Nederland. Kantongerecht te Alkmaar. Gevonden Voorwerpen. Advertentièn. Boekh. Her nis. Coster Zoon. UITSTAPJES Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. met de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij. 8 NUMMERS a 5 cents per nummer. Automobiel-ongeluk. Uit Jars (Frankrijk) wordt weer een ernstig automo- biel-ongelnk gemeld. Vier personen zaten in een rijtuig, dat met groote snelheid voortreed, toen eensklaps, aan een draai van den weg, het rijtuig omsloeg. De vier inzittenden werden met geweld weggeslingerd. Een van hen werd met gebroken lenden opgenomen. Een ander had een gebroken been en de twee overigen zjjn inwendig gewond. De automobiel kostte, zegt men, 18.000 fr. en moest 45 K.M. per uur doen op de baan. De wonde van M. Duchemin, den eigenaaar, was vree- selijk hij stierf kort na het ongeluk. Een der mecani ciens is doodeljjk gekwetst. De twee andere zullen en kel eenige dagen rust moeten houden. Uit liet Boudland. Den 18 zijn met de stoomboot »Roanoke'' omtrent 300 goudzoekers uit Klondyke te Seattle aangekomen, die voor meer dan drie millioen dollars aan stof goud bij zich hadden. Zij werden door duizenden met gejuich verwelkomd, men stak te hunner eere een vuur werk af en een deel der stad illumineerde. Feesten te Ulicel. De gemeente Gheel (België) bereidt zich reeds geruimen tjjd voor om in de maand Mei van het volgende jaar het dertiende eeuwfeest te vieren (gedurende drie weken) van den marteldood van St. Dymphnaden beschermheilige van de kolonie voor krankzinnigen en zenuwzieken aldaar. Volgens het programma zal dan o. a. gehouden worden (tot driemaal toe telkens na een week) een groote historische optocht waaraan ongeveer 600 Gheelenaars (zoo dames als heeren te voet eD te paard) zullen deel nomen, voorstellende de geschiedenis van Gheel van het jaar 6001900 n. C. Het feestcomité heeft den wensch uitgedruktdat de Gheelsche ouders aan hun kinderen, die in den loop van het jubeljaar geboren worden de namen zullen geven van Dymphna of Gerebernns. Gerebernusinsgelijks patroon van Gheel, was de priester die de dochter van koning Damar in hare vlocht naar België vergezelde, en ook met haar, door de hand van genoemden Ierschen koning Damar, te Gheel den marteldood onderging. Het nut van zwemmen. Het nut van zwemmen leeren, ook op jeugdigen leeftijd is dezer dagen weer duidelijk gebleken bij een ongeluk te Rothesay (Schotland). Daar sloeg een bootje om waarin drie volwassenen met vier kinderen zaten, en de drie volwassenen verdronken, terwijl de vier kin deren gered konden worden. Dat hadden zij te danken aan den oudste van hen, Henry Scheurer. Hjj had een maand lang zwemles gehad en den dag te voren geleerd hoe hij zich, als hij te water viel moest houden om op zijn rug te drijven. Dat deed hij nu en zoo konden de twee meisjes zich ieder aan een zijner beenen vasthouden, terwijl de jongste knaap, acht jaar oud, het hoofd op zijn borst kon leggen. Niet lang daarna redde een stoomjacht de kinderen en hun levende reddinghoei. De kleinste school in Duitschland is die te Rotheide in de provincie Saksen, waar 3 leerlingen, kinderen van 2 houtvestersgezinuen, ter school gaan. Wegens den ver ren afstand van andere scholen besloot de regeering inder tijd tot den bouw van deze school. He KTXA. Uit Acicatello wordt bericht, dat den 20,'s morgens te negen uur de Etna, na een hevig onderaardsch gerom mel, een reusachtige straal rook en een dichte zandregen h?eft uitgewoipen. Uitgeest. Op de kermis alhier, die a.s. zondag begint, zullen de liefhebbers zich weer op allerlei wijzen kunnen vermaken. Men zal er