Agentschap-LeveosverzekeriBg. Losse Reisschetsen Aanbestedingen. H andschoenen. Advertentie n. HEJVRI BOSCH. NIEUW. NIEUW. Justus van Maurik. PRIJS f —20. HENRI BOSCH Per paar f 1. 3 Paar f 0,95 per paar. Fietshandschoenen etc. Boekhandel Herms. Coster Zoon. heeft ontvangen iets geheel nieuws op ge bied van JAPONSLUITINGr. »De Koningin liet haar rijtuig stapvoets rijden en toen H. M. Tobey bespeurde, knikte zij hem lachend toe. »Wel had Tobey zich eene Koningin anders voorge steld zooals hij dat op een plaatje gezien had met een kroon op doch zooals hij de Koningin nu zag vond hij Haar toch ook lief. »De Koninginnen reden naar de kerk te Soest; maar Tobey kon het paleis nog niet verlaten. »Nog eens zien Koningin", zeide hij. Eerst toen ook dit verlangen ver vuld werd, was Tobsy tevreden." Den 14 toen de Koningin met gevolg een wan delrit te paard maakte, ontmoette H. M. het 5e reg. inf. uit Amersfoort, dat een militairen marsch maakte. H. M. reed daarna met den commandant vóór het regiment uit naar het paleis Soestdijk, waar weldra de beide Koninginnen op het balcon verschenen. De muziek van het 5e reg. stelde zich tegenover den hoofdingang op, en zoo defileerde het geheele regiment voor de Koninginnen. Kwade droes. Op den stal van den paardentram »'s-Hertogen- bosch Vucht Voorburg" heerscht de kwade droes. Een paard is reeds gestorven en een drietal is nog ziek. Oude aardappelen. Dat het eten van oude aardappelen niet altijd zonder gevaar is, bleek dezer dagen weer te Schagen, waar eene familie na het eten zoodanig ongesteld is geworden, dat duidelijk vergiftigingsverschijnselen waren waar te nemen. Men zij gewaarschuwd, vooral voor knollen, waaraan lange spruiten geweest zijn. Andijk. Bij de Inmaakfabriek Andijk" is onlangs een put geboord met voldoenden uitslag. De werktuigen voor de fabriek zijn nu ook aangekomen. Ito ven karspel. In den loop der vorige week zijn alhier 2382 manden aardappelen aangevoerd. Den 13 was de aanvoer 1528 manden. Niettegenstaande den grooten aanvoer bleef de prijs haast dezelfde. De verzending naar Duitschland is namelijk weder begonnen. De vorige week hield de Vereen, van handelaars in Groenten, Aardappelen en Eruit gevestigd in »de Streek" eene vergadering, teneinde te bespreken art. 16 van 't marktreglement van »de Tuinbouw", hetwelk dezen winter is gewijzigd en wel dat in plaats van 112 stuks bloemkool en kool nu per 100 stuks zal verkocht worden. Eenparig werd besloten, eene algemeene vergadering van leden te beleggen, teneinde die wijziging weer te doen vervallen, en volgens oud gebruik dat weer tot 112 stuks te brengen. Abattoir te Roermond. Te Roermond (12000 inwoners) is het nieuwe abat toir aanbesteed. De volgende biljetten waren ingeko men J. Klappers, Roermond, f 81.714 J. Kokken, Tilburg, f 79.780J. van Groenendaal, Hilversum, f 79.545F. Ramakers, Amsterdam, f 78.930 A. van Gerik, Kerkdriel, f 77.862 J. M. van Gasselt, Venloo, f 76.172L. PauliKohnen, Roermond, f 72.300 H. Peters, Roermond, f 72.246 Gerard Jans- sens, Roermond, f 68.000 Andreas Nijskens, Roer mond, f 67.600. Het werk, begroot op f 100.000, is, behoudens nadere goedkeuring door den gemeenteraad, aan den laagsten inschrijver gegund. Ziek vleesch. Onder Parnsum (Gr.) is een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, ernstig ongesteld geworden, ten gevolge van het eten van vleesch, dat afkomstig was van een zieke koe. De twee jongste kinderen zijn reeds bezweken. Naar »De Bazuin" meldt, heeft prof. Lindeboom te Kampen alle kerkeraden der Gereformeerde Kerken in Nederland die niet geantwoord hebben op de uitnoo- diging van de Synodale Oommissie der Ned. Herv. Kerk om aan 31 Angustus a.s. eene godsdienstige wijding te