directeur en commandant der Marine, een bezoek aan boord van het schip. Bij kon. besluit is tot majoor-commandant der Schutterij alhier benoemd de heer J. C. Slis, thans kapitein. D r ij f z a n d. Woensdagvoormiddag toen de zonen van den land bouwer Barbé te Philippine met paard en wagen uit den kleinen Stellepolder door den Braakman naar huis reden, zakte het paard plotseling tot aan den buik in het drijf zand. Een tweede paard, dat gebruikt werd om het eerste er uit te trekken, onderging hetzelfde lot, zoodat, ware er niet spoedig hulp uit Philippine komen opdagen om de paarden met de spade uit het zand te graven, de schoone dieren waarschijnlijk door het zand verzwolgen zouden zijn Beroepen bij de ned. herv. gemeente te Oude Schild de heer C. J. A. Bosch tepifoerdschermer. Haringcarspel Door de commmissie voor de aanstaande Kroningsfeesten werd de vorige week ver gaderd ter bespreking van de te houden feesten. In die vergadering werd voorloopig vastgesteld dat twee dagen zal worden feest gevierd een dag voor de schoolkinderen en een dag volksspelen. Het bedrag der inteekening door de ingezetenen kon door afwezigheid wegens het slechte weer, van de commissieleden uit de polders Waarland en Slootgaard niet worden vastgesteld. Zonder de bijdragen dier gemeente was ingeteekend voor f 362. Baringerhorn. Den 8 werd te Kol h or n veel ansjovis gevangen. Door eene sloep werden 13000 stuks aangebracht. Over de 100.000 stuks werden aan de zoute- rijen alhier afgeleverd. Ook de prijs f 11 per 1000 is zeer hoog. In de polders Waard en Groet zijn dit jaar veel meer suikerbieten uitgezaaid, dan het vorig jaar. Slechts weinig werd voor eigen rekening uitgezaaid, meerendeels werd tegen eene vastgestelde prijs met suikerfabrikaten gecontracteerd. Technisch ingenieur. De heer J. Rezelman, vroeger te Schagen, heeft verleden week met gunstig gevolg examen afgelegd als candidaat electrisch ingenieur aan de Technische Hoch- schule te Darmstadt. Feest „Fuphonla.'" Schagen. Den 7den vierde te Schagen de dames- zangvereeniging »Euphonia" haar 5-jarig bestaan meteen gezellig partijtje van genoodigden in het gewonerepetitie lokaal, dat voor die gelegenheid met groen, vlaggen en papierguirlandes keurig was versierd. Om hunne verdien sten werden mej. Stammes, geb. Schoorl. en de heer Schou ten van den Helder dien avond tot eere- leden benoemd. De zangvereeniging schonk haren ijverigen directeur, den heer Ter Linden, een fraaien met goud gemonteerden dirigeerstok, de heer Ter L. bood der vereeniging een door den heer P. J. Gielen keurig gecallegrafeerden le denlijst aan. Aardige stukjes werden gezongen, een too- neelstukje opgevoerd, voordrachten gehouden, een gelegen heids blad uitgegeven, gedanst, geschertst, in één woord, tot laat in nacht vierde men allergezelligst feest. Ken onvergetelijke verrassing. Het dames-comité der Doofstommen-Vereeniging »Door Liefde Saamgebracht", gevestigd aan de Wester- markt No. 16 te Amsterdam werd den 9 in hare be langrijke uitgavenvoor huis en werkverschaffing, ge deeltelijk tegemoet gekomen met een belangrijke gift van f 2000 ter vermelding onder letters W. G. te A. Met ingenomenheid maken wij melding van deze belang rijke schenking die tevens bewijst dat het doel van het comité zich in de werkelijke sympathie, onzer weldadige landgenooten mag verheugen. Wij wenschen het comité dan ook geluk met haar behaald succes ten behoeve dezer Vereeniging die in haar huis reeds menig gezellig uur aan de arme doofstommen