Kantongerecht te Alkmaar. B IJ rTt E R L IJ K SYAJm dat het phosphaat 1B0/0 phosphorzunr moest bevatten, geheel oplosbaar in citraat met 80°/0 fijnheid. Door den heer P. J, van Aardenne te Dordrecht was het snper- phosphaat geleverd tegen een prijs van f 2.27 per 100 K.G. Als voorwaarde was gesteld, dat het 14 °/0 phos- phoszuur moest bevatten, in water oplosbaar. Veevoeder zoowel als kunstmeststoffen stonden onder controle van het rijks-proefstation te Hoorn. Op voorstel van het be stuur werden de heeren Jb. Koster, te Wieringerwaard, K. Breebaart Jz., te Winkel, en J. L. T. Groneman, te Wieringerwaard, benoemd tot leden der commissie voor het nazien der rekening voor het volgend jaar. Allen namen bereidwillig die benoeming aan. De aftredende voorzitter, de heer Th. J. Waller, werd bij acclamatie als zoodanig herkozen. Punt 6 van de agendaRe- geling bezoldiging administrateur" gaf tot veel bespre king aanleiding. Op voorstel van den heer J. L. T. Groneman werd besloten dit punt tot eene volgende ver gadering aan te houden en de leden vóór dien tijd kennis te geven van het voorstel, door het bestuur desbetreffende te doen. Bij de rondvraag gaf de heer Groneman het bestuur in overweging of het niet wenschelijk zou zijn met de besturen van de zuster-vereenigingen te overleg gen of het aanbesteden van de levering der kunstmest stoffen voor gezamenlijke rekening niet voordeeliger zou wezen dan dergelijke aanbesteding door elke vereeniging afzonderlijk. Kunstmeststoffen, meende de heer Grone man, konden goedkooper geleverd worden als de hoe veelheden belangrijk grooter waren. Met lijnkoeken is dit niet het geval. Bij aanbesteding van aanzienlijke hoeveelheden van dit laatste artikel sluit men de con currentie van kleinere fabrikanten uit, wat licht na- deelig zou kunnen werken. Het bestuur beloofde deze zaak met de besturen der zuster-vereenigingen boven het IJ te zullen overleggen. Nog werd meögedeeld, dat ook te Lutje-Winkel-Winkel lijnkoeken gelost en geleverd zullen worden door de Vereeniging, als de tram Scha- gen-Wognum is aangelegd. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de heer Waller de vergadering. Door den heer R. van Hasselt, administrateur gedelegeerde van den raad van administratie bij de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij, is aan alle ambtenaren en beambten dier Maatschappij zijn portret in kabinet formaat, kopergravure, verzonden, met een begeleidend schrijven, waarin hij zijn dank uitspreekt voor de vele en veelzijdige bewijzen van waardeering, van hen ondervonden ter gelegenheid van zijn op 10 Juni jl. gevierd jubilee bij genoemde Maatschappij. Veehandel In Friesland. De handel in melke- en kalvekoeien isgeanimeerd; de omzet is druk, met stijgende prijzen, zoodat men voor le qualiteit kalfvee f 175 betaalt, voor eene le soort melkkoe f 160 f 170. De vraag naar Holland neemt toe. Wat vroeger zeer zelden gebeurde, ziet men thans, dat nl. Priesche koop lieden ook vee aanvoeren op kleinere markten in Holland als bijv. Leiden, Hoorn, enz. In vette koeien is de handel in één doen met vaste prijzen, van 25 ct. tot 29 cent het '/2 Kilo. De vette kalveren, waarvan de aanvoer groot is, wor den goed betaaldde vleeschprijzen aan de Londensche en Hollandsche markten kwamen