, id., 61 p. S. S. S., id., 60 p.Fram Fram, id., 59 p.; Excelsior, id., 44 p.; T. O. G. I. D. O., id., 40 p De wedstrijd voor de dames van alle afgevaardigden is op Maandag 27 December e. k. Aanvang des morgens 11 uur. De Mount Everest (8000 M. hoog), de hoogste of althans een der hoogste bergen der aarde, is tot dus ver nog door niemand beklommen. Maar thans maakt, naar de New.-Yorksche Science'' bericht, de heer F. W. W. Howel toebereidselen om in het volgend jaar een tocht naar den top van dezen berg te doen. Het Kon. Aardrijkskundig Genootschap te Londen en de Britsch-Indische Regeering zullen de onderneming steunen. van Kerst om hulp riep, die op ditzelfde oogenblik zou willen sterven. Adam Ramsay? Wie was dat? Zij had dien naam nooit gehoord. IVie was hij die haar Hester Blair durfde noemen, die zijn blik zoo vermetel tot haar had durven opslaan' en haar zeggen dat hij baar beminde Wie durf de haar zulk een vuilen brief zenden uit een havelooze herberg Wat kon iemand die in zulk een huis woonde van haar weten Moest zij hem ontmoeten Haar gelaat gloeide van verontwaardiging. Zij, Lady Arden, de ge liefde vrouw van een der edelste mannen in Engeland, zij zou naar de herberg gaan, om daar een verloopeu sujet te ontmoeten en toeh ze was in zijn machthij had haar geheim en daarmede haar leven in zijn hand. Wat moest zij doen Zij wierp zich op haar knieën en zond een vurig gebed ten hemel om raad en hulp. HOOFDSTUK XLII. In Regen t's park. Maar antwoord kreeg Lady Arden niet, zy zag geen lichtstraal, niets wachtte haar dan grenzenlooze wanhoop. Zij las en horlas den brief. Zij wist inderdaad niet wie Adam Ramsay was, maar zeer stellig was hij vast besloten om voordeel te trekken van haar geheim. Zij beproefde zich de gelaatstrekken der voorbijgangers te herinneren, maar kon zich alleen kinderen, vrouwen en bloemenmeisjes te binnen brengen, geen enkelen man. De tijd ging voorbij 1 Wat moest zij doen Haar man zou om 2 uur terugkomen met Lord Morne en nu was het over twaalven. Kon zij, radeloos als zij was, zich schoon, bevallig en gelukkig voordoen? Neen, dat niet, zij zou zich in haar kamer opsluiten, zich laten veront schuldigen. En toen zij naar boven en door de corridors liep scheen alles om haar heen te draaien. Nog had zij den noodlottigen brief in haar hand, maar zij deinsde terug voor den grooten spiegel, die haar beeld terugkaatste. Groote God, waar was haar schoonheid, zelfs door vorsten geroemd Was deze bleeke vrouw, met haar angstigen blik, was dat Alice, gravin van Arden? Zij zonk in een lagen stoel neder en kreet »En ik dacht mij zoo veilig, en zoo gelukkig Toen scheurde zij met bovenmenschelijke inspanning den brief in snippers. Zij zou het adres niet vergeten «Adam Ramsay, Chequers Inn, Clerkenwell." Toen schelde zij haar kamenier, maar deze verschrikte van het uiterlijk harer meesteres. «Mijn God, mylady, wat deert u »Ik ben ziek, ik heb schriklijke hoofdpiju, ik geloof dat ik sterf." Met zachte hand sloot Adèle de zonneblinden en wies daarna het gloeiende voorhoofd. Zij deed wat zij kon maar de hartewonde kon zij niet heelen. Toen verzocht Lady Arden alleen te blijven en dat zij aan den graaf zou zeg gen, dat zij wegens zware hoofdpijn rust genomen had En 'hoewel hij teleurgesteld was, geloofde Lord Arden het reeds des morgens had zijne vrouw er slecht uitgezien. Zoo gebruiken de twee vrienden te zamen het ontbijt, ter ijl Lady Arden met haar kommer en wanhoop streed. Zij besloot ten laatste geen notitie te nemen van den brief, et aan te denken, op geenerlei wijze te laten blijken dat zij hem ontvangen had. Misschien dat die Adam Ramsay als hij het vruchtelooze zijner pogingen inzag zijne