verschafte en wiens werkver schaffing voor menige misdeelde een ware uitkomst was. Beide zijn dagelijks voor belangstellenden van 10 tot 4 are te bezichtigen. Statenverkiezing. Texel. De liberale kiesvereemging te Den Burg heeft tot candidaten voor het lidmaatschap der Provin ciale Staten gesteld de heeren dr. P. P. C. Hoek, te Den Helder en G. J. O. D. Dikkers, te Texel, die beiden aftreden. Van dit besluit zal kennis gegeven worden aan de vrijzinnige kies ver eenigin gen te Terschelling, Vlieland, Den Helder, Oosterend en Oudeschild, ten einde aanslui ting te bewerken. Als afgevaardigde ter vergadering van de centrale kiesvereeniging te Den Helder, ^.e houden op den 18 e. k., werd gekozen de heer R. Kuperus en als dienB plaatsvervanger de heer F. Keijser. De kiesvereeniging »Vrijheid" te Iiangedijk c.a. heeft tot candidaat geproclameerd voor de a.s. staten verkiezing de heeren Th. J. Waller te Anna Paulowna en P. Buis te Schagen. In 't bestuur der kiesvereeniging is de volgende wijziging aangebracht: de secretaris Jb. Greidanus te Zuidscharwoude treedt op als voorzitter terwijl het bestuurslid J. H. Keizer te Noordscharwonde zich met het secretariaat zal belasten. Dierenbescherming. De burgemeester van Haarlem heeft het be schermheerschap aanvaard van het Congres voor Dieren bescherming, hetwelk Zaterdag 14 dezer aldaar zal gehouden worden. Urgerlijk. Door de politie te Enschede moest uit een openbare lagere school een leerling verwijderd worden, die in ver- regaanden staat van dronkenschap verkeerde. Het kind moest per ziekenwagen naar huis vervoerd worden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Te Gouda hebben eenige personen den kapitein Tjaden voorganger van het Leger des Heilsdie eene bijeenkomst aldaar leidde, veel last veroorzaakt. Toen de kapitein hun verzocht de zaal te verlaten, gingen zij hem te lijf en hebben hem deerlijk mishandeld. De politie is bezig de kwaadwilligen op te sporen. Gederailleerd. De meeste leden der Prov, Staten van Zuidholland en eenige andere autoriteiten maakten den 5 met een ex tra-stoomtram een tochtje naar de Hoekschewaard. Door het derailleeren van een stoomtram, komende van Oud- Beierland is de tram met de autoriteiten blijven steken en werden dezen eerst den 6 des avonds 7 uren te Rot terdam terugverwacht. IJmuiden. Aan de hoogste inschrijvers voor de kantoortjes in de tijdelijke vischhal alhier is kennis gegeven dat hun bod niet aangenomen wordt door den minister van W. H. en M. Voor de zeven houten hokjes van pl. m. 25 M3 groot is een jaarhuur van f 285,255 gebodenvoor één daarvan is zelfs voor f 83,50 inge schreven maar ook dat kantoortje is niet gegund. Een zeker bewijs dat de vischkooper het best buiten zulk een bergplaatsje kan stellen is dat een der grootste visch- handelaars er zelfs niet naar ingeschreven heeft. Hem, gem. Venhuizen. Door overneming van de praktijk van den heer Thierens, die deze gemeente heeft verlaten na met eere gedurende 35 jaren als ge neeskundige werkzaam te zijn geweestheett zich alhier als arts gevestigd de heer R. J. van der Heijde, geboren te Beemster. Hoorn. Vanwege de verschillende Drankbestrij ders-Vereenigingen zal er op 19 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) eene openlucht-meeting gehouden worden op het Doelenplein alhier. Verschillende sprekers van naam zul len zich doen hoorenterwijl bij ongunstig weder de meeting in eene zaal zal plaats hebben. De toegangsprijs is op slechts 5 ets. gesteld. muntgasmeters. Waren door