Stooinveiwjj en Ctiem. Wasschery M. A. Erkamp, Aanleg gas- ea waterleiig. Ned er land. Veiling van vaste goederen. Kantongerecht te Alkmaar. G-e vonden Voorwerpen. Advertentièn. JUL. WULFF Co., ALKMAARHouttil. Fnidsen, C 60. HAARLEM HR0ÖTE HOUTSTRAAT. koning Umberto en koningin Margherita de staatslieden ontvangen, die op de uitnoodiging van 's konings regee ring naar Rome zijn gekomen. Brand. Het Baldwin-bötel te San Francisco is den 23 afgebrand. De logeergasten konden zich, naar men ge looft, allen redden, hoewel eenige uit de vensters moesten springen en zich daarbij ernstig kwetsten. Men vreest, dat eenige hotelbedienden in de vlammen zijn omgekomen. Het vuur doelde zich mede aan den aangrenzenden Baldwin-schouwbnrg, die met alles wat daarin was tot den grond afbrandde. De schade word op een miljoen dollars geschat. Spaar-automaten. In Londen wil men een automatische spaarbank stichten. In de nabijheid van fabrieken enz. zal de maat schappij, die zich daarmee belast, de gelegenheid openen om een stuivertje in een bus te steken, waaruit men dan een genummerde quitantie voor het bedrag krijgt. De maatschappij keert 21/2 pCt. rente uit, natuurlijk over zeker minimum bedrag. Als deze spaarbussen in den smaak vallen, wil men er ook plaatsen voor het opnemen van shillings enz. Rondrelsbiljetten door Frankrijk. Te beginnen met 1 Dec. a.s. worden, in verbinding met gecombineerde rondreis-biljetten door Nederland en Belgie, rondreisbiljetten door Frankrijk verkrjjgbaar gesteld. Texel. Bij de bewoners van De Cocksdorp, be stond voor eenige jaren eenige zorg over het belangrijk afnemen van het strand nabij den Eierlandschen vuurtoren. Thans bestaat er opnieuw eenige ongerustheid, omdat op sommige punten het strand alweder belangrijk moet weggeschuurd zijn. Hoorn. Op aansporing van eene voorloopige com missie van negen heeren, is alhier eene vereeniging opge richt »De Ambachtsschool voor Hoorn en Omstreken.'' Meer dan 80 leden zijn terstond toegetreden. De deskundigen, aan wie het onderzoek naar de verstandelijke vermogens van vrouw v. d. H., te Tilburg die vóór ongeveer ééne maand, onder voorgeven »Er een engeltje van te willen maken," haar vierjarig meisje gruwelijk vermoordde was opgedragen, hebben verklaard, dat de vrouw inderdaad krankzinnig is. Zij is naar het gesticht te Medemblik overgebracht. "Veeziekte. Onder Sloterdijk is het schapenschurft uitgebro ken; op advies van den district-veearts zijn de aangetaste dieren afgezonderd. Schagen. Tijdens de paardenmarkt alhier, den 24, werd de heer P. K. van Opmeer, door een dravend paard omvergeloopen, en beliep daarbij een slag op het hoofd, die vrij diepe verwondingen aanbracht. De stationschef te Vork nabij Nijmegen zal als zoo danig worden overgeplaatst naar het station alhier. Wed. Paardenstamboek. Den 16 December zal de afdeeling Noordholland van het Nederl. Paardenstamboek eene vergadering houden. Den 19 zal eene algemeene vergadering te Rotterdam plaats vinden, terwijl daarna het geheole hoofdbestuur zich naar Berden op Zoom zal begeven, waar voor de eerste maal 15 hengsten van regeeringswege zullen ver kocht worden. NTederl. Onderw. Ctenootscliap. De uitslag van het referendum over het voorstel Schagen in zake salaris-regeling, vroeger in dit blad nader uiteengezet, is beslist gunstig voor dat voorstel 1418 Stemmen verklaarden zich er voor, 545 tegen, zoo dat het besluit der Algemeene Vergadering in deze is bekrachtigd. Aan de stemming, die van 29 September tot 15 November gehouden werd, namen 181 afdeelingen deeltezamen uitbrengende 1963 geldige stemmen, terwijl nog 42 stemmen blanco waren. Tentoonstelling bloemen, planten en vruchten. In April 1899 wenscht het Koninklijk Zoölogisch Genootschap »Natura Artis Magistra" te Amsterdam eene nationale tentoonstelling te houden van bloeiende en „Nu, mijn waarde heer," zei Holmes, »komt het u ook niet waarschijnlijk voor, dat deze zaak zich veel geheimzinniger