vinden den etoomdraai- molen van Dobbelaere, 2 sohouwburgtenten, dio van Hart 7« vraag. Hoeveel vierkante Heter koelruimte Is er disponibel voor liet vleesch f Osnabrück. In het oorspronkelijk gebouwde koelhuis bevinden zich veertig cellen afgescheiden van elkander door gevlochten ijzerdraad van 3 vierk. Meter opper vlakte terwijl er 6 cellen van de dubbele grootte waren. In het nieuw aangebouwde bevinden zich nog 20 cellen, elk van 3 vierk. Meter oppervlakte. Bielefeld 220 vierk. Meter. Vier seen 90 vierk. Meter. Horde 70 EschiveilerlAA Crefeld 500 8ste vraag. Wordt een voldoend aantal koel cellen verhuurd 1 Osnabrück. Het geheele koelhuis wordt aan de geza menlijke slagerB verhuurd. Bielefeld. Allen zijn verhuuid. Horde. Met uitzondering van een koelceldie tot het bewaren van ijs dienen moet, zijn zij allen verhuurd. Crefeld. Ja, zjj zijn allen verhuurd. Vierssen. Ja 28 cellen zijn vast verhuurd, de overige twee stuks worden verhuurd tegen een tarief per dag. Eschiveiler, 2/3 gedeelte der cellen. 9e vraag. Hoeveel bedragen de jaarlijksche onkosten voftr eiken vlerk. Heter koelcel-op pervlakte welke verhuurd wordt 1 Osnabrück. Het geheele koelhuis (zoowel oude als nieuwe) wordt verhuurd voor RM. 5800 per jaar, dat is f 3480. Bielefeld. Nog niet bekend. Horde. Bij de groote cellen kost de vierk. Meter p.m. 23 RM. d. i. f 13.80, bij de kleine cellen de vierk. Meter circa 16 RM. d.i. f 9,60. Crejeld. 20 RM. f 12 per vierk. Meter. Vierssen. Kan niet opgegeven worden, daar geene at- zondeilijke rekening hiervan gehouden wordt. Uit de rekening echter blijkt, dat het koelhuis opgebracht heeft RM. 1404.60 f 842.76. Eschiveiler. RM. 30 f 18 per vierk. Meter. 10e vraag. Is de buur van de koelcellen in de slachtiooncn begrepen 1 Osnabrück. De onkosten voor het koelhuis worden af zonderlijk betaald. en die van Wijlacker, de paradetent van Schouten, het paardenspel van Schuitenvoerder en Cohen, 2 wafelkramen, 1 gewonen draaimolen, Turksche schop, Ameribaansche luchtscheepvaart, enz. Als het weer zich goed houdt, en het publiek zich ordelijk gedraagt, dan zullen het genoege- lijke dagen kunnen zijn. Becmster. Dank zij den bemoeiingen van den heer C. Provily, gaf op zondag, den 16, het Spoorkwartet, van Amsterdam, hier eene welgeslaagde uitvoering, in de kerk der Ned. herv, gemeente, met medewerking van mejuffrouw Anna Kappel van Amsterdam (zang) en den heer A. C. Provily, van Krommenie, (orgel). Het bezoek was niet zoo groot, als reden was te verwachten. Veehandel in Friesland. Bij zeer matigen aanvoer is de handel in molke en kalve koeien vrij wat vlugger dan verleden week. Er is meer vraag naar dit vee zoowel buiten de provincie, als onder de veehouders in eigen gewest. Nu de eerste snede van het hooi binnen is, is de hoeveelheid weiland grooter geworden en koopt de boer nog een paar beestjes aan, om deze misschien tegen den staltijd weder te verkoopen. Bjj weinig aanvoer van vette koeien is in dit vee vlugge handel, met vooral voor eerste kwaliteit zeer vaste prijzen. Door de warme weersgesteldheid is de handel in vette kalveren traagofschoon de a^pvoer groot was, werd toch al het vee verkocht. Stieren voor de slachtbank, met grooten aanvoer, zeer druk gevraagd, voor Holland vooral, de prijs blijft vrij hoog en vast. In vette schapen en lammeren is de handel niet geani meerd op de Londensche markt bleef door de hooge temperatuur veel vleesch onverkochten ofschoon de aanvoer aan die markt uit onze provincie niet groot was, toch werkt de stugge markt op den handel alhier terug. In melkschapen behoorlijke handel bij vrij wat geslonken aanvoer