Ralph Denmead. Herbesteding. ALKMAARSCHE COURANT. Nederland. FEUILLETON. Advert entièn. Aanbesteding Aanbesteding voor liet bouwen van DRIE ARBEIDERS WONINGEN, aan de Karnemelksbnurt, van werkzaamheden aan de Kerkgebouwen der Ned. Herv, Gemeente te Alkmaar, No. 75. Honderdste Jaargang. 1898. ZONItAQ 36 Jont 1898. Tweede blad. Vlootrevue. De vlootrevue op het Hollandsch Diep voor H.M. de Koningin zal vermoedelijk tnsschon 14 en 17 Sep tember gehouden worden. In den namiddag van 2 Juli wordt door de Konigin- Regentes een G a r d e n p a r t y op het paleis te Hoestdijk gegeven. Aanbestedingen. Door het prov. bestuur van Haarlem is aanbesteed a. het maken en inhangen en gangbaar opleveren van een paar sluisdeuron voor de groote en voor de kleine schutsluis te Nigtevecht. Raming f 10,250. Minste inschrij ver G. M. Jochems, Vreeswijk, f 9298. b. Het verdiepen van de visschershaven te IJ muiden en het leveren en plaatsen van meerpalen langs en van oene peilschaal in die haven. Raming 1 21.500. Eenige inschrijvers de heeron A. Voikertz en P. A. Bos, Sliedrecht, Gorkum, f 28,200. c. Het maken en leveren van een stalen pont ten be hoeve der werken van het Groot Noordh. Kanaal. Ra ming f 2800. Minste inschrijver de heer W. F. Stoel Jr., Alkmaar. Onweder. Den 22 trok een onweder vergezeld van hagelslag over Aalten. Het nog jonge fruit en het ooft der vrucht- boomen zijn bijna geheel verloren de kleine tuinvruch ten, alsmede boonen en boekweit zijn totaal vernietigd, terwijl de overige te veld staande gewassen zeer veel geleden hebben. Tien minuten vielen de grove ijsstokken neer dit was voldoende om voor vele duizenden verloren te doen gaan. Touwkaart Kroningen. De Voreeniging tot bevordering van het vreemdelin genverkeer in Groningen en omstreken heeft uitgegeven een vonwkaart voor Groningen in zakformaat, waarvan in dit seizoen tienduizend exemplaren in Noord-Duitschland en op de Zeebad-eilanden Borkum en Nordeney en vijf en twintig honderd exemplaren in eigen omgeving en in de andere provinciën onzes lands gratis worden ver spreid. Te 's Kraveland ontving de eierenkoopman G. van een leverancier volgens bestelling tegen rembours eene mand met eieren. Bij het uitpakken bleek echter, dat er, in plaats van 1900, slechts 400 boven in waren, terwijl de maud overigens met steenen was gevuld. De politie is mot het geval in kennis gesteld. Te Krootebroek is tot voorzitter van het Da- gelijksch Bestuur der banne gekozen de heer S. Schaper, aldaar. Slclk- en zuivelproducten. In verband met de gevaren voor de gezondheid, welke kunnen voortspruiten uit het gebruik van melk en zuivelproducten, dringt de Geneeskundige Raad voor Friesland en Groningen aan op de naleving van de vol gende eischen a. De leverancier drago zorg, dat hot melken, het ge bezigde vaatwerk, de over- en rondbrenging der melk uit een oogpunt van zindelijkheid niets te wenschen over laat. b. Zoo in het gezin van den melkleverancier of bij diens personeel eene besmettelijko ziekte, waaronder ook is begrepen tuberculose, voorkomt, worde de melk niet anders gebruikt dan als veevoeder. Volgens dezen eisch is aansluiting bij eene maatschappij tot verzekering togen de financieele nadoelen van besmettelijke ziekten wonschelijk. c. Het aan het vee toegediende drinkwater zij van goede hoedanigheid, en ander gebezigd water, b. v. tot het reinigen van het benoodigde vaatwerk, eveneens, of dat water worde slechts in gekookten toestand gebezigd. door EDNA LYALL. 