de gasfabriek te Arnhem op 31 De cember 1896 119 muntgasmeters geplaatst, op 31 Dec. 1897 bedroog het aantal 1053. Het gemiddeld jaarver bruik per muntmeter bedroeg 413 M3. Na de opgedane ervaringen verklaart de commissiedat de muntgasme ters in eene behoefte voorzien. De gemeenteraad van Woerden heeft besloten munt gasmeters in te voeren en den prijs van het daardoor geleverde gas bepaald op 77a ct. per M3. De prijs van het lichtgas is 7 ets. Tot bestuursleden van de Prins-Hendrikstichting te JEgmond aan Zee zijn gekozen de heeren Joh. G. Wertbeim en H. P. Groen van Waarder, terwijl herkozen werden de heeren jhr. A. B. Schunrbecque Boeije en Aug. Hendrichs. Boter-verzending In gips. In Australië maakt men van gips gebruik om boter te verzenden. De boter wordt daartoe afgedeeld in vierkante stukken, waarvan jullie Ieren zulk eene groote dosis schijnen te hebben. Ik zou wel eens willen weten, wat jij onder deze om standigheden, tegen een vertoornden voogd zoudt zeggen?" »Ik zou geduldig naar al zijne tegenwerpingen luisteren, en dan zou ik zeggen hoor nu wat ik in te brengen heb en wanneer hij door mijne schitterende welsprekend heid nog niet overtuigd was, nu, dan zou ik zeker mijn geduld verliezen en boos worden, en wij zoaden als kwade vrienden scheiden. O wat zon ik een standje met Sir Matthew Mactavish aardig vinden. Het is jammer, dat wij niet voor korten tijd van plaats kunnen ruilen." »Laat ons er maar niet over spreken totdat het ge beurt'', zei Evereld met een kleine huivering. »Wanneer ik mijn eigen meester ben, zal misschien het feit alleen, dat ik geheel onafhankelijk benmakendat ik de gedachte aan de woordenwisseling minder onaangenaam vind. Trouwens wanneer wij verloofd zijn, komt het er niet meer op aan. Wij zullen het te druk hebben, met aan het nieuwe leven te denken dat zoo spoedig voor ons begint.'' Zij werden door een geklop op de deur gestoord. »Ik kom om dat ondeugende zusje van mij'', zeide mevrouw Hereford, met een lachend gelaat naar binnen ziende»Molly beweert dat zij haar zieke niet in slaap kan krijgenwanneer jullie babbelaarsters hier rond- loopen." »De duivel hale de Coercian act, die hem een invalide maakte", zeide Bride, hare bezittingen opnemend en haar vriendin goeden nacht zeggend. Evereld zag, toen zij mevrouw Hereford aankeek, voor de eerste maal eene uitdrukking op haar gelaat, die haar deed ontstellen. Een blik vol lang doorstaand leed vol smartelijke teleurstellingen en een nooit bevredigd ver langen, dat het hart ondermijnt; eene uitdrukking, zooals een stervende martelaar gehad zon kunnen hebben in het sombere uur dat de zonsopgang van de goede zaak verkondigt. En terwijl zij keek verdween de uitdrukking en in het gelaat bleef slechts vroolijkheid en teedere moederlijkheid over. «Slaap welmijn lief kind", zeide mevrouw Hereford. Blijf niet te lang wakker liggen en peinzen. Dat is een zeer slechte gewoonte." »0", riep Evereld uit, met kinderlijke genegenheid de armen om hare gastvrouw slaande, ik hoop maar dat de liefde mij niet kleingeestig zal doen worden. Ik wil om andere menschen en uiterlijke zaken evenveel geven, als u doet." »Je moet het nog beter doen, dan ik het deed", zeide mevrouw Hereford. »Misschien zal ik je na mijn eigen tekortkomingen beter kunnen helpen." waartegen men glasplaten legt, die precies dezelfde af metingen hebben als de buitenvlakken van de.r boter blok ken. De plaats, waar de glasplaten elkaar raken, wordt bedekt met gegomd papier. Daarna wordt alles bedekt