Notaris GOTTMER, Schoonmaak C. C. BEN DER. Voordam C 11. ZEEMLEER, BRONGAS! VERFWAREN, Kroningsfeest. Advertentièn. Openbare Yerkooping SCHOQRL. HERBERG, Logement en Uitspanning. SPONSEN, DWEIL.ENT Boenders, Luiwagens, Stoffers, enz J. de Lange Corn*. Joh8. Zn., „l)e Nieuwe Gaper", een Wagenmakersknecht, TE HUUR, Leiden. Amsterdam. FILIAAL: Behangselpapier „de Nieuwe Gaper", P.6 MESSELA AR, Alkmaar. „De Nieuwe Gaper", ASSIER en COMMISSIONAIR in EFFECTEN, Magazijn van alle Muziekinstrumenten. STALVERWEN in alle prijzen. Email- of Eiiamelverf, Ripolin LETTIK-OUDORf C 61, ALKMAAR. Ontvangen de nieuwste BORSTBEELDEN van H. M. Koningin Wilhelmina en H. M. de Koningin-Regentes. wegens eene slechte stiefmoeder haars vaders huis wenschte te verlaten. Aan hen die daarop schreven, liet de Graaf" het meisje, dat er zeer lief uitzag zien, liefst in de kerk, want daar kwam haar schoonheid het voordeeligst uit. Zij beviel den huwelijkspretendent bijna altijd, en deze gaf den »Graaf" gewillig een sommetje op afkorting van de later te betalen premie. Maar daarna hoorde hij niets meer van het mooie meisje of van den »Graaf"; zij waren spoorloos verdwenen. De bedriegers hebben zoo al menigeen er in laten loopen, totdat zij nu in handen van de politie vielen. Asperges. Te Venendaal zijn de eerste asperges reeds gestoken. Uit Bergen-op-Zoom schrijft men De eerste Bergsche asperges zijn Woensdag 6 April ge stoken en aan de markt gebracht, niettegenstaande nacht vorsten en koud voorjaar. De cultuur verkreeg dit jaar weder veel uitbreiding door de vestiging van een nieuwe fabriek van geconserveerde groenten, bepaaldelijk asperges. Te Venloo is de heer Brandt, assistent der Staats spoorwegen, op noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij bevond zich met den adspirant-adjunct-inspecteur, baron Mackaij in dienst op het stationsterrein, toen hij bij het passeeren van de rails tusschen de buffers van twee wagens bekneld geraakte en zoodanig inwendig werd verwond, dat hij een uur later den geest gaf. De heer Mackaij kwam op haarbreedte met den schrik vrij. Schipbreak. 150 Booten van Zweedsche en Bornholmsche vis- schers zijn een week geleden te zamen uitgezeild en door storm overvallen. De meesten redden zich aan wal; maar 7 Bornholmsche en 14 Zweedsche booten worden vermist. Men hoorde niets meer en vermoedt, dat alle bootenelk met minstens 3 man aan boord, vergaan zijn. Bloembollen. Evenals vorige jaren zullen in den bloeitijd der bolgewassen weer dagelijks 2 toeren gedaan worden met den Char-A-Bancs van de Tram-Omnibus-Mij. Bloemen- daal-Haarlem, en wel van Station Haarlem af door den Hout, Heemstederweg, Zandvoortschelaan, Elswout, Over- veen, Bloemendaalschen weg, door het nieuwe Bloemen- daalscho park en terug over den Zjjlweg naar Haarlem. Acht April werd met de ritten een aanvang gemaakt. Dit is niet alleen een goede gelegenheid om een groote uitgestrektheid van bloeiende bloemvelden te aanschouwen, maar tevens om een kijkje te nemen in het overschoone nieuwe park, dat sinds kort voor het publiek is open gesteld. (Haarl. Cour.) Te Helder is een tweejarig knaapje verbrand. Het kind was met een ouder zusje door de moeder, die eene boodschap moest doen, in huis alleen gelaten. Op een klein tafeltje stond een brandend petroleumstel, dat de kleine naar zich toehaalde, waardoor het kantelde en op den vloer viel. In een oogwenk stond het kind in lichte laaie, en toen op het geschreeuw der kleinen de buren te hulp