Uit gebrek aan bewijs, Nationale Militie. 25 DECEMBER. Gemeenteraad van Alkmaar. No. 153. öerde biad. i¥egen en UTegentigste Jaargang. 1897. ZATERDAG Feuilleton. Adam Ramsay." CHARLOTTE BRAEME. 2° 1LKMAARSCHE COURANT Dozo Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar O,SO; franco door het geheele rijk 1, 3 Nummers 0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. PrJJs der gewone Advertentiën Per regel f O,ld. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer: 3. (VERVOLG.) Die drie redenen zijn 1. dat de kaaskoopers bier niets betalen voor het ver voer der kaas naar hunne pakhuizen. Dit is dus ten voordeele van den verkooper 2. dat met eene hoogst buitengewone vlugheid de kaas wordt behandeld en de markt afgedaan. Dit is een gevolg van het uitstekende korps dragers en geeft den boeren het voordeel, dat zij spoedig naar huis kunnen gaan 3. dat het fooienstelsel op deze markt stellig verboden is Op andere markten worden dikwijls fooien gegeven wat hier absoluut verboden is. Mocht het een enkelen maal voorkomen, dan vertrouwt spr. dat B. en W. alles zul len aanwenden, om herhalingen te voorkomen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoof delijke stemming aangenomen. (Een vijftal kaasdragersdie reeds van den aanvang der zitting af op eene beslissing hadden gewacht, verlieten met dankbare gezichten hnn wachten beloond ziende de vergaderzaal.) Iloofdelijken Omslag. 10. Bij de vaststelling der gemeente-begrooting voor 1898 werd daarop eene som van f 43450 geraamd als vermoedelijke opbrengst van den hoofdelijken omslag niettegenstaande art. 1 der verordening tot heffing dier belasting bepaaltdat zij ten hoogste f 35000 zal mogen bedragen. B. en W. werden dan ook uitge- noodigd eene wijziging dier verordening te willen voor bereiden. Aan die uitnoodiging is thans voldaan. Bij de voor gestelde wijziging is door hen overwogen, of zij daarbij rekening zouden houden met de bepalingen der gewij zigde gemeentewet, of dat zij dio wjjziging zouden voor stellen volgens de ongewijzigde wet. Gelijk bekend is zal na 1 Januari 1901 de regel gelden, dat de.heffing hoofd, omslagen niet meer pro gressief mag zijn. Nn is door den vorigen Minister van Binneniandsche Zaken de wenschelijkheid betoogd om do regeling van het gemeentelijk belastingstelsel reeds aanstonds ter hand te^ nemen, terwijl daarentegen door den tegenwoordigen Minister onlangs aan de Gedeputeerde Staten der pro vinciën eene aanschrijving is gericht om te worden in staat gesteld een antwoord te gevon op de vraaCT, wel ken invloed de invoering van een hoofdelijken "omslag volgens de nieuwe regeling zal uitoefenen in verschillende gemeenten. Het zou kunnen zijn dat de door den Minister in te winnen inlichtingen te dezer zake opnieuw leidden tot wetswijziging, opgrond waarvan het B. en W. geraden voorkomt ten aanzien van de geheele herziening der ver ordening eene afwachtende houding aan te nemen en tot partieele wijziging, voor zoover strikt noodig, over te gaan. Daartoe strekt het onderstaande ontwerp-besluit. DOOR 28) HOOFDSTUK XLI. Een donderslag. Lord Arden was bij zijn vronw in haar boudoir geko men en sprak over het Hofbal van den vorigen avond. Zij was vermoeid en wilde niet beneden komen ontbijten. Van al de kamers had zij deze het liefst, die haar man zoo zorgvuldig en weelderig had laten inrichten. In een lagen stoel zat zij voor het open venster, waardoor de heerlijke, zoele Meilucht naar binnen drong. Naast haar op een kleine tafel stond het Sèvres servies, waarop eens de oogen van Maria Antoinette gestaard hadden, een schotel druiven en een met perziken, want Lady Arden hield van fijne vruchten. En onderwijl sprak zij gelukkig en opgewekt met haar man. Het zon de laatste maal zijn, dat er geen schaduw tusschen hen viel. »Weet ge waaraan ik denk, Leo vroeg zij. »Hoe kan ik dat weten, mijn liefste »Aan de seringen van Arden Towers. Weet ge niet dio paarsche en witte seringen bij het hek bij de rivier? Er waren reeds knoppen toen wij vertrokken en nn zullen zij wel in vollen bloei staan. Stel je eens voor hoe de zon die heerlijke bloemen thans beschijnen zal." »Je houdt dus wel veel van Arden Towers, mijn liefste •Het is een paradijs voor me." »Maar zonder slang," antwoordde hij. »Neen, maar er is een heerlijke, grootsche Adam." Wat het daarin genoemde bedrag van f 50000 aangaat het is inderdaad niet