Groote Voorjaarsmarkt Groote Paardenmarkt Honderd en eerste jaargang. ZONDAG 2 APRIL. Kiezerslijst. te ALKMAAR, op Maandag 17 April a.s. te ALKMAAR, op Woensdag 19 April a.s. Stremming van verkeer. Dinsdag 4 en Woensdag 5 April a.s. Nederland. Veiling van vaste goederen. TOELATING van leerlingen op de Tus- schenscholen en de Scholen voor Onvermo- genden. iVO. 40. Derde bind- l.kIIAIIIMIII COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- eu Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3maanden voor Alkmaar I' O,SOfranco door het geheele rijk f 1,— 3 Nummers f O.<16. Afzonderlijke nummers 3 ets. Prijs der gewone advertentien Per regel f 0,15. Groots letters naar plaatsruimte. Brioven franco aan] de Uitgevers HERMs. COSTER ZOON. Telefoonnummer3. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen, naar aanleiding van art. 28 der Kieswet, ter algemeene kennis, dat de kiezerslijst en de alpliabe- tlsche lijsten van de namen en voornamen van hen die van de kiezerslijst zijn afgevoerd en van hen, die daarop zijn gebracht, op heden door hen zijn vastgesteld en vanaf den 23 dezer tot en met den 21 April e.k. voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, en tegen betaling der kosten in afschrift of afdruk zijn ver krijgbaar gesteld. Verbetering der kiezerslijst kan tot eu met den 15 Apri door een ieder worden gevraagd, die meent, dat hij zelf of een ander in strijd met de wetdaarop voorkomt niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorz. 22 Mrt. 1899. C. D. DONATH. Secietaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR noodigon belanghebbenden, die met 1 Mei a.s. kinderen op eene der openbare scholen voor onvermo- genden of op eene der openbare tusschenscliolen toegelaten wenschen te zien uitdaarvan vóór 15 April 1899 aangifte te doen bij de hoofden dier scholen, onder overlegging van het geboortehrielje en het lnëntlngsbewijs der kinderen waarvan toe lating gevraagd wordt. Voor de aangifte aan de eerste tusschenseliool (hoofd de heer A. P. Zeilmaker) bestaat gelegenheid aan het schoolgebouw aan den Koningswegdes morgens van tot ft uur. Burgemeester en Wethouders voornoomd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorzitter. 24 Mrt. 1899. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennisdat de HKlIk over ile Mlcnt by bet Fnldsen (Spckhriig) voor het verkeer zal zyn GE8LOTG1 op Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorzitter. 30 Mrt. 1899. C. D. DONATH, Secretaris. Winter. Nog steeds komen berichten van plotseling streng ingevallen winter. Te Meran verheugde men zich reeds in heerlijk voorjaarsweer; daar kwam sneenw, hagel, konde het geheele landschap in winter zetten. Een corres pondent uit Abazia schrijft, dat men er den ganschen dag in pelzen en voetzakken binnenshuis zit. De „doodsprong." circus Corty-Althofi, dat voorstellingen geeft te hemnitz, had tot voor korten tijd een zeer sensationeel nummer op het programma. Een der artisten, .professor S. D. Baume plaatste zich op een stellage van 20 meter hoogte en stortte zich van daar in een bassin van 4 Meter diepte. Deze sprong heette de »doodsprong" en helaas, is hij werkelijk een sprong met doodelijken afloop geworden, want in de voorstelling van Zaterdagavond kwam de acrobaat zoo ongelukkig terecht, dat hij op de plaats een lijk bleef. Men gevaarvolle tocht. De luchtreizigster Mme. Charly is te Beaulien (Zuid- Frankrijk) bij hevigen wind opgestegen en door een luchtstroom naar de Middellandsche Zee gedreven. Toen het haar was gelukt, de klep van den ballon te openen, was deze reeds boven de zee. Hij daalde nu zeer snel^ en Mme. Charly dacht niet anders of zjj zou moeten omkomen in de golven. Maar eenige visschers en de bemanning van een klein jacht kwamen baar te hulp en brachten haar en haar ballon in veiligheid. Jonge liefde. De gewezen Koningin Ranavalo van Madagascar heeft, naar het blijkt, behalve haar Rijk ook haar hart verloren en wel aan den Franschen kapitein Bonnefoy, die haar, op last van zijn Regeering, naar Algerië bracht. Zij moet zich zoo teederlijk