kwamen, was het knaapje reeds zoo deerlijk gebrand, dat het een paar uur later aan de gevolgen is overleden. Be jongste storm. Alleen te Oostende heeft men niet minder dan 21 slachtoffers van de jongste stormen te betreuren. En mis schien is het aantal nog grooter, want er worden nog 6 sloepen vermist, die tijdens het noodweer in zee waren. HOOFDSTUK XIX. Macneillie las en herlas dezen brief, met het innig verlangen van iemand, wiens liefde jaren lang van alle gemeenschap met de geliefde verbroken is geweest, behalve de wetenschap, dat zij nog leefde. Hij had natuurlijk haar naam dagelijks in de couranten gezien, en wist in welke stukken zij speelde, maar van haar werkelijk bestaan hoorde hij niets. Hij had getracht zich zeiven wijs te maken, dat haar huwelijk, ofschoon het zijn ideaal van het huwe lijksleven lang niet nabij kwam, toch even gelukkig zou zijn als dat van het meerendeel der menschheid, tenminste rustig en achtenswaardig. Maar de korto beschrijving in Ralph's brief, en de menigvuldige bijzonderheden, die hij zoo gemakkelijk tusschen de regels door kon lezen, ver vulden hem met droefheid. Zooals gewoonlijk waren er met de post een massa brieven gekomen, met een onge- duldigen zucht keek hij ze door, wierp ze op zij, nam zijn hoed op en verliet haastig het huis. Hij had geen lust om de berghelling, die naar de bron des verlangens voert, te beklimmen hij giDg het dorp door over Callander Bridge, en sloeg een klein voetpad in, dat over den weide liep, zocht zijn geliefkoosd plekje op, aan de oever van de rivier de Feith, die zich vreedzaam door de hooilanden kronkelde. Een klein boschje verrees aan eene zijde van het pad, en Macneillie had een bijzondere voorliefde voor een zekeren beukenboom, die juist bij eene kromming van de rivier stond, en onder wiens schaduw hij menig aangenaam vacantieuartje had doorgebracht. Hij wierp zich nu op de helling neder. Alles ademde rust en vrede Ben Ledi verhief zich majestueus in het verschiet, op den voorgrond door zacht gebladerte omlijst, en de rivier behoorde zeker tot degenen, die naar wille keur voortgleed, een groote tegenstelling met de Lenz, die schuimend en woest over hare rotsachtige bedding voortrolde. In zijn innerlijken strijd verlangde hij juist naar deze kalme rust. Met de levendigheid van iemand, die met een machtige verbeelding gezegend of geplaagd is, begreep hij, hoe Christine nu was. Hij wist instinct matig dat haar hart uit den slaap ontwaakt was, dat, nu haar mariage de convenance volkomen mislukt was, hare liefde, die nu slechts gesluimerd had was, terug gekeerd maar natuurlijk om haar te kwellen. Tot nu toe had hij met een soort van onpartijdigheid aan Sir Roderick Fenchnrch kunnen denken. Hij wist zeer weinig van hem af, en het lag in Macueillie's natuur om goed over de menschen te oordeelen, totdat hij ontgoocheld werdhij had zelf medelijden met den man gehad, omdat hij wist dat deze nooit de liefde van Christine bezitten zon, zooals hij die ten minste voor eeni- gen tijd bezeten had. Maar Ralph's beschrijving, hoe de echtgenoot in werkelijkheid achter zijn wereldsch masker was, had alle zachtere gedachten uitgewischt, had het hart van den Schot met afkeer vervuld, zijn geheele zijn ter neer gedrukt. i Wordt vervolgd. Stenografie Stolze-Wéry. Wij ontvingen een exemplaar van de brochure «Ste nografie en Machineschrift", die voor belangstellenden gratis te verkrijgen is aan het bureau Stolze-Wéry, Da Oostastraat 71te 's Gravenhage. Om