TUINBOEK Veiling van vaste goederen. Advertentièn. Bfakh. Herins. Coster Zoon, FILIAAL Suikerwerken en Chocolade. B DE WIJS BROERS. ERICUS Met zeer vele afbeeldingen. Pr«8 f 0,60. FILIAAL vertedat zjjne koeien het te kwaad hadden met een zwaan. Hij snelde er heen doch eer hij het kon ver- boeden hadden de koeien het woedende dier zoo in het nanw gebracht en verwond dat het meer dood dan levend door hem word opgenomen en in veiligheid ge bracht. Blijkbaar had de zwaan zich in den ongel ijken kamp wakker verdedigd want een der koeien had een bloedende wond aan de bovenlip. TVederlandflchc Boerenbond. De vorige week bad te Utrecht de 3e jaarlijksche algemeeue vergadering plaats van den Nederlandschen Boerenbond, onder voorzitterschap van den heer L. Bidder v. d. Schuoren. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Spr. wees op hetgeen in de drie jaren, dat de bond bestond, tot stand was gebracht voor den landbonw. Ingekomen was een schrijven van het Nederlandsche landbonw-comité, om den bond op te wekken tot coöpe ratieven aankoop van veevoeder en hulpmeststoffen. Besloten werd ann dit schrijven adbaosie te betnigen. Hierna leest de secretaris het verslag voor over 1898, waaruit blijkt, dat in het afgeloopen jaar weer veel tot stand gekomen is, om tot verbetering van den boeren bond te geraken. Boeren-leenbanken werden opgericht en paarden- en rundvee-verzekeringen. Ui* het verslag blijkt verder, dat in het geheel coöperatief is aangekocht, aan bulpmeststoffen en veevoeder 25.662.930 K.G. of 10.013.054 K.G. meer dan in het vorige jaar. De bond telt thans 40 boeren-leenbanken en ongeveer 60 assurantiën tegen brandschade, en paarden- en rund vee-verzekeringen. De provinciale atdeeling Noord-Brabant is zeker wel de meest bloeiend", zjj verbruikte in het afgeloopen jaar 7.035.530 K.G. hnlpmeststof en veevoeder, Limburg 4.827.885 K.G., Gelderland 2.932.010 K.G., Overijssel 1.050.000 K.G., Moord-Holland 350.000 K G. en Utrecht 80.000 K.G. Noord-Brabant telt thans 86 afdeelingen mot, 9808 leden en vooral de kalverenhandel van den boerenbond stijgt daar steeds in bloei. Limburg telt 78 afdeelingen met 6998 leden, 50 eere leden, in Limburg is o.a. een hagelverzekering tot stand gekomen. Gelderland telt 43 afdeelingen met 3511 leden, legt zich toe op verzekeringen, afkoop van tienden en jacht en vischrecht. Overijssel telt 18 afdeelingen met 1089 leden. Mword-Holland telt slechts eenige afdeelingen met 744 leden. Utrecht telt 11 afdeelingen en het ledental is stationair gebleven. De boeren-leenbanken, overal in het land aanwezig, werken uitstekend en zijn oen zegen voor de landbouwers. In bet verslag wordt verder dank gebracht aan de afge vaardigden voor Rheden en Veghel in de vergadering der Tweede Kamer voor hun kloek antwoord in zake de boerenleenbanken. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de ont vangsten over 1898 bedroegen f 2(531.81j, de uitgaven 1528.68, zoodat ze sluit met een batig saldo van 813.12). Aan de orde was nu de vaststelling en zoo noodig wijziging van de statuten. De heer Kraakman, afgevaardigde voor prov. afd. Noordholland, lichtte deze conceptstatuten nog eenigszins toe op duidelijke en flinke wjjze. Na enkele wijzigingen werden de concept statuten aan genomen en besloteD de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Van een der Z.