Het oprichten van een abattoir. Buitenland. 4) worden dat het oogenblik voor een monsterpetitie aan hot Engelsche volk niet gelukkig wa8 gekozenzoo dat men weer heenging, belovende de zaak andermaal ter hand te zullen nemen, als de zooveel gunstiger gewordeu vooruitzichten eens niet werden bewaarheid. Dat alles is naar onze meening de lakschheid toch wel wat al te ver gedreven. Wij zijn gaarne bereid heel veel te schui~en op rekening van de warmte, maar als die leidt tot onge voeligheid en verzaken van de vrijwillig op zich genomen plichten dan gaat dat toch te ver en komt ons natio naliteitsgevoel in verzet. De eenige mogelijkheid is nog dat er in stilte meer is gearbeid dan de buitenwereld wel weet en, hoewel daardoor onze grief niet geheel zou zjjn weggenomen zou toch ons oordeel er wat zachter door worden gestemd. Als het Bestuur der Vereeniging deze regelen dan ook onder de oogen krijgt hopen wij dat de redactie van dit blad den heeren gastvrijheid zal verleenen, wanneer zij zich in staat achten hnnne houding te rechtvaardigen. Was 't niet zoo warm geweest, dan zouden de mannen, die na de beslissing der Tweede Kamer in zake het A'oordzcc-kanaal de gelegenheid openden om in Kras uiting aan hun geestdrift te geven zeker ook wel weer wat van zich hebben doen hooren nu in de afgeloopen week de Eerste Kamer hare goedkeuring aan dit wets ontwerp schonk. Gelukkig trof 't juist zoo, dat aan den avond van den dag waarop het blijde bericht uit den Haag kwam, juist de Kamer van Koophandel vergaderde, waar de voorzitter de heer Aug. flendrichszich nu tot tolk kon maken van de dankbaarheid over het uitzicht, dat Amsterdam nu eerlang een onbelemmerde verbinding met IJmuideu zal krijgen. In deze zelfde vergadering heeft de Kamer nog een andere flinke daad verricht. Sinds geruimen tijd heerscht er in de hootstand groote ontevreden heid over het postwezen de correspondentie wordt niet vlug genoeg bestelder zijn veel te weinig bus lichtingen en ook het aantal brievenbussen is niet in overeenstemming met de eischen die in een handelsstad aan het postaal verkeer mogen worden gesteld. Terwijl er b.v. in Brussel 240 brievenbussen zijn vindt men er te Amsterdam maar 76, of, indien men nog een ander sprekend cijfer weuschthier staat het aantal bussen tot dat van de bewoners als 16000 en in Weenen als 11200. In handelskringen is over een en ander al lang steen en been geklaagd en voortdurend komen in de bladen Inge zonden Stukken voor waarin erop gewezen wordthoe misdeeld wij zijn ten aanzien van de Posterijen. Het hoofdbestuur schijnt evenwel aan dat oor erg Oost-Indisch doof te zijn een enkele maal wordt er wel eens wat verbeterd maar van een krachtige reorganisatie is geen sprake. Thans heeft de Kamer van Koophandel zich deze zaak aangetrokken en nu zal 't moeielijk gaan om de Amsterdammers ook maar verder te laten praten. Een uitvoerig adres is vastgesteld, dat aan den directeur van het postkantoor zal worden aangebodendaarin wordt met cijfers en feiten onweerlegbaar aangetoond, wat er aan dezen tak van dienst hapert. De Kamer heeft door dit optreden bij voorbaat zeer velen aan zich verplicht. 't Wordt op deze wjjze den nieuwen directeur van ons postkantoor wel duidelijk gemaakt, dat hij niet in de hoofdstad is gekomen om op rozen te wandelen. Toevallig treft met dezen drang naar afdoende hervormingen samen het ruchtbaar worden van een zekere gisting, dia in den laatsten tijd omler «1c beambten aan het kantoor heerscht. De Posthoorn is daarmee het eerst aangekomen en toen de bladen haar bericht overnamen heeft de postdirecteur de redacties wel-is-waar nader ingelicht, maar het feit zelve heeft hij niet kunnen wegcijferen op zijn hoogst heeft hij daarvan een verklaring gegeven. Wat wij ervan weten, na van beide kanten informaties te hebben ingewonnen, is dat de fout voor een deel ligt in de slechte bezoldiging en den langen diensttijd. Men heeft ons verzekerddat verscheidene beambten niet meer salaris krijgen dan f 9 per week, terwijl er dan eens in de drie maanden ook nog een week komt van f 7.60. Dan zijn er diensten waarbij een besteller de eerste en de laatste bestelling moet doen 't wordt dan 's avonds bij twaalven eer hjj in zijn bed komt en 's morgens moet hij er al om vijf uur uit. Natuurlijk zijn er ook velen die in betere condities