Veiling van vaste goederen. RT.fiir. flVflnftflna wone vergadering Op Dinsdag 15 Maart a. s., ten einde dan aan de orde te stellen een voorstel van Gedeputeerde Staten tot het treffen eener regeling omtrent de kust verdediging tegen de Noordzee, tusschen de Hondsbos- sche en de Heldersche zeewering. (St.-Gt.) Te vervullen is de betrekking van scheikundig as sistent aan het Rijks-Landbouwproefstation te Hoorn. Jaarwedde f 1000. Zij, die voor deze betrekking in aan merking wenschen te komen, gelieven zich vóór 5 Maart e. k. aan te melden bij den Directeur van genoemd Rijks- Landbouwproefstation Op de drie fabrieken „Hollandfst" te Vlaar- dingen, Bolsward en Purmerend waren den 25 Pebr. juist 100.000 liter melk verwerkt. De directeur heeft dien dag niet ongemerkt willen laten voorbijgaan en schonk aan het personeel van elke fabriek twee koeien, om uit te slachten. In Haarlem's omstreken beginnen de crocussen te bloeien. De hyacinten velden zijn reeds bijna van de bedekking ontdaan. Door het zachte weder zal alles dit jaar zeer vroeg in bloei zijn. Iemand te Almeloo bemerkte onder zijn kippen er eene, die ziek was. Zij gebruikte geen voedsel meer en haar krop was erg opgezwollen. Vreezende dat zij ster ven zou, ging de kippenhouder tot eene operatie over. Voorzichtig werd de keel opengesneden, daarna de krop. De laatste was gevuld met eenig hooi, dit werd verwij derd en daarna de krop met zuiver water uitgespoeld. Vervolgens werden krop en keel met naald en draad zorgvuldig aangenaaid. De kip is thans geheel hersteld, zij legt weer even als vroeger. Delft. De heer J. Cappel, voorzitter der Israë litische gemeente alhier, ontving een praehtig voorhang sel voor de heilige arke, met het volgend schrijven Aan het Kerkbestuur der Israëlitische Gemeente te Delft. Op mijne reis, die ik onlangs naar Egypte maakte, kwam ik in het bezit van nevensgaand borduurwerk. Van bevoegde zijde vernemende, dat dit fraaie voort brengsel van Oostersche kunstnijverheid toevallig bijzonder geschikt zoude zijn ten gebruike bij zekere godsdienst plechtigheden in uwe Synagoge, veroorloof ik mij het u ten geschenke aan te bieden. Ik hoop, dat gij dit geschenk van een andersdenkende zult willen aanvaarden, niet slechts als een persoonlijk bewijs van achting voor uw kerkgenootschap, waartoe zoovele talentvolle en edele Nederlanders hebben behoord en nog behooron, maar tevens en juist in deze dagen als een vernieuwd blijk, dat ieder rechtgeaard Neder lander zich verdraagzaamheid tot plicht stelt en tot eer rekent, dat de wandrochtelijke leer van het anti-semitisme in ons gemeenschappelijk vaderland geen wortel heeft geschoten. Hoogachtend, (w.g.) J. 0. van Marken. Onderdijk. Als een gevolg van de zeer goede resul taten die de ansjovis-visscherij verleden jaar in het noor delijk gedeelte van de Zuiderzee heeft opgeleverd, worden er enkel te Onderdijk zeven nieuwe booten bijgebouwd, wel een bewijs met hoe groote hoop en moed men het komende seizoen weer tegemoet ziet. Bij een veehouder van den Hoorn op Texel, die een gestorven schaap had gevild, ontstond daarna eene vreeselijke opzwelling van den arm, gepaard met onduld bare pijnen. Een ter hulp geroepen arts constateerde bloedvergiftiging en ging spoedig tot eene operatie over. De