-Hollaudsche afdeelingen was een lid vertegenwoordigd, door wien gewezen werd op den deso- laten toestand waarin de prov. afdeeling Zuid-Holland vorkeorde zoo zelfsdat niot eens de contributie geïnd word. Het hoofdbestuur besloot zoo spoedig mogelijk een onderzoek in te stellen en met de afdeelingen in Zuid- Holland een vergadering te beleggen waarin een voor zitter en zoo noodig een nieuw bestuur zou worden gekozen. (U. D.) »Ook dit zou aan ware liefde onverschillig wezen, het gebeurt tegenwoordig zoo dikwijlsdat mannen zich vrouwen kiezen die eenige jaren ouder zijn in het high life is dit bijna mode geworden en ik geloof Een luide vreugdekreet deed haar, half verschrikt zwijgen. Met een raadselachtigeu bl k op hare mama wierp Fransje den breed geranden strooien hoed in de lucht, deze manoeuvre met de bovengemelde vreugdekreet be geleidende welke zoo luid was dat men hem aan den overkant dor rivier hooren kon. »Kind om Godswilzeide tante Johanna en op het zelfde oogenblik verscheen papa lachend met den heer Hellmutb in de deur van het Hotel. »Schreeuwleelijk we komen al 1" riep do graaf en beiden haastten zich naar het rjjtuig. Weder ontstond er een korte edelmoedige strjjd over de plaats op den bok. De jonge houtvester weigerde standvastig in het rijtuig te gaan zitten en een dame naast den koetsier te laten plaats nemen. Maar Fransje klom als een erva ren gymnast kalm naast den koetsier, greep de zweep en hief dien dreigend op »lnstappen, Hare Majesteit beveelt!" »Kom maarmijn waardezei de graaf. »Zjj zit altijd bij voorkeur daar boven op. Paardrijden en mennen, behooren ook tot baar lievelingsbezigheden »Geof op de teugels!" kommandeerde het bakvischje den koetsier, maar deze weigerde verschrikt. »Hier in do bergen, juffertje? Neen dat om Godswil niet Luid gelach. »Met die oude knollen die je daar hebt ingespannen, rjjd ik in galop naar boven op den Bloksberg 1" zei Fransje minachtend en Mr. Luxor tikte den koetsier op den schouder, zeggende: »Geef de teugels maar aan do juffrouw, zij kan heel goed met paarden omgaan ik zal je een extra fooi geven vLoslaten daarFransje sloeg den eerbiedig de teu gels vasthoudende ober kellner nog fluks met de zweep ovor de schouders zoodat hij van schrik voorover viel trok lachend de teugels aan en voort ging het. Pia zag er liefelijker dan ooit uit. Ken honderd jarig»' Hnkliulzer. In den loop dezer maand den 29 Junihoopt een van Enkhuizer's ingezeteuende heer Jochem de Graaf, zijn honderdsten verjaardag te herdenken. Geboren in 1799, bestaat, daar zyu gezondheid nog niets te wenschen overlaat, de mogelijkheid dat de Graaf in drie eeuwen zal leven. Dezer dagen werd van Texel een reusachtig varken vervoerd, dat 't meest geleek naar een grooten ijsbeer. Het kolossale dier was, van snoet tot aan het begiu van den staart gemeten, ongeveer acht voeten lang. Het ge wicht werd geschat op ongeveer 700 pd. 31 Mei. Door den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE. 1. Hnismanswoning en erf, Stee weg 14 aren. Str. J. Mugs f 1480,— Verhoogd door S. Bregman q.q. met 55, 2. Rentenierswoning koetshuis en erf. aldaar, 11 aren. Str. J. Mnijs 2425, Niet verhoogd. 3. Winkelhuis en erfHekelstraat1 are 9 centiaren. Str. J. Muijs 1750, Verhoogd door F. H. Ringers met 110, 4. Koffiehuis en erf, Laat, 1 are 3 centiaren. Str. P. Messelaar 2900, Verhoogd door S. Bregman q q. met 150, 5. Winkelhuis, Luttik-Oudorp, 2 aren 8 cent. Str. F. H. Ringers 4125, Verhoogd door denzelfde met 25, Perc. 1 en 2 gecomb. Str. J. Mugs 4235, Niet verhoogd. Marktberichten. Amsterdam, 31 Mei. Friosche Dokkumer Jammen f 1.90 a 2.60, id. Franeker t 0.a 0.Zaaiers f 1.50 a 1.60, Zeeuwsche Spuische Jammen f3.70 a 4.Poters f 0. a 0.—, Flakkeesche f 2.70 a 3.blauwen f2.50 a 3.30, Geld. Blauwen f 2.50 a 3.Pruisische Hamburgers f 1.a 2.90, Roodeü f 1.90 a 2.10, IJpolder Jammen f 0.— a 0.— Westlandeche Duinzand f 0.a0.