Noord Hollandscli Landbouwcrediet. W aschmid.de 1 Nederland. Kantongerecht te Alkmaar. Onbestelbare Brieven, G-evonden ILf oor werpen. Advertentiên. f 100,000—, THOMAS BIGG, Uitloting van Aandeelen Oosterzijpolder. KapitaalEEN MILLIOEN GULDEN UITGIFTE van 2 series, elk van Znldpool-rcls. Nansen de beroemde Noordpool-reiziger, is thans bezig met toebereidselen voor een onderzoekingsreis naai de Znidpoolstreken welke hij in 1902 hoopt te onder nemen. Sanatorium voor onderwijzers. Men schrijft uit Ede Het Sanatorium, te stichten door den Bond van Neder- landsche Onderwijzers zal nu hoogstwaarschijnlijk in de nabijheid van dit dorp gebouwd worden. De Bond heeft aan'Graaf Bentinckdie vele gronden in deze gemeente bezitverzocht een terrein voor het Sanatorium af te staan. Hierop is nog niet beslist. Scherinerliorn. Beroepen bij de ned. herv. gem. de heer J. Brinkhorst, candidaat tot den H. D., te Ellecom. Schagcn. Den 15 had in het Noord-Hollandsch Koffiehuis een algemeene vergadering plaats van de af- deeling Noord-Holland van het Nederlandsche Paarden stamboek. Een dertig belangstellenden bezochten deze bijeenkomst, die door don voorzitter, den heer J. Bree- baart Kz., met oen woord van welkom geopend werd. De notulen van den secretaris, den heer W. Teengs, werden goedgekeurd. Door het bestuur was met gedeput. staten gecorrespondeerd over eene verscherpende bepaling be treffende de provinciale keuringen en eene nadere om schrijving van keuring op coinage, bouw, stand en gang. Men meende dit echter aan de keuringscommissie te moeten overlaten. De voorzitter kon echter mededeelen, dat spoedig een rijks-reglement zou komen, waarnaar men zich dan in alle provincies zou hebben te gedragen. De voorzitter doet mededeeling, dat de heer K. D. Punt, kapitein der artillerie te 's-Graveni age, om redenen van dienst had moeten bedanken als jury-lid en lid der provinciale commissie en dat in zijn plaats benoemd was de heer Witte, 1ste luitenant der veld-artillerie, ter ver gadering aanwezig. De rekening der Afdeeling, sluitende met een batig saldo van f 149,53 werd accoord be vonden evenzoo die der provinciale subsidie, die sloot met een batig saldo van f 2965, doch waarvan de toe gekende premiën over 1898 nog moeten worden betaald, zoodat in den groud der zaak daarvan voor 1899 slechts beschikbaar was f 290. Tot afgevaardigden voor de al-* gemeene vergadering, in het najaar te Rotterdam te houden, werden gekozen de heeron H. Wayboer, H. de Goede en B. Biesheuvel. De aftredende bestuursleden de heeren P. B. J. Ferf, K. del Court van Krimpen en Jb. Zijp Hz. werden herkozen. Ter opname onder de punten van beschrijving voor de algem. vergadering werden geen voorstellen gedaan. Bij de rondvraag vestigt de heer de Goede er de aandacht op, dat van wege de Hengsten-vereeniging te Beemster Purmerond en omstreken jaarlijks eene keuring van merries en veulens wordt gehouden en dat het wenschelijk zou zijn, dat op die keuringen de Commissie voor het Stam boek aanwezig was tot opname van eventueel aan te bieden merries. De voorzitter geeft te kennen, dat daar geen bezwaar tegen is en dat, als de Vereeniging konnis geeft van den datum der keuring, de commissie aanwezig zal zijn. Mede op voorstel van den heer de Goede werd Pnrmerend aangewezen als plaats voor de volgende ver gadering. De voorzitter sluit daarna onder dankzegging voor de belangstelling deze bijeenkomst. Clir. IVat. Zcmllngstcest. Naar wij vernemen, hopen op het 36e Christelijk Nationaal Zendingsfeest, den 5en Juli a. s. op het Landgoed Meer en Berg (nabij Heemstede) bij Haarlem te vieren, de volgende sprekers op te treden H. Pierson, directeur der Heldring-Gestichten te Zetten, (Openingsrede)J. van Andel pred. te Gorinchem (Het Evangelie en de