lammeren stadige handel. Vette varkens beter gevraagdprijzen wat hooger evenals voor vette biggen. Magere varkens behoorlijke handel jonge biggen stil met vry wat lager prijzen. De aanvoer was 180 stieren, ossen, 60 vette koeien, 500 melke- en kalvekoeien, 120 pinken, 500 vette kal veren, 120 nuchtere kalveren, 300 vette schapen en lam meren 350 melkschapen600 lammeren, 150 magere varkens 120 vette varkens, 400 vette biggen, 700 kleine biggen. De prjjzen zijnvette koeien, le kwal. 2630 ct., 2e kwal. 2226 ct., stieren 2025 ct., vette kalveren 24—31 ct., vette schapen 2024 ct., vette varkens 15 17j ct., vette biggen 14j17 ct., Londensche biggen 1416 ct. per '/2 kilo. Melke-en kalve koeien f 110 f 195, pinken f 32f 64, nuchtere kalveren f 510, melke schapen f 11—f 17, lammeren f 6f 13, magere varkens f 22f 40 jonge biggen f 0.850.90 per week. (N. v. d. D.) Westgraftdijk. Door de kerkeraden van West en Oostgraftdijk is tot predikant bij de Ned. herv. ge meente alhier beroepen de heer J. P. de Bie, candidaat te Rotterdam. Urall. De heei J. Rol, gekozen tot lid van den gemeenteraad in do periodieke aftreding en in de vacature- Muys beeft voor laatstgenoemde verkiezing bedankt zoodat daarvoor eene nieuwe verkiezing moet plaats hebben, welke zal plaats hebben op 26 Juli e.k. Aardbeien. De verzending van aardbeien uit Kennemerland naar Engeland is gestaaktde vruchten, in tubs of vaten verzonden, zijn aldaar nl. als schadelijk voor de gezond heid afgekeurd. Zitting van 21 Juli 1899. F. v. d. M., Broek op Langendijk, W. B., Amsterdam, H. de R., Beverwijk S. T., ZuidscharwoudeH. V., Heemskerk, M. P., Waarland, W. G. Ez., J. S. Hz., L. G. Az., C. G. Pz., Aib. de G. Kz., Jb. K., G. B. Kz., Bieleveld. Neen. Hórde. Neen. Crefeld. Neen. Vierssen. Zie vraag 9. Eschiveiler. Neen. 11e vraag. Is er eene afzonderlijke exploitatie rekening van liet koelhuis f Osnabrück. De exploitatie-rekening van het koelhuis wordt afzonderlijk gehouden. Bielefeld Neen. Hórde. Neen. Crefeld. Ja. Vierssen. Neen. Eschiveiler. Neen. 12e vraag. Welke Is liet resultaat f Osnabrück. De huur van hot koelhuis dekt de onkosten benevens de rente en amortisatie van het daarvoor be- noodigde kapitaal. Bielefeld. Onbekend. Horde. Onbekend. Crefeld. 8 tot 10 pet. Vierssen. Beantwoord door vraag 11. Eschiveiler. Beantwoord door de vorige vraag. 13e vraag. Is er eene afzonderlijke exploita tie-rekening van liet slaelitliuls f Osnabrück. De exploitatie-rekening van het slachthuis wordt afzonderlijk gehouden. Bielefeld. Neen. Hórde. Neen. Crefeld. Ja. Vierssen. Neen. Eschiveiler. Neen. Yperen. Ja. Ostende. Ja. 14e vraag. Welke Is het resultaat! Osnabrück. Het resultaat is zeer goed. Bielefeld. Tot nu toe leverde de exploitatie-rekening steeds een batig saldo. Hórde. In verband met vraag 12 onbekend. Crefeld. 8—10 °/0. Vierssen. Beantwoord door vraag 13. Eschiveiler. Beautwoord door vraag 14. Yperen. De opbrengst is f 4560. Ostende. Do opbrengst verschilt zeer, doch is zeer gunstig. 15e vraag. Welke zijn de stalgelden 1 Osnabrück. De stalgelden zjjn op 1 April 1894 op geheven. Bielefeld. Voor groot vee RM. 0.15 f 0.09. klein 0.05 0.03. een varken 0.08 0.048. Hórde. groot vee 0.50 0.30. klein 0.10 0.06. K. B. Gz., A. W. Pz., Egmond aan Zee, C. W., zonder bekende woonplaats, J. B. B., M. K., Alkmaar, dronken schap, de le f 3 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, 10e en 11e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 6e f 2 boete of 1 dag hecht., de 12o f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 13e f 1 en t 2 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 