—per H. L., Nieuwe Malta 10.a 12 ct. per Kg. Petroleum onveranderd. Amsterdam 31 Mei. Aangevoerd 233 vette kalve ren, le qual. f 0,75, a 0.2e qual. f 0.60, 3e qual. f 0.50 per K.G., 0 graskalveren, 35 nuchtere kalveren f 9 a 11, 0 schapen, 390 vette varkens f 0.31 a 0,35, Overzeesche f 0,a 0,per Kgr., 0 lammeren. Haarlem 31 Mei. Ter veemarkt aangevoerd 7 koeien en ossen, verkocht 7, f 130 a 200, 0 graskalveren f 0, 51 nuchtere kalveren f 7.a 14, 102 schapen, verk. 96, f 16 a 25, 267 lammeren, verk. 242, f7 a 13, 0 biggen, verk. 0, f 0, 7 paarden. Haarlem, 31 Mei. Kaas. Aangev. en verk. 40 stapels, zamen 4507 stuks, weg. 9142 Kg. Prijs hoogste f 23. Sneek, 30 Mei. Boter le soort f 38,a Veree- niging le soort f 37.50 a 39.2e soort f 37.a 38, 3e soort f 37.a 4e soort f 36 a Aangevoerd 392 vierde en 31 achtste vaten. Kaas. Nagel f 13.50 a 24.50. Aangevoerd 15.842 KG. Schiedam 31 Mei. MoutwijnMakolaars f 10,commissie f 9.75 Spoeling f 0.60 Jenever I 14,id. Am8terd. proef I 15,50. Londen, 29 Mei. Aangevoerd 1100 runderen 2/9 a 4/8 9000 schapen en lamm. 3/8 a 6/2, 5 kalveren 0.0 a 0.0. Londen 29 Mei (Bericht van Oetzes Gerritsen.) De markt voor Friesche Boter was hedeu vast, hoewel niet veel omging. Andere soorten traag. Laatste noteeringon Boter Friesche ordinaire tot fijnste 78 - a 82/-, fa- brieksboter 76/- a 84/0, Norm. extra 96/- a /0, gew. 76/-a 84/-, Brittany le qual. 12/0, id. 2e qual. 11/0, 3e qual. 10/0, 4e qual. 9/0 por 12 Eng. ponden Jersey, /- a /-Deensche prima 86/0 92/-, lersche 76/— a 86/-, Finsche 82'- a 86/ Amerikaansche —/0 a/0/, a /O Nieuw-Zeelandsche - ,/- a /- Russische 80/- a 84, Australische /0 a —/0. Kaas Ganadeesche 46/- 50/- a /- nieuw 48 a 49/Goudsche 34/a 42/nieuwmelkte a De min of meer onverschillige trek, die gewoonlijk over haar gelaat lag verspreid en hoogstens nu en dan, door een vormelijk vriendelijk glimlachjevoor enkele oogenblikken verdreven werdhad voor een stralende opgewektheid plaats gemaakt. Hare wangen gloeiden onder de witte voile als rose-achtig marmer. Daarbij was zij zeer vroolijk, spraakzaam en levendig, iets wat oom Willibald altijd gaarne in de hem omringenden zag. Het gesprek was dan ook zeer geanimeerd dikwijls had men de grootste pret om Fransje's aan- en opmerkingen. Tot groote ontzetting angst en schrik van den wak keren koetsier, zat de jone dame meest half Daar het rijtuig gekeerd op den bok, ten einde toch vooral niets van het achter haar gevoerd wordend gesprek te missen, en toch hielden hare handen de paarden meesterlijk in toom, zelfs bij de moeielijkste gedeelten van den weg had zij zijn hulp niet noodig. Toen hij, de eerste maal dat de kleine Miss zich op den bok naar het rijtuig wendde, verschrikt naar de teugels greep, voelde hij eensklaps een zweepslag over zijn hand »Fikken thuis Denk je soms dat ik voor 't eerst van mijn leven zoo'n klein bergje op rijd De wakkere Rijnlander was eerst min oi meer gekrenkt, maar de gedachte aan de hem toegezegde extra fooi deed hem zwijgen, en een volgend oogenblik was de jonge juffrouw ook weder zoo aardig en fideel, dat hij er geheel door ingepalmd werd. Wat was die rijtoer in dien heerlijk frisschen zonnigen morgenstond verrukkelijk Hoe hooger men kwam, des te schilderachtiger was het gezicht, dat men over de Rijnvlakte hadAlle aan de rivier gelegen kleine steden en dorpen zag men wijd en zjjd tusschen het eerste jonge lentegroen verspreid liggen. Over de bergtoppen zweefde oen smaragd kleurige sluier, terwjjl de kasteelen en ruïnon er als belichaamde poëzie uit te voorschijn kwamen. Dan weder reed het rijtuig door een bosch, waarvan de toppen der boomen zich als zegenend over het rijtuig samen bogen. Al die duizende, liefelijke, jubelende voor- jaarsklunken, al do geuren van de in het verborgen bloei- -/Edammer 42/-, 50/-a /-, Australische /-a Nieuw-Zeelandsche 44/0 a 50/0. Eieren. Fransche 5.6 a 7.6 Italiaansche 5.6 a 6.9 Hongaarsche 4.9 a 6.0, Deensche 5/6 a 8/0, Russische O'O a 0/0 de 120 stuks. Texel, 30 Mei. Van hier zijn weder verzonden 480 lammeren. Totaal der verzending tot heden 12.836 st De prijzen big ven best. Voorts werden nog verzonden 94 schapen, 11 koeten 4 kalveren 1 paard en 21 var kens. ALKMAAR. DOOR (J. BARON.) Het boekje wil opwekken tot het uitoefe- nen van den tuinbouw in eigen warmoezerij, in den moestuin (om duarin een bestaan te vinden of tot eigen nut en genoegen), in den bloemtuin ja zelfs in de kamer maar niets meer. 