bedreigingen zou staken en heengaan. En als het ergste geschiedde kon zij immers ontkennen Ziju woord zou tegenover het hare staan en wie zou zulk een man eerder gelooven dan haar Ja, als bet ergste gebeurde kon zij hem uitlachen. Lord Arden zag met bezorgdheid, hoe slecht zijn vrouw er de volgende dagen uitzag. «De Londensche lucht is niet goed voor je, Alice," zei hij, «ik zal blij zijn als de «season' achter den rug is of wilt gij soms reeds eerder weg Een oogenblik klopte haar hart van blijdschap. Dat kon haar redden 1 Maar dadelijk bedacht zij, dat als die man haar aldus in Londen had kunnen opsporen, hij dat daar buiten evengoed kon doen. Neen, er was geen veiligheid geen hoop meer voor haar »Wat deert ja toch, Alice vroeg de graaf. »Het is of ge zorg en verdriet hebt. Je hebt toch geen geheimen «Geheimen 1" riep zij met een lach, die eerder een angst kreet geleek, »o neeD, o neen «Alice, mijn liefste vrouw, als gij zorg of verdriet hebt, zeg het mij dan, vertrouw mij alles toe en ik zal hei voor wegnemen." O God, indien zij dat slechts kon, zich aan zijn borst worpen en hem alles zeggen. Ja, hij kon haar redden, zijn krachtige arm kon haar beschermen tegen de gansche wereld. Maar als hij het wist, zon hij haar nooit meer aanzien 1 Dienzelfden avond kwam weder een vuile, naar tabak riekende brief. Zij merkte hem onmiddellijk tusschen de andere op het zilveren blad op en stak hem bij zich. «Daaraan moet een einde komen," mompelde zij, «hoe te verhoeden, dat Leo het opmerkt." Deze tweede brief luidde als volgt «Gij hebt mij niet geantwoord, Lady Arden, misschien denkt gij dat ik zal gaan zwijgen omdat gij zwijgt, neen mevrouw 1 Ik moet den prijs van mijn geheim hebben. Wilt gij het mij niet geven, dan zal uw mandatdoenen weigert ook hij, dan kan ik nog een groot vermogen ver dienen aan uitgevers van couranten. Ik ben vastbesloten, ik sta er op u te zien en ik zal u zien. Gij zoudt toch over een paar dagen niet in de courant willen lezen Sensatiemakende ontdekking in de groote wereld." Eu toch gebeurt dit als de onderhandelingen mot u of uw man mislukken. Wilt gij dit voorkomen ga dan om 3 uur naar de Gloucester Poort, Regents Park. Komt gij daar niet, dan zal ik een beroep doen op Lord Arden." Zij moest gaan Zij moest gaan Zij erkende de nood zakelijkheid daarvan met schriklijke klaarheid. 'Zij moest hem ontmoeten, dien man, die zoo hardnekkig haar geluk dreigde te verwoesten. Wordt vervolgd. Hoe kan men hoenders het zelf-uittrekken der vederen afwennen Het uittrekken der vederen is een onder hoenders herhaaldelijk voorkomend euvel, zijn oorzaak hebbende althans meestal, in gebrek aan kalkhoudende voedings stoffen, weinig versch water en gedeeltelijk ook in te en- gen aanleg van de zitstangen. Indien in den winter de hoenders dikwerf dagen lang op de zitstaDgen of in het hok zich bevinden en zich slechts om te eten daarvan verwijderen, dan nemen zij uit verveling de gewoonte aan, zich te plukken en elkaar te pikken. En alsdan een veder loslaat en de hen het onderste eind in de snavel neemt, vindt zij eene vloeistof (bloed) die haar zeer wel kom is ter vervanging van het haar ontbrekende water. Zij gaat dan voort meer vederen uit te pikken en geeft anderen hennen, die heu spoedig nadoen een slecht voor beeld. Daarom voorkome men het euvel door voldoende beweging mogelijk te maken, door frisch water in over vloed beschikbaar te stellen en, waar bet mogelijk is, de zitstangen niet te kort bij elkander te plaatsen. Ook ver- zuime men nooit, in een hoek van den stal steeds eenig kalkpuin aanwezig te doen zijn. (Landbouw weekblad), Een hoog huis. Omtrent het huis van vijf-en-twintig verdiepingen, dat men thans te