goed af. De handel in pinken is voor goed begonnen en is over HOOFDSTUK XXXIV. »Wat is or met Evereld gebeurd zeide Ivy dien morgen toen Myra zeer gedienstig het patroon van de mouw, die zij noodig had voor baar naknipte. ♦Ik ben bij haar geweesten het was evengoed alsof men tegen een muur praatte. Ik had niet gedacht dat zij ooit zoo wezen kon." ♦O bon je bjj haar geweest," zeide Myra peinzend. »Het spijt mij dat je er vandaag heen bent gegaan.'' ♦Wat zou haar overkomen zijn vroeg Ivy. »Het was net of zij mij niet uitstaan kon." ♦Ik geloofdat zij een weinig van streek was over iets dat zjj gehoord heeftzeide Myra, het patroon aan hare bezoekster reikende. ♦Wat kan zij gehoord hebben dat zij zoo tegen mij veranderd is?'' zeide Ivy boos. ♦Welzeide Myra een blik op haar werpendede menschen zeggen dat je mijnheer Donmead naloopt en ik geloofdat zij weet dat je van hem hieldttoen wij in Schotland waren. Ofschoon zij nog zeer onschuldig is, kan zij het toch niet helpen dat zij daar een mouw aan pasthet is heel natuurlijk dat zij het kwalijk neemt, dat je met haar vriendschap sluit opdat je dan gemakke lijker met haar man kunt uitgaan. Het was verkeerd van je om zoo'n innige vriendschap voor te wonden." Dat is een afschuwelijke leugen!" riep Ivy, rood van kwaadheid en smart uit. ♦Geen wonder, dat zij mij haat als zij mij voor zoo'n huichelaarster houdtIk was haar vriendin maar zal het nu nooit meer zijn neen, noch die van Ralph, Onu zullon zij er over spreken en over mij praten En het is jouw schuld. Je hebt haar dien leugen vertelt. Wat haat ik je! Wat haat ik je!" Als oen kleine furie smeet zij het patroon dat Myra juist voor haar goknipt had in het vuur, en was ver dwenen voordat Myra een woord had kunnen uitbrengen. Zij vloog de straat op, en zag er nog liever dan anders uit, daar hare oogen nog steeds van verontwaardiging fonkelden en een blos hare wangen kleurde, door de her innering aan hetgeen er gebeurd was. Tot overmaat van ramp, stond zij, juist op het oogenblik, dat zij de stille straat bereikte, waar zij met Helen Orme woonde, tegen over mijnheer Vane Ffoulkes. ♦Ik ben juist bij u geweest, om te vragen, of gij van middag met mij wilt gaan schaatsenrijden,'' zeide hij haastig. »Men zegt, dat het ijs in het park sterk genoeg is. Toe kom." Maar ik heb nog nooit schaatsen gereden,'' zeide Ivy. »Ik zal het u leeren. Ik weet zeker dat gij het spoedig zult kennen, en het is juist iets, dat gij uitstekend zult kunnen doen." Terwijl hij sprak, viel Ivy plotseling eene gedachte te binnen. Hier was iemand, die haar reeds eenigen tijd door zijn voortdurende attenties, waarvan zij niet gediend was, verveeld had. Zij zou nu van tactiek veranderen, en zich vreeselijk het hof laten maken, en aan de gehate kwaadsprekers toonen, dat zij zich vergist hadden. Wat het geheel vrij levendig, met goeden omzet en goede prijzen. De hoogere prijzen der stieren hebben zich staande ge houden ook nu nog wordt voor de le soort 21 ct. per 1/2 Kg. betaald. Nuchtere kalveren worden niet veel meer aangevoerd; de handel is afnemende. In vette varkens is do handel, ovenals in vette biggen, zeer druk, met goede prijzen. Londensche biggen, met goeden omzet, prijshoudend. In vette schapen is de handel vrij druk, ook in melk- schapen gaat