met een laag gips van 6 millimeter dikte. Het gips, als slechte warmtegeleider, beschermt de boter tegen temperatuurswisselingen, en daardoor blijft deze langen tijd goed. Stalvoederlng. In friesland zijn verscheidene boeren aan het stal- voederen van gras. De weide wordt gemaaid en het gras aan het vee op stal gevoederd. Waarom de boeren dan het vee niet in de weide laten Wel, het beslag vee is groot, en stalvoederen is nu veel voordeeliger, want alle gras wordt nu gegeten, en bij het grazen wordt veel ver trapt, vooral in het begin van den weitijd. Nu het be slag te groot is op menige boerderij, is de boer vooral met het gras zuinig, terwijl hjj royaal met den mest is, om daardoor van zijn weiland zooveel mogelijk vrucht te krijgen, teneinde het huren van losse weilanden onnoo- dig te maken, want dat is duur werk. Hen vorstelijke gift. Het personeel der bankiers-firma Lippmann Rosen thal Oo. te Amsterdam werd, naar het »U. D." meldt, dezer dagen aangenaam verrast door de mededeeling, dat de oudste chef der firma, de heer George Rozenthai, voor de stichting van een pensioenfonds ten bate van dat per soneel een bijdrage van f 100.000 heeft geschonken. Eene verrassing. Eene firma te Nijmegen heeft het plan, om op 6 September, den dag der inhuldiging van H. M. de Ko ningin Wilhelmina, aan elk meisje, dat te Amsterdam, s-Gravenhage en Nijmegen op dien dag geboren en aan hetwelk de naam Wilhelmina gegeven wordt, een voor die gelegenheid extra vervaardigden sierlijken kinderwagen ten geschenke aan te bieden. Te Haarlem is opgericht de Naamlooze Vennoot schap tot uitkeering bij overlijden »Kennemerland." DirecteurenW. ten Boom en C. L. B. Jonquière. Commissarissen Mr. F. R. Crommelin, kantonrechter te HaarlemmermeerH. M. J. van Lennep, ingenieur A. C. Laane, kassier, en U. J. K. Versfeit, notaris, allen Haarlem. Den voorproef doorstaan - In het magazijn van de firma Cramer Elsenburg Co. op den N. Z. Voorburgwal bij de Paleisstraat is een kleine brandkast tentoongesteld, die bij den bekenden brand te Schagerbrug van 26 op 27 April een geduchte vuurproef heeft doorstaan. Het kastje is erg geblakerd, maar heeft zich flink ge houden, want toen het na den brand aan de achterzijde werd opengebroken, werden alle papieren en documenten er ongeschonden uitgehaald. Een goede reclame voor het deugdelijk werk door bovengenoemde firma geleverd. Een inwoner uit Hoorn verloor zondag te Edam eene portefeuille met ongeveer f 450. Hij ontdekte het verlies op zijne terugreis. Toen hij later te Edam zich aanmeldde, mocht hij het genoegen smaken het geld uit handen der politie terug te krijgen. Wandelen Vrijdag kwam te Hengeloo (O.) aan het hötel »De halve Maan" zekere Innocenti Arnolda aan, die 20 Febr. j.l. Rome, zonder eenig geld op zak, te voet verliet. Hij heeft n.l. een weddenschap aangegaan om 4000 francs, dat hij in 62 dagen van Rome naar Londen zal gaan (van Amsterdam per boot naar Liverpool). Hij legt dagelijks pl. 50 K.M. af. De heer Amelink gaf hem vrij logies op een paar bureaux van Weekbladen kreeg hij eenig reis geld. De reis ging van Rome over Florence, Insbrück, Berlijn, Rheine, enz. - Amsterdam. Zaterdagmiddag bij vijven werd in het houten gebouw achter de Beurs brand ontdekt, ver moedelijk gesticht door kwajongens, die daar een vuurtje stookten. Het brandende bijgebouwtje maakte zeer veel rook, zware wolken hingen over den Dam en het Damrak, en van alle zijden kwamen de menschen aanhollen, in den waan dat de heele beurs in lichte