geven aan de aanvaarding der Regeering door Koningin Wilhelmina aangespoord om, conform het advies der Friesche Synode, in den avond van 31 Aug. in alle ge meenten een biduur te houden. Hij geeft in overwe ging dit te houden des avonds te 6 uur, »omdat precies te 6 uur de Koningin is geboren en daarom op dat uur de regeering aan H. M. wordt overgedragen." „Electra." De inhoud van no 6 van den 4en jaargang van sElectra," werktuigkundig en electrotechnisch weekblad, prijs per jaar f 12.uitgave van Scheltema en Holke- ma's Boekhandel, is Prof. A. Huet, Gerard Maurits Rönt- gen artikelen van technischen aard: A. V., Praktijk en theorieC. J. M. Collette, Een en an der over het meten van snelheden van projectielen langs electrischen weg (vervolg) A. V. Een wenk voor neder- landsche kapitalisten en industrieëlen A. V. Nawoord op »de studie der werktuigbouwkundekleinere mededeelingen: beschadiging van kabels veilig heidsvoorschriften in Duitschland electrische energie te Parijs vraagbus, practische wenken, enz.; correspondentie; inhoud buitenland se te tijdschriften. Rarsingerhorn. 1-31 Mei. Getrouwd. Dirk Bijl en Neeltje Koorn. Mattheus Dekker en Aagtje Konijn. Arie Schouten en Jannetje Bouwen. Pieter Bood en Aafje Schermer. Cornelis Kiste- maker en Anna Maria Bood. Simon Hout en Aaltje Oortmeijer. Jan Stark en Gatharina Wagemaker. Geboren. Cornelis Nicolaas, z. van Jan Slikker en Marijtje de Haan. Josina Petronella, d. van Pieter PoolenJosina Petronella Schreuders. Maria Jansina, d. van Geert Holle en Ida Bakker. Overleden. Antje Zwaag, wed. van Geert Gurs, 76 j. Johann Hermann Hagemann, echtgen. van Anna Maria Helena Margaretha Vöge, 61 j. Cornelis Bakker, wednr. van Elisabeth Wilms, 73 j. Aagje Hollenberg, 3 w. \V armenhuizen. 1 - 31 Mei. Getrouwd. A. Ooijevaar en M. Mosch, beiden alhier. P. Borst, te Haringcarspel, en A. Frans, alhier. J. Beemster- boer, te Undo Niedorp, en A. Mosch, alhier. H. Mul der, Arts, en C. Blom, beiden alhier. Geboren. Theodorus Gerardus, z. van C. W, Stadegaard en C. M. Imming. Godeleva, d. van F. Potveer en W. Ro- zendaal. Overleden. Pieter Roosloot, wednr. van Trijntje Zomerdijk, 86 j. Winkel. Ondertrouwd: 12 Mei. Cornelis Korver en Antje Pater. 27 Dirk Koorn en Cornelia Boon. Getrouwd: 1 Mei. Arie Speur en Maartje Koeten. Willem Beste- vaar en Maartje Wit. 17 Pieter Lammerschaag en Maartje Houtkooper. 26 Cornelis Korver en Antje Pater. Geboren: 4 Mei. Jan, z. v. Jilles Boogaardt en Geertje Leijdekker. Arie, z. v. Pieter Blaauboer en Antje Smak. Overleden: 8 Mei. Antje, d. v. K. Singer en M. Keesman. Voor een te ALKMAAR vacant komend Agent schap eener sedert vele jaren bestaande, gunstig bekende Maatschappij van Levensverzekering, die zoowel groote als kleine posten sluit, worden SOEIiICITAMfTBHT opgeroepen. Borgstelling door storting van f 2SO, is vereischte. Franco brieven, met alle inlichtingen, welke tot aanbeveling kunnen strekken, worden ingewacht on der letter H. B. bureau dezer courant. RIJKE KEUZE Reclame damesglacé. nagenoeg dezelfde wijze als zij nu gewend zijn dit te doen. Een wijziging in het reglement kan volgens den heer Hoek geene verbetering brengen, maar hij dringt er op aan dat de Staten hun stem zullen voegen bij die van hen, die met nadruk aandringen op een geheele herziening van de wet op de jacht en visscherij. Naar aanleiding van dit rapport adviseeren Gedepu teerde Staten om aan de leden der vereeniging tot bevor dering der Nederlandscbe visscherij te kennen te geven, dat de Staten geen aanleiding hebben kunnen vinden om in het reglement in deze provincie, onder straf bedreiging een bepaling op te nemen, waarbij het visschen met sleepnetten zou worden verboden in de aan den staat