De Erfgenaam van Mei inrsCHRijvinrG SCHUTTERIJ. No. 54. Honderd en eerste jaargang 1899. 5 MEI. VRIJDAG F E UIL L E T 0 N. Zitting van den Gemeenteraad iTEnnim (DER MAJORATSHERR). Woensdag 3 Mei 1899 COURANT. Prijs der gewone advertentien Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COSTER ZOON. M.klAARSCME Deze Courant wordt I» I n s d a g-, Honderd ag- en Xaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80 franco door het geheele rijk f 1, 3 Nummers f 0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. Telefoonnummer: 3. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar Gezien de wettelijke bepalingen omtrent de schutterijen Roepen bij deze, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijven, op alle mannelijke ingezetenen dezer gemeenteop lo Januari 1899 hun 25ste jaar ingetreden, en alzoo de geborenen van het jaar 1874, alsmede hen, die ofschoon iu andere gemeenten in geschreven sedert de laatste inschrijving binnen deze gemeente zijn komen wonen en op lo Januari 1.1. hun 34ste jaar nog uiet hebben voleindigd, alzoo de geborenen van de jaren 1865 tot en met 1873, de vreemdelingen van denzelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om als ingezetenen te worden beschouwd, benevens de gepasporteerde militairen, die zich tot dusverre niet voor de schutterij hebben laten inschrijven. Zij maken tevens de ingezetenen bekend, dat de inschrijving zal beginnen 15 Mei aanstaande en geheel moet zijn afgeloopen 1 Juni daaraanvolgende wordende in een der vertrekken van het stadhuis daartoe overgegaan op Dinsdag en Donderdag van iedere week, van des middags 12 tot des namiddags 2 ure; een iegelijk, zonder onderscheid, of hij mocht vermennen al of niet onder de bij de wet vrijgestelden of uitge- slotenen te behooren, verplicht is, zich voor de schutterij te doen inschrijven zij, die in meer dan eeno gemeente hun verblijf houden of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, tot do inschrijving verplicht zijn binnen die gemeentewaar eene dienstdoende schutterij aanwezig is, en bijaldien in die verschillonde gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende schutterij bestaat, zich te doen inschrijven i# die gemeente, waar zij ambtshalve verplicht zijn hun verblijf te houden en eindelijk dat zij, die zich niet vóór 1 Juni hebben doen inschrijven, door het plaatselijk bestuur ingeschreven en in eene geldboete verwezen worden, terwijl zij daar enboven zonder loting bij de schutterij worden ingelijfd, indien het blijkt, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling te hunnen aanzien bestonden. Burgemeester en wethouders vermanen tevens ieder ingezeten dezer gemeente, dien het aangaat, zich t"t de inschrijving aan te melden, ter voorkoming der strat, bij nalatigheid vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONTVoorzitter. 30 Apr. 1899. C. D. DONATH, Secretaris. VEItUIEKIlVU. De BURGEMEESTER van ALKMAAR, Gelet op art. 53 der Kieswetmaakt bekend dat de bij hem op den 2 Mei 1899 ingeleverde opgaven van Candidaten voor een lid van den Gemeenteraad in het 3» district, ter Secretarie der gemeente van af heden voor een iedor ter inzage zijn nedergelegd terwijl af schriften dier opgaven tegen betaling der kosten, alge meen verkrijgbaar zijn gesteld. Afschrift der ingeleverde opgaven No. Namen v. de candidaten. Voorletters. Woonplaatsen. 1. Feen de Lille van der Mr. B. Langestraat. 2. Glinderman N. idem. 3. Uitenbosch M. Tuinstraat. Alkmaar, De Bnrgemeester voornoemd, den 2 Mei 1899. A. MACLAINE PONT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend dat op Vrijdag, den 12 Mei as. eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van een lid van den Ge meenteraad en wel voor het 3e kiesdistrict, uit de vol gende candidaten Namen. Voorletters. Woonplaatsen. Peen de Lillevan der Mr. B. Langestraat, Glinderman N. idem. Uitenbosch M. Tuinstraat. De stemming vangt aan des morgens 8 uren en duurt tot des namiddags 5 uren. Het stembureau zal zitting houden in het Stadshuis in do