heeft toegedragen, dan gij en de politie aanvankelijk geneigd waart te gelooven De toedracht der zaak schijnt u zeer eenvoudig toe; mij komt zij zeer duister voor. Gij onderstelt, dat uw zoon stil zijn bed verliet, op gevaar af ontdekt te worden, zich naar uw kleedkamer begaf, uw bureau opende, er de kroon uitnam met geweld een klein stuk er afbrak, zich toen naar een andere plaats begaf, daar drie van de negen en dertig edelgesteenten verborg en wel zoo goed, dat niemand ze kan terugvinden en toen met de overige zes en dertig in de kamer terugkeerde, waar hij zich aan het grootste gevaar blootstelde, ont dekt te worden. Ik vraag u nu, is zulk eene theorie houdbaar „Maar wat is er dan gebeurd vroeg de radelooze bankier»als hij onschuldig iswaarom zegt hij dan niet, met welk doel hij zich daar in de kamer bevond „We moeten nu trachten, daar achter te komen," gaf Holmes ten antwoord. »Als ge er niets tegen hebt, Mr. Holder zullen wij nu samen naar Streatham gaan en de zaak eens van nabij in details onderzoeken." Mijn vriend drong er op aan, dat ik hem zou ver gezellen en daar zoowel mijne nieuwsgierigheid als mijne belangstelling was opgewekt, greep ik met beide handen de gelegenheid aan iets meer van deze zon derlinge geschiedenis gewaar te worden. Ik beken gaarne dat het mij evenals den bankier zeer waar schijnlijk voorkwamdat zijn zoon de schuldige was en toch had ik zooveel vertrouwen in het oordeel van Holmesdat ik gevoeldedat er nog reden tot hoop bestond, zoolang hem de gegeven verklaring onbevre digd liet. Onderweg naar de zuidelijke voorstad sprak Holmes geen woord, doch zat met de kin op de borst en den hoed over de oogen, in een hoek van 't rij tuig diep in gedachten verzonken, Mr. Holder zelf scheen door den glimp van hoopdien Holmes hem gaf, eenigszins bemoedigden was zelfs een druk gesprek met mij over zijne zaak begonnen. Een niet-bloeiende planten, bloemwerken, bol- en knolgewas sen, groenten en vruchten. Zij zal gehouden worden in de groote concertzaal van het Genootschap en aangren zende lokaleD, gedurende hoogstens vijf nader te bepalen dagen. Aangiften moeten uiterljjk 14 dagen vóór den dag der opening van de tentoonstelling geschieden bij den secretaris van het Uitvoerend Comité, den heer Jac. P. R. Galesloot, van Eeghenstraat 52, Amsterdam. De inzending en mededinging op deze tentoonstelling staat aan ieder vrij. De prijzen bestaan in gouden, verguld zilveren, zilveren en bronzen medaljes, desverkiezende in geld, resp. f 50, f 15, f 10 en f 5. Uitgeest. De gemengde zangvereeniging »Zang en Vriendschap", onder leiding van den heer Th. J. Rol, gaf den 24 eene openbare uitvoering, die door een zeer talrijk publiek met groote aandacht gevolgd werd. Eenige solo-nummers, gezongen door mej. Schagen van Haarlem, vielen bijzonder in den smaak door de eenvoudige en zuivere voordracht. Mej S. beschikt over een lief sopraan geluid. Heel goed voldeden ook de voordrachten op piano a 4 mains door een drietal leerlingen van den directeur. Het Fanfare-gezelschap „Onderlinge Oefening" gaf den 24 een zeer goed geslaagd concert, dat opgeluisterd werd door de medewerking van den heer S. Kroon violist van het concertgebouw-orkest te Amsterdam. On der leiding van den directeur, den heer P.Velzeboer Jr., werden de verschillende nummers van het programma afgespeeld, tot groot genoegen van de talrijke toehoorders. Het glanspunt van den avond was de voordracht van den heer Kroonop de piano begeleid door mej, B. van Nienes. De „Aria" van Bach en de „Heksendans" van Paganini werden mede met luid applaus beloond. Veehandel In Friesland. De aanvoer op de jongste markten was nog wel grootmaar toch niet zoo enorm als verleden week en vroeger. De handel in melke- en kalvekoeien is nog al geani meerd, ofschoon het getal vreemde kooplieden beduidend kleiner was op de markten. De prijzen zijn vrij constant gebleven. Vette koeien met vluggen handel zijn zeer vast