Het Heerenhuis met Tain Aanbesteding. Paardenmarkt, TUINBOE V erloting, m. UITiOTIlVG. Notaris M. GOUVERNE Het Winkel- en Woonhuis Bekwame Zandvormers DE WILD, Laugestraat. Boekh. Herms. Coster Zoon, Inschrijving Schutterij Het bouwen van eene Ambachts school voor meisjes, Heldersche Veiling van vaste goederen, Advertentièn. V E 11 K 0 O PI N G VERFWAREN, Geëmailleerde Grootste en meest gesorteerde magazijnen. Met Grevonden Voorwerpen. DINSDAG en DONDERDAG, van 12—2 ure, ERICUS zeer vele afbeeldingen. r»i-ijs f o,eo. 3 en 4 opgehouden. Woensdag 29 November 1899. Landbouwgereedschappen Verkrijgbaar in „DE NIEUWE GAPER Luttik-Oudorp, C 61, ALKMAAR. Hari ngcarspel. Ondertrouwd en getrouwd. 7 en 24 Apr. Petrus Kruijenaar, te Akersloot, en Reinsje Jansen, alhier, onl. te Akersloot. 14 27 Antonius Broersen, alhier, en Maria Sweep, te Ursem. 14 28 Reger Kistemaker, te Zijpe, en Ariaantje Kruitalhier. Gerbrand Klaver en Geertje Spaansen, beiden alhier. Ondertrouwd. 20 Apr. Jan FloriB en Trijntje Houtman, beiden alhier. 21 Pieter Bleeker, te Sint Maarten, en Guurtje Spaans, alhier. Johannes Cornelia Bruin, te Zevenber gen, onl. te Zijpe, en Adriana de Jongh, alhier. 22 Simon Schoon, wednr. van Elisabeth Koelemy, en Jantje Zijp, wed. van Luitje Molenaar, beiden alhier. 27 Casper Diemer, te Zweeloo, en Tryntje Bijpost, alhier. 28 Cornelia Bijpost, alhier, en Guurtje Wagenaar, wed. van Klaas Balder, te Broek op Langedijk. Geboren. 4 Apr. Reijer, z. van Willem Roos en Elizabeth Borst. 5 Gerrit, z. van Johannes Borst en Maria lak. 19 Margaretha Maria, d. van Cornelis Limmen en Johanna Borst. 26 Anna Larencia, d. van Willem Strooper en Guurtje Baas. 30 Abraham, z. van Abraham Hoogland en Jannetje Abraham, z. Breed. Overleden. 24 Apr. Dirk Groet, wonende te 1 j. en 11 r wednr. van Elisabeth Molles, 82 j., Sint Maarten. Johannes Stoop, Meerhugowaard. Ondertrouwd en getrouwd. 1 en 12 Apr. Hendrik Kaal en Jantje Kuileman. 5 27 Petrus Wester en Elisabeth Kioft. 6 23 Jan Bakker en Antje Burger. 7 25 Dirk Koster en Trijntje Akkerman. 7 20 Cornelis Zwaan en Trijntje Smit. 13 30 Jacob Schuurman en Maartje Boogaard 14 28 Gerrit Stoop en Ida Appelman. 14 30 Willem Meereboer en Geertje Kieft. Ondertrouwd. 14 Apr. Luitje Appel, wednr. van Dieuwertje Groot, en Geesje Posthumius, wed. van Pieter Bakker. 21 Pieter Slot, wednr. van Elisabeth Hartog, en Neeltje Rol. Jacob de Vries en Antje Kant. Pieter Scheper en Grietje Hoogeboom. Geboren. 6 Apr. Pieter, z. van Pieter Danenberg en Trijntje Groot. 15 Simon, z. van Jacob Stam en Grietje de Graaf. 16 Jan, z. van Klaas Broersen en Jantje Wiering. 25 Geertje, d. van Pieter Koppes en Aafje Groot. 28 Paulas z. van Klaas den Hartigh en Andrea Mazereeuw. Overleden. 1 Apr. Gerardus, z. van Pieter Groen en Anna Kruijer, 2 j 2 Arie, z. van dacob Weel en Neeltje de Boer, 6 m 3 Apr. Catharina, d. van Dirk Ondhuis en Neeltje Schou ten, 1 j. en 6 m. 5 Jozef, z. van Lodewijk Frederiks en Maartje Buur, 9 m. Evertje Tijssen, wed. van Jan Jansen, 65 j. 6 Trijntje Smit, echtgen. van Dirk Brugns, 27 j. 9 Neeltje, d. van Pieter Ursem en Aaltje Klaver, 9 j. 1 Cornelia, d. van Cornelis Groot en Maartje Nanne, 2 j. Johanna, d. van Klaas Schilder en Jo hanna de Groot, 11 w. Petrus Johannes, z. van Pieter Laan en Trijntje van Stralen, 2 j. Johannes, z. van Kornelis Beers en Maartje Huis man, 1 j. en 6 m. Antjed. van wijlen Cornelis Nieuwland en Grietje Stins, 15 j. Paulina, d. van wijlen Paulus Ondeman en Ursula Bekker, 1 j. en 4 m. 16 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden dat bij de heden gehouden uitloting van obligaties in de geld- leeningen ten laste dier gemeente aangegaan krachtens raadsbesluit van 1. 29 Juli 1886 No. 2, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 4 Angustus d. a. v., No. 13 zijn getrokken de Bis. 8, 34, 30, 41, 43, 48, 63, 65, 93, 105, 135, 140, 143, 154, 313, 335 en 353 (3'/2 pet. leening); 2.29 Juli 1893, No. 1, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 3 Augustus d.a.v. No. 14, is getrokken Bïr. 38 (3'/2 pet. leeniug); 3. 