Nederland. BURGERLIJKE STA NIK Boter en Margarine ln Frankrijk Blijkens bericht van het Nederlandsch gezantschap te Parijs zijn de rechten bij invoer in Frankrijk op mar garine, oleo-margarine, vet bevattende voedende bestand- deelen fgraisse alimentaire) en dergelijke voedingstoffen, gebracht op 35 francs (maximum tarief), terwjjl de rechten op boter zijn gebracht op 30 francs (algemeen tarief) en 20 francs (minimam tarief). De Haagsche Rechtbank veroordeelde M. J. van Kam pen, wegens het door middel van vergif vermoorden van zijne vrouw, Johanna de Winter, te Sassenheim, en van Jozephus van Diest, te Lisse, tot levenslange gevange nisstraf. De veroordeelde hoorde met onverschilligheid de voor lezing van het breed gemotiveerde vonnis aan alleen bjj bet vernemen van de hem opgelegde straf stortte hij eenige tranen. Verkiezing Prov. Staten. Gedeputeerde Staten vau Noord-Holland hebben be paald, dat bij de a.s. periodieke verkiezing van leden der Provinciale Staten, de stemming zal plaats hebben op Dinsdag 14 Juni 1898 en de herstemming op Donder dag 23 Juni d. a. v. Hofberichten. Hare Majesteiten worden in de eerste helft van Juni in Nederland terug verwacht en zullen zich als dan rechtstreeks begeven naar Soesdiik, alwaar de Vor stinnen tot in de laatste dagen van Augustus zullen verblijven. Dientengevolge zal de verjaardag van H. M. de Ko ningin op 31 Augustus door H.H. M.M. te 's-Gravenhage worden doorgebracht, maar H. M. de Koningin heeft den wensch te kennen gegeven, dat alle openbare feeste lijkheden op 31 Augustus te 's-Gravenhage zooveel mo gelijk zullen achterwege blijven, opdat deze voor Hare Majesteit zoo hoogst gewichtige dag in alle opzichten een ernstig karakter drage. Naar gemeld wordt, heeft H. M. in dien geest een verzoek doen richten tot het gemeentebestuur van 's-Gra venhage. Het bovenbedoelde sluit echter zeer zeker het uitsteken van vlaggen niet uit. Ejgmond aan Zee. Getrou wd: 5 Mrt. Jacob de Groot en Grietje Wjjker. G e bo r en: 14 Mrt. Engel z. v. Cornells Visser en Kniertje Dekker. 17 Johannis, z. van Klaas Zwart en Clementia Blok. 19 Johanna, d. van Jan Dekker en Guurtje Visser. 28 Gerritje d. van Simon Groen en Kniertje Zwart. Overleden. 4 Mrt. Hubertusz. van Huibert Schong en Aagje Wijker. 6 Gerrit Jan z. van Arie Cornelis Bos en Anna Magdalena Boeckhorst Meijer, 14 d. 28 Marijtje Stam echtgen. van Cornelis Gouda 67 j. en 11 m. v Akersloot. Ondertrouwd: 25 Mrt. Paulus Langeberg en Maartje Witte. Geboren: 1 Mrt. Jacobus Adrianus, z. van Dirk Verduijn en Aal tje Tiebie. 18 Klaas z. van Hendrik Koomen en Trijntje Krom 31 Jacob en Aaltje, z. en d. van Leendert Wil brink en Klaasje Lugtig. Overleden: 4 Mrt. Maria Broers, echtgen. van Dirk Koning, 59 j en 11 m. 31 Ariaantjed. van Klaas Boon en Catharina Hollenberg, 2 j. en 10 m. Bergen. Geboren. 6 Mrt. Cornelis, z. van Pieter Smit en Guurtje Blan- kendaal. 25 Nicolaas Jozephus, z. van Martinus Min en Anna Margaretha Revers. Overleden, 22 Mrt. Jan Klaverblad echtgen. van Guurtje Spruit, 67 jaren. Barslngerhorn. 1—31 Maart. Geboren. Cornelis z. van Cornelis Spaans en Trjjntje Dam. Alida, d. van Jacob van Meurs en Grietje Saai. Wil lem z. van Willem de Graaf en Geertje van Twuiver. Overleden. Guurtje Spaans echtgen. van Pieter Keesman 64 j. Maartje Mosk, echtgen. van Pieter Vries, 47 j. Harlngcarspel. Ondertrouwd. 