behoorende kanalen, waar, volgens de voorwaarden der verpachting van het vischrecht, het gebruik van dat vischtuig is verboden en om dat vischtuig alleen toe te laten binnen de in de provincie gelegen plassen, wielen en meren. Zendlngsfeest. Het vijfde provinciaal Noordhollandsch Zendings- feest zal gehouden worden op Donderdag 21 Juli a. s., op het terrein van Het Heerenhuis" te Midden-Beemster, gelegen aan de tramlijn AmsterdamAlkmaar. Reuzcnrogge. In den botanischen tuin van de rijkslandbouwschool te Wageningen is een soort reuzenrogge geteeld, veredeld door dr. Giltay, waarvan de halmen eene lengte hebben van ruim 2.50 Meter, terwijl de aren voorzien zijn van ruim 100 korrels gemiddeld. De aren zelf zijn 25 tot 30 cM. lang. Deze rogge is oorspronkelijk verkregen uit de Schlanstedter rogge. Het reuzengewas trekt veler aandacht. Een zeldzame vogel. Op het eiland Texel zijn bemachtigd eenige exem plaren van Sterna Macrura, van welke vogelsoort men in Nederland, volgens het nieuwe werk van mr. Herman Al - berda, slechts 2 exemplaren had gevangen en wel 1 in 1862 en 1 in 1896. Aangezien deze vogels zich thans op genoemd eiland in den broedtijd bevinden, hoopt men de zilvergrijze zee zwaluw ook onder de Nederlandsche broedvogels te kun nen rangschikken. Een Amsterdamsche grondbezitter te Hilveisum zal met de Septemberfeesten op zijn villa aldaar een W. van meer dan 100 M. lengte in oranjekleurige bloemen laten aanbrengen. Workum. Een visscher die bezig was zijne netten te tanen, is met zijne beenen in de kokende taan gegle den. Beide lichaamsdeelen werden tot boven de knie verbrand. Amsterdam. Een brigadier van de Rijksveld- wacht, die op surveillance was aan den Zeeburgerdijk, had het ongeluk, door op een kroosbalk mis te stappen, in het water vóór het loozingskanaal te vallen. De drenkeling wist zich nog eenigen tijd boven water te houden, maar is toen in aanraking gekomen met ,een der schepraderen van het stoomgemaal en daarna ge zonken. De politie werd gewaarschuwd en een brigadier ging er dadelijk met drie agenten heen om te dreggen, maar eerst na verloop van ruim een half uur werd het lijk van den ongelukkige opgehaald. Door de politie is een man opgepakt, die een hond, welke in den Zwanenburgwal zwom en pogingen deed om weer op den wal te komen, telkens weer in het water schopte. Men schrijft uit Baarn aan het »N. v. d. D.": »Tobey, een der weinige overgebleven Afrikaansche negers nit ons Indisch leger, had reeds in Indië den wensch te kennen gegeven om de Koningin eens te zien. Met verlof trok hij naar Holland, zoodat hij kans kreeg zijn wensch vervuld te krijgen. Verleden Zaterdag kwam hij, onder geleide van den sergeant van Hardinxveld te Baarn en zou Zondag, wanneer de Koningin naar de kerk zou rijden, bij het paleis post vatten. »Reeds 's morgens om halfzeven was hij bezig zijn In dische uniform op te poetsen, en daarna stapte hij naar Soestdijk. Men was reeds op de hoogte van de komst van dezen neger en van zijn verlangen, met het voor hem gunstige gevolg, dat de waarnemende adjudant der Ko ningin, Jhr. van Snchtelen van den Haere, Tobey en zijn geleider eene plaats aanwees binnen het hek. »Eindelijk kwamen drie hofrijtnigen voor, en Tobey was opgetogen van vreugde. Het oogenblik was geko men, dat Hare Majesteiten hem zonden passeeren. Ter stond nam hij eene onberispelijk militaire houding aan »Ik zon je niet gaarne van hem wegnemen, Ralph," vervolgde zij, »vooral nn, want ik heb in Sonthbonrne zeer goed gezien, dat je als een zoon voor hem waart. Je weet niet, hoe hartelijk hij over je gesproken heeft, toen je dien morgen met mevrouw Hereford sprak. Hij zon je zeer missen. Geloof je dat wij in hetzelfde huis kunnen wonen