Volken); dr. E. Barger, pred. te Amsterdam (Niet zonder ons)J. Bergman, pred. te Rotterdam (Christian Friedrich SchwartzApostel van Indië)dr. J. D. Bierens de Haan, pred. te Hoogland (Het universeele Christendom) C. Geel, directeur der Martha-Stichting te Alphon aan den Rijn (Moederlielde onder Heidenen en Christenen); G. J. A. Jonker, pred. te Haarlem (Komen of gaan W. Lamers, pred. te Goes (Witte velden)J. van 't Litr- denhout, directeur der Weesinrichting te Neerbosch (Eene ■Hnnssfianw'BinMnnBHMnHHnnniHMniiiHnBHiKwrj EEN - EN-T WINTIGSTE HOOFDSTUK. Vaarwelik kniel niet ten tweede maal, Voor niets in 't gansch heelal. Strachwik. Het onweder was afgedreven. Ver in de bergen weerklonk nog flauw het rollen van den donder en slechts af en toe vertoonde zich een matte flikkering der bliksemstralen aan den hori zon. De zware wolken hadden zich meer verspreid en hingen nu als een effen grauwe sluier boven de bergen de regen viel langzaam, maar zonder ophouden, in fijne stralen naar omlaagalle uitzicht benemend en het zonnige landschap in een vuil-grijze nevel hullende, waardoor de gansche omgeving haast onherkenbaar ver anderd was geworden. »Juist weer om afscheid te nemen 1 De wereld ligt even grauwsomber en troosteloos vóór mij als de hemel boven mij dacht Wnlff-Dietrich. Ademloos was Fransje de kamer harer moeder komen binnenstormen. »Is Pia hier?" »Neen lievelingze kleedt zich zeker." »Is Papa hiernaast?" »Ja wat scheelt er aan kind je gloeit als vuur Fransje legde den vinger op den mond. »Ik heb u iets heel gewichtigs te vertellenfluis terde zij: »ik zal eerst de deur op slot doen en kom dan mede naar Papa!" De gravin stond verbaasd op, zjj zag hoe haar doch tertje met een paar wilde sprongen naar de schuifdeuren snelde, en ze woest in 't slot wierp. De ramen rinkelden er van. »Zoo, kom nu mee, Mama het is allemenschelijk gewichtig 1" Graaf Willibald zat in een schommelstoel de couranten te lezen. Verwonderd keek hjj op, toen Fransje hem zendingseeuw)D. Louwerier, zendeling te Menado (De zending in de Minahassa)F. W. A. Korff, zendeling onder Israël te Amsterdam (Israël en het Evangelie) D. G. Postma, pred. te Voorburg (De zending een aanbe velingsbrief der Gemeente)A. H. Roose, pred. te Rot terdam (Alexander Mackay en zijn werk in Oeganda) C. Th. Scharten, pred. te Tiel (De zegen der zending voor het eigen hart)J. G. Smitt, pred. te Amsterdam (De toekomst des Heeren) L. Tiemersma, zendeling op Java (De zending op West Java)dr. J. J. P. Valeton Jr., prof. te Utrecht (ZendingspsalmenjS. H. Buyten- dijk, em. pred. te IJsselsteijn (Eerste afscheidsrede) dr. F. van Gheel Gildemeester, pred. te's-Gravenhage (Slotrede). De uren van vertrek en aankomst der treinen worden nader bij advertentie en op het groote aanplakbiljet aan de stations aangekondigd. Te Wagcnlngen heeft het in den nacht van den 14 gevroren aan loof van aardappelen boonen enz., is 't goed te zien. Veehandel In Friesland. Iu melke- en kalve koeien zeer gewilde handel een gevolg van kleinere aanvoer bij gelijke vraag. Ook in vette koeien blijft de handel zeer opgewekt. Er is veel vraag terwijl de aanvoer, vergeleken met dien van eenige weken geleden zeer miniem mag heeten. Echter om dezen tijd is de aanvoer altjjd kleinde vette stal- koeien zijn opgeruimd en de weidekoeien zijn voor de slachtbank nog niet gereed. Een enkele weidekoe wordt nu al aangevoerd, maar van inferieure qualiteit. In vette kalveren is de handel vlug met goede vraag, vooral naar Holland. Ook in stieren blijft de stemming gunstig de hooge prijzen tooneu zich zeer vast. In ver gelijking met de prijzen van het vette rundvee worden de stieren voor de slachtbank zeer duur betaald. Nuchtere kalveren in één doen de aanvoer neemt af. Aan de Londensche markten wisten de