nog al wat omde aanvoer van het laatst genoemde vee is zeer groot. Over het geheel neemt de aanvoer op de markten af. Hij bedroeg deze week 400 melk- en kalve koeien, 200 vette koeien 160 pinken 400 vette kalveren, 300 vette schapen, 500 melkschapen500 lammeren 100 vette varkens, 200 vette biggen en 300 jonge biggen. De prijzen zijn thans: stieren f 70—f 165, ossen f 140 f 180, vetto koeien 2529 ct., stieren 19—21 ct., vette kalveren 2530 ct., vette schapen 2325 ct., vette var kens 17 -19 ct., Londensche biggen 16—18 ct., melke koeien f 115—f 170, kalve koeien f 125—f 180, pinken f 45f 80, nuchtere kalveren f 4f 8, melke sehapen f 12f 18, magere lammeren 1 8—f 10, magere varkens f 20f 40 en jonge biggen per week gemiddeld f 1. Bij de uitgevers Van Creveld Co., te Amsterdam, verschijnt een nieuw werk, getiteld ♦Oranje-bloesems uit de Gedenkbladen van Neerlands Israel." Da bewer king geschiedt door den opper-rabbijn T. Tal. De prijs van het geheele werk zal f 1.bedragen. Bergen. Getrouwd. 29 Mei. Marinns Clement te Sloten en Sijtje Briefjes te Bergen. Geboren. 31 Mei. Mariad. van Lourons Rodonbnrg on Elisabeth Buur. Overleden. 3 Mei. Elisabeth van Hees echtgen. van Pieter Rij- niersewonende te Hoorntijdelijk alhier, 33 j. 8 S ij brand Timmerman, echtgen. van Maria Cor nelia Noot, eerder wednr. van Antje Helder, 74 j" 14 Guurtje Schoen, echtgen. van Jacobus de Geus, 65 j. 17 Maartje Morsch, wed. van Dirk Bijwaard, 69 j. 19 Jan, z. van Dirk Zwakman en Meinoutje Da vids, 14 j. Geboren. 10 Juni. Johannes, z. van Reinier Dekker en Jansje Leek. 13 Cornelia, d. van Gerrit Oud en Jansje Jobje Koning. 14 Anna Catharina, d. van Dirk Molenaar en Jan netje Schroor. 15 Johannes Cornelis, z. van Petrus Bakker en IJda Zutt. 26 Adriana, d. van Johannes Wokke en Grietje Kraakman. de Den meads betrof, zij zou hen zooveel mogelijk ver mijden, on met Myra zou zij geen woord spreken, neen niet eens, nu zij de kleedkamer samen deelden. Al deze gedachten dwarrelden haar door het hoofd, terwijl mijn heer Vane-Ffoulkes haar verzekerde, dat zij als een ge boren sehaatsenrijdster rijden zou. ♦Ik geloof niet, dat ik gaan kan," zeide zij aarzelend. »Ten eerste, heb ik geen schaatsen en dan »Ik zal voor de schaatsen zorgen, als u maar komen wilt," zeide hij overredend, en na een weinig heen en weer gepraat, stemde Ivy toe, en de Honourable Bertie, in de zevende hemel van geluk, holde naar de High Street, om het mooiste en kleinste paar schaatsen te koopen, dat hij krijgen kon, terwijl Ivy, hare woede vergetend, in de voldoening over haar nieuw plan, naar huis liep, om een haastig maal te nuttigen, en het netste wandelpak aan te doen en het mooiste hoedje op te zetten, die zij bezat. Laat in den namiddag stapten Ralph en George Mombray, die van Brookfield Castle terugkwamen, van hun rijwiel af, om naar de schaatsenrijders in het park te zien en de kansen, om den volgenden dag goed jjs te hebben, te bespreken. ♦Halloriep Ralph plotseling uit, toen hij een be vallig figuurtje voorbij zag glijden, onder do hoode van een langen blonden man. Wel, daar rijdt Ivy Grant door de Honourable Bertie geholpen De wonderen zijn de wereld nog niet uit I" ♦Dus heeft zij zich eindelijk laten vangen," zeide George Mombray met een lach. ♦Nadat zij hem al die