meer dan een willekeurig cijfer Men zou met het oog op het bedrag van f 43450 met evenveel recht een bedrag van b.v. f 45000 als maximum kunnen noemen. Doch aangezien de hoofdelijke omslag als een sluitpost der begrootiug moet worden aangemerkt is het niet wenschelijk dat de Raad zich onnoodig een knellenden band aanlegt door het maximum bedrag zoo laag mogelijk vast te stellen. Ter vermijding van dubbele moeite zouden B. en W. zelfs gaarne hunne stem geven aan een hooger bedrag dau van f 50000 als maximum. Ontwerp. De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat er noodzakelijkheid bestaat om over te gaan tot verhooging van het maximum tot hetwelk de directe belasting op hst inkomen dezer gemeente kan worden geheven Besluit de verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen, zooals die is vastgesteld bij raadsbesluit van 23 Januari 1889 No. 6, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 April d. a. v. No. 83 te wij zigen als volgt Art. 1 wordt geroyeerd en vervangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud Art. 1. Ten behoeve der gemeente Alkmaar wordt jaarlijks een directe belasting op het inkomen geheven tot een maxi- mnm van f 50000. De heer Bosman heeft tegen deze wijziging geen bezwaar. Alleen meent hij te moeten opmerken, dat het toch zeker niet in de bedoeling ligt om de belasting daardoor hooger op te voeren. Na een ontkennend antwoord wordt de voorgedragen wijziging zonder hoofdelijko stemming goedgekeurd. Bezwaarschriften Doofd. Omslag. 11. Op voorstel van den Voorzitter gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren, ter behandeling van een rapport van do vaste com aissie voor de fiuan ciën op eenige bezwaarschriften tegen op het lo supple toir kohier gebrachte aanslagen in de plaats, directe belasting naar het inkomen, dienst 1897. Na heropening der deuren wordt de vergadering ge sloten Person eele belasting. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestnur to ALKMAAR brengt, op groDd van artikel 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22), bij daze ter kennis van de ingezetenen der gemeente, dat het kwartaalsch kohier No. 10 der per- soneele belasting, dienstjaar 1897, op 21 December 1897, door den Directeur der directe belastingen in Noordhol land executoir verklaard, heden aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente tor invor dering is overgegeven. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur voorn 23 December 1897. A. MAOLAINE PONT. »En een allerliefste Eva. En een slang zal er nooit zijn niet waar, Alice?" »NeeD," antwoordde zij met van liefde stralende oogen. »Maar nu moet ik heen, Alice," ging de graaf voort. »Ik heb om één nar een afspraak, maar ben voor tweeën weer terug. Lord Mo me komt met mij mee. Ik hoop dat ge dan wel genoeg znlt uitgerust zijn om beneden te komen, hij is zoo verlangend om je te zien." »Ik ben wel, Leo, alleen wat vermoeid, en ik zal zor gen beneden te zijn." »Wii je wel gelooven, Alice," hernam Lord Arden lachende, »dat ik jaloersch ben op al die hoeren. Ik zal blij zijn als de »Season" over is en ik n weer voor mij alleen heb." »En ik niet minder," antwoordde zij hem kussende. »Wij doen nog als verliefden, Alice." »En dat zijn wij on zullen wij blijven." »Altijd, mijn koningin 1" En zoo verliet hij haar. »Leo riep zij hom na. »Ik dacht er niet aan. Zijn er geen brieven voor mij?" Ja, wel tien, geloof ik. Zij liggen in de bibliotheek. Ik zal ze je laten brengen." Een oogenblik later kwam een lakei met een aantal brieven op een zilveren blad. De eerste dien zij opende was van de Hertogin van Glen- doon. Zij schreef dat zij een bal masqué wilde geven en ver zocht haar heden te komen om over kostumes te spreken. Lady Arden legde hem m«t een zelfvoldaan glimlachje neer. De volgende was van Lady Helena Gordon, haar uit- noodigende voor een picnic bij Virginia water. »Dat heb ik nog liever dan een gemaskerd bal," mom pelde Lady Arden. De derde was van madame Elise, meldende dat zij eenige kostbare costumes van Wörth ontvangen had en Lady Arden uitnoodigde die, vóór anderen, te komen zien. De vierde was weder een invitatie tot een concert, de vijfde een circulaire en de zesde, ja die zesde brief verbaasde haar. Het was oen vuile envelop, die naar tabak riekle. Toch opende zij haar, zonder veel na te denken, vouwde het papier open en las in slecht