zoogenaamde Polderkamer. De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Straf recht luidt aldus Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemtwordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar, Do Burgemeester voornoemd 4 Mei 1899. A. MACLAINE PONT. TERKlLZIlUfi. De BURGEMEESTER van ALKMAAR Gelet op art. 53 der Kieswetmaakt bekend dat de bij hem op den 2 Mei 1899 ingeleverde opgaven van Candidaten voor een lid van den Gemeenteraad in het le kiesdistrictter Secretarie der gemeente, van af heden voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd terwijl af schriften dier opgaven tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar zijn gesteld Afschrift der ingeleverde opgavenv, .„,.4 No. Namen v. de candidaten. Voorletters. Woonplaatsen 1. Coopmans H. Emmastraat. 2. Wild, de C. G. Verdronkenoord, Alkmaar, den 2 Mei 1899. De Burgemeester voornoemd, A. MACLAINE PONT. 30) De gravin lachte: »Wees daarover gerust 1 Mijn ge trouwe kamenier reist reeds sedert vijftien jaar met Mrs. Luxor, en de brave oude Prederik is ook reeds aan onzen gril in dit opzicht gewend. Maar u moeten we hun nog als »Lilian'' voorstellen." »Als die ouwe drommedaris dien naam nu maargoed onthoudt I" pruttelde Fransje, die niet veel goede ver wachting van Prederik's schranderheid scheen te hebben. »Dat zal hij wel." »Eten wij aan table d'hote, of a la carte informeerde het gravinnetje verder. Heb je nu al honger?" »Ik heb altjjd honger, en behalve dat, houd ik er van, er over na te denken, wat ik eventueel zou nemen Daarvoor hebben wij in den trein nog tijd genoeg. Ik speel voor kelner en reik de spijskaart aan." Dat is leuk! Ik begin altijd met kippenpastei, dat is een vaste gewoonte van me. Over het al gemeen, is het eten eu de natuur bij mij hoofdzaak op zoogenaamde reieavonturen of kennissen ben ik niet gesteld." Fransje leunde achterover in het rijtuig cn keek het schoone nichtje met een bijzonder doordringenden, bijna jaloerschen blik, in de oogen. Ben jjj daar op gesteld Pia lachte. ♦Eerlijk gezegd vind ik de menschen en de medereizigers vrij wat interessanter dan de spijskaart." Zult ge je het hof laten maken 1' vroeg Fransje, zich eensklaps oprichtende. Natuurlijk Ik heb alle plan om mij in een zemel blonden Engelschman te verlieven zeide Pia lachende. De kleine gravin vatte haar ruw bij de hand♦Pia ge moet op iemand anders wachten 1zeide zij gejaagd en met glinsterende oogen. De gravin maakte een ver schrikte beweging, en do graaf vatte het driftige dochtertje bij de schouders en drukte haar in de kussens van het rijtuig terug. Eu gij moet geen nonsens praten zeide hij op strengen toon. Fransje lachte verlegen en zeide dat Pia toch ook eens een beetje geplaagd moest worden. En toen zuchtte zij diep en zeidevOch als we maar eerst vier jaar verder waren 1" Daar is het station al 1" riep de gravin haar in de rede vallend. vWe moeten ons haasten om uit te stappen VEERTIENDE HOOFDSTUK. ,Niet naar den Rijn i Niet naar den Rijn! Neen, ga niet naar den Rijn, Mijn zoon ik geef u goeden raad Daar krijgt men zielepijn Dus ga niet naar den Rijn I" Vrij naar Carl Simrock. Welk een verrukkelijk voorjaarsweer I Het is alsof alle goede geesten van de vreugde en van het geluk zijn losgebroken, en als schitterende, gouden vonkjes rondzweven. Vroolijke menschenstemmen en jubelend gelach, vo- gelengekweel en kindergezang hoort men overal, en wat men ziet zijn niets dan stralende oogen en gelukkige gezichten; een bont, rijk stroomend bloeiend leven I Nooit is de Rijn zoo schoon als juist in het voorjaar, wanneer de Oude weder jong schijnt te worden te gelijk met de opnieuw herlevende aarde als hij zijn lijkkleed van sneeuw en ijs vol majesteit en macht van zich werpt, om als nieuw geboren te verrijzen 1 Dan stuw! hij zijn golven machtig voort, als een jon geling die zich met wijd uitgespreide armen jubelend togen STünniKH. De BURGEMEESTER vau ALKMAAR maakt bekend dat op Vrijdagden 12 Mei a s. eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van