maanden zoo onvriendelijk bejegend heeft, dacht ik zeker, dat zij hom zijn congé zou geven. Wat een goudhaantje is hij toch Hot was hierna voor iedereen duidelijk zichtbaar, dat Ivy's vooringenomenheid tegen mijnheer Vane-Ffoulkes tot het verleden behoorde. Zij nam elk geschenk aan dat hij haar bracht, zij reed bij alle mogelijke gelegen heden mot hem schaatsen, en luisterde op do vleiendste wijze naar zijn hoogst flauwe praatjes. Voor eiken vinger dien zij hem gaf, nam hij dadelijk de geheele hand. Mac- neillie, die volstrekt geen vertrouwen in het karakter van den rijken amateur stelde, zag spoedig in, dat hier oen einde aan moest komen. ♦Evereld," zeide hij eens tot haar, toon hun verblijf in Marden-town ten einde liep, sik wilde, dat je Ivy eens een wenk gafzij gedraagt zich zeer dwaas tegen over mijnheer Vane-Ffoulkes; het is onmogelijk, dat zij eenige achting voor hem kan koesteren." sik kan haar maar niet te sprokeu krijgen," zeide Evereld met een zucht. ♦Zij wil niet meer hier komen, en zoekt altijd een uitvlucht." »Nu, dan zal ik mij van mijnheer Vane-Ffoulkes ont slaan," zeide Macneillie. Hij is van het begin af aan, een onuitstaanbare last geweest. Zou je wel willen ge- looven, dat hij werkelijk nog de verwaandheid heeft om te mopperen, omdat Ralph voor Hamlet speelt! De ver beelding van dien jongen gaat alle perkon te buiten. Je hadt zijn gezicht eens moeten zien, toen hij bemerkte Overleden. 4 Juni. Agatha, d. van Johannes Punt en Catharina Groot, 1 j. en 8 m. 5 s Cornelia Maria de Nijs, wed. van Dirk Lek, 80 j. 22 Elisabeth Dekker, echtgen. van Jan Roobeek, 48 j. Wieuwe Wledorp. 130 Juni. Getrouwd. Teeuwis Appelman en Elizabeth Roozing. Ge boren. Eco Theodorus, z. van Jan Coster en Katharina Lan- gedijk. Simon, z. van Simon de Boer en Simontje Meiten. Maria, d. van Reijer Rezelman en Antje Over. Overleden. Geertje Bierhaalder, echtgen. van Pieter Mol, 55 j. Zuid- en Noordschermcr. Ondertrouwd. 17 Juni. Jan Bronkhorst, te Amsterdam, en Mietje Schram, alhier. Geboren. 11 Juni. Arie, z. van Arie de Groot en Maartje Goet. Overleden. 12 Juni. Evert Pilkes, echtgen. van Neeltje Steenman, 46 j. 21 Maartje, d. van Jan Gelder en Maartje de Goede, 13 j. Zitting van 1 Juli 1898. P. B., Bergen, het in staat van dronkenschap een handeling verrichten, waarbij tot voorkoming van gevaar voor leven, voorzorgen worden vereischt, f 10 boete of 5 dagen hecht. Chr. Pr. Dz., G. H. Zw. Cz. en A. D. Lz., Egmond aan Zee, hot in staat van dronkenschap de orde versto ren, ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. D. Br., Alkmaar, A. St. Hz., L. Gl. Az., Jb. W. Pz., L. D. Kz., E. Pr. Cz., A. W. Pz. en J. K. Jz., Egmond aan Zee, dronkenschap, de le, 2e, 4e, 5e en 8e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 6e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 7e f 3 boete of 3 dagen heeht. A. Zw. Jz., Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, f 2 boete of 2 dagen hecht. C. de Gr., Santpoort, overtreding brandwezen, vrijge sproken. C. KI. en KI. BI., Zuidscbarwonde, straatschenderij, ieder f 5 boete of 2 dagen hecht. J. St. Jbz., G. W. Kz., A. SI. Tz. en A. D. Jz., Eg mond aan Zee, overtreding jachtwet, de le en 2e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 3e 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 4e f 1 boete of 1 dag hecht., P. D. Jz., Egmond aan Zee, overtreding jachtwet en dronkenschap, f 2 en f 1 boete of 2 dagen en 1 dag hecht. C. v. D. Pz., Egmond-Binnen, W. v. d. B. en W. K., Limmen, politie-overtreding, de le f 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 3e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. G. Yl. Gz., Uitgeest, C. Sch., Bergen, J. B., Alkmaar, A. H., Boijl (Friesland), D. H., Limmen, E. H., Egmond aan Zee, en P. M., zonder bekende woonplaats, overtre ding gemeente-verordening, ieder t 1 boete of 1 dag hecht. Jb. Sch. Kz., Egmond aan Zee, strooperij, f 2 boete of 2 dagen hecht. A. Gl. Kz., KI. Sch. en W. Pr. Dz., Egmond aan Zee, strooperij bij herhaling, de le 2 dagen gev., de 2e 1 dag gev., de 3e 3 dagen gev. dat hij voor Rosencrantz moest spelenHet was een plaatje »lk kan maar niet begrijpen, waarom u zelf niet voor Hamlet speelt," zeide Evereld. »Gij zoudt het zoo uit stekend kunnen doen." ♦Ralph begrijpt het wel," zeide Macneillie, terwijl er een schadnw over zijn gelaat trok. ♦Hij zal je welver tellen, waarom." Eenige oogenblikken heerschte er stilzwijgen. Toen begon Macneillie, alsof hij de drukkende gedachten, waaraan hij niet langer wilde denken, van zich afschudde, de kamer op en neer te loopen en te overleggen, hoe hij het gezelschap het best van de ongewenschte tegenwoor digheid van den Honourable Bertie kon verlossen. ♦Ik heb het!" riep hij plotseling lachende uit. ♦Groote Schotdat is juist wat ik noodig heb Hij wreef zich voldaan in de handen, en lachte bij zich zeiven toen hij aan de pret dacht, die hem te wachten stond. ♦Kom van avond in den schouwburg, en ik zal je op een nieuw tooneeltje onthalen dat, als ik mij niet vergis, de geheele zaal zal doen daveren. Maar, denk er aan, geen woord hier over." Het waren niet alloen de medespelers, die den Honou rable Bsrtie niet uit konden staanhij was gehaat door de timmerlieden en de tooneel-machinisten, niet zoozeer om zijn verwaandheid, als door zjjn onhebbelijke gewoonte, om altijd in den weg te staan. De laatste week werd er een stuk gegeven, waarin hij de rol van een garde te paard vervulde, en ofschoon de onbeduidendheid van de rol hem zeer vertoornd had, vond hij eenigen troost in het bewustzijn, dat hij in zijn uniform een werkelijk schitterende figuur maakte. Nu wilde het toeval, dat er in dit stuk een stoel van bijzonder gemakkelijke afmeting werd gebruikt, en daar de Honourable Bertie lang en lui was, strekte hij zich steeds gedurende do tusschenbedrijven op zijn gemak in dezen stoel uit, daar hij niet van kostuum had te verwisselen en geen gelegenheid had, om zich in de tus- schenpoozen met Ivy te vermaken, daar deze toevallig zeer veel zorg aan haar kleeding moest besteden. Macneillie, die zijn eigen tooneeldirecteur was, had reeds geruimen tijd de kalme geringschatting opgemerkt, waarmede de liefhebber het beslissende commando ♦ont ruimen" van den assistent-tooneeldirectear opnam. Doof voor dit bevel, nam mijnheer Vane-Ffoulkos gostadig zijn gemak in den leuningstoel, en keek vadsig met een uitdrukking van tergende voornaamheid naar de vlijtige werklieden. Wordt vervolgd. Drukkerij v. Herms. Goster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6