58) De trein stoof verder, en weer verscheen een nieuw visioen voor Ralph's blik. Hij was in de Westminster Abdy, en plotseling zag hij een gelaat voor zich dat zijn hart stormenderhand veroverde het gelaat van zijn speelmak kertje opgegroeid tot eene liefelijke, bevallige jonkvrouw. Daarna was hetzelfde gezichtjemaar nu met ernstige liefdevolle oogen op de stoep van het huis in Queen Anna's Gatenaar hem opgeheven en vervulde zijn hart mot hoop en zaligheid die hem de smart van hot afschoid minder hadden doen gevoelen. Deze zelfde lief devolle oogen en een nog inniger overeenstemming van twee zielen rees als een visioen voor zijn oogen, toen hjj aan een zekeren zomermiddag aan het strand dacht. Wat kon het hem schelen of de koude voorjaarswind om den waggon loeide elke spleet doordringend, of dat de hagel- steenen woedend tegen het glas sloegen Hij was ver van dit alles verwijderd, en zag slechts blauwe golven, de lichtbruine kant van de boot en Evereld's blozend gelaat. De herinnering aan dezen Augnstus-dag bleef hem don geheelen weg naar Londen bij. Toen begaven zij zich in den kouden morgenstond naar het naaste hötel waar de zaken nu een keer namen want Ralph viel eindelijk in een diepen slaap op de canapé en nu was hot Macnoillie die wakker was en visioenen uit het verleden zag oprijzen visioenen, waaraan hij niet durfde denken want met hen kwam de waanzinnige gedachte, dat hij dicht bij Christine was, dat het de gemakkelijkste zaak ter wereld zou wezen en toch de noodlott.igste, om haar des middags een bezoek te brengen. Wat voerde zij uit Hoe worstelde zij zich door het leven, dat zij op zich genomen had? Al het verlangen om te weten, het bun keren om haar te helpen moest hij in zijn binnenste be- d. Do melk zij afkomstig van hoogstens 5 jaar oud zijnde koeien, die gezond zijn en bij inspuiting van tu- berculino geen vermoeden op tuborculoso hebben doen on tstaan. e. De stalling en do voeding van het vee voldoen aan de daaraan te stellen eischen. Prijsvraag Veeverloskuncïe. De Vereeniging tot ontwikkeling van den land bouw in Hollands Noorderkwartier vraagt eene beknopte handleiding, waaruit de veehouder zal kunnen leeren le welke maatregelen hij kan nemen om bot veelvul dig voorkomen van moeilijke verlossingen of van ver werpen der kalveren in zijnen veestapel te vermijden 2° hoe hij vóór, tijdens en na eene verlossing heeft te handelen ten einde de beroikbare zekerheid te hebben, dat deze zonder nadeolige gevolgen zal plaats hebben en wat hij daarbij zal kunnen doen om mogelijke gevaarlijko besmetting of verwonding van moederdier eu vrucht te voorkomen ofom de gezondheid van beide te bevor deren 3' hoe hij kan beoordeelen of de vrucht eene normale dan wel eene abnormale ligging heeft, en hoe hij ook, bij verscbiilonde abnormale liggingen, eene goede ver lossing zal kunnen bewerkstelligen. Voor deze prijsvraag wordt eon bedrag van f 100 be schikbaar gesteld. De al of niet toekenning behoudt het bestuur zich voor. Antwoorden worden ingewacht, vóór 1 Mei 1899, bij den secretaris der Vereeniging, den heer W. Teengs, te Alkmaar. Zij moeten geschreven zijn in de nederlandsche taal, mot een andere hand dan die van den inzender, niet onderteekend worden en voorzien zijn van een ken merk dat zich ook bevindt op een begeleidend, ver zegeld couvert, bevattende den naam van den inzender. Bidstond. In de den 22 te Haarlem gehouden provinciale Synodo van Noord-Holland der Gereformeerde Kerken in Neder land, is evenals door die in Groningen, besloten, in de kerken in deze provincie op den aanstaanden 31 Augustus, eenparig een bidstond te honden. Op den dag, waarop H. M. do Koningin voor de eerste maal op het paleis 't Loo zal overblijven, wordt er aan 3500 schoolkinderen uit de omstreken een groot feest gegeven. Deze zullen bij H. M. op het terras een aubade brengen. Beemster. De vorige week genoot onze gemeente de eer, bezoek te ontvangen van Zijne Exc. den heer Commissaris der Koningin in deze provincie. Na eene inspectie op het Raadhuis bezocht Zijne Exc., vergezeld door het Dagelijksch Bestuur en den Secretaris dezer gemeente, de Ned. Herv. kerk, het kerkhof, de openbare school, het Diaconie-Armhuis eu het Weeshuis, waarna Zijne Exc. te 5.50 weder per N. H. Tram vertrok. Als blijk van ingenomendheid met het hooge bezoek hadden vele inwoners de vlag uitgestoken. Van de audiëntie, welke Zijne Exc. verleende, werd door 1 persoon gebruik gemaakt. Te Bovenkarspel (station) worden de laatste dagen kolossale partijen aardappelen aangevoerd. Door de overvoerde markt vielen de prijzen tot beneden 2 gulden per mand. Tal van waggons vertrekken dagelijks naar het buitenland. Herstemming Prov. Staten v. Aoordholland. 