18 Januari 1893 No. 2 goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Noordholland by besluit van 25 Januari d. a. v., No. 14 zijn getrokken de Bis. 43 en 53 (3'/2 pet. leening); 4.9 October 1895 No. 27, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Noordholland bij besluit van 16 October d.a. v., No. 45 zijn getrokken da Bis. 5, 9 33 en 59 (3> pet. leening); welke obligaties', waarvan die van de leeningen sub 1 3, ieder groot duitend gulden en die van de leening sub 4 ieder groot vijf honderd gulden met de onver- schenen coupons ten kantore van den Gemeente ontvanger te Alkmaar of de Kasvereeniging te Amsterdam ter beta ling aangeboden kunnen worden die van de leeningen sub 1 3 genoemd op of na 1 October 1899 die van de leening sub 4 genoemd op of na 1 November 1899, van welke dagen tij geene rente meer afwerpen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT, Voorzitter. 18 Mei 1899. C. D. DONATH, Secretaris, te ALKMAAR, zal verkoopen op Woensdag 31 Mei 1899 bij opbod en op Woensdag 7 Juni d. a. v. bjj afslagtelkenmale des avonds ten 7 urein het Café »de Nederlanden", aan de Mientte Alkmaar: te A kmaar aan de Voormoer wijknr. 21 groot 175 centiaren. met ERF te Alkmaar aan de Sandersbuurt o/z wijknr. 13 groot 87 centiaren. Te zien op den verkoopdag van 10 tot 3 uur. vinden direct vast werk bij TATTERIALL 4 1101,118WORTH, Enschede. VAN worden onder garantie verkochtzijn gift vrij en staan onder voortdurende conti die van Dr.' VAN HAMEL ROOS en IIARMENS Wz, te Amsterdam. A Jb R M A A R. den zö Waarom het alles in- en rondom haar maakt, als na daisteren nacht, aan den hemel gansche wozou met een bedwelmende zalige wellust vervult Pia gevoelde hoe de tranen haar over de wangen vloeiden. Tranen! Schreit zij dan? Neen, hare lippen lachen immers en in haar ziel juicht en jubelt het 1 Zij zou zoo graag eens rustig en kalm willen nadenken, het is haar onmogelijk. Al hare gedachten dwarrelen als schitterende zonnestralen bont dooreen. Mag zij hem dan beminnen »En of ik u lief heb wat gaat het n aan? Wie kan da liefde weren Zij spot met elk verbod. Eu hij Heef hij haar lief Ja, zijn oog zegt het met eiken blik 1 Zijn oog vraagt smeekend en innig om wederliefde, zoo vaak hij haar aanstaart. En zij hoort en verstaat dien kreet van ver langen mag zij er geboor aan geven Moet vluchten, thans na hot nog tijd is? Pia sluit de oogen en haalt zwaar adem. het gelnk te ontvlieden Zij ziet immers hoe schitterend en schoon een zondie zich, vertoont. Liefdeszon 1 Licht van genade en van geluk! Neen, zij zal het niet ontvluchten. Zalig lachend breidt zij de armen uit en verwacht hem 1 En als zich eens donkere schaduwen tusschen hen stelden, de onders Tante Johanna en Fransje? Als hij hun eens niet rijk, niet voornaam genoeg was, voor de schoone erfgename met haar zestien kwartieren Zou Karl Hellmuth haar ouders een schoonzoon, zooals de heer von Niedeck zijn zon, vergoeden? Pia klemt de lippen op elkaar en heft met trotsche, koele vastbera denheid het hoofd op»Ja, want Karl Hellmuth zal hnn kind gelukkig maken Hoor een nachtegaal heft, vlak voor haar venster, zijn lieideslied aan 1 Hoe dikwijls had Pia daar naar geluisterd, kalm, op geruimd, zonder het te begrijpen. Heden echter begrijpt zij dat juichen en die smart, waardoor de kleine borst dreigt te bersten. Langzaam treedt zy op het venster toe- De maan halt het gansche landschap in een zilveren gloed kalm stroomt de Rijn. Diep, met volle teugen, ademt zy de frissche nachtlncht in en blikt met onbe stemd, onuitsprekelijk verlangen naar de bergen in het verschiet, waar een fijne witte nevel de Ruïnen bedekt. Zij weet bet niet hoe bekoorlijk zij zelve er, door de maan beschenen, daar staande uitziet. Zij ziet het niet, hoe een slanke, donkere mannengestalte plotseling van uit de schaduw eeu schrede nader treedt, en vol harts tochtelijke verrukking de armen naar haar uitbreidt. Het jeugdige