in prijs, vooral wat eerste qualiteit betreft. Eveneens in stieren voor de slachtbank fleurige handel met vaste prijzen. In vetgemeste kalveren is de handel zeer gewild met grooten omzet. Door overgrooten aanvoer van schaapsvleesch aan de Londensche markt bleef veel van dit vleesch onverkocht, om later tegen lageren prijs verkocht te worden. Dit werkte terug op de prijzen der lammeren en scha pen daarbij werkte groote aanvoer op de Friesche mark ten mede tot slapperen handel en lagere prijzen. Nu de Engelsche markt zich weer wat herstelt, gaat het ook hier weer iets beter. In vette varkens is de handel beduidend stiller. De aan voer was vrij gelijk de vraag was minder. Over het ge heel ging de prijs niet veel achteruit. Jonge biggen blijven gewild, evenals magere varkens, die echter iets goedkoo- per zijn. De aanvoer was 100 stieren 100 ossen300 vette koeien 1500 melke- en kalvekoeien200 pinken 500 vette kalveren 700 graskalveren 80 nuchtere kalveren 300 schapen1800 lammeren400 melkschapen 100 vette varkens400 magere varkens300 vette biggen en 200 jonge biggen. De prijzen zijn thans: vette koeien (le qualiteit) 23 26., stieren 1721 '/a ct.vette kalveren 30—35 ct. vette schapen 20—24 ct., vette varkens 16—18 ct., Lon densche biggen 16—17 ct., alles per 1/2 K. G. Ossen f 135f 180, melke en kalvekoeien f 125f 165, pinken f40—f78, graskalveren f40—f60, nuchtere kal veren f710, melkschapen f 12f 18, magere varkens f28142 en biggen f 1.05 a fl.30 per week. Hollanders In Bultschland. Dagelijks keeren nog Nederlandsche werklieden uit Duitschland terug, omdat zij daar niet vonden wat hun was voorgespiegeld. Zaterdagavond vervoegden zich, naar men aan de »N. R. C." meldt, zes minderjarigen, die te Keulen hadden gewerkt en te Amsterdam en Haarlem thuis behoorden, bij het hoofdbureau van politie te Nij- korte tocht met den spoortrein en toen een nog kor ter wandeling bracht ons naar Fairbankde woning van den aanzienlijken financier. Fairbank was een flink, vierkant gebouw van witte zandsteen opgetrokken en een weinig achteruit gebouwd. Een dubbele rijlaan en een nu met sneeuw bedekt gras perk strekte zich achter de ijzeren poort uit, <Jie den in gang afsloot. Aan de rechterhand was een klein kreupel- boschje en tusschen den weg en de keukendeur strek ten zich twee goed onderhonden hagen uitdie een smal paadje vormdenwaarlangs zijdie iets in de keuken moesten brongenhet huis konden bereiken. Aan de linkerhand was eene laan naar de stallen leidend. Zij behoorden tot den pnblieken weg, doch werd zeer weinig begaan. Holmes liet ons aan de deur staan en wandelde langzaam rondom het huis eerst langs den voorgevel, toen langs het paadje, dat naar de keukendeur liep en vervolgens achterom door den tuin, naar de stallaan. Hij bleef zoolang uit, dat Mr. Holder en ik onderwijl de eetzaal binnengingen en bij den haard op zijne terugkomst bleven wachten. Wij zaten daar stil bij elkandertoen de deur openging en een jonge dame binnentrad. Zij was van iets meer dan middel matige lengte, rank, met donker haar en donkere joogen, wat des te meer uitkwam door de ongewone blankheid harer huid. Ik geloof niet, dat ik ooit eene vrouw had gezien, zoo doodsbleek als zij. Haar lippen waren bloed loos haar oogen rood van schreien. Terwijl zij zoo geruischloos de kamer binnentrad, maakte zij op mij nog in meerdere mate den indruk van iemand die een groot leed gevoelt, dan de bankier dien morgen en dit trof mij vooral in haar, omdat zij een vrouw scheen van een sterk karakter, wel in staat, haar smart te be- heerschen. Zonder acht op mij te slaan, ging zij regel recht op haar oom toe, streek hem liefkozend met de hand over het hoofd en zeide »U heeft order gegeven, dat Arthur in vrijheid gesteld zou worden, niet waar, papaatje „Neen, kind de zaak moet eerst grondig onderzocht worden." (Wordt vervolgd.) megen, waar zij aau het noodige tot voortzetting hunner reis werden geholpen. Daar de meeste werklieden die in Duitschland in hunne verwachtingen worden teleurgesteld Noord-Hol landers zijn, ligt het vermoeden voor de hand dat de burgemeesters in N.