STEDELIJK mm TB ALKMAAR. Stadsbericliteii. Gevonden Voorwerpen. Kantongerecht te Alkmaar. Storm. Belangstellenden zien das hieruit, dat het schip reeds aan zijn bestemming voldoet. Stompctoren. Gedurende de maand Tuni werd aan het hulpkantoor alhier op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 260.825 in 27 inlagen. Er worden 2 nieuwe boekjes uitgegeven en er hadden 2 terugbetalingen plaats tot een bedrag van f 325. Veeziekte. In de gemeenten Oosthuizen, Graft, Ouder-Amstel, Uithoorn hebben zich opnieuw gevallen van mond-en klauwzeer voorgedaan. Schoorl. Aan de lagere school te Groet werd in het afgeloopen kwartaal in de rijkspostspaarbank f71 ingelegd, terwjjl teruggevraagd werd f 35,58: saldo 1 35,42. Spanbroek. Den 1 vergaderde alhier de vereem- ging tot bevordering van getrouw schoolbezoek. Uit de rekening bleek dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar f 218.21s en de uitgaven f 201.60 bedroegen, zoodat de kas sloot met een voordeelig saldo ad f 16.61s. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. 'lruyensen M. Taconis. Het schoolfeest zal op de gewone wijze worden gevierd, alleen zal de rijtoer waarschijnlijk plaats maken voor een reisje met den stoomtram. Moge dit het voorteeken zijn van veranderde inzichten, zoodat men eindelijk ook hier gaat begrijpen welk een schat vau kennis er door de oudste leerlingen wordt vergaderd op een reisje naar Amsterdam of eene andere bezienswaardige Scliagcn. Voor de betrekking van onderwijzer met acte Fransch alhier, hebben zich slechts 5 sollici tanten opgegeven, waarvan reeds 2 wegens benoeming elders zich weder hebben teruggetrokken. Met het oog op het geringe aantal overblijvenden zal ten tweeden male eene oproeping worden gedaan. Hagelslag. In den nacht van zaterdag op zondag heeft het in een gedeelte van den Anna-Paulownapolder zeer zwaar gehageld. Do schade, aan de gewassen aldaar toegebracht, is zeer aanzienlijk. Op sommige plaatsen vielen groote stukken ijs. llarlngcarspcl. Herkozen als hoofdingeland van deze banne de heer Jan Schoorl. Aanbesteding. Door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed1. het herstellen van de duinen op het eiland Vlieland van stormschade. Raming f3200. Minste inschrijver was M. Daalder te Terschelling voor f 2945; 2. het leveren en verwerken van staken in de met puinbestorting voorziene boorden van het Merwedekanaal in de provincie Noord Holland. Ra ming f 2000. Minste inschrijver was P. Kraaijeveld te Sliedrecht, voor f 2155. Benoemd tot heemraad van den polder Wierin- gerwaard de heer D. W. Jans. Jacht. Door den Commissaris der Koningin in Noord- Holland is tor kennis gebracht, dat de jacht op waterwild in dat gewest zal worden geopend als volgt in den kring, begrepen binnen den Westfrieschen omringdijk, in de gemeente Petten, in de gemeente Cal- lantsoog, alsmede in het gedeelte van den polder het Koegras, gelegen onder de gemeente Helder, op Zaterdag 15 Juli e.k., met zonsopgang; op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eierland, 24 Augustus d. a. v. met zonsopgang, en in de overige gedeelten der provincie, dus ook in den polder Eierland op Texel, op Zaterdag 29 Juli daarna met zonsopgang. Bloembollen. In Haarlem's omstreken is men druk bezig met het rooien van bloembollen. Het gewas der hyacinten vooral valt niet mee de