een ieder in de gelegenheid te stellen zich een denkbeeld te vor men van de stenographic naar het systeem »Stolze-Wéry" werd de eerste les uit het «Leerboek d. Nederl. Stenogr. door J. L. Wéry'' ingelascht. Voorts zijn een aantal cliché's van de meest in gebruik zijnde schrijfmachines bijgevoegd waardoor men gemakkelijk een overzicht kan verkrijgen van het verschil dat er tusschen de onder scheidene machines bestaat. Ten slotte werden nog opge nomen eenige afbeeldingen van ver veel vuldigings-(copiëer apparaten welke met de schrijfmachines hoe langer hoe meer een bureau-artikel geworden zijn. Dat deze bro chure mede zal moeten bijdragen om de attentie op de inrichting-Stolze-Wéry te vestigen spreekt van zelf, maar zeker is het tevens dat noch hier te lande noch in het buitenland een dergeljjk werkje op het gebied van steno graphic en schrijfmachine bekend is hetwelk zoo uitge breid is als deze gratis-brochure. Schimmel op gras. De Onderl. Vee verzekering-Maatschappij gevestigd te Baflo (directeur J. Doornbosch Zoon) en uitsluitend voor de provincie Groningen opgericht, heeft zich gedu rende de enkele jaren van haar bestaan, reeds tot een vrij vermogend fonds uitgebreid. Het telt al een kleine 1500 deelnemers. Den laatsten tijd echter namen de klachten over de hooge premies toe. Het streven, om onderlinge fondsen in kleineren kring op te richten, werd daardoor zeer in de hand gewerkt. Vooral over het laatste kwartaal van 1898 moest veel betaald worden. Zeer velen zullen echter van dien tijd af het oogenblik zegenen dat ze hunne dieren tegen sterfte gingen ver zekeren, zich daardoor tegen groot verlies vrijwarende. Immers, gedurende de laatste maanden des jaars kwam er groote sterfte vooral onder de jonge paarden voor. Het verlies van paarden beneden den leeftijd van 1 jaar was toen extra groot. Zoo kwam het, dat het verlies in de rubriek paarden veel boven het gemiddelde klom. Het bedroeg over het geheele jaar omstreeks f 26,000, in de afdeeling koeien was het ongeveer f 6500. De overgelegde verklaringen der rijksveeartsen luidden vrij eenstemmig. De late wei- degang zou oorzaak van zooveel sterfte zijn op het late gras waren schimmels aanwezig geweest. (Telegr.) Be overstrooming in Illinois. De Engelsche bladen bevatten nog maar weinig bijzonderheden over de ramp te Shawuestown. Het ongeluk had plaats kort na het invallen der duis ternis. De dijk brak boven de stad door, het water stroomde langs een opening van 20 voet wijd naar bin nen en vernielde alles langs zijn weg. Het land staat mij len ver onder water, huizen zijn ingestort, boomen omver geworpen. Een groot deel der bewoners werd door het water verrast en verdronkanderen redden zich op daken of boomen, om later een oven wissen dood te vinden. Het was in de duisternis en wegens de tallooze rond drijvende overblijfselen van daken en boomen en huis raad, onmogelijk met booten de ongelukkigen te redden. Het aantal slachtoffers wordt verschillend opgegeven de laatste schatting is twee honderd. De algeiueene rangschikking in bet faillissement van I«. W. F. Ol'ItKSIIOVUK, Makelaar, vroeger te Helder, thans afwezig, is met de bewijzen, door den ondergeteekenden Curator op heden ter Griffie der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar nedergelegd, om aldaar gedurende veertien dagen te verblijventer inzage van een ieder. Mr. F. H. G. /VAN DER HOEVEN, Alkmaar, Advocaat-Procureur. 