prijzen van vet schapen vleesch zich voor de oerste qualiteit staande te houden hoewel de markt zeer schommelde en alle vleesch- prijzen gevoelig daalden. Het gevolg hiervan is dat na een langen tjjd van zeer stadigen handel er vrij wat meer leven is geko men in den handel iu vette schapen, wede-lammeren en zuiglammeren. De prijzen zijn stijver. Melkschapen met nog steeds grooter aanvoer zijn wel gevraagd. De prijzen zijn vast. Vette varkens vlugger zonder prijsverhooging. Ook in vette biggen meer omzet. Magere varkens stadige handel. De aanvoer was 180 stieren 30 ossen, 120 vette koeien, 600 melke- en kalvekoeien 150 pinken, 600 vette kal veren, 180 nuchtere kalveren, 500 vette schapen en lam meren 1200 lammeren900 melkschapen130 vette varkens 400 vette biggen 120 magere varkens en 400 jonge biggen. De prjjzen zijn vette koeien, le soort 2630 ct., 2e soort 2426 ct., stieren 2026 ct., vette kalveren 29—33 ct., vette schapen 22255 ct., vette varkens 15 17ct., Londensche biggen 14J 16 ct. Melke- en kalve-koeien f 125f 200, pinken f 40 f 75 nuchtere kalveren f 6— f 10, melke-schapen f 10 f 17, lammeren t 6f 12 magere varkens f 20f 40 en jonge biggen f 0.90 a f 1.per week. (N.v.d. D.) Zitting van 16 Juni 1899. G. K., Heerhugowaard, C. H., G. v. d. P., Alkmaar, dronkenschap, le en 3e ieder f 1 boete ot 1 dag heent., de 2e t 2 boete of 2 dagen hecht. A. D. Jz., E. v. P. Az., Egmond aan Zee, D. H., J. H., Koedjjk, jachtwet-overtreding, de le, 3e en 4e, ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1 boete of 2 dagen hecht. J. P. V., Alkmaar, C. v. D. Pz., Egmoudbinnen, W. V., Uitgeest, overtreding provinciaal reglement, de le f 3 en f 1 1 oete of 2 maal 1 dag hecht., de 2e 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 3e f I boete of 1 dag hecht. B. S., H. S W. J. V., B. J. S„ J. T., A. M., T. D., A. M., G. S., Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 9e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 8e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. voorbij stormde, ten einde ook in die kamer de deuren te sluiten. »Maar kind, wat ga je doen »Ss8t! Niemand mag ons kunnen overvallen. Kom hier moedertje heel dicht bij kom hier vlak naast me zitten," en met een lompe beweging liet het gravin netje zich op de knieën van haren verbaasden vader nedervallen, terwijl zij, zwaar ademhalende, tusschen de tanden door, fluisterde: Daar juist is de bom gesprongenl' Welke bom 1 1" »Wel tusschen Pia en mijnheer de houtvester Hellmuth 1 «Waarachtig? dus toch?!" «Ja, ik had me tusschen de struiken verscholen en heb van A tot Z alles gehoord o lieve hemel'' Fransje breidde hoekig de armen uit en zuchtte dweepachtig «Zoo'n liefdesverklaring is toch iets heerlijks, allemen schelijk hartroerend 1 't ging me door merg en been, ik werd er raar van «Een liefdesverklaring, nu zoo vroeg in den ochtend en by dit weer, buiten in den t.uin «Denkt u dan dat hij onder een parapluie een knieval gedaan heeft in de m dder neen het geheele drama is reeds voor den regen afgespeeld geworden «En wist je dat dan?" «Ik weet alles 1 Sedert ik gezien heb dat hij geen trouwring droeg, hield ik hem to alles in staat 1" «Wel en heeft Pia dan »Ja" gezegd?" vroeg de graaf met gefronsde wenkbrauwen. «Onmiddellijk! zonder zich een oogenblik te bedenkenl Dadelijk, een driemaal dik onderstreept »Ja" met ontel bare zoenen 1" «Om Godswil, wat zullen hare ouders zeggen Willibald wilde ontzet opspringen, maar vergat het vrachtje dat hij op de knieën droeg en viel zuchtend iu zijn stoel terug. De gravin greep hevig ontroerd Fransje's hand en wilde haar vol medelijden tot zich trekken. Ik heb 't wel gevreesd O mjjn arm, lief kind 1" Het bakvischje trok zich krachtig terug. verzonden gedurende de le helft der maand Juni van het postkantoor Alkmaar, welke niet teruggegeven konden worden door het ontbreken van den naam des afzenders G. de Graat Amsterdam P. Zegers 's-Gravenhage; P. de Vries, IJmuiden G. Vorst, Medemblik N. C. P. v. Meerbeek Londen. Briefkaarten: Wed. J. Schoen, mej. J. Vaessen, Amsterdam mej. I. I. v. Eek Poppe 's-Gravenhage. Drukwerk: mej. A. SmitGrootschermer. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur Een hondenhjilsbandeen engelsche huissleutel een portemonnaieinh. 3 centeen hondenhalsband met penning een kompas (charivari); een tweestrengs bloed koralen kettinkje met gouden slotje een rozenkrans een brileen witte bokeen broche een unster. Alkmaab, De Commissaris van Politie voornoemd, 16 Juni 1899. S. M. S. MODDERMAN Jr. waarvan reeds geplaatst 1' 3 0 0,000 Reserve f 46181,76, waarvan ter dispositie van aandeelhouders worden gesteld 156 volgestorte aandeelen a f ÏOOO, k 112 Deze aaudeelen hebben recht op het geheele dividend over het loopend boekjaar. De inschrijving op deze 1ÖO Aandeelen heeft plaats vóór of op 19 JIJATI a.s., ton kantore van tie Amsterdainsehe Bank, Amsterdam, en ten kantore der vennootschap te Alilt.Tl WIlVoordam 's ORAVKTVIIAUK, molenstraat 45, IIOOKA kaasmarkt, waar prospectussen en inschrijvingsbiljetten verkrijg baar zijn. J. F. MOENS Directeur. van te verkrijgen bjj J. FORTIUM II/.., Eenig Agent voor Alkmaar en omstreken. Is ook verkrijgbaar bij den heer LOBACH, Achterdam, alhier. Jb FORTUIN Bz., Kaasmarkt. De Secretaris-Penningmeester van den Oosterzijpolder maakt bekend, dat van de geldleening, groot f 25.000, aangegaan den lsten Juli 1880, de Aandeelen Ns. 26, 27, 29 en 43 zijn uitgeloot en betaalbaar zijn gesteld den lsten Juli aan bet Noordhollandsch Landbouwcrediet. Heiloo, 16 Jani 1899. B. C. VAN MERLEN. «Hoor maar eerst verder 1 't ergste komt nog achteraan «O wat dan «Dat is juist het ongeloofelijke het onbegrijpelijke sprookjesachtige 1 Waarlijk in een roman kan niets gekkers voorvallen Luister nu goed 1" De spreekster gaf haren vader, die zich wilde bukken om een gevallen courant op te rapen, een ongeduldige, kleine schop met de hak van haar schoen. «Het was haast zooals bij Elsa en Lohengrin Alleen omgekeerd. Toen ze elkaar dus lang genoeg gezoend hadden." Fransje's gezicht werd bij de gedachte daaraan nog rood van drift «zei Hellmnth eensklaps, dat hij biechten moest, hij was niet de persoon, voor wien men hem hield «Nn, nu mamaatje, n behoeft niet zoo vreeselijk angstig te kijken Dat hij geen gewoon mensch was kon men toch wel dadelijk aan hem zien Neen hij is heel iets audersraad eens 1 Raad toch eens wie deze Hellmuth is «Maar,tind, hoe kunnen wjj dit raden?" «Nu, hoort dan en valt niet van schrik op den grond, heeren en dames 1 Hellmuth is niemand auders, dan neef Wnlff-Dietrich 1" Thans sprong de graaf, niettegenstaande het op zijn knieën zittende dochtertje, op en wel zoo driftig, dat Fransje een paar schreden de kamer in tuimelde zij nam dit echter niet kwalijk, maar zich weder tot hare ouders wendende, sloeg zij, met op deD rug gekruiste armen, de uitwerking gade die deze onverwachte tyding teweeg bracht. «Deze houtvester.... Hellmuth.... is hij Wulff-Die- trich Is hij een Niedecker stiet de graaf uit: «Dat is onmogelijk Znlk een zoon kan Rndiger niet hebben, dat is ondenkbaar 1" De gravin werd beurtelings rood en wit, en zag angstig tot haar man op. «Goddank, dat hij ons kind als Fran- ciska Lnxor heeft leeren kennen 1" Fransje lachte. «Dien waan heb ik hem ontnomen." Met een angstkreet gieep Johanna haar dochtertje bij de armen «Gij gij hebt «Hem gezegd dat ik Franciska, zijn nichtje ben Natuurlijk dat zou hem immers toch geen geheim gebleven zijn Wordt \e vol.d.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 6