patient, ofschoon heel wat beter, schijnt toch nog veel zorg te behoeven. Evenwel heeft de dokter alle hoop op een goeden afloop. Ho nijnen. Ten einde de konijnenfokkerij in de provincie Fries land aan te moedigen en met het oog op den belangrij- Zij leunde achterover in een hoek van de derde klasse coupé en dacht aan alles, wat hij voor haar gedaan had, hoe veel beleefder hij was dan ieder ander, dien zij kende en hoe zalig het was, zes maanden tegelijk met hem te spelen. Hij sprak niet veel met haar, daar hij nog steeds in zijne rollen verdiept was, maar zij was geheel tevreden naast hem te kunnen zitten en de verrukkelijke nieuwig heid van hare eerste lange reis te smaken. Het gezel schap speelde drie stukken «East Lynne«Guy Mannering," en »Macbeth." Zij was niet zeer voldaan met hare rol in dit laatste stuk, daar zij voor Doual Bain, Fleance en Macdnfif's jongen spelen moest. Maar zij herin nerde zich, dat zij in het eerste gedeelte met Ralph op moest komen, die voor Malcolm speelde, en ook de rol van tweede heks moest vervullen, terwijl zij later het genot zou smaken door hem, in zijne hoedanigheid van eersten moordenaar gedood te worden. Ralph, die hare niet te weerhouden vroolijkheid zag, vroeg haar wat haar zoo vermaakte. »Ik moet je een ruigharigen schurk noemen,''zeide zij lachend, totdat de tranen langs hare wangen liepen, »en je moet mij in het vierde bedrijf doodsteken." «Dan zullen wij eerst samen repeteeren," zei Ralph glimlachend. «En mijn roode pruik zal wat ontzag in boezemend zijn, dat verzeker ik je." Ivy keek medelijdend naar haar medereizigers, zich verwonderd afvragend, hoe zijhun vervelend bestaan konden verduren, en vol vurige hoop voor haar eigen toekomst. De Londensche mist had weldra voor helderen zonne schijn plaats gemaakt en het scheen haar toe, alsof zij allo treurigheid achtergelaten hadden en eene wereld vol schitterende mogelijkheden binnengingen. Het was wer kelijk een heilige dag in haar levenskalender. De aankomst in Schotland was echter minder aangenaam. De koude, die zii in den waggon niet zoozeer gevoeld hadden, bleek werkelijk snerpend te zijn, toen zij te Dumfries den trein ver lieten. Het was bijna zes uur en er was niet veel licht te bespeuren. Wat er nog was, deed besneeuwde straten en glibberig plaveisel zien. Ivy rilde en hield zich stevig aan Ralph's hand vast, toen zij de kamers van den direc teur opzochten een roodharige besteller die veel op den moordenaar in Macbeth geleek, ging hen met een koffer vooruit. Hij hield voor een hoog huis stil. De deur werd door een sluwe, hardvochtig uitziende vrouw geopend, die op Ralph's vraag antwoordde, dat mevrouw Skoot thuis was, en hen boven eene kamer deed binnentreden, waar ken uitvoerhandel van deze dieren naar Engeland, is door het bestuur van de te Leeuwarden, gedurende de Pink sterdagen, te honden tentoonstelling van pluimgedierte besloten, om aan deze tentoonstelling te verbinden een afdeeling konijnen, welke zal bestaan uit 7 groepen: Hollandsche, Angora, zilvergrijs, Russische, Vlaamsche, reuzen-, Engelsche hangoor en haaskonijnen. Kegelen. Da kegelclub Nooit Gedacht", te Amsterdam, is voornemens, ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan, in de maand Mei aanstaande een groot vlerdaagsch feest te