New-York in «Park-Row' bouwt, deelen Amerikaa-nsche bladen eenige bijzonderheden mede. Het beslaat een oppervlakte van 1400 vierk. meter. De top van de kroonlijst zal 103 meter en die van de torentjes aan weerskanten 118 meter boven den beganen grond zijn. Het geraamte van het gebouw is geheel van staal (9000 ton staal is daarvoor noodig) daarin worden de steenen gemetseld. Het reusachtige gebouw een gewicht van 50,800,000 kilogram rust op 4000 palen, welke 6 meter diep in den grond geslagen on met een dikke laag beton over dekt worden, waarin de fondamenten worden gelegd. Dit hoogste huis van New-York wordt voorzien van 15 hydraulische lifts of «ophaalbakken", van welke de voor het publiek bestemde werken met de groote snelheid van 7.5 meter per seconde. Aevel ie Parijs. Eon curieus verschijnsel viel den 18 te PaTijs waar te nemen. Van de Seine steeg namelijk een zoo dichte damp op, dat men op de kaden en in de aangrenzende straten een rijtuig geen vijf meters voor zich uit kon zien. Vlak bij was heldere zonneschijn. De scheepvaart werd den geheelen voormiddag onmogelijk gemaakt. De tram wagens enz. langs de rivier konden slechts langzaam met, de grootste voorzichtigheid zich bewegen. De groote pleinen over te komen was schier geheel on mogelijk. De conducteurs der omnibussen gingen steeds fluitende voor de paarden uit en vele kwamen in geheel andere straten uit dan waar zij wezen moesten. Radelooze voetgangers hielden zich achter de rijtuigen, niet wetende of zij ergens zonden uitkomen dan wel voortdurend om den obelisk in een kring draaiden. 's Avonds begon de ellende opDieuw. De koetsiers moesten hunne paarden bij den teugel leiden en bv. op den boule vard Sint-Michel met toortsen hun weg zoeken. Een heer, Loais Barbe, lid van het Legioen van Eer, werd over reden en bleef op de plaats dood. Volgens de «Temps" eu de «Débats" drong de mist zelfs in de vergaderzaal der Kamer door, zoodat men do zitting moest verdagen. Naar eene andere, waarschijn lijker, lezing was de zaal ten gevolge van een gebrek in de verwarmingstoestellen vol rook geraakt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar zullen op Donderdag 30 December 189Ï, des voormiddags te 1© uren, op het stadhuis aldaar, in het openbaar aanbesteden de uitvoering der volgende werken, dienst 1898. 1.Het onderhouden van alle gemeente-gebouwen, scholen, bruggen riolen en verdere gemeente-werken in 5 afdeelingen. 2. Het doen van eenige vernieuwingen aan de gebouwen, schoollokalen en onderwijzerswoningen, echoolmeubelen enz. in 7 rubrieken. 3. Het doen van eenige vernieuwingen aan de bruggen. 4. Het verrichten van voeg- en inboetwerken aan de wal- muren, het afboenen daarvan, alsmede het doen van eenige vernieuwingen daaraan. 5. Het leveren en vervoeren van de benoodigde materi alen voor buitenwegen, voetpaden enz 6. Het onderhouden van den Hoeverweg, van af den Borger weg bij Alkmaar, tot het dorp Egmond aan den Hoef, even voor de onderwijzerswoning, met de daarbij behoorende kunstwerken, alshet tolhuis met toebe- hooren, 3 bruggen en 10 duikers. Een en ander met de levering van de daarvoor be noodigde materialen, arbeidslooneu en transporten. Bestek en teekening van de verbouwing der stads apotheek tegen betaling van f 1, veikrijgbaar ter gemeente secretarie van af Maandag a.s. Bestek en teekening, ieder afzonderlijk, f 0.50. Inschrjjvingsbiljetten in te leveren vóór 30 December a.s. des voormiddags te 9>/2 ure. Aanwijzing zal geschieden Honderdag 23 De cember a.s., des namiddags te l'/j ure, beginnende bij de stads apotheek. Inlichtingen te verkrijgen op het bureau voor de ge meente-werken.

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 10