JYajaars-Scheiveemarkt. Gevonden Voorwerpen. Veiling van vaste goederen. Kantongerecht te Alkmaar. Buitenland. Nederland. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Het opknappen der schoeiing lacht den heer Goede zeer toe. Het voorstel der 3e sectie om drie korte steigers te maken is eigenlijk een bemiddelings-voorstel geweest. Spr. heeft echter niets tegen nitstel. De Voorzitter herinnert er aan, dat altijd over het onvoldoende der steigers is geklaagd en nn blijkt het, dat ze niet noodig zijn. Dat verbaast hem zeer. In de stad is te weinig rnimte daarom was steeds de wensch de stoombooten naar buiten te zenden. De heer Goede zegt, dat vooral op het Luttikoudorp ruimte gemaakt moet worden. Doch het gaat niet aan de booten naar de Kanaalkade te brengen. Laat men ze doen aanleggen in het Verdronkenoord ook die welke hier thuis behooren. De Voorzitter zegt, dat het voornamelijk de mai'kt- stoombooten zijn, die het verkeer belemmeren. De heer d e W i t meent, dat de verstoppingen in het Luttikoudorp ontstaan, doordat de booten denzelfden weg heen en terug moeten. Worden de vaste bruggen in den Voordam losse bruggen, zoodat men door kan varen met, de booten naar het Kanaal, dan eerst zal de toestand beter worden. De Voorzitter stelt dan deze vraagzal men alleen voorzien den oever, of zal men hier en daar steigeren De heer van den Bosch zon, wanneer een geheele nieuwe schoeiing noodig is, iets meer willen toestaan en dadelijk steigers willen maken. Maar in verband met de te wachten plannen omtrent de Kaarsenmakersgracht, is spreker voor aanhouding der zaak. De heer Janssen zou bij de Doelenstraat een stei ger toch zeer gewenscht vinden. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslotende be staande schoeiing voorloopig te herstellen. De Voorzitter vraagt nuof men steiger zal maken. Voor de gasfabriek is de aanbrenging daarvan niet noodig. De heer Goede vindt korte steigers voor booten voldoende. De heer de Wit zou eerst de verbetering van den Waterweg willen afwachten om te zien of het markt verkeer verplaatst zal kunnen worden. De heeren van den Bosch en Goede zijn het hiermee eens. Den heer Kraakman komt het voor, dat het denk beeld der 2e sectie niet geheel los gelaten moet worden. Spr. meentdat voor de Doelenkluft een eenvoudige steiger gemaakt kan worden, wat een gemak zal opleveren voor het lossen van verhuisboedels. Zoo'n steiger zal ook in vele andere gevallen niet ondoelmatig zijn en hij staat niet in verband met de verandering van den waterweg. De heer Bosman gelooftdat de bedoeling is om een plankier te maken. Spr. is daar niet tegenals vooraf nog een plan van B. en W. inkomt. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten en de zaak verder aangehouden. Minimum-loon en maximum-werktijd. De heer vandenBosch vraagt of de aanbestedingen van gemeentewerken geschieden met toepassing van minimum-loon en maximnm-werktijd. Spr. meentdat indertijd tot een proef is besloten en hij weet niet of die nog toegepast wordt. Hij zon wenschen, dat de gemeente ten deze voorgaat en van nu af definitief besluit dat de aanbestedingen voortaan geschieden met toepassing hiervan. De Voorzitter antwoordtdat nog steeds met de proef wordt voortgegaan. Naar spr. meening behoeft het niet meer te veranderen omdat de inschrijvingen der aannemers met toepassing van minimnm-loon en maximum werktijd niets hooger zijn dan zonder de toepassing daarvan. De heer van den Bosch zou toch gaarne nu een definitief besluit nemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. De vergadering gaat thans over in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting wordt door den Voorzitter geconstateerd, dat de Baad in een gehouden zitting met gesloten deuren heeft overwogendat de subsidie van f 40000, bij zijn besluit van 23 Maart 1892 no. 28, gewijzigd bij besluit van 7 December d. a. v. toegekend, om uit te keeren zoodra de spoorweg Alkmaar HeerhugowaardHoorn in exploitatie zou zijn gebracht, volgens den letterlijken