prijzenwelko toch reeds stij gende waren zullen daardoor zeker nog wel hooger worden. Met het pellen van de tulpenwaaraan ook door vrouwen druk wordt meegeholpen, zijn duizenden handen in de weer. Hen honderdjarige. De oudste inwoner van Knkhuizen, de heer J. de Graaff, vierde den 29 onder talrijke blijken van belangstelling zijn honderdsten verjaardag. De honderd jarige verheugt zich in een uitstekenden gezondheids toestand en is nog flink ter been gehoor en gezicht zijn goed in orde, hij leest zelfs nog zonder bril. Alhier is de eerste steen gelegd voor het ziekenhuis, dat voor rekening van het Snoeck-van-Loosenfonds zal gebouwd worden. Zaandam. De laatsten der Engelsch-Indische koelies, die wegens pokken in de ziekenbarak alhier, waren opgenomen, zijn hersteld ontslagen en over Rot terdam naar Engeland vertrokken. Alle aangetasten zijn thans hersteld, geen enkele is aan de gevreesde ziekte overleden. Treffend was het te zien hoe dankbaar de koelies waren voor de liefderijke behandeling, welke zij in de barak ondervonden hadden. Het was hun aan te zien, dat zij noode afscheid nemen. Unnen-damast wever ij. In Veldhoven, bij Eindhoven, wordt een groote linnen-damastweverij gebouwd. Niet alleen is dit feit van beteekenis voor de gemeente en voor de vele ar beiders, die er werk door kunnen krijgen, maar ook voor de industrie zelve. De nieuwe bouw is eene aanvulling van hetgeen daar reeds door de firma Bruning en Mtihren, te Amsterdam, opgericht werd. Sedert jaren bezit zij daar eene linnen- en pollenfabriek, en nu, door deze nieuwe fabriek en door de aanschaffing van de nieuwste machines, maakt zij zich gereed het hoofd te bieden aan de machtige concurrentie van het buitenland Hngclsch door zelfonderricht. Dat aan een beschaafd mensch de kennis der en- gelsche taal schier onmisbaar is in den tegenwoordigen tijd, bij den meer en meer overwegenden wereld-invloed van het angelsaksiscbe ras, valt kwalijk tegen te spreken. Dit verklaart ook het drukke gebiuik, dat van cursussen voor zelfonderricht voor die taal wordt gemaakt. Van »de Engelsche taal", door M. E. Barentz, ont vangen wij de eerste aflevering en eene vluchtige inzage doet reeds zien, dat deze uitgave van den Amsterdamschen uitgever S. L. van Looy op het gebied van dergelijke cursussen tot de zeer practische behoort. Groote zorg wordt in deze eerste aflevering reeds dadelijk aan de uitspraak besteed. Wij raden eene kennismaking met dezen cursus ten zeerste aan. Groningen. Van wege de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Groningen en omstreken is, ter gratis verspreiding, verschenen een »Klein Album van Groningen." Een aantrekkelijk omslag, waarvan de voor zijde in tint gedrukt eene goede afbeelding draagt van den Martini-toren, omvat een reeks fraaie lichtdrukken, afbeeldingen van Groningen's mooiste punten en een dui- delijken plattegrond der stad. De verspreiding is op gedragen aan de firma P. Noordhoff, aldaar. Badhuis Witte Kruis. lu de week van 25 Juni tot 1 Juli zijn in het bad huis van het »Witte K r u i s" genomen 51 kuip baden, 71 regenbaden le klas145 regonbaden 2e klas, totaal 267 baden. Beroep. De heer ds. J. F. Ternooy Apél, alhier, werd beroepen bjj de ev. luth. gemeente te Zutfen. Regenten gevangenissen. Benoemd tot lid van het College van regenten over de gevangenissen, alhier, de heer A. J. T. Conijn. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daartoe behoo- rende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1899 ingelegd f 25966,35 terugbetaald f 15988,35. Het laat ste door dat kantoor uitgegevenboekje draagt het nummer 10008. Alkmaarsche kaasmarkt. Als bewijs dat de Alkmaarsjhe kaasmarkt zich in een ongekenden bloei mag verheugen, diene dat in de maand Juni dezes jaars op die markt het enorme gewicht van 1,027,281 k.g. kaas werd aangevoerd, welk gewicht volgens daarvan gehouden aanteekeningon, loopende sinds 1758, tot heden nimmer in één maand op die markt werd aangevoerd. Wedrennen te Bergen. Het zoo lief gelegen Bergen heeft eon drukken dag achter den rug. Al mogen waarschijnlijk als een ge. volg van het buiige weder van den vorigen dag en in den vroegen morgen spoor en boot geen groot aandeel hebben gehad in den toevoer van bezoekersdes te grooter was het aantal noordhollanders uit alle deelen der provinciedie op zondagden 2per rijtuig de eerste Berger wedrennen kwamen bijwonen. Eindeloos was de reeks vervoermiddelen van allerlei aard de zonderlingste karren zag men er onder en o. ado pachter van den tol op den Bergerweg heeft een dag gehad, dien hij zeker met gulden letteren zal aanteekenen. Men berekentdat ruim 1000 rijtuigen te Bergen, op allerlei punten tijdens de wedrennen waren geplaatst. Het was op het terrein waar de wedstrijden ge houden zouden worden, dan ook eene levendigheid van belang. Vooral de gedeelten, waar men voor f 1 en voor f 0,50 toegang had, waren bijzonder ruim bezet, doch ook op de tweeguldensplaats en op het paddock was heel wat vertier. Op het laatste waren het zeker niet t minst de zes bookmakers, die daartoe bijbrachten luide boden zij hunne weddenschappen aan, al naar hun indruk van den stand der partjjentelkens daarin wijziging brengend. Bij de nabijgelegen totalisators ging 't kal mer toemen had daar blijkbaar minder luide aanprij zing noodig. Vrij wel op tijd namen de wedstrijden een aanvang. Het programma begon met een harddraverij voor paarden van 3 jaar en ouder, die geen beter record dan 1.50 getoond hadden de af te leggen afstand was 2400 M. I. Openingsharddraverij. Van de 21 paarden, die ter deelneming bestemd waren, kwamen er 16 op. Het waren»Zwarte Jozef", van D. Verduin Beemster af te leggen afstand 2400 M. Tartar II", van A. C. van den Akker, Hazerswoude, 2400 »Kaleidoscope," van Lt. H. Meijners, Breda »Lady Tiny", van Lt. A. F. Singels; >Chapter", van Lt. H. Meijners, Breda; »Rebecca," van Graaf v. Rechteren Limpurg »Eris,'' van Johnson. Dit nummer was voor aan Neder landers behoorende en te koop aangeboden renpaarden bestemd. Naar mate van den gevraagden koopprijs wijzigde zich het gewicht. De le prijs, f 400, viel ten deel aan Kaleidoscope" de 2e, f 50, aan »Lady Tiny", de 3e, f 25, aan »Rebecca". V. Uithoudingsprijs was weder eene harddraverij met voorgift waaraan van de elf paarden er zes deelnamen»Leda", van A. Catz, te Groningen die 3500 M. had te doorloopen; »Humph Boy", van jhr. Q. P. A. de Marees van Swinderen Groningen, 3525 M.; Jersey", van A. A. van deu Berg, Haarlem, 3550 M.; >May Rjjsdijk", van W. A. Ockhorst, Rotterdam, 3675 M.; »Redburr", van Stal »Jan Steen", den Haag 3675 M.; »Newbold", van J. W. Schujjl, Rotter dam 3725 M. De uitslag was, dat »Newbold", in 6.27, den len prijs won van f 350; Jersey", in 6.27 '/s, den 2en f 100 en »May Rjjsdijk", in 6.28J/5 den 3en, f 50. Het slotnummer was een wedren met hindernissen voor paarden van 3 jaar en ouder, behoorende en bereden door Nederlandsche heerrijders, met gewicht, alwisselend naar mate door de paarden na 23 Juni prijzen waren gewonnen. Het ging daarbij om den VI. Prijsvan Bergen. Vier rijders betwistten dien elkander: »Lady Hamil ton II," van W. graaf v. Rechteren Limpurg; »Mr. Romeo", van stal »Dnindigt", te 's Hage»Warda"van Luit. G. J. A. A. Baron van Heemstra; »Langsee" van luit. H. Meijners, van Breda. De prijs van f 300 viel ten deel aan »Romeo"die het met eene neuslengte van >Lady Hamilton" won, die den 2en prijs van f 50 verkreeg, ter wijl aan »Langsee", als derden aankomende, de 3e prijs van f25 werd uitgereikt. Hiermede was de strijd afgeloopen en stroomde het publiek van de baan alles te zamen in de niet veel ruimte aanbiedende kom van het dorpje dat nog ge- ruimen tijd het tooneel was van groote levendigheid alvorens ieder bezoeker eene gelegenheid had gevonden om zijne huisgoden op te zoeken. De »Kennemer Sportclub", die tot deze harddraverijen en wedrennen den stoot gafen ze regelde mag met voldoening op dit welgeslaagde sportfeest terugzien. Zjj heeft het overigens ook met het weder prachtig getroffen. De hevige storm, waardoor de vierde Julidag zich kenmerkte, heeft aan de boomen langs de zuidzijde van het Verdronkenoord belangrijke schade aangericht. Ter plaatse waar de walmuur onlangs werd vernieuwd, heeft de hevige wind bijna alle boomen of losgewoeld of ontworteld. Men was den geheelen dag bezig met nog te trachten te redden wat behouden blijven kon. 't Laat zich echter aanzien, dat de schilderachtige aanblik dier gracht de eerste tijden er ernstig onder lijden zal. De waarnemende Burgemeester bericht aan belanghebbenden dat hij in zijne be trekking zal te spreken zijn uitsluitend ten STADHUIZE eiken werkdag, 's voormiddags van ÏO tot 12 uur. De waarn. Burgemeester voornoemd C. W. BRUINVIS. M.; »Phoenix", van H. K. Glas Jr., Loppersum, 2400 M.>Linska II", van C. Sonius Groningen, 2425 M.; >Graaf Orloff III", vaD wed. P. B. Wiersum, Uithuizen, 2425 M.; »Ninus", van Jac. Roodenburg, IJpolder, 2425 M.; »Juno" van H. Derksen, Lobith, 2425 M.; »Prinses Tabora", van J. B. LijnkampHalfweg, 2435 M.; Jonge Yoöl", van A. do Ridder, IJpolder, 2435 M.; Amber II", A. A. v. d. Berg, Haarlem, 2485 M.; »Mr. Auguste", van S. Snoeck, Bergen, 2530 M »Louise' van A. v. d. Munt, Aschgat, 2530 M.; »Jonge Krylaty", van A. C. C. v. d. Akker, Hazerswoude, 2560 M.; »Batir", van J. W. Schujjl, Rotterdam, 2600 M.; »Black Boy van H. v. Wickevoort Orommelin, Heemstede, 2600 M.; »Humph Boy", van jhr. mr. Q,. P. A. de Marees van f 250, 4.45 in 4.44 Black Swinderen, Groningen, 2640 M. De uitslag was»Linska II", prijs, »Jonge Krylaty", le premie, f 75, in Boy", 2e premie, f 25, in 4.461/s. Het tweede nummer van het programma was een wedren voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder, de II. Prjjs van Wimmenum. De deelneming was al zeer gering: »Malcadjick", en »Sultan III", beide behoorende aan Luit H. Meijners, te Breda. De te doorloopen afstand bedroeg 1800 M. Zij werden geen van beide door den eigenaar zelf gereden. De eerstgenoemde won gemakkelijk