schrift BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar; Gezien art. 19 der wet van 19 Augustus 1861 (Staats blad No. 72); Roepen bij deze op Alle mannelijke Ingezetenen die op 1 Januari 1898 hnn negentiende jaar zijn ingetreden (alzoo de mannelijke geborenen van 1879), om zich ingevolge art. 15 en 20 dier wet, in de maand Januari 1898 in het daartoe gereed gemaakte register voor de Nationale Militie te doen inschrijven. De inschrijving geschiedt in een der vertrekken van het raadhuis alhierdes avonds van 5 tot 7 uren, op Dinsdag en Vrijdag, tot 20 Januari 1898 en verder aan de gemeente-secretarie. De verplichting tot het doen der aangifte berust op den militiepliehtige zelf; bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis op zijn vader, is deze overleden, op zijne moeder, eu zjjn beiden overleden, op den voogd. Zij maken voorts de ingezetenen opmerkzaam op de volgende bij genoemde wet gemaakte bepalingen, als Voor Ingezeten wordt gehouden 1°. hij, van wiens vader, of is deze overleden, wiens moe der, of zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van 28 Juli 1850 (Staatsblad No. 44); Hij, die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste 18 maanden vóór 1°. Januari 1898 binnen Nederland verblijf hield o®. hij, wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen 'het Rjjk verblijf houde. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, behoorende tot een Staat, waar de Neder lander niet aan den verplichten krijgsdienst is onder worpen ofwaar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. De inschrijving geschiedt van een ongehuwde in de gemeente waar de vader, of is deze overleden, da moeder, of zijn beiden overleden de voogd woont een gehuwde en een weduwnaar in de gemeente waar hij woont hom dio geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd bniten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hij woont 4° den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlan der die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voor de Militie wordt niet ingeschreven do in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is 2°. de in een vreemd Rijk verblijfhoudende ouderlooze zoon van een vreemdeling al is zijn voogd ingezeten; 3°. de zoon van een Nederlanderdieter zake van 's lands dienst, in 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. 2° 1» ut mm iuj—iw •Mevrouw de Gravin" »Een bedelbrief," dacht zij eu las Mevrouw de Gravin, ik ken n. Ik zag u vandaag in New-Bond-Street, ik heb u goed aangezien en herkend. De geheele wereld mag denkeu dat gij dood zijt, ik weet beter. Ik zou u overal en in elke vermomming gekend hebben. Het kan zijn dat uw mooie oogen nooit zóó op mij gerust hebben dat gij u mij zondt herinneren, maar ik, hoewel ver beneden n staande, heb u altijd durven beminnen. Gij hebt mij altijd verblind als de zon, maar toch bemin ik U en ik ken uw geheim. Toen ik boorde, dat gij onder den naam van Annie Malcolm naar Amerika, maar op reis verdronken waart, stierf ik zelf bijna ook. Sedert ben ik aan lager wal geraakt, maar ik ken U, schoone, trotsche Hester Blair. Ik heb bij mij zelf gezworen dat ik U in het gelaat zal zien, ik wil uwe hand in de mijne voelen, ik heb het gezworen en zal mijn eed honden I Hester Blair, als gij een verstandige vronw zijt, zult gij aan mijn op roeping voldoen gij kunt mij ontmoeten waar en wanneer gij wilt. Gij kunt met mij onderhandelen, ik wil niet be paald nw geheim openbaren. Het kan in de toekomst even veilig bewaard blijven als tot dusver, maar gij moet mij ontmoeten. Antwoord mij aan het adres Adam Ramsay, Chequers Inn, Clerkenwell," antwoord dadelijk, ik blijf tbnis tot ik bericht van u beb. Wees niet bevreesd, ik heb niet het plan u te bedriegen of te verraden. Ik zal nw geheim bewaren, maar het is veel waard. Ik ben uw gehoorzame dienaar Als deze brief in een slang veranderd waro met gif tige tong had zij niet met verschrikte!1 oogen erop kan nen staren. Zij was doodsbleek en haar hart dreigde te bersten. De slag was zoo onverwacht, zoo chriklijk, dat zij aich nog geen rekenschap kon geven. Het was een donderslag bij helderen hemel. Het angstzweet brak haar uit. In een sekonde was de pracht en luister van Lady Arden verdwenen het was nu een diep rampzalige vrouw, die haar handen ten hemel hief, die machteloos

Alkmaarsche Courant | 1897 | | pagina 9