inhoud van dat besluit zou kun nen geacht worden te zijn vervallendat dit besluit evenwel genomen is ter wille van de marktbelangen van Alkmaar en na de verzekering, indertijd door de H. IJ. S. M. aan eene raadscommissie gegeven, dat op die markt belangen door de Regeering en door de Spoorwegmaat schappij ernstig zou worden geletdat voorts ten ge noegen van den Raad voldoende is gebleken, dat de vol tooiing van den spoorweg slechts is vertraagd door om standigheden van den goeden wil der spoorwegmaat schappij onafhankelijk, zoodat naar regelen van goede trouw de subsidie mag geacht worden verschuldigd te zijn en dat daarnevens ook de zedelijke verplichting van de Spoorwegmaatschappij om te letten op de marktbe langen van Alkmaar blijft voortbestaan. Mitsdien wordt besloten de gemelde subsidie uit te keeren en worden burg. en »eth. uitgenoodigd daarvan, onder mededeeling van het bovenstaande aan de Spoor wegmaatschappij kennis te geven in verband waarmede op de begrooting in de uitgaven onder volgn. 165 en in de ontvangsten onder volgn. 44 een bedrag van f 40000 wordt uitgetrokken. De begrooting in haar geheel wordt daarna met een bedrag voor onvoorziene uitgaven ad f 2555,88® vastge steld als volgt De inkomsten op f 401322,33s De uitgaven op 401322,33s Waarschijnlijk batig slot Nihil. Nadat daarna nog door de heeren de Wit en van den Bosch de aandacht van B. en W. is gevestigd op de onvoldoende verlichting van sommige stadsgedeel ten en nog eene gedachteawisseling is gevoerd tusschen de heeren Witte, van den Bosch en den Voor zitter over de mogelijkheid en de wenschelijkheid van het verwijderen of wel het wijzigen van de gelegenheid tot puinwerpen op den Achterweg wordt de vergade ring door den Voorzitter gesloten. FEBHIEZim BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen, ter voldoening aan art. 10 al. 4 van het Alge meene Reglement voor de Kamers van Koophandel en Fabriekenter kennis van belanghebbenden dat de verkiezing, tengevolge der periodieke aftreding van de heeren A. PRINS Az., S. DE LANGE P.Bz., H. P. IBINK MELENBRINK en Th. VAN SPALL, als leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente, is bepaald op Dinsdag 22 November 1898, van des voormiddags ÏO tot des namiddags 1 ure, in een der lokalen van het stadhuis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MAGLAINE PONT, Voorz. 17 Nov. 1898. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar, brengen ter algemeene kennis, dat bij gelegenheid der najaars-scheiveemarkt op Woensdag, 23 November a.s. het vee, dat niet per vaartuig naar de markt wordt gebracht, alléén aangevoerd mag worden langs den kennemcrstraatweg, den Helderschen weg en over de draaibrug over het Groot Noord- Hollandsch Kanaal, bij welke plaatsen het vee door een deskundige moet worden onderzocht. Aanvoer van vee langs het Zeglis, over de Gees- terbrug, over de Vlotbrug, over de Nleuwlancler- brug en over de rustieke voetbrug is VERBODEIÜ. Het vee, hetwelk per vaartuig aangevoerd wordt, mag niet gelost worden dan onder het toezicht van den daarmede belasten veeartsdie lossing mag, uitgezonderd voor de gewone marktschuiten en vletten, welke aan de Haarsenmakersgraclit moeten lossen, alléén geschieden aan de Kanaalkade, op de door den havenmeester aantewijzen plaats. Geen vee mag ter markt geplaatst worden, hetwelk niet vooraf is gekeurd en gestempeld. Het is voorts aan stalhouders uitdrukkelijk ver boden, mest of stroo op de marktplaats neer te leggen of te strooien. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorzitter. 18 Nov. 1898. C. D. DONATH Secretaris. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur: Een gouden hemdsknoopje, een portemonnaie met geld, een idem met postzegelseen wandelstok een r. k. kerkboekje een gouden ring een rozenkranseen zil veren oorknopjeeen fantasie brocheeen paar witte kousen een zakje inhoudende f 2,33|een pellerine een nikkelen horlogeketting een slinger van een klok, een beursje met geld een pakje baleineneen aantal botervaten. Alkmaar, De Commissaris van Politie voornoemd, 18 Nov. 1898.S. M. S. MODDERMAN Jr. 17 Nov. Door den Notaris L. TOP, te Bergen. Alkmaar. Huis, schuur, erf en warmoezierstuin, gunstig gelegen in den Stadsboutop Ropjeskuilnabij de Cadetten school sectie E, ns. 494, 817 en 1677, 69 a. 32 cent. Str. E. van Dam f 360Ö, De afslag zal plaats hebben op donderdag, den 24, des avonds 7 uur precies, in het lokaal »Diligentia", te Alkmaar. Zitting van 18 Nov. 1898. M. K., K. B., C. K., R. W. Z., Alkmaar, J. O., Heiloo, D. H., Uitgeest, overtreding gemeente-verordening, de le 2 m. f 1 boete of 2 m. 1 dag hecht., de 2e 3e, 4e en 5e ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht., de 6e f 1 boete of 1 dag hecht. C. V., IJmuiden overtreding spoorwegwet, f 2 boete of 1 dag hecht. W. B., OudkarspelH. J. K., Amsterdam dronken schap, de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 3 dagen hecht. L. B., J. v. T., T. B., S. G., Schoorlovertreding art. 461 Wetb. v. Strafr., ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. Jb. S. Pz., Egmond aan Zee strooperijf 0,50 boete of 1 dag hecht. O. M., N. J., Alkmaar, straatschenderij, de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 1 dag hecht. A. de W., Alkmaar, overtreding politie-verordening f 0,50 boete of 1 dag hecht. L. S. Ad., Castricum overtreding prov. verordening o/d duinen, f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. Zw. Ez., E. P. Jz., K. B. Gz., Egmond aan Zee overtreding jachtwet, de le f 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 3e ieder f 5 boete of 3 dagen hecht. kimmen. Geboren. 16 Oct. Maria Cornelia, d. van Pieter Admiraal en Grietje Koot. 17 Sophia, d. van Johannes Levering en Geertruida Kabel. Overleden. 22 Oct. Catharina, d. van Johannes Keijzer en Guurtje Bakker, 4 j. en 6 m. 25 Simon, z. van Klaas Dekker en Jannetje Abbo, 15 w. Barsingerhorn. (1—31 Oct.) Getrouwd. Gerrit Honijk en Maria Agnes Westenberg. Geboren. Klaas, z. van Klaas Bood en IJtje Singer. Anna d. van Pleun van Teuligen en Jacoba Kossen. Ja cobus Cornelis z. van Heintje Beenken. Overleden. Grietje Staaltjes, wed. van Albert Mosk, 64 j. Pie ter, z. van Jan Keizer en Grietje Bruin, 7 m. Aagje Bruin echtgen. van Thijs Kneijusberg, 34 j. RITSEAND. Uit Weenen wordt gemeld dat de internationale ontwapeningsconferentie, die op uitnoodi- ging van Keizer Nicolaas zal bijeenkomen slechts een voorbereidend karakter zal dragen. Er zullen geen bindende besluiten genomen worden. Het program der conferentie zal worden opgesteld dooi de Russische regeering waarschijnlijk na de andere mo gendheden gehoord te hebben. Het doel zal zijn den goe den wil en het onderling vertrouwen der mogendheden te versterken het oorlogsgevaar in Europa en de zucht naar veroveringen in andere werelddeelen te doen afnemen. SPANJE. Nog steeds staan de vredesonderhande lingen te Parijs op het doode puntAfstand der Philip- pijnen of niet. De Spaansche commissarissen hebben een memorandum ingediend waarin zij gelijk reeds werd geseind de integriteit van hun eisch ten opzichte van de souve- reiniteit over de Philippijnen handhaven. Verder herhalen zij in meer nauwkeurige omschrijving de verschillende beteekenissen die door beide partijen aan het daarop betrekking hebbende artikel van het voorloopig vredes verdrag zjjn toegekend. En zij besluiten met de verkla ring dat zij voor zich in beginsel niet weigeren de uit legging van dit artikel te onderwerpen aan de uitspraak van een scheidsrechter. Hospitaalschepen. De twee Fransche hospitaalschepen welke door de >Société des Oeuvres de Mer'' zijn uitgerust voor den dienst bij de kabeljauwvisscherijen de S t. Pierre bij Newfoundland en de S t. P a u 1 bij IJslandzijn te St. Servan in Frankrijk teruggekeerd om na afloop van het vischseizoen de winterkwartieren te betrekken. De S t. Pierre bezocht op zijn twee reizen naar Newfoundland, 250 schepen; de geneesheeren behandelden aan boord 17 patiënten die aan ernstige ziekten leden