-Holland niet, zooals hunne Gel- dersche ambtgenooten, in het voor- en najaar bij publi catie tegen het lokken van Nederlanders naar Duitsch land waarschuwen. Bedoelde waarschuwing houdt, in, „dat het herhaal delijk voorkomt, dat Nederlandsche werklieden door be richten in de nieuwsbladen of door daartoe uitgezonden agenten soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis naar Daitscbland, ten behoeve van industrieele ondernemingen worden gelokt, terwijl bij hun aankomst ter plaatse blijkt, dat zij daar niet gebruikt kunnen worden, en het daarom geraden is, dat die werklieden alvorens op zulke berichten en voorspiegelingen af te gaan, of zelf öf door tusschenkomst van den burgemeester zich tot den Nederlandschen consul in de streek, waar de ondernemingen zich bevinden, wenden omtrent de voor uitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huurprijzen der woningen aldaar." Sedert 1890 wordt die waarschuwing door de burge meesters in Gelderland geregeld tot de ingezetenen ge richt, terwijl op den inhoud daarvan, bij afgifte van verhuisbiljetten naar Duitschland aan werklieden, de aan dacht wordt gevestigd, met aanteekening op het verhuis- biljet, dat dit geschied is. (Handelsblad). 359ste Staatsloterij. le kl., 4e lijst, 24 Nov. Nb. 8245 en 18789 i 1500; No. 18355 f 100. Zuid- en Aoordschermeer. Ondertrouwd 14 en getrouwd 28 Oct. Frederik Dekker en Trijntje van der Oord wed. van Maarten de Vries. Geboren. 14 Oct. Cornelis z. van Simon Nap en Elizabet Schram. Overleden. 14 Oct. Aldert Pilkes, wed. van Jannetje Schoen, 73 j. 24 Nov. Door den Notaris L. TOP, te Bergen. Alkmaar. Huis, schuur, erf en warmoezierstuin, gunstig gelegen in den Stadsboutop Ropjeskuilnabij de Cadetten school sectie E, ns. 494, 817 en 1677, 69 a. 32 cent. Str. E. van Dam f 3600, Verhoogd door T. J. Amersbeek q.q. met 650,— Zitting van 25 Nov. 1898. W. S., SchoorlL. v. T., Akersloot, C. T., Egmond- binnen J. T., Castricum S. W., HeilooA. W. Jz., E. v. P., J. D. Dz., J. B. Jz., T. Z. Pz., W. S. Hz., Egmond aan Zee, J. K. Jz., Velsen, jachtwetovertreding, de le, 6e, 7e, 10e, 11e en 12e ieder f 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e 2 maal 5 dagen hecht., de 3e en 4e ieder 4 dagen hecht., do 5e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 8e 2 maal f 3 boete of 2 maal 2 dagen hecht., de 9e f 1 boete of 1 dag hecht. M. K., Castricum, strooperij, f 1 boete of 1 dag hecht. D. H., BalkB. V., Alkmaar, overtreding politie verordening, de le f 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 2 boete of 1 dag hecht. J. T., Bergen, overtreding provinciaal reglement, fl boete of 1 dag hecht. P. Z. Wz., Egmond aan Zeestraatschenderijf 1 boete of 2 dagen hecht. L. Z. Wz., Castricum overtreding provinciale veror dening, f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. v. d. G., M. B., S. B., R. S., Alkmaar, overtreding gemeente-verordeningieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. W. Z., Koedijk, overtreding arbeidswet, 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. G. R., UitgeestK. R., C. D., Alkmaar, dronkenschap, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 3e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur Een ceintuur, 1/20 lot in de Staats loterijeen kast- sleuteltje, een bankbiljet van f 25, - een manchetknoop, een portemonnaie met geld een doktersinstrnmenteen handmof, een rozenkrans, een knipmes. Alkmaar, De Commissaris van Politie voornoemd, 24 Nov. 1898. S M. S. MODDERMAN Jr. VAN ROTTERDAM: NIEUWE BINNENWEG 147 bij de Westersingel. LEI REA BREESTRAAT. Aflevering van Verf- en Uitstoomgoederen in 8 dagen. Uitstekende bewerking. Lage prijzen. blijft zich steeds aanbevelen als I.OODGIETER en ZIAHWERKHR.

Alkmaarsche Courant | 1898 | | pagina 6