geven, bestaande in een Nationalen Kegelwedstrijd, op vijf nieuwe aan te leggen banen, in de zalen van den Huize Stroucken. Dordrecht. Den 26 lag de stoomboot Merwede II, van de reederij Fop Smit Co., voor het Groot- hoofd alhier. Wanneer de boot stil ligt, is het de ge woonte om nog even de machine te smeren; terwijl de tweede machinist J. de Jong daarmede bezig was, draaide de machine een halven slag rond en geraakte hij tusschen de machine beklemd. Hij is aan de gevolgen zijner in wendige kneuzingen overleden. Op de rivier de Lek nabij Kuilenburg had Zater- middag het volgend ongeluk plaats Eene zoogenaamde zolderschuit, met bazaltsteenen geladen, waarop zich 10 werklieden bevonden, werd door het sleepbootje van den aannemer der kribwerken te bestemder plaats gesleept. In den stroom komende, sloeg de schuit om en geraakten allen te water. Van hen werden 8 gered, doch twee hunner, Pieter van der Winkel en Joh. van Wiggen, ver dronken en men veronderstelt, dat zij onder de lading bazaltsteen bedolven liggen. Beiden waren gehuwd en laten vrouw en kinderen hulpbehoevend achter. Waterwegen In West-Friesland. Het hoofdbestuur van de Vereeniging «Schutte- vaer'' heeft, in overleg met de afdeeling Alkmaar, een adres gericht aan den Minister van Waterstaat enz., waarin wordt aangedrongen op verbetering van de water wegen in West-Friesland. Meermalen reeds heeft de Vereeniging »Schuttevaer" zich met een dergeljjb verzoek gericht tot verschillende gemeente- en polderbesturen aldaar, doch de onzekerheid omtrent de onderhoudsplichten van gemeenten of polders van sommige vaarten in West-Friesland is oorzaak, dat de slechte toestand dier waterwegen tot heden bestendigd bleef en de gewenschte verbeteringen niet tot stand kwamen, ofschoon daaraan voor de landbouwers, die hunne producten naar elders moeten vervoeren, groote behoefte bestaat, wijl de tramwegen hoofdzakelijk dienen voor het personenvervoer. (N. v. d. Dag.) Te Cornjan, bij Leeuwarden, heeft men bij het af graven van een heuveltje, een zoogenaamde «Wier tot nu toe 39 menschengeraamten gevonden, meerendeels van volwassen personen, enkele van buitengewone grootte. Of deze »Wier" in vroeger eeuwen als begraafplaats is ge bruikt, ot dat deze personen pa een gevecht in den om trek van de State »Marteua" aldaar zijn begraven, is niet uitgemaakt. De lijken schijnen allen ongekist begraven te zijn, want er worden volstrekt geen sporen van hout of ijzer gevonden. Men hoopte bij het afgraven het een of ander voorwerp, of enkele munten te vinden, welke aan een bepaald tjjdperk zouden kunnen herinneren; doch tot dusver is dit niet het geval geweest. Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid. De commissie voor Huisarbeid" acht het gewenscht nog eene laatste oproeping te doen daar het oogenblik begint te naderen waarop zij zekerheid wenscht van allen die willen inzenden. Wel is er tijd genoeg om de be loofde arbeid desnoods nog te beginnen, maar zij wil vooruit waarschuwen, om zoo min mogelijk teleurstelling te veroorzaken. Primo Mei moeten alle inzendingen gereed zijnde inzendsters krijgen éérst nog bericht waarheen zij hare inzendingen moeten adresseeren. Daarna hebben zij nog de overblijfsels van het middagmaal nog op tafel stonden, en een dikke, zwaarlijvige