23 Juni. AMSTERDAM. District I. Gekozen Dr. Hubrecht (lib.) mot 1213 en mr. Mouthaan (lib.) mot 1181 st. Do Bont (r.k.) had 931 en Cuypors (r. k.) 928 st. District II. GekozenGroen van Waarder (lib.) met 691 st.; mr. v. Waterschoot v. d. Gracht (r. k.) had 469 st. District IV. GekozeD mr. de Vries (lib.) met 658 st.; mr. Zeegers Veeckens (rad.) had 570 st. District V. GekozenRoelfzema (rad.) met 1444 en Sanders (rad.) met 1566 st. Kuipers (a.r.) had 1012 en van Eeghen (a.r,) 1095 st. District VI. Gekozen mr. W. Baron Röell (lib.) mot 1573 en Sassen (lib.) met 1305 st. Van Eeghen (a.r.) had 1257 en mr. v. Waterschoot v. d. Gracht (r.k.) 1036 st. District VII. Gekozen Hovy (a.r.) met 1029 en Suto- graven. Zij moet haar lot alleen dragen evenals hij de angst over haar smarten zijn eigen bitter verlies moet torsen. Geheel onwillekeurig keerde het harde oordeel over God terugwat jaren geleden verzacht was geworden door het boek van Thomas Erskine. »The Spiritual Order," en vervulde hem met oproerige gedachten. Waarom worden de zonden en misslagen van anderen op hem gewroken Waarom waren God's wegen zoo onrecht vaardig Andere menschen zagen hun kartewensch ver vuld. Waarom werd hem die altijd ontzogd Jaren lang had hij ijverige pogingen gedaan om rechtschapen te leven, maar voor hem schenen niets dan zorgen te zijn wegge legd, terwijl hier oen knaap van een-en-twiutig jaar, na een korten strijd, de vrouw, die hij liefhad, gewonnen had. Do verzoeker had echter zijn doei niet bereikt, door hem aan Ralph Denmead te doen denken. In Macneillie's edel hart was geen plaats voor jaloezie. Jaloerschheid kan alleen blijven bestaan in zelfzuchtige en bekrompen harten, waarin eigenliefde en kleingeestigheid de heerschappij voeren. Toen hij een blik door de kamer wierp, zag hij dat de zonnestralen op den slaper vielen. Hij stond op en liet het gordijn zakken, en bleef een oogenblik voor de canapé stil staan om naar zijn metgezel te kijken. Ralph sliep vast, en zijn rustig, jongensachtig gelaat was wol de moeite waard om gezien te worden. Menige gedachte rees in Macneillie's brein op. Hij herinnerde zich doD eersten indruk, dien hij van hem gekregen had, toen hij op do helling van de Leny lag. Hij dacht er met vreugde aan, dat Ralph, gedeeltelijk door zijn hulp, de moeieljjkheden overwonnen had en reeds vasten voet op den ladder gekregen had, die tot een goeden uitslag leidt. Er is niets zoo vreemd in het leven, als de manier, waarop een vriendelijko daad op duizend kunstige wijzen op don dader terugworkt. En nu, evenals vroeger, werd Macneillie naar het dagolijksche leven teruggeroepen, door dengeno dien hij geholpen had. De bittere gedachten f verdwenen, en hij stond daar in den helderen voorjaars- morgen, sterk in do overtuiging dat het eeuwige geduld van j den Almachtige elk zijner zonen op de beste wijze leidt. I rins (r.k.) met 956 st. Moltzer (lib.) had 935 en Zur Müblen (lib.) 950 st. District VIII. Gekozen mr. van Ontersterp (r.k.) met 698 st. Mr. van Leeuwen (lib.) had 667 st. District IX. GekozenKouveld (rad.) met 1514 en Roelvink (lib.) met 1488 st. Bijleveld (a.r.) had 878 en De Bont (r.k.) 784 st. ENKHUIZEN. Gekozen J. Zijp Kzn. (lib.) met 2807 en Sluis (a.r.) 2806 st. Buis (r.k.) had 2658 en v. d. Steen (lib.) 2757 st. HAARLEM. Gekozen Mr. de Kanter (lib.) met 1591 St. Mr. v. Waterschoot v. d. Gracht (r.k.) had 1193 st. HELDER. Gekozen Dikkers Gib.) mot 1774 en Dr. Iloek (lib.) met 1845 st Oosterbaan (a.r.) had 1164 en Staalman (a.r.) 1399 st. PURMEREND. Uitgebracht 1925 st. GekozenJ. Koopman (lib.) met 1221 en S. Appel (lib.) met 896 st. Verder bekwamen J. Wildschut (lib.) 830 en K. Kaas- kooper (lib.) 674 st. SCIIAGEN. Gekozen Jb. Zijp Hzn. (lib.) met 1550 st. Koomen (protect.) had 965 st. WEESP. Gekozen Hovy (a.r.) met 2235 en mr. v. Lennep met 2111 st. Jorritsma (r.k.) had 1916 en v. Houten (lib.) 1741 st. De Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voor de Marine te WILLEMSOORD, is voornemens, op Donderdag, den 30sten Juni a. s,, des voormiddags ten 10 ure, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Marino in het openhaar te herbesteden le. het op aanwijzing verrichten van eenige Tim mermans- en Hetselaarswerkzaamlieden 3e. Alsvoren van eenige Schildcrswerkzaam- heden. Gegadigden worden verzocht hunne op zegel geschre ven inschrijvingsbiljetten, van ieder perceol afzonderlijk, vóór het uur der herbesteding bij den Raad van Toezicht in te dienen. Voor beide perceelen wordt borgstelling vereischt. De aanwijzing, waarop bij deze de aandacht van gegadigden, bijzonder gevestigd wordt, zal voor perceel 1 plaats hebben op Dinsdag, 38 Juni a. s., des voormiddags ten 9'^ uur, en voor perceel 3 op dienzelfden dag 's namiddags ten 2 uur, zijnde van af heden inlichtingen te bekomen bij den Administrateur, ten wiens bureele tevens de besteden en voorwaarden ter inzage liggen. Willemsoord, 23 Juni 1898. De Raad van Toezicht voornoemd D. STOLP, Voorzitter. N. J. J. VAN RIJN VAN ALKEMADE, Secretaris. te ALKMAAB op Zaterdag 3 Juli 1898 des avonds ten 7 uur. Aanwijzing Donderdag 30 Junides voormiddags ten 9 ure. Nadere inlichtingen te bekomen bij W. H. MAT- THIJSENbouwkundige, bij wien bestek en teekening nè. 27 Juni a 25 cent verkrijgbaar zijn. op Monderdag 9 Juli 1898. Aanwijzing op Dins dag 28 Juni e.k., des voormiddags ten II ure aan de Groote Kerk alwaar bij den Koster van af dien dag bestek en voorwaarden ter lozing liggen. Inlichtingen te verkrijgen bij F. H. RENGERSOp zichter over genoomde Kerkgebouwen. Hij ging aan de schrijftafel zitten en hield zich eenige uren onledig, met het beantwoorden der brieven van den vorigen dag daarna brak de tijd aan om met Ralph naar de Abdy te gaanen daar de weg naar den doopvont open was, wachtten zij daar, naast de beelden van Maurice en Kingsley, een schrede nader gebracht door den strijd, dien hij juist gestreden had, tot dat licht en die liefde, waarvan deze hunne grafschriften spraken. Hier voegde zich mevrouw Hereford, Bride en Evereld bij hen, en Macneillie meende nooit iets innemonders, gezien te hebben, dan Evereld's hartelijke begroeting van haar verloofdo. Hij gevoelde zich, toen zij allen te zamen in hot koor gingen, volkomen in overeenstemming met hun geluk, en werkelijk, den geheelen dag was de neerslachtigheid, die hem overmeesterd had, sedert hij het slechte nieuws in Brighton vernam, als wegge vaagd door de onvermengde vreugde van deze beiden, die juist het schoone erfdeel van wederzijdsche liefde en ge meenschap gingen aanvaarden. Het was een zeer inconventionoel hnwelijk, in het huis van de vroolijke Iersche familie, met Bride en de twee kleine meisjes van Hereford als bruidsmeisjes en Macneillio en een vroegeren schoolmakkerdie juist op tijd van Canada terug was gekomen om als Ralph's bruidsjongen te fungeeren als de eenige getuigen. Toen zij om twee uur naar de kerk reden was deze natuurlijk gevuld met toeschouwers, want het hnwelijk van de erfgoname, die door Sir Matthew Mactavish van haar fortuin beroofd was, had zijn onvermijdelijken weg in do handen van de nieuwtjesjagers gevonden. Maar, zooals Macneillie opmerkte, een huwelijk moest voor een kerkgemeente plaats vinden, eu het zou zeer jammer wezen, indien juist dit huwelijk in het geheim gesloten was op een of ander kil morgenuur in oene ledige kerk. »Op deze wijze," voegde hij er bij, »hadden eenige nietsdoende Londenaars nog het voorrecht om, All people that on earth do dwell", op de melodie van de Old Hun- dreth te zingen, en dat is oene gelegenheid, die niet dikwijls voorkomt in deze wufte tijden van flauwo moderne ioizangen. Daarenboven zullen alle vrouwen in de volste

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 5