8 April 1898. Kantoor: Ged. Nieuwesloot 46. te ALKMAAR, in het café de «Nederlanden", op Bins- dag IS April 1898 bij opbod, en op Binsdag 19 April 1898 bij afslag, telkens des avonds 6 uur, ten overstaan van den te Alkmaar ge vestigden notaris Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, van de volgende perceelen, allen te ALKMAAR 1. Eene rentenierswoning, aan Varnebroek, met erf en tain en vrijen uitgang in een steeg ten oosten, groot ongeveer 2 aren 6 centiaren. 2. Een schuur en erf daarnaast, groot ongeveer 1 are 32 centiaren. 3. De grondeigendom van een stuk grond aldaar groot 22 centiaren, waarvan de wed. P. Koop man opstalboudster is. Behoorende aan de erven van Mej. de wed. J. v. Dort. 4. Een winkelhuis en erf, aan de zuidzijde van de Laat, met vrije steeg uitkomende aan het Vij vertje, groot 1 are 58 centiaren. 5. Een winkelhuis en eri aan het Fnidsen, hoek Nieuwstraat, groot 52 centiaren. Behoorende aan den heer S. van der Kop. Perceelen 1, 2 en 3 zijn uit de hand te koop. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voor noemden notaris aan de Breedstraat. VÜIJWILLIOE VKRKOOP. De Notaris B. VAN DER VEEN, te Schoorl^m, zal op Woensdag 2 7 April 1898, voormiddag 10 uur, in de herberg van K. Peijs, te HAR GEN, in het openbaar verkoopen 1.Huis, Erf, Bouw- en Weiland, te Camp, ge meente Schoorl, Sectie A No. 414, 49, 50, 413, groot 2 bunders 61 roeden 10 ellen. 2. Weiland aldaarSectie A No. 18 en 20 groot 2 bunders 20 roeden. Dadeljjk te aanvaarden. Eigendom der erfgenamen G. KROON, Wed. D. KOOL. te OBDAM, zal op Maandagen 25 April, bij opbod, en 2 Mei a.s., bij afslag en combinaties, telkens 's middags 12 uur, in na te melden perceel, te Alkmaar vellen en verkoopen De welbekende goed beklante Herberg, Ijogement en Uitspanning met vergunning, behoorende aan den heer D. GROOTHUIZEN, aldaar, genaamd «het Wapen van Limmen", met daarbij behoorende STAUIiEN staande op den hesten stand aan- en nabij de markten. De sedert vele jaren bestaande Zaak levert een ruim bestaan op en is bijzonder geschikt voor jongelui uit den boerenstand. Aancaarding 1 Juni 1898 en inmiddels uit de hand te koop. Zie de biljetten. uitsluitend 1ste kwaliteit. in verschillende kwaliteiten. in verschillende prijzen alsook voor marmeren gangen. Verkrijgbaar in UUTTIK-OUBORP C 91, 1LKHAAR. beveelt zich aan tot het ineasseeren van wissels op het binnen- en buitenland, neemt gelden k deposito, opent rekening-courant met rentevergoe ding, enz. KANT09R: PASTOORSTBEG. Ontvangen le kwaliteit Blackvarnishvoor het zwart maken der gashouders, in LUTTIK-OUDORP C 61, ALKMAAR. Gevraagd bij Jb. MASCLÉ Rijtuigmaker te Heerhugowaard. voor den tijd van 5 jaareene Boerenwoning met ruim 12 bunders (15 Morgen) best Weiland, onder de gemeente Alkmaar. De Boerderij kan overge nomen worden te bevragen bjj A. ASJES Ez aan de Wognumsche Bnurt. STEMMEN. HEPA KEUREN. RUIIiEN. Broge en bereide in alle kleuren, vanaf 25 ct. de 5 ons. Verfolie, Standolie, Lakken, Vernissen, Verf, Teer- en (Witkwasten, Penseelen. in bussen van 15, 25, 30, 50 en 60 ct. Albastine, Silicaat en Silicaat-Poeder, Blackvarnish Asphalt papier Borstelwerk, zeer mooie patronen tegen uiterst lage prijzen. Staal boeken voorradig. Kanden en Binnen s/4 en ,2/4. Grondpaplcr per boek en per rol. Spijkertjes voor behangsellinnen. Verkrijgbaar in Levering bij spoedige hestelling 14 dagen vóór het Kroningsfeest. Zie de étalage in het Magazijn van 111 a r- m e r e n Schoorsteenmantels.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6