dame, met blonde haren en groote, schelvischachtige oogen, met hare voeten op het haardijzer zat en een roman las. »Zoo ben je daar," zeide zij, Ivy hartelyk groetend, maar een vetten duim in het boek houdend, om de blad zijde niet te verliezen. »Ik ben blij datje gekomen bent, want mijnheer Skoot was juist van plan, van avond eene extra repetitie te houden. Is dit mijnheer Denmead vroeg zij, hare hand vriendelijk uitstekend en hem van het hoofd tot de voeten haastig opnemend. «Hebt u al kamers gevonden »Neen," zei Ralph, wiens zachte stem en bedaarde manieren vreemd afstaken bij haar luiden toon. »Ik wilde u juist vragen of er ergens eene lijst voor kamers te krijgen is." zeker," zeide zij. «Hier is zij gij zult zien, dat alle deze zeer goed en billijk zijn. Ik heb de meeste vroeger zelf bewoond." Ralph bedankte haar en keerde zich om, om heen te gaan, een modelijdenden blik op Ivy werpend. «Ik zie je bij de repetitie terug," zeide hij. »Denk er aan, dat je eerst wat eet." >0 ja, ik zal voor haar zorgen," zeide mevrouw Skoot, op schreeuwerigen toon. «Zij zal bij mij wonen, haar grootvader heeft het mij laten beloven. Om half zeven is de repetitie, vergeet dat niet. Uw hospita zal u wel den weg naar den schouwburg wijzen." »Wat een vreeselijk wezen dacht Ralph bij zichzelf. »De professor is niet goed wijs, om Ivy zes maanden lang bij haar te laten. Zij mag zeer deugdzaam wezen maar om dagelijks mee om te gaan 1 Arme Ivy 1 Het verwondert mij, dat zoo'n fatsoenlijk mannetje als Skoot aan zulk eene vrouw komt Toen hij met zijne gedachten zoover gekomen was, be reikten zij het eerste huis, dat op de lijst stond, maar vonden de kamers reeds door andere leden van het gezel schap ingenomen. Dezelfde uitkomst verkreeg hij bij de tweede poging en nog eens bij de derde. Het vermoeide hem, door de besneeuwde straten te loopen, en een kaart aan een raam ontdekkend, waarop kamers te huur stonden, hield hij bij een klein zindelijk huisje stil, om nog eens te informeeren. Eene zeer net uitziende weduwe kwam hem opendoen zij scheen door zijn uiterlijk gunstig gestemd en noemde haren prijs. zes dagen tijddoch n& den zesden dag wordt geen enkele inzending meer aangenomen. Wie nu meé wil werken om de afdeeling «Huisarbeid" te verrijken en te verfraaien met nuttig of sierlijk werk en dat nog niet heeft aangegeven wachte dus niet om zich spoedig aan te melden bjj Mevr. E. Knuttel—Roo senburg, »Hnis op Duin" bd Witte Brug, Den Haag. Eene bekwame winkelhoudster is aangenomenwaar door de inzendingen veel kans hebben om verkocht te zullen worden. Ook wil de commissie er nog op wijzendat werk van allerlei aard gaarne zooveel mogelijk aangenomen wordt (verstelwerk is nog weinig aangeboden). Bij het vele fraaie en nuttige dat zij hoopt te laten zien mag een flink versteld stuk ondergoed of kinder goed enz. niet ontbreken. Brei- en haakwerk wordt alleen aangenomen van onden van dagen of ziekelijken. Eene flinkewakkere vrouw vindt wel iets beters of mooiers te doendat hoopt de afdeeling «Huisarbeid" te bewijzen. Door den Notaris L. TOP te Bergen. 28 Febr. Van de navolgende onroerende goederen te ALKMAAR. 1. Huis en erf, w/z. St. Jacobstraat, B 2363 en 3189, pl. m. 30 c.a. Str.- J. M. Visser f 790.