wanneer wij getrouwd zijn, of zon ik hem tot last zijn »Ik geloof niet dat je dat zoudt zijn"zeide Ralph glimlachend. »Wanneer ik hem over ons huwelijk spreek, zal ik zien hoe de zaken staan. Het zal mij verwonderen, lievelingof je al de onaangenaamheden van het leven van een rondreizend gezelschap zult kunnen verdragen »Maar het zal juist gezellig zijn riep Evereld. »Nn, ik heb het een zeer prettig leventje gevonden maar je weetrondreizende lieden hebben altijd met on gemakken te kampen. Je znlt het eeuwige inpakken en uitpakken elke weekhet in orde brengen van nieuwe kamers een vreeselijke last vinden." »Maar dan heb ik jonzeide zij gelukkig»en dan komt het andere er niet op aan." »Dan blijft ons niets anders over, dan de toestemming van den Rijkskanselier te verkrijgen en het aan Mac- neillie te vertellen en tevens uit te vinden, wanneer hij mij eenige dagen missen kan. Je zult mij niet lang laten wachten wel »Ik geloof dat het Parlement den 5 bijeen komt," zeide Evereld»En wij komen in de eerste week van Februari uit Ierland terug. Ik weet dat de Herefords mij nit dit huis willen laten trouwenen het zal een zeer stil huwelijk zijn. Wij staan beiden alleen op de we reld behalve de Marriotts en mijnheer Macneillie hebben wij niemand te vragen want de Mactavishes zullen wel niet gedurende eenigen tijd in de stad komen." >Het zal mij verwonderen wat er van de arme Lady Maetavish worden zalzeide Ralph. »Ik geloof, dat zij eenig fortnin van zich zelf heeft. Das wat het geld be treft is zij bezorgd. Maar hoezeer zal zij de schande gevoelen." »Ik ben niet eens zeker," zeide Evereld, »dat, nu zij werkelijk in moeielijkheden verkeertzij het mopperen zal laten. Indien zij dit niet doet, dan spijt het mij voor Janet, want die zal er den last van moeten dragen. O, Ralph, wat is de wereld toch vreemd Verleden voorjaar, schenen de Mactavishes nog op den hoogsten trap van gelnk te staan, en zij waren zoo blij met Minnie's engage ment, en nu is Sir Matthew geruïneerd en outeerd en Bruce Wylie in de gevangenis." »Nn," zeide Ralph, »het is nog een beter lot, dan dat, waartoe zij jon wilden dwingen. Het is niet aan hen dat ik denk, maar wel aan de duizenden, die zij zoo wreedaardig benadeeld hebben. Als je je vader had zien stej ven aan een gebroken hart, zooals de mijne gestorven is, dan zon je gevangenis en ballingschap een zeer lichte straf vinden voor deze vervloekte speculanten." »Ja," zeide Evereld. »Het was meer aan de plotse linge verandering dat ik dacht. Verleden voorjaar, liep jij ook door Schotland rond, ziek en half verhongerd, en nn »Nu ben ik de gelukkigste man op de wereld," zeide Ralph, nit wiens oogen een innige liefde straalde. Hierna vergaten zij jalle zorgen van het verleden, en zaten heerlijke plannen te maken voor de toekomst, en volop genietend van het oogenblik. Den volgenden dag voegde Ralph zich weder bij het gezelschap te Bournemouth en des avonds, toen het avond eten afgeloopen was vertelde hij eenigszins angstig zijn geschiedenis aan den directeur. (Wordt vervolgd.) door K. BAKKER Dz., Architectzal namens de heeren GROOT en KROON op Dinsdag 28 Juni 1898, nam. 1 ure, in Café SWARTHOF, te Schagerbrng aanbesteden s 1°. Het bouwen van een koffiehuis en kolf baan en stallen genaamd HET ZIJPER WAPEN, op terrein sectie D, No. 1209, der gemeente Z ij p e 2°. terzelfder tijd en plaats voor den heer S. BREG- MAN Het bouwen van een Woonhuis op terrein sectie BNo. 679. Aanwijzing op Donderdag 23 Juni a.s., namiddags te 1 ure. Bestekken en teekeningen sub 1 a f 1.50, sub 2 A f 0.50 verkrijgbaar den 21 Juni a. s. aan het Bnrean van bovengonoemden Architect a.d. Stationsweg te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 7