groen geurt liefelijk en de golfjes van den stroom klotsen zachtkens en droomerig tegen den oever. Te bevragen aan het bureau vau politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur: Eenlederen sigarenkoker met zilveren beslag een lapje wit linneneen oranje-zijden sabelkwasteen gouden ring een sigarenpijpje met gond gemonteerd; twee bank biljetten van 25 een gedeelte vloermateen zilveren ringetje met gouden plaatje; een zilveren horloge met ketting; een r. c. kerkboekje; een zilveren armband een rozenkrans eeu haarkam een onderstnbje van een gouden oorbelletje met rood steentje. Alkmaar, De Commissaris van Politie voornoemd, 26 Mei 1899. S. M. S. MODDERMAN Jr. Ter gemeente-secretarie te Alkmaar is tegen betaling van twee gulden verkrijgbaar een afdruk van het door Burgemeester en Wethouders aan den Gemeenteraad uit gebrachte verslag omtrent den toestand der ge meente over 1898. in een der lokalen van het Stadhuis, tot en met 31 Mei a.s. Zg, die zich vóór den 1 Juni niet hebben doen inschrij ven zullen ambtshalve worden ingeschreven en zonder loting bij de schutt.erg worden ingelyfd, indien er tgdens de verzuimde inscbrgving geene redenen tot uitsluiting of vrgstelling te hunnen aanzien bestonden. (J. BARON.) Het boekje wil opwekken tot bet uitoefe nen van den tuinbouw in eigen wnrmoezerjj, moestuin (om daarin een bestaan te vinden of den bloemtuin ja zelfs 't Is geen botanisch in tot eigen nnt en genoegen), in in de kamer maar niets meer. werk, waaraan de vakman weinig beeft, 't Geeft een kort overzicht van alles wat op dit gebied voorkomt. Op Vrijdag 16 Juni 1899 des middags te 12 unrzal in de »Harmonie", te Alkmaar, worden aanbesteed op een terrein aan de Emmastraat, aldaar. Bestek en teekeningen zijn van af 1 Jnni verkrggbaar, zoo lang de voorraad strekta f 2,50 per stelbg den Architect. Aanwgzing op Maandag, 12 Juni 1899, des mid dags te 2 unr. Inlichtingen geeft de Architect G. LOOMAN te Alkmaar. OP PAII'OORTBBI. De paspoorten van de miliciens der lichting 1893 kunnen ter gemeente-secretarie worden afgehaald. 24 Mei. Door den Notaris M. GOUVERNE. Van perceelen te Alkmaar 1. Huis, Clarissebunrt, hoek Vrouwenstraat, no. 46 centiaren. Strgkgeld W. Barger j Niet verhoogd. 2. Pakhuis, Laat no. 195, 57 centiaren. Strgkgeld F. Rens Verhoogd door Jn. de Graaff q.q. met 3. Bouwterrein, Achterweg bg de Vier Staten a. Noordelijke helft groot pl.m. 264 cent. Strijkgeld K. Hos b. Zuidelgke helft groot pl. m. 263 cent. Strgkgeld K. Hos 4. Bouwterrein, naast perceel 3, groot 222 centiaren. Strgkgeld F. H. van den Brink 22, 1475, 1000, 15,— 300,- 300,- 270,— op 39 Bïovember 1899, van op die markt aange kochte PAARDEK VEE, RS.ITUUEBi en LOTES zijn verkrggbaar bg de commissie tegen contante betaling. De prgs der Loten is 50 Ct.; 11 Loten ff 5. 119 Loten f 48.75; 330 Loten f ÏOO. De Commissie, C. MAALSTEED, Voorzitter. Th. TERRA, Penningmeester. H. BAKKER Dz., Secretaris. Wordt vervolgd. op Woensdag 31 Mei 1899, 's morgens te 9 uur, aan het noordelnde KOEU1JR, op de afgebroken plaats, vroeger bewoond door den heer ZUURBIER, van een goed V1ERRAB1T en een belangrijke party afbraak, waaronder gave balken, vloer- en zolderdelen, ribbont, kozgnen en deuren, alsmede brandhout. Op den dag des verkoops gekaveld te zien. Deurwaarder KLEIN. Droge en bereide in alle kleuren, van af 25 ets. de 5 ons. Stalverwcn In alle prijzen. Verfolie, Standolie, Lakken, Vernissen, Verf, Teer- en Witkwasten Penseelen BorstelwerkEmail- of Enamel verf, Rlpolin, in bussen van 15, 25, 30, 50 en 60 ets., AlbastlncSilicaat en Sllleaat-Poe- dcr, Black varnish of teerlak, Zoutzuur of geest an zout voor het schoonmaken van muren en houten schuttingen Korrel beenzwart voor het reinigen van waterfilters. IJelitiiigHitlpjipier, zeer mooie patronen, tegen uiterst lage prgzen. Staalboe ken ter inzage. RANDEN en LINNEN 6/4 en 12/4. GRONDPAPIER per boek en per rol. SPIJKERTJES voor bebangsellinnen.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 7