25 Mrt. Reijer Bronder en Neeltje Borst, beiden alhier 31 Martinus de Gruiter, te Amsterdam,«en Grietje Zijdewind, alhier, onl. te Amsterdam. Geboren. 5 Mrt. Arie, z. van Jacob Pankras en Catharina Ma ria Weel. Veroniea, d. van Jacob Jong en Trijntje Zo merdijk. 11 Maria, d. van Cornelis Tol en Katharina Takken. 20 Cornelia en Trijntje, ds. van Bernardus Kieft en Grietje Asjes. 22 An tje, d. van Cornelis Stam en An tje van Diepen. 26 Cornelia Maria, d. van Johannes Tool en Aafje Adrichen. 29 Lena, d. van Pieter Ros en Dientje van Wa chendorff van Rijn. 30 Johanna, d. van Johannes Borst en Maria Tak. Overleden. 1 Mrt. Jan Bruin, wednr. van Maartje Groen, 86 j. 11 Trijntje Boekei, 16 j 14 Maria Groen, 6 w. 25 Trijntje Bruin, 5 m. Sc li o o r 1. Geboren. 1 Mrt. Anna, d. van W. Zwagerman en M. Hoebe. 14 Margaretha Christina, d. van C. Kager en T. de Wit. 28 Trijntje, d. van Rus en G. Oud. 30 Margaretha Cecilia Agatha, d. van C. Boekei en G. Zuurbier. Overleden. 14 Mrt. G. Kroon. wed. van D. Kool, 69 j. 16 A. Wognum, 8 w. 19 A. de Jong, echtgen. van M. Schoen, 68 j. 24 G. Molenaar, echtgen. van A. Schoen, 67 j. 26 N. Duin, echtgen. van K. Out, 44 j. Heerhugo waard. Ondertrouwd. 19 Mrt. Frans Anthonie BoekeBtein en Neeltje Nap. 31 Jacob Gignis en Stijntje van den Busse. Geboren. I Mrt. Jan, z. van Pieter Koppes en Aafje Groot. Nicolaas, z. van Arie Kooij en Neeltje Beek. 12 Pieter Douwes, z. van Douwe Tjalsma en Die- derika Gerardina Prins. 14 Elisabeth, d. van Arie Klomp en Elisabeth Slooten. Geertruida, d. van Simon Klaver en Aafje van Stralen. 15 Johannes, z. van Jan Brink en Petronella Borst. Maria, d. van Simon Beemster en Aagje Dekker. 26 Geertruida, d. van Jan Snellen en Aagje Veld- boer. 29 Maria Helena, d. van Nicolaas de Jong en Leentje Zuiker. Overleden. 1 Mrt. Emerentia Papor, echtgen. van Pieter Apel doorn, 75 j. 9 Elisabeth Mul, echtgen. van Maarten Klaver, 23 j. Trijntje, d. van Pieter Groot en Jantje de Boer, 16 j. II Neeltje Zeeman, echtgen. van Cornelis de Jong, 27 j. Catharina, d. van Pieter Groenveld en Neeltje Quant, 1 j. en 1 m. 21 Arie, z. van wijlen Cornelis Nieuwland en Grietje Stins, 21 j. Koedijk. Geboren. 2 Mrt. Dieuwertje Anna, d. van Jacob de Waal en Klaasje Veenhuijson. 6 Klaas, z. van Klaas Haringhuizen en Antje Commandeur. 17 Mrt. Neeltje, d. van Jacob Boldewjjn en Diderika Johanna Francina Maria Stam. 21 Maartje, d. van Maarten Riedel en Neeltje Bak. 26 Maria, d. van Aldert Bijpost en Elisabeth van Baar. 31 Anna, d. van Cornelis Groot en Aafje Schipper. Overleden. 17 Mrt. Levenloos aangegeven d. van Pieter Bleeker en Ida Meijering. 18 Anna van Baar, 11 m. Wariuenhulv.cn. Geboren. 10 Mrt. Margaretha, d. van M. Mosch en G. Broersen. 19 Antje, d. van P. de Graaf en D. Helder. 21 Maria, d, van L. Groot en M. Zwagerman. 29 Hidda Elizabeth, d. van 0. Vlam en T. Jon- gerling. 30 Neeltje, d. van J. de Vet en T. Smit. Overleden. 