gehecht hebben aan dien officier, dat zij hem niet wilde laten vertrekken. Toen hij eindelijk toch heen moest gaan, smolt zij in tranen en zij werd^eerst eenigszins getroost, toen de kapitein, be loofde, eenigo dagen bij de ex-Koningin op hare villa te komen doorbrengen vóór hjj naar de koloniën terugkeert. Men nieuwe krant. De Engelschen laten niet graag ergens gras over groeien. Zoo is het eerste nommer van »The Soudan Gazette" van 7 Maart te Londen aangekomen. De inhoud, in het Engelsch en Arabisch is officieel en bevat dus nog niet veel meer dan officieele berichten en ad- vertentiën. Het blad verschijnt te Omdurman. Ontijdig spiritisme. Een spiritistisch genootschap te Washington hield zijn bijeenkomst juist op deu avond, dat het bericht van Sherman's dood verspreid werd. Gedurende de séance kwam men op het denkbeeld, den geest van Sherman op te roepen. De geest vertoonde zich werkelijk en vertelde aan het gezelschap, hoe schoon het in den hemel was en nog een boel dingen meer. Geheel onder den indruk ging het gezelschap na afloop der séance uiteen. Doch den volgenden ochtend bevatten de morgenbladen het berichtdat de dood van den heer Sherman op een vergissing berustte. De leider der bijeenkomst en zijn medium zullen nu als oplichters worden vervolgd en het spiritisme telt zooveel aanhangers minder. f 3.500.000 verduisterd. Tegen George Raymond BirtPresident van de Raad van Bestuur der Dokken van Mill wall, Londen, is een gerechtelijke vervolging ingesteld wegess valschheid in geschrifte en misbruik van vertrouwen. Hij moet gedurende zyn vijfjarig beheer voor een bedrag van ongeveer f 2.500.000 hebben verduisterd. Men heeft hemouder een borgstelling van f 150.000, op vrije voeten gelaten. Petroleum in Mgypte. De Directeur van de »National Bank of Egypt" sir Elwin Palmer, heeft van de Egyptische regeering concessio gekregen om ten zniden van Suez naar petroleum te mogen boren, en de bronnen, die hjj bloot zal leggen verder to exploiteeren. In de oudheid moet daar ter plaatse reeds petroleum gevonden zyn en vooral de Olie berg Djebel Set was zeer rijk. De eerste boringen van sir Palmer hebben reeds een zoo gunstig resultaat gehad, dat de Bank er op bedacht is geweest, de verdere exploitatie met kracht ter hand te nemen. Er is veel Amerikaansche kapitaal in do onder neming gestoken. Leger-automobielen. In het Dnitsche leger worden automobielen inge voerd voor den transportdienst. De Regeering heeft een groote bestelling van die voer tuigen gedaan. Dulvenpost op zee. Deze week is do eerste duiven brief nit zee aan een Pranschman bezorgd. Een reiziger aan boord van de Cham pagne heeft aldus aan een bloedverwant een bericht ge zonden, dat goed is aangekomen. Later zijn er weder 12 duiven met brieven van deze boot, die op weg is naar Amerika, opgelaten. De berichten zijn op zeer dun papier gesohreven en worden door de directie der stoom bootmaatschappij in omslag over de post aan deo geadres seerde gezonden. Maar op de Bretagnedie eerstdaags vertrekt, zullen de brieven eerst worden gephotographeerd op zeer dun papier, dat op 4 vierk. centimeter 54 korte berichten kan bevatten, dio bij aankomst weder vergroot worden en dan naar do bestemming verzonden. De Wilhelmina-Vereeniging. Naar de N. R. Ct. verneemt heoft de Koningin den minister van Binnenlandscho Zakeu gemachtigd, gunstig te beschikken op een verzoek van het bestuur der Wil- helmina-Vereeniging om het gebouw van 's Rijks Kweek school voor Vroedvrouwen te Amsterdam, nadat die school naar het nieuwe gebouw zal overgebracht zijn, tijdelijk ter beschikking te stellen van de Wilhelmina-Vereeniging voor onderzoek, voorbereiding en opleiding van dames, die als verpleegsters in krankzinnigengestichten werkzaam gesteld wenschen te worden. Vermoedelijk zal do school nog in den loop van dit jaar aan de Wilhelmina-Vereeniging overgaan. Branden. Te Zaandijk is den 27, des morgens half vijf een felle brand uitgebroken, waardoor twee perceelen in de asch werden gelegdde kruidenierswinkel van J. II. van Westendorp en de schoenmakerswerkplaats