of een ongeluk hadden gekregenen gaven meer dan honderd gratis consulten. De kapelaan verdeelde een paar duizend brie ven onder de schepelingen en zond 967 brieven voor hen naar Frankrijk. Het schip bracht 22 invalid n naar huis. Hetzelfde nuttige werk verrichtte de St. Paul bij IJs land waar het al de Fransche schepen in de baaien en fjorden bezocht. Des Zondags werden godsdienstoefeningen voor de visschers gehoudenen werden amusementen voor hen bedacht en zi) hadden het vrije gebruik van boeken en schrijfmateriaal. Sinds hunne terugkomst be zochten de beide schepen de visscherijhavens aan de Fran sche kust voor zendingsdoeleinden. De anti-revisionisten te Parijs verspreiden over he geheele land groote plakkaten met de portretten der vijf laatste ministers van oorlog en de verklarings> Dreyfus is een verrader De maire van Vierzon-Village, die ook dergelijke plakkaten had ontvangen, heeft aan den afzen der het volgende briefje gezonden »De veldwachters van de gemeente Vierzon-Village heb ben mij gemeld, dat zij plakkaten hebben ontvangen, getiteldsDreyfus is een verrader." >Ik heb de eer u te melden, dat ik hun het aanplak ken van dit idiote stuk beb verboden en dat ik u de rest terugzend. Zelfs in het Zuiden begint de waarheid door te dringen. Men heeft de bewuste aanplakbiljetten gecommenteerd door er o.a. bij te schrijven»Voor echt erkend (get. kolonel Henry. Haven te Schevenlngcn. Naar men mededeelt, zijn vanwege de Schevening- sche reeden; reeds bij den minister van Waterstaat stap pen gedaan om spoedig een wet betreffende den haven- aanleg bij de Staten-Generaal aanhangig re maken. Tusschen Zaandam en Buiksloot kreeg den 17 een molenaarsknecht, werkzaam aan den aldaar staan- den molen »De Vos", zulk een slag van een wiek, dat hij weinige oogenblikken daarna overleed. Spanbroek. Herkozen tot voorzitter en tot hoofd ingeland der banne Spanbroek de heeren H. J. K. van der Steen en Jb. Jonker. Schagen. Alhier heeft eene voorloopige commissie, bestaande uit de heeren P. Timmerman Dz., J. de Veer, P. Henneman Joh. Govers, G. Muijs, C. Zijdewind en W. Roggeveen Cz., besloten tot de oprichting van een fonds tot verzekering tegen schade van tuberculeus slacht vee voor Schagen en omstreken. Den 1 December zal te Schagen eene vergadering van belangstellenden gehouden worden. Den 15 vergaderde de hier gevestigde afdeeling van het »Witte Kruis'' in het lokaal »de Beurster bespreking van den beschrijvingsbrief. Het bestuur stelde voor, den post onvoorziene uitgaven van de begrooting met f 2400 te verminderen en met gelijk bedrag den post bijdragen aan de afdeelingen te verhoogen. Met alge meene stemmen hechtte de vergadering hare goedkeuring aan dit voorstel. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer S. Berman. Nog werden een tiental plaatsen aangewezen, waar dreggen in de gemeente zullen worden geplaatst; ook de politie zal er van worden voorzien, en meegedeeld, dat het aantal leden der afdeeling nu 215 bedraagt waarna de vergadering, die bijgewoond werd door 16 personen, werd gesloten.— Naast het onlangs yreer opgerichte oude sEuterpe" zal deze gemeente nog eene nieuwe zangvereeniging rijker worden. Door den heer H. M. Th. ter Linden worden n.l. pogingen in het werk gesteld naast zijn dameskoor een mannenkoor op te richten van jongelui, die hem hunne wensch daartoe hebben te kennen gegeven. Amsterdam. Het nieuwe postkantoor zal eerst begin Januarina de Nieuwjaars-drukte, in gebruik worden genomen, hoewel het gebouw door de aannemers op tijd is opgeleverd. Vermogensbelasting. In de vermogensbelasting zijn in ons heele land slechts 78.343 personen aangeslagen dat is 1 op 64. Milllionnairs telt ons land er 423, waarvan 117 twee millioen en meer bezitten. Oudkarspel. Op de voordracht van onderwijzeres aan de openbare lagere school zijn geplaatst de dames J. C. W. van OorschotKampen J. W. Slangen, Kerk Averaath, gem. Zeeland G. H. 0. Timmer, Haarlem mermeer.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6