6 Mrt. Levenloos aangegeven kind van P. Berkhout en A. Wit. 11 Grietje Broersen, echtgen. van M. Mosch, 42 j. 18 Stijntje Lievendag, wed. van K. Zoon, 83 j. 30 Neeltje Vlam, echtgen. van P. Hoogland, 30 j. den stempel droeg van een »goed cricketer' te wezen; terwijl bet dikke bruine haar, dat niet zoo kort was afge knipt, als de afschuwelijke mode het verlangde, en de afwezigheid van baard en snor aantoonde, dat hij een acteur was. Wat haar het meest in hem beviel, waren echter zijn open, eerlijke bruine oogen,die de gave hadden om van vroolgkheid te schitteren, wat werkelijk ver kwikkend was. Er was iets aandoenlijks in de oprechte vreugde van de vrienden, bij dit onverwachte weerzien, en mevrouw Hereford was vast besloten, dat zij ongestoord met elkan der zouden kunnen praten. Wij hebben nog een uur, voordat het tijd is voorde thee," zeide zij, op haar horloge ziende. »Ga met mijnheer Denmaed naar het einde van den strandweg, om hem het uitzicht te laten bewonderen, Evereld, en laat ons dan allen te zamen naarhuis gaan. Beiden maakten gaarne van dit plan gebruik. Het eenige verschil tusschen hen en de paren, die Evereld kort te voren gadegeslagen had was, dat zij sneller liepen en meer spraken; want er was veel te vertellen en te hooren, en Evereld wenschte elke bijzonderheid te ver nemen, over de ongelukkige Schotsche tournee, en was onuitsprekelijk verheugd, toen zij hoorde, dat hun held Macneillie op zulk een geschikt oogenblik te hulp was gekomen. »Wij zagen, dat zijn gezelschap morgen voor een week hier komt," zeide zij opgeruimd. »Ik had werkelijk niet gedacht dat je bij hem zoudt zijn, Ralph. Mevrouw He reford neemt ons mee, om »The Winter's Tale te zien. Ik hoop maar, dat je een prettige rol hebt te vervullen." »Ja, ik ben Florizel. Het is werkelijk een zeer prettige rol," zei Ralph. »En er komt zulk een aardige boeren dans in voor. Hij zal je wel bevallen. Je weet niet welk een verschil het is om bij zulk een gezelschap te zgn, na met dat van de Skoots gereisd te hebben." Wie was de ergste van de twee de man of de vrouw?" »0 de man was erg genoeg, maar mevrouw Skoots gaat alle beschrjjving te boven. Wat had zij een hekel aan mijl Wanneer ik er het geld toe had, zou ik zeer gemakke lijk een eisch fregens beleediging kunnen instellen. Tegen bet einde was zij nooit geheel nuchter, en eens was zij zoo dronken, dat zij hals over kop de trappen van een station afviel, en op mijn bad terecht kwam, dat geheel gedeukt was 1 Wij weten nu, dat zij in al die weken, dat zij ons geen geld betaalden, zoodat verscheidenen van ons half verhongerd waren, zij geld van ziehzelye had, en nu leven zij er zeker op hun gemak van^ Wat is er van die arme Ivy Grant geworden >Zij woonde gedurende eene week bij mijn vroegere hospita, en kreeg toen eene plaats bij een ander rond reizend gezelschap, waar zij het, naar het schijnt, goed maakt. De oude professor stierf kort na haar terugkomst. Hij was geen goede beschermer voor haar, arme oude man; in werkelijkheid was het juist hot tegenovergestelde. Zij moest hem onderhouden; hij was ziekelijk en aan het opium verslaafd. Toch is de arme Ivy nu geheel ver laten. Zij is een moedig meisje en zal, dunkt mij, wel vooruit, komen. Maar vertel mij nu over je zelf. Hoe heb je mevrouw Hereford leerou kennen, en wie is zij »Zij is de getrouwde zuster van mijn boezemvriendin op school, Bride O'Ryan; je zult Bride zien, wanneer wij naar huis terugkeeren ik weet, dat je haar aardig zult vinden. Iedereen houdt van haar, zij is zoo geestig, en altijd goed geluimd. Mevrouw Hereford woont in Ierland, maar is voor het grootste gedeelte van het jaar in Grosvenor Square, omdat haar echtgenoot in het Oude Nlrdorp. Ondertrouwd 4 Mrt. en getrouwd 20 Mrt. Cornelis Witsmeer en Aafje Koog. Geboren. 