laaie stond en dat door deze onverwachte catastrophe de slooping van het oude Beursgebouw een jaar of drie te vroeg zou worden bewerkstelligd. De brandweer was er spoedig bij, maar had toch eenige moeite, om door de dichte menschenmassa heen te dringen. HOOFDSTUK XXIII. De laatste week in Southbourne werd zeer aangenaam doorgebracht, en Evereld keerde met eene gewaarwor ding naar Londen terug, alsof er een sluier van haar oogen was genomen. Zij had niet alleen de liefde leeren kennen, maar sedert haar kinderjaren in Indië, had zij voor de eerste maal geweten, wat het beteekende in een volkomen gelukkig huishouden te leven. De Mactavishes hadden haar nooit aangemoedigd om vrienden te maken. Om redenen aan hem alleen bekend, had Sir Matthew het haar nooit toegestaan, om met iemand in de stad vriendschap te sluiten, ofschoon zij de gewone meisjeskrans had mogen vragen en nu en dan een kinderbal in Queen Anne's Gate had mogen geven. Op school echter, was er natuurlijk menige vriend schap gesloten en de toestemming om bij Bride O'Ryan in Southbourne te gaan logeeren, was eenigszins met tegen zin door Sir Matthew gegeven, en hoofdzakelijk daarom, omdat het Lady Mactavish een weinig ongelegen kwam om voor Evereld te zorgen, voordat zij naar Zwitserland gingen. Zoo gebeurde het, dat de geheele levensloop van het meisje een andere wending nam, door het enkele feit, dat Lady Mactavish en hare oudste dochter eene invi tatie hadden aangenomen om eenige weken bij vrienden buiten door te brengen en dat Minnie met haar uitzet bezig was geweest en eene vriendin bij zich had, en vol strekt weigerde om met het gezelschap van een klein meisje, dat juist van school kwam, opgescheept te zitten. Sir Matthew, die zijn dochter geen verdriet aan wilde doen nu hij haar zoo spoedig ging verliezen gaf op mevrouw Herefords tweeden brief een toestemmend ant woord, weinig vermoedend, dat hij zoodoende het dood vonnis van al zijn zelfzuchtige ondernemingen en plannen onderteekende. Hij glimlachte vriendelijk tegen Evereld, toen zij op den avond van haar thuiskomst het salon binnentrad. »Kom, die aanblik doet een afget.obden man van zaken goed," zeide hij, haar blozende wang strelend. »Wij gaan nu pret maken en vergeten onze zorgen en onaan genaamheden. Heb je de route gezien, die wij nemen, beste meid »Neen," zei Evereld, »ik verlang er naar haar te zien." Zij merkte tot haar spijt op, dat Sir Matthew sedert de Paaschvacantie zeer veranderd washij zag er vermoeid en vermagerd en alsof hij naar rust verlangde, uit. Hij scheen ook iets beweeglijkers en gebiedenders te hebben dan ooit, en Everelds hart zonk in haar schoenen, bij de gedachte, met hem te moeten reizen, want zij wist, dat men door samen te reizen,- het karakter van iemand leerde kennen. Na het vroolijk gebabbel, de spottende redetwisten en de vurige, maar altijd aardige gesprekken, waaraan zij in de laatste veertien dagen gewoon was geraakt, scheen haar dit gepraat, dat over verschillende ergerlijke onderwerpen liep, hoogst onaangenaam toe. Ik vind," zeide Ladv Mactavish met haar moppe rende stem, »dat, aangezien Minnie's huwelijk zoo spoedig na onzen terugkeer zal plaats hebben, het raadzaam zal zijn, tenminste eene kamenier mede te nemen. Er zijn zoo vele kleinigheden, die Greenway zou kunnen afmaken, wanneer zij er bij was." Ja, papa," beweerde de bruid, »het zal erg lastig zgn, wanneer wij geen kamenier bij ons hebben." Wordt vervolgd. mam

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 2