een lid van den Ge meenteraad, en wel voor het le Kiesdistrict uit de vol gende candidaten Namen. Voorletters. Woonplaatsen. Coopmans H. Emmastraat. Wild, de 0. G. Verdronkenoord. De stemming vangt aan des morgens 8 uren en duurt tot des namiddags te 5 uren. Het stembureau zal zitting houden in het Stadhuis in de zoogenaamde Besognekamer. De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Straf recht luidt aldus Hg die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aau eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemtwordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd den 4 Mei 1899. A. MACLAINE PONT. VAX Aliltn tA». 's namiddags één uur. Voorzitter de heer A. Maclaine Pont, burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren G. T. M. van den Bosch G. de Groot Jz., J. de Wit Dz. en C. J. Canters. Eene vacature. Secretarisde heer C. D. Donath. De Voorzitter opent de vergaderingwaarna de notu en van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. als naar gewoonte gebruik gemaakt hebben van de gelegenheid om H. M. te Amsterdam te begroeten. Het was H. M. aangenaam dat Zij van Alkmaar alles goeds mocht vernemen en Zjj verklaarde tevens dat Zij voor enkele jaren een paar aaugename uren in Alkmaar had door gebracht. De audiëntie was daarmee afgeloopen. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Aan de vergadering wordt medegedeeld a. dat is ingekomen een schrijven d.d, 10 April 1.1. nr. 4 van het bestuur der vereeniging ♦de Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken"ten geleide van het verslag omtrent den toostand der vereeniging over 1898. Aangenomen voor kennisgeving. b. idem, het Provinciaal blad nr. 29, houdende de bepa lingdat de gemeente-rekeningen over 1898 met de daarbij behoorende bescheiden uiterlijk op 31 Augus tus e. k. aan de Ged. Staten moeten zijn ingezonden. Alsvoren. de voorjaarsstormen inwerptvol opbruischende reislust. Hoe prachtig schijnt de ondergaande zon op het water Hoe geheimzinnig fonkelen en schitteren de golfjes als vlogen al de schatten der Niebelungen als vloeibaar goud daarheen. Elke golf draagt een vlammende bliksemstraal in zijn schoot de branding doet een dauw van diaman ten opstuiven en waar de stroom sneller vliet, en wou den en velden en hooge gebouwen weerspiegelt daar kruisen zich sneeuwwitte zeilen en glijden als blanke zwanen over een diep blauwen grond Het eerste zoo geheimzinnig groene waas ligt over de met bosschen bedekte bergenoveral komen de rots blokken er schilderachtig tusschen te voorschijn en de ruïnen verschuilen zich nog niet achtor dicht gebladert, maar dragen slechts versieringen van kuopjes eu ranken. Klokkengelui Hoornsignalen luide jubelkreten door berg en dal De stoomboot gaat met wapperenden wimpel zijn weg, en de menschen op het dek ondervinden hethoe licht en hoe vroolijk het hun te moede is Ja wel heeft de dichter gelijk wanneer hij de toovermaeht van den Rijn bezingtdie de harten gevangen neemt, zooals de liederen der Nixen dit doen zooals de goudlokkige Loreley die niet slechts rondom haar eigen rotsgevaarte zingtmaar die ver, ver met don Lentewind medezweeft zoover de groene golven van den Rijn zich voortspoeden Eerst had Fransje Niedeck als overweldigd door al dat schoons Btil aan Pia's voeten op het dek der stoom boot gezeten en met wijd geopende oogon al het moois aanschouwddat zich aan haar oogen vertoonde. Eindelijk was echter haar eigenlijkeware natuur weder te voorschjjn gekomen. Zij sprong op, liep onrus tig heen eu weer, interessoerde zich eenige oogenblikken voor de machineriën nam alle medereizigers eens terdege op, verstopte hot kle.ne handtaschje van den in gepeins verzonken ouden Frederik, bestelde bij den hofmeester dan deze, dan gene verfrissching en gaf duidelijk te kennen, dat de tijd van stil zitten voor haar lang genoeg geduurd had. De gravin trachtte te vergeefs het kwikzilverachtige dochtertje bezig te honden. Fransje pruttelde dat men

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 1