13 Mrt. Pieter, z. van Jan Nagelhout en Aaltje Schaap. 16 Neeltje, d. van Jan Mijts en Geertje Schaap. 19 Cornelis, z. van Petrus Veldman en Trjjntje Wit. 22 Frans, z. van Aris Groot en Anna Catharina Verwer. 25 Adrianus, z. van Hubertus Schiebroek en Maria Cornelia Janmaat. Hensbroek. Geboren. 4 Mrt. Aafje, d. van Dirk Braakman en Neeltje Steur. 22 Aafje, d. van Jan Knijn en Geertruida Boots Overleden. 13 Mrt. Geertje Boot, wed. van Pieter Admiraal, 83 j. 15 Cornelis Wit, wednr. van Neeltje Prins, eerder van Jacoba de Wit,, Xtildscharwoude. Ondertrouwd 18 Mrt. en getrouwd 31 Mrt. D. Mienes en A. Kasten. Geboren. 11 Mrt. Henricns, z. van G. Bekker en M. Smit. 14 Johannes, z. van J. Mettes en A. Berkhout. 22 Jacob, z. van J. Kos en F. Gildemejjer. 23 Geertruida Adriana, d. van C. Bakker en A. Belleman. Overle den. 1 Mrt. Nicolaas Jonker, 1 m. 30 Neeltje van der Oord, 34 j. Wleuwe Wiedorp. 131 Maart. Ondertrouwd en getrouwd. Tennis Nieuweboer en Maria Zander. Overleden. Elisabeth Schreuder, 63 j., (ongeh.), wonende te Am sterdam. Maartje Paape, echtgen. van Cornelis Dijk man, 30 j. Jan, z. van Klaas Koomen en Pietertje Rood, 19 j. Ejgmundblnnen, ertrou wd. Huibert de Wolde en Geertje Mooij. r o u w d. Gerrit Veenhujjsen en Antje Lange, wed. van Johannes Korlvinke. O n d 18 Mrt, Get 27 Mrt G e b 4 Mrt oren. Maria, d. van Joseph Liefting en Grietje Dirkson. Guurtruida, d. van Cornelis Liefting en Maartje Stuifbergen. 10 Catharina, d. van Willem Schoorl en Johanna Dirkson. 14 Maria, d. van Reinier Kleverlaan en Alida Dekker. Anna, d. van Johannes Gerardus Bernardus Oostermeijer en Petronella Maria Apeldoorn. 15 Maria, d. van Johannes Bakkum en Geertje Sentveld. 21 Willem, z. van Maarten Admiraal en Catha rina Gaarthnis. 24 Petronella Johanna, d. van Johannes Hendricus Keesen en Jannetje Zomerdijk. 30 Johannes Petrus Jozefus, z. van Jan ZoDneveld en Antje de Waard. Overleden. 8 Mrt. Neeltje de Moei, wed. van Cornelis Stet, 69 j. en 3 m. Parlement zitting heeft. En Bride komt bij haar wonen, nu zij de school verlaten heeft. Zij bleven als weezen achter en mevrouw Hereford, die veel ouder is dan de anderen, heeft hen opgevoed. Ik heb nooit iemand gekend, die zoo goed en zoo hartelijk is als zij. »Ik kan mij niet herinneren, waar ik den naam Here ford nog kort geleden vernomen heb," zei Ralph peinzend. »Misschien van mijnheer Macneillie. Ik geloof, dat mevrouw Hereford hem eens of tweemaal ontmoet heeft. »Zoo was het," zei Ralph. »Macneillie vertelde mij, hoe mijnheor Hereford zijn landgoed te Monkton Verney heeft afgestaan, en er een soort van »Spelonk van Adullam" van gemaakt heeft.' Hij deelde niet aan Evereld mede, dat Christine Greville daar nu was. Vroeg of laat zou zij toch de geheele ge schiedenis vernemen, maar hij deinsde er voor terug om haar te vertellen, wat er op Mearn Castle gebeurd was, daar hij geen andere uitlegging kon geven aan den stap, dien Lady Fenchurch genomen had. - »Wat voor een soort man is die mijnheer Hereford vroeg hij. Wordt vervolgd. Druk v. Herms. Coster Zn., Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6