den eersten prijs, f 260, in 2.344/j5 de tweede legde den afstand af in 2.543/5, en verwierf een prijs van f 40. Nummer III was de Alcmaria-prijs. Er moest in deze afdeeling tweemalen worden gewonnen. Van de 11 aangegeven paarden waren er vijf opgekomen en wel: »Batir", van J. W. Schuij], Rotterdam, dat een afstand had af te leggen van 1600 M.; »Ideaal van S. Snoeck, Bergen, 1645 M.; »Emeer", van A. H. V ic- kevoort Crommelin, Heemstede1690 M.; »Cléopatrie van W. A. Ockhorst, Rotterdam, 1735 M. en >Bellwood", van denzelfde 1800 M. j Na den eersten strijd trok >Batir" zich terug. Ideaal was daarin Nr. 1 2.561/s. De tweede strijd werd door „Cleopatrie" gewonnen in 2.522/4. In den derden strijd won »Bellwood" in 2.57J/S, evenals in den vierden, in 3.162/s, zoodat dezen laatste de prijs van f 250 ten deel viel. De tweede aankomende in den beslissenden vierden strjjd was Cleopatrie" en viel zijn eigenaar daarvoor f 50 ten deel. Een afstand van 2100 M. was af te leggen voor den IV. Prjjs van Sehoorl, waai aan 5 van de 7 aangegeven paarden deelnamen: Bezichtiging tegen ÏO cents de persoon op Zondag, 9 Juli a.s., 's namiddags van 13 uur. Kostclooze bezichtiging voor onvermogenden, op Zondag, IC Juli a.s., 's nam. van 1— 3 uur, waar voor toegangskaarten te verkrijgen zijn ter vergadering der Commissie op llonderdag, 13 Juli a.s., 's na middags van 23 uur, ten stadbuize. Aan en voor kinderen beneden 13 jaar worden geene toegangskaarten afgegeven. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur Diverse zilveren lepels, gevonden door de reiniging een vrouwenzak een varken een pakhuissleutel aan een been een vischsnoer een ijzeren schroef an een rijtuig een groene boothaakeen penhoudereen damescein- tuur een builtje, inh. f 1.126 en sleuteloen gouden ringetjeeen zakmeseen moer van een wageneen portemonnaie, inh. f 0.343een hoed en een pettwee huissleutels. Alkmaar, De Commissaris van Politie voornoemd, 3 Juli 1899. S. M. S. MODDERMAN Jr. Zitting van 30 Juni 1899. D. W., J. B. J., K. B., J. J. K. en C. W. H., Alkmaar, A. W., Bergen, J. S. Hz. en L. G. Az., Egmond aan Zee, C. J., Nieuwediep, W. B., Oudcarspel, P. v. d. H., Omval, W. v. A. en IJ. B., zonder bekende woonplaats, dronkenschap, de le 14 dagen hecht, en 1 jaar opzending, de 2e—5e, 7e, 9e, 11e, 12e en 13e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 6e 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 8e 2 maal f 2 boete of 2 maai 2 dagen hecht., de 10e f2 boete of 1 dag hecht. J. P. V., Alkmaar, overtreding provinciaal reglement, f 1 boete of 1 dag hecht. J. v. D., P. v. D. en J. de M., Alkmaar, straatschenderij, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. H. P., C. K. en B. H. F. K. B., Alkmaar, en P. K., Assendelft, overtreding politie-verordening, de le, 2e en 3e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 0,50 boete of 1 dag hecht. K. D., B. N. A. en C. K., Alkmaar, J. M. H., Haarlem, J. S. Hz., K. Z. Cz., P. D. Cz., C. Z. Wz. en C. D. Gz., Egmond aan Zee, jachtwet-overtreding, de le4e ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 5e en 6e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 7e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 8e f 1 boete of 1 dag hecht., de 9e f 0,50 boete of 1 dag hecht.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 3