met woning van H. Schleeper. De brand is waarschijnlijk ontstaan in de slaapkamer van den heer van Westendorp. Te Nieuwe Schans (Gr.) is door eene onbekende oorzaak het hotel Wagho afgebrand. De N. Gr. Ct. meldt Dader daaromtrent In de schuur aangekomen, nam de brand woldra zoo toe, dat binnen korten tijd het geheele kolossale gebouw één vuurgloed was. Al hot meubilair is er in verbrand; de bewoners (er waren toevallig geen logeergasten) wisten zich bijtijds te redden. Met moeite gelakte het der brandweer de nabyzijnde perceelen te behouden. Spierdijk. In de kaasfabriek Tijdgeest worden dagelijks ruim 100 kazen gemaakt. Vrouwenkleedlng. Te 's-Gravenhage is eene vergadering gehouden ter bespreking van het denkbeeld om in ons land eene »Ver- eeniging tot verbetering der Vronwenkleeding" op te richten. In den loop van 't jaar 1898, bleek by velen groote sympathie voor dat denkbeeld te bestaan. Dit werd vooral bewezen doordat gaandeweg instemming werd betnigd door meer dan 200 personen, mannen en vrouwen uit verschilleude kringen, die allen daardoor toonden het streven naar meer natnurlykheid en gezond heid in de kleeding toe te juichen. Uit de aanwezigen op de vergadering vormde zich een voorloopig comité, belast met het voorbereiden van een of meer openbare vergaderingen en met het rond zenden van circulaires, waarin doel en plannen nader uiteengezet zullen worden. Tevens tracht dit comité de medewerking te verkrijgen van verschillende medici en van mannen en vrouwen, wier oordeel op het gebied van smaak, bygiène en practyk belangryk kan worden geacht. 27 Maart. Door den Notaris J. P. BAOKX, Wieringerwaard. Perceelen te Alkmaar. 1. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. Heerenhnis, tuin, erf, Ged. Nienwesloot, no. Str. J. G. Klein Opgehouden. Bouwterrein, Wilhelminalaan, 285 cent. .Str. E. van Dam J. Balder idem, aldaar, 290 cent. Str. J. J. Schouten Niet verhoogd. Woonhuis, erf en steeg, Luttik-Ondorp. Str. S. Bregman q.q. Verhoogd door denzelfde met Woonhuis eu erf, Akerslaan. Str. K. Hos Niet verhoogd. Bouwterrein, Snaarmanslaan, 89 cent. Str. S. Bregman q.q. Idem, aldaar, 92 cent. Str. J. Balder 6 en 7 verhoogd door W. Vasbinder tot Idem, id. 94 id. Str. F. H. Ringers Idem, id. 93 id. Str. J. Balder Idem, id. 89 id. Str. P. J. de Haan Idem, id. 88 id. Str. P. J. de Haan 8-11 id. id. id. Str. id. id. id. id. 87 86 85 84 niet verhoogd. Str. H. Carton Str. H. Carton H. Carton id. Str. H. Carton 1215 opgehouden. Idem, id. 83 id. Str. S. Bregman q.q. Idem, id. 135 id. Str. J. P. Wagenaar 16 en 17 verhoogd door S. Bregman q.q. en D. Visser tot Idem, Idem, Idem, Idem, 48. 4810,- 2250,- 4600,- '2200,- 2910,- 5,- 860,- 225,— 225,- 480,— 240,— 260,— 215, 210, 200, 160,— 230,- 235,— 200,— 225,— 440 18. Idem, id. 97 id. Str. H. Carton 140,- 19. Idem, id. 84 id. Str. H. Carton 150, 20. Idem, id. 83 id. Str. H. Carton 150, 21. Idem, id. 83 id. Str. H. Carton 155, 22. Idem, id. 84 id. Str. H. Carton 160, 23. Idem, id. 83 id. Str. H. Carton 160, 18—23 opgehouden. 24. Idem, id. 81 id. Str. C. Koopman 165, Niet verhoogd. 25. Idem, id. 81 id. Str. K. Bakker Dz. 160, Opgehouden. 26. Bouwterrein, Achterweg b/d Vier Staten, ong. 150 cent. Str. P. A. Wallaart 260, 27. Idem, aldaar, ong 150 c. Str. F. Rens 260,— 28. Idem, id. 150 c. Str. F. H. Ringers 265,— 26, 27 en 28 verhoogd door F. Rens tot 825,— 29. Idem, id. ong. 150 c. Str. P. v. d. Waal 260,— 30. Idem, id. n 150 c. Str. F. Rens 270,- 29 en 30 opgehouden. 31. Idem, id. n 150 c. Str. J. G. Winlke 260,— 32. Idem, id. a 100 c. Str. J. G. Winkel 300,- 33. Idem, id, n 140 c. Str. Jb. Lind 225,— 34. Idem, id. n 150 c. Str. F. H. Ringers 225,- 35. Idem, id. V 150 c. Str. Joh. v. d. MolenWz. 225,- 36. Idem, id. N 150 c. Str. J. Balder 225,— 3136 niet vorhoogd. 37. Idem, id. n 150 c. Str. F. Rens 230,— 38. Idem, id. n 150 c. Str. S.Bregman q.q.„ 230,— 39. Idem, id. n 150 c. Str. S.Bregman q.q.„ 245,- 37, 38 en 39 verhoogd door S. Bregman q.q. en D. Visser tot 735, Drukkery v. fla^a. Coster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 9