't Is geen botanisch werkwaaraan de vakman weinig heeft, 't Geeft een kort overzicht van alles wat op dit gebied voorkomt. De ALGEMEENE OOMMISSIE tot SPIJS- Uil DEELING te ALKMAAR, brengt ter kennis van de ingezetenon dezer gemeentedat zij in den afgeloopen winter vanaf 2 Januari tot en met 17 Maartwarme spijs heeft uitgereikt aan 217 hoofden van gezinnen en 343 kinderen bedragende het aantal portiën in 33 bedeelingen 13260. De rekening met de daarbij behoorende bescheiden ligt vanaf Woensdag 31 Mei tot en met Zaterdag 3 Juni 1899, des voormiddags van 10 tot 12 uur, ter inzage bij den binnenvader van het gasthuis. Namens de Commissie P. H. M. IBINK MELENBRINK President. W. H. J. HELLING Secretaris. VAN De ondergeteekende fabrikant van suikerwerken en ehoeoladebericht aan hot geachte publiek van ALKMAAR en Omstreken, dat hij een van zijn artikelen hoeft geplaatst en waar de artikelen tegen fabrieksprijzen verkrijgbaar zijn zoowel als aan zjju fabriek te Rotterdam. Filiaal gevestigd te Alk maar bij de Heeren Hoogachtend STKPH. RKUDKR. eude bloemen, al het geheimzinnig fluisteren, suizen en ritselen, smolt te zamen tot ééne heerlijke, wonderschoone melodie. Dicht bij het monument steeg men uit. De graaf gaf zijne vrouw den arm en geleidde haar langzaam hooger op, en Fransje hing, als naar gewoonte, als oen klis aan Pia's arm, terwijl zij haren vriend Hellmuth, door voor durende grappen en kwinkslagen, aan haar andere zjjde gevangen hield. Zij was de eenige die het gesprek voerde, doch bemerkte, in hare opgewondenheid, niet eens hoe stil en zwijgend de beide anderen waren. Maar al spraken zg geen enkel woord, al waagden zg dit niet te doen, hunne oogen zeiden des te meer, zoo vaak hunne blikken elkander ter sluiks of toevallig ontmoetten. Het jonge gravinnetje beschouwde met schitterende oogen de heldhaftige gestalte der Germania. »Ja, dat kan me eeuwig spjjten, dat ik het jaar '70 niet beleefd heb zeide zij, terwijl zg haar hoed met een ruk achter in den nek schoof, »hè als ik toen eens had kunnen mede vechten DrommelsZonder het ijzeren kruis was ik niet teruggekomen, als 't weer gebeurt dan ga ik mee!" Hellmuth zag de jeugdige vechtersbaas lachend aan. »Als pleegzuster of als marketentster?" vroeg hij. Een verpletterende blik trof hem. »Dat is ook wat moois, wat je daar voor me uitzoektDat mankeert er nog maar aan Neen, ik ga in de gelederenPapa heeft zijD toestemming reeds gegeven, dat ik bij de Huzaren...." »Cantinejuffrouw wordklonk spottend de stem van den graaf, haar in de rede vallend. De ouders bleven beiden staan en een bijkans toornige blik trof het onbe suisde dochtertje uit de oogen harer moeder. »Och, mijnheer de houtvester, zegt u toch eens aan dat geëmancipeerde juffertje hoe leelijk het staat wanneer jonge meisjes zich op sportgebied geen paal en perken fcnnnen stellen De tijden van een Prohaska zijn voorbij, thans worden er geen jonge meisjes meer in de gelederen ingelijfd al willen zg dit ook nog zoo graag »Ook goed dan ga ik met de ambulance mee zei Fransje boos. Zij zag vuurrood en draaide zich plotseling op haar hakken om ten einde hot monument eens van de andere zijde op te nemen. Een oude invalide voegde zich bij hen en graaf Wil libald maakte een vriendschappelijk praatje met hem ten einde eenige nadere inlichtingen omtrent een en ander te verkrijgen. Pia en Karl Hellmuth liepen als in gedachten samen verder, en toen zij het in zonneschijn badende landschap beneden zich zagenstonden zij stil en genoten als dronken van weelde, al den rijkdom van het oogenblik. »Wat zijt gij schoon, mijn vaderland! Wat zijt gij schoon voor 't oog!" Lachend zag hij haar aan. >Zondt n dat eens willen zingen Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 6