14e 2 dageu hecht., de 15e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 16e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 17e 4 maal 2 weken hecht., de 18e 3 maal f 1 boete of 3 maal 1 dag hecht. L. K. Lz., W. K. Lz., W. Z. Wz., Egmond aan Zee, J. de W. Pz., Bergen, jachtwetovertreding, de le en 2e ieder f 5 boete of 3 dagen hecht., de 3e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 4e f 0.50 boete of 1 dag hecht. C. K., J. de N., S: de V., J. R., J. M., J. K., C. V., Alkmaar J. N., Egmond aan Zee overtreding politie verordening de le 2e en 3e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 4e, 5e, 6e, 7e en 8e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. L. de N., Alkmaar, in staat van dronkenschap de orde verstoren, f 3 boete of 2 dagen hecht. L. Z. Jz., Egmond aan Zee, straatschenderij, f 3 boete of 2 dagen hecht. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen, des morgens tusschen 9 en 12 uur: Een hondenhalsband een portemonnaie en sigarenpijp 4 portemonnaie's, inh. f 0.265, f0.25, f 0.13 en f 0.605 een ceintuur een kinderzak een schaar een mesje een paar glacé handschoenen een bruin met goud be werkt steentjeeen bril in étui2 kruiwagentjes3 knotten zwarte sajeteen kanarievogel. Alkmaar, De Commissaris van Politie voornoemd, 21 Juli 1899. S. M. S. MODDERMAN Jr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen, van H. VAN DER WAL om vergunning tot het oprichten van een heeteluchtoven en een gasmotor van 3 paardekracht in het perceel aan de Schapensteeg wijk B, No. 11 en dat op Donderdag, 3 Augustus 1899, 's middags te twaalf uren, ten stadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, C. W. BRUINVIS, 1°. Bargern. 20 Juli 1899. L. van der VEGT, 1°. Secretaris. Nr. 1. Haarlem en omstreken. 2. Apeldoorn 3. Alkmaar Zaandam en de Zaanstreek. 4. Purmercnd Hoorn Hnltliiilz.cn Sta voren en Hlndcloopcn. 5. Arnhem en omstreken. 6. Nijmegen Kleef en omstreken. 7. Utrecht Amersfoort en omstreken. 8. Het Hooi en Baarn. ar Ieder nummer heeft t» illustration en een wandelkaartje. Crejeld, per 24 uur wordt, met bijlevering van stroo, berekend 1. voor groot vee RM. 0.10 f 0.06. 2. een varken 0.10 0.06. 3. klein vee 0.05 0.03. Vierssen. Zie tarief (niet gevonden). Eschiveiler. Niet beantwoord. Yperen. Geene. Ostende. Geene. 16e vraag. Wordt de exploit ie der stallen afzonderlijk gehouden Osnabrück. Zoolang zij bestonden werd de exploitatie der stallen afzonderlijk gebonden. Bielejeld. Neen. Hórde. Neen. Crefeld. Neen. Vierssen. Neen. Eschiveiler. Neen. 17e vraag. Welke is liet resultaat? Osnabrück. Het resultaat was ongunstig en daarom werden zij opgeheven. Bielefeld. Onbekend in verband met vraag 16. Hórde. In verband met viaag 16 oubekeud. Crejeld Beantwoord door vraag 16. Vierssen. Beantwoord door vraag 16. Eschiveiler. Beantwoord door de vorige vraag. 18e vraag. Indien de exploitatie-rekeningen niet afzonderlijk gehouden wordenhoe is dan het gezamenlijke resultaat Osnabrück. Niettegenstaande het in het, vorige antwoord bemerktewas het geheele resultaat zeer goed. Bielejeld. Zie onder vraag 14. Hórde. In het exploitutiejaar 1897/98 bedroegen: de totale ontvangsten RM. 43916.09 f 26349.65 aitgaven 43908.25 :r: 26344.95 waaronder een bedrag van 11895.73 7137.44 begrepen is hetwelk op de spaarbank geplaatst werd als re3ervekapitaal. Crefeld. 8-10 °l0. Vierssen. Het resultaat was tamelijk goed, niettegen staande de slachtloonen eu vooral die van varkens iet9 laag zijn. Aan het slot van het jaar was er een kleine winst. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 6