— 2. Alsvoren, B 3189, pl.m. 33 c.a. Str. G. Diepen f 800. l en 2 Niet verhoogd. 3. Huis en erf, w/z Bloemstraat, B 1611 en 1664, pl. m. 47 c.a. Str. G. J. Netten f 570. 4. Alsvoren, B 1152 en 1164, pl. m. 47 c.a. Str. O. van den Brink f 635. 5. Alsvoren, B 1163 en 1164, pl.m. 47 c.a. Str. G. J. Netten f 625.— 3, 4 en 5. Verhoogd door C. v. d. Brink tot f 1875. 6. Huis en erf, a/d oude Hoornsche Vaart, b/d Meelfabriek, O 1156 en 1557, pl. m. 2 a. 65 c.a. Str. H. B. J. Laumann f 1300. 7. Alsvoren, C 1158, 70 c.a. Str. 0. v. d. Brink f 500.— 6 en 7. Verhoogd door H. B. J. Laumann tot f 1835. 8. Alsvoren, C 1160, 74 c.a. Str. O. Andriesma f 360. 9. Alsvoren, C 1161, 66 c.a. Str. O. Andriesma f 485. 8 en 9. Opgehouden. 10. Een stuk grond aldaar, O 1162, 4-5 c.a. Str. C. Koopman f 45. 11. Een stuk grond aldaar, O 1163, 43 c.a. Str. C. J. van Eijk f 40. 12. Een stuk grond aldaar, C 1164, 41 c.a. Str. C. J. van Eijk f 40. 10, 11 en 12. Verhoogd door D. Visser tot f 145.— 13. Pakhuis en erf, Nieuwstraat, B 448, 34 c.a. Str. D. Kistemaker f 450. Niet verhoogd. 14. Bouwterrein, Zeglis, F 1190, 60 c.a. Str. C. van Stam f 150. Opgehouden. 15. Alsvoren, F 1191, pl.m. 60 c.a. Str. E. Kalverboer 'f 155. Niet verhoogd. 16. Alsvoren, F 1192, pl. m. 60 c.a. Str. C. van Stam f 150. Opgehouden. 17. Alsvoren, F 1193, pl. m. 60 c.a. Str. E. Kalverboer f 155. Niet verhoogd. 18. Alsvoren, F 1194, pl.m. 60 c.a. Str. O. van Stam f 145.— 19. Alsvoren, F 1195, pl. m. 60 c.a. Str. J. Mugs f 150. 20. Alsvoren, F 1196, pl.m. 60 c.a. Str. C. van Stam f 125. 18, 19 en 20. Opgehouden. 21. Alsvoren, F 1197, pl.m. 60 c.a. Str. J. Muijs f 145. Verhoogd door J. Muijs tot f 150. 22. Huis en Erf, n/z. Kabelstraat, F 965, 53 c.A. Str. J. M. Visser f 1115. 23. Alsvoren, aldaar, F 964. Str. J. Marjot f 1000. 24. Alsvoren, aldaar, F 963. Str. C. P. Rjjkenberg f 975.— 25. Huis en Erf, Noord-Hollandsch Kanaal, te Bergen, C 434, 2 A. 66 cA. Str. A. Termaat f 325. 2225. Niet verhoogd. «Heel goed. Ik neem de kamers voor eeDe week," zei Ralph, die er naar verlangde om in eene kamor te komen, want hij was zeer koud en hongerig geworden. «Ik neem geen huurders, die laat thuis komen," zei de weduwe voorzichtig. «Ik ben gewend om tegen half elf te sluiten, mgnheor." Ralph deed een uitroep van verslagenheid hooren. «Dat durf ik niet beloven," zeide hij. «Ik ben een acteur, ziet u, en zal niet tegen dien tijd thuis zjjn." Het gelaat van de vrouw nam eene strakke uit drukking aan, haar kap scheen stijf op haar hoofd te gaan staan, haar bovenlip stak vooruit. «Wij nemen hier alleen Christenen," zeide zij, op strengen toon, en zonder verder een woord te uiten sloot zij de deur. Het was de eerste maal, dat men hem, wat zijn beroep betrof, als een verworpeling behandeld had en voor een oogenblik griefden de woorden hem, door hunne onrecht vaardigheid. Toen behield het gevoel voor het grappige de overhand en hij lachte in zich zelf, terwijl hij in den barren oostenwind met gebogen hoofd verder liep. Nog eens op de lijst van de kamers ziende, raadpleegde hij den besteller, die hem het naaste huis aanwees, en hier werd hij tenlaatste door een slordig-uitziende, maar glimlachende hospita opgenomen. Wordt vervolgd. Druk v. Herms. Coster Zn., Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6