Openbare Verkooping Nederland. Telegrafische Berichten. Stadsberichten. Vee-in voer Belgie. Advertentie n. Openbare Verkooping STRAltTDGOEDEREfiT, Verhuisd J. WESTER, Rijksveearts. Arrondissements-Reciitbank te Alkmaar. BUK (j E R L IJ K E STA ïTüT te Castricum op WOENSDAG 26 OCTOBER 1898 TURKIJE. De Kretenser quaestie is thans op den goeden weg ter oplossing. De vier mogendheden houden krachtig vast aan hare eischen. De Italiaansche pantserschepen »Castelfidardo" en »Alffondatore" zijn in de baai van Soeda aangekomen De Turksche troepen brengen hun bagage en hunne wapens naar Soeda, waar de aankomst der transportschepen van de Machsnssé-maatschappij wordt verwacht, die reeds van Konstantinopel naar het eiland vertrokken zijn. De »Times'' ontvangt van Kreta het bericht, dat Chakir- pacha aan de admiraals heeft medegedeeld een telegram van den Sultan te hebben ontvangen, waarin hij last ontvangt over acht dagen met de ontruiming van het eiland te beginnen. De »Daily TeJegr. ontvangt uit Kanea het bericht, dat de mogendheden geneigd zijn, in zooverre te gemoet te komen aan den wensch der Porte, dat het symbool van het gezag van den Sultan, de Turksche vlag, zal blijven wapperen te Kanea, en dat een kleine vaandelwacht zal worden toegestaan, om dit symbool te bewaken. ZVID-AFBIKjI. Het nieuwe ministerie is als volgt samengesteld Scfc reiner, premier en koloniale secretaris, Merriman, financiën Sauer, openbare werken Herholdt landbouw Solomon justitie Te Water, minister zonder portefeuille. De samenstelling van het kabinet wordt in Afrikaander kringen algemeen goedgekeurd. Schipbreuk. Den 13 heeft het stoomschip »Mohegan" een der schepen van de Atlantie Transport Line, die een geregelden wekelijkschen dienst tusschen Londen en New-York onderhouden ter hoogte van Kaap Lizard op een rots gestooten. Onmiddellijk werden de booten uit gezet maar het schip begon reeds te zinken. Twee booten vertrokken men weet nog niet of zij de kusten hebben bereikt. Zestien man werden door een sleepboot gered en er zijn drie lijken opgevischt. Omtrent het lot der ove rigen verkeert men nog in het onzekere. Er waren 180 menschen aan boord. De zee was kalm. Een nieuw werk van Zola. In aansluiting op ons bericht omtrent Zola »F c o n d i t kunnen wij nog mededeelen, dat deze roman een beslist patriotti che strekking heeft. De ver mindering der bevolking van Frankrijk wordt er in be-, handeld. Zola schrijft deze toe aan het moderne huwelijk uit berekening. Men weet uit goede bron mede te deelen, dat deze roman spoediger verschijnon zal dan men ver wacht. Den laatsten tijd, dat Zola zich afzondert, wijdt hij zich uitsluitend aan zijn littérairen arbeid. Spanbroek. Evenals op vele andere plaatsen zal in dezen winter ook alhier eene vrijwillige oefening in den wapenhandel plaats hebben en wel in de kolfbaan van K. Stam. Bereids hebben zich een 20 tal deelnemers aangemeld. In den nacht van den 16 op den 17 is bij M. H., eene alleen wonende oude vrouw alhier, eene poging tot inbraak gedaan. Een glasruit was reeds uit het venster gesneden, toen de dader (s) op de eene of andere wij is gestoord. De politie doet onderzoek. Oterleek. De heer ds. P. H. Kapteinpredikant alhier, ontving een beroep naar Assendeltl. Harsingerhorn. In den tuin van den brood bakker G. Hoek te Kolhorn is eene pompoen geteeld wegende pl. m. 28 kgr. Amsterdam, Den 15 had bij het Westelijk via duct een droevig ongeluk plaats. Een ongeveer veertien jarige knaap, de zoon van den onderstationschef van het Centraal-stationden heer Kamphuiswerd door een noodlottig toeval door een trein gegrepen en overreden, De knaap was terstond een lijk. Brand. Te Wormer is den 15 de doppenmolen van den heer J. de Vries tot den grond toe afgebrand. Omtrent den brand die in de vorige week te Zuid- seharwoudc woedde, zijn reeds enkelendoor den rechter van instructie te Alkmaar ondervraagd, daar de oorzaak van dien brand aan kwaadwilligheid schijnt te moeten worden toegeschreven. Bij een brand te Oudkarspel is, ondermeer, eenwaarde van twee honderd gulden aan bankpapier verloren gegaan. Men Haag. Den 15 is alhier een loteling, na wegens dronkenschap te zijn gearresteerd, neergezonken en in de Oranjekazerne binnengebracht, waar hij overleed. Door twee geneesheeren werd de dood toegeschreven aan ovér- matig drankgebruik. De broeder van den overledene be weert echter dat een agent van politie hem zou hebben geslagen met den wapenstok bij de arrestatie. Intusschen zijn officieel geen uiterlijke teekenen van geweld gecon stateerd. Waarschijnlijk zal het lijk nog inwendig worden geschouwd. Schagen. Den 23 zal de afdeeling «Fioralia" van het departement Schagen der Maatschappij tot Nut van 't algemeen in het Noordhollandsch koffiehuis haar jaar- lijksche tentoonstelling van de in dezen zomer uitgereikte planten houden. De »Schager Harmoniekapel" zal tijdens de tentoonstelling een concert geven. Voor de schoonst gekweekte planten worden prijzen beschikbaar gesteld. nacht van den 13 sloeg een goederentrein bg het beklimmen van de helling naar de spoorbrug te Waardenburg terug. De hoofdconducteur Bruins wilde even van den trein stappen, om zand op de rails te gaan strooien. Niet er aan denkende, dat hij boven een viaduct was; viel bij bij het afstappen van de treeplank op den straatweg met het noodlottig gevolg, dat hij een been en pols brak. Laatste Berichten. ATJGH. De K- 0." ontving den 17 het volgende tele gram uit Batavia »Na het vertrek der expeditionnaire troepen bezette het 14e bataljon Padang Tidji in de VII Moekims. »Bintara Gloempang Pajong herstelde den weg van Gapoej naar Keumala. Deze is bijna gereed. »De troepen te Telok Semawé konden Boeloa niet bereiken wegens het drassige terrein. »Den 15en is een zevendaagsche tocht naar Kerti on dernomen.' De zaak-Dreyfus. PARIJS, 17 Oct. De heer Mornhardt, advocaat van mevrouw Dreyfus, is geïnterviewd. Hij verklaarde dat het Hof van Cassatie hem het eerste gedeelte van het dossier-Dreyfus had ter hand gesteld. Het dossier is zeer omvangrijk en ik kan niet zeggen, zeide de advocaat, hoeveel tijd ik noodig zal hebben om er kennis van te nemen. Het bestaat voor bet grootste gedeelte uit proces stukken de veelbesproken documenten, waarvan de open baarmaking znlke geweldige gevolgen zon hebben, heb ik er niet in gezien. Mr. Mornhardt acht het onmogelijk dat het Hof van Cassatie vóór het einde der maand uit spraak kan doende behandeling der zaak zal stellig langer duren dan het publiek meent. Mevrouw Zola verklaarde aan de »Liberté", dat haar man niet zal terugkomen vóór de revisie ten einde den tegenwoordigen toestand hier nog ingewikkelder te maken. Waar haar man is, wist mevrouw Zola niet, daar het haar onmogelijk :s geregeld met hem te correspondeeren omdat alle brieven worden opengemaakt. Op de boulevards wordt gevent met de eerste aflevering van de brochure over de zaak-Dreyfus, geschreven door Esterhazy, die belooft de geheele waarheid te zeggen. Het eerste hoofdstuk handelt over de spionnage. 's-Gravenhage 18 October 1898. TWEEDE KAMER. Aangenomen na bestrijding door de Limburgsche af gevaardigden de verscherping der controle voor den accijns op limburgsche en noordbrabantsche jeneverbranderijen, op voorstel der heeren de Ras en Loeff intevoeren op 1 Juli 1900na protesten tegen het misbruik der credieten. Aangenomen verder de ontwerpen tot regeling der mili taire kleeding magazijnen en tot verevening van het be kende tekort van 14 ton op de oorlogsbegrooting. Mor gen Mijnwet. Badhuis Witte Kruis. In de week van 9 tot 15 Oct. zijn in het bad huis van het >Witte Kruis" genomen 33 kuip baden, 66 regenbaden le klas, 107 regenbaden 2e klas totaal 206 baden. Botsing en ontsporing. Den 14, toen de sneltrein van Uitgeest bijna binnen het station Alkmaar was, stiet de locomotief op den laatsten wagen van een stilstaanden trein met het gevolg, dat er een groote hoek werd afgerukt en de splinters over den weg vielen. De locomotief voor een goederentrein welke den 17 s middags 2 uren van den Helder kwam, ontspoorde hier in de onmiddellijke nabijheid van het station en geraakte aan ééne zijde p.m. een voet in den grond. Een gebrek aan den weg aldaar schijnt oorzaak van het on geval te zijn. Rails en locomotief zullen wel eenige schade hebben geleden. Persoonlijke ongelukken hadden in beide gevallen niet plaats. Men was spoedig bezig alles weêr in orde te brengen zondat oponthoud van eenig belang, althans niet voor ïeizigers, vermeden werd. Jaarverslag Int. In het jaarverslag van het departement Alkmaar der Maatschappij tot nut van 't algemeen, opgenomen in ons vorig nummer, werd verznimd, onder de bestuurs leden der Spaarbank op te nemen de heer P. Kool Jz. van de Hulpbank de heer J. C. Ohmstede; van de Lees bibliotheek de heer H. Coopmans. Onder de bestuurs leden der Hulpbank staat verder abusievelijk vermeld de heer P. Kluitman, die geen lid van dat college is. De barometerstand alhier, was 's morgens te 8 qui, als volgtden 16: 742.3 den 17 739.9; den 18: 741.9. Vrijwillige oefening wapenhandel. De sergeanten Koster en Joliebenevens 2 korpo raals van het 7e regiment infanterie, zijn dezen winter belast met het geven van onderricht bij de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel. Uircus-Rcnz. W oensdag, den 19, rijdt, voor het laatst, een extra nachttrein, te 11,45 van Amsterdam vertrekkende, die den bewoners dezer streek de gelegenheid geeft, het cir- cus-Renz te Amsterdam te bezoeken, zonder in de hoofd stad te overnachten. Er zal dien avond eene groote gala voorstelling worden gegeven, met het bekende «Kunstenaars- leest op Helgoland Bovendien zal do directeur dien avond een monster-tableau geven met 70 in vrijheid gedres seerde paarden. Zitting van 18 Oct. 1898. CVP., Alkmaar, verkoopen van een artikel, dat valschelijk voorzien was van een handelsmerk, 8 No vember hervatting. H. v. D., als boven, mishandeling, f 8 boete, sabs. 10 dagen hecht. -r V-i Nijp, mishandeling, f 5 boete, subs. 5 dagen hecht. W. K. en A. K., Schagen, wederspannigheid, ieder 3 weken gev. J. W., als boven, diefstal, 14 dagen gev. M. v. P., Nieuwediep, verduistering, dagvaarding nietig verklaard. A. G., Westerblokker, wederspannigheid, 7 dagen gev. P. S. en J. B., Bovenkarspel, en S. B., Hoorn, mis handeling, de le 3 dagen gev., de 2e 7 dagen gev., de 3e 4 weken uitgesteld. J. E. B,, L. A. K., R. R,, A. S., J. de J., Nieuwediep, huisvredebreuk, niet ontvankelijk verklaard. ONDERTROUWD. 15 Oct. Hendrik Weeteling, te Oudorp, onlangs alhier, en Cornelia Schotvanger, te Zijoe. GETROUWD. 16 Oct. Hermanns Broers en Catharina Koreman. GEBOREN. 17 Oct. Hielkje d. van Hendrik Bruin en Antje Wiebes. Pieter, z. van Klaas Bosman en Antje Volger. 18 Johannes en Nicolaas Dirk, zs. van Remmert Winkel en Antje Kort. Catharina Johanna Arnolda Adriana d. van Bernardns Matthens de Yet en Anna Adriana van Dijk. OVERLEDEN. 16 Oct. Hermannsz. van Hermanns Bnikhuizen ea Jantje Jellen, ruim 5 m. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden dat bovenge noemde oefeningen zullen worden gehouden op MAAN DAG en DONDERDAG van iedere week, in het gym nastieklokaal der gemeente aan de Paardenmarkt aanvangende op Donderdag 2© October a.s., des avonds te 6 uren. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 17 October 1898. A. MACLAINE PONT. Nader wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat de openstelling der Belgische grens voor melkvee, voors hands uitsluitend betreft koeien die reeds gekalfd hebben, en dat de quarantaine is gesteld op minstens 10 dagen. De uren waarop de invoer kan plaats hebben, zijn ver meld in onderstaande tabel: Tolkantoren en hulpkantoren. Veeartsen. Namen. Uren van openstelling. Namen. Woon- plaatsen. Watervliet van 810 u. v.m. v. d. Heyden, Eeclo. Selzate(station) van 1112 u. v.m. Deuil, Selzate. De Klinge van 1012 n. v. m. Declercb, Vracene. Santvliet van 9—11 u. v.m. Bril, Stabroeck. Esschen (station) van zonsop- tot zonsondergang, van Gerven, Esschen. Esschen (dorp) van 2— 3 u. n.m. idem idem. Baarle-Hertog van 911 n. v.m. Hnynen, Tornhout. Achel (station) per spoorweg en v. d. over land tot 10 n. v.m. Hoydonck, Neerpelt. Maaseik van 1012 u. v.m. Pernot, Maaseik. Visé (station) tot 12 u. v.m. Simon, Visé. Alkmaar, De Burgemeester van Alkmaar, 17 October 1898. A. MACLAINE PONT. Zoo de Heere wil en Zij leven, hopen onze gelielde ouders, op 30 Ootober, hun 25-jarige Eohtvereenl- ging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen. 1 Sam. 7, vers 12. W. VERHAGEN. Getrouwd: HENRI BOSCH LAURE LINON, die mede namens wederzijdsche familie dank betuigen, voor de ondervonden belangstelling. Luik 18 October 1898. Heden overleed onze geliefde moeder, behuwd-, groot moeder en overgrootmoeder mevrouw Anna Henrietta Dirks, Weduwe den WelEd.Gestr. Heer JOHANNES KORF in den ouderdom van 75 jaar. Amsterdam. Wed. N. T. v. d. TAK—Korf. G. LOS—Korf. M. LOS. H. A. MEIJER-Korf. TYMON MEIJER. Kleinkinderen en achterkleinkind. Amsterdam 15 Ootober 1898. Schiedam. Amsterdam. I Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vader behuwd- en grootvaderde heer Jacob Kuilman, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, Heerhugowaard, Veenhuizen, C. KROON Cz. 16 October 1898. en Echtgenoote. van des v.m. ten 11 ure, ten huize van den onderstrand vonder aldaar KI. v. d. BERG als 3 Balken 2430 voet lang2 id. ad 12 voet 4 palen1 ledig vat2 pakken emballagepapier (bnlle blanc), 1 M. bij 80 c.M., elk p.m. 30 c M. hoog, bene vens een partij wrak- en sloophout. De Burgemeester J, MOOIJ. op de plaats, bewoond door den Heer S. DE GEUS, bij Wcstgraftdijkop Woensdag 26 October 1898, 's voormiddags ten ÏO ure, van: 17 jonge Kalfkoeien, 1 glazen jachtwagen met zijportieren, 1 bakwagen op veeren met hekken, 1 nieuwe kar op veeren met kap, tuigen, boeren- en nielk- gereedschappen, waarbij 3 kaastobben, waarvan 1 teakhonten van 400 liters inhoud, kaasweekerkarn, emmerskoelemmers enz., huisraad en inboedel, waaronder 4, veeren bedden met toebehooren, rondo en vierkante tafels, kastje, bnreau, ijzer-, koper-, blik-, tin-, glas- en aardewerk, eenig delftsoh aarde werk, enz. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris P. A. DE GELDER te Stompetoren. naar den STATIONSWEG: Een JONGiHENSCH goed op de hoogte met boekhouden en alle kantoor- werkzaamheden, mod, talen, de avond uren disponibel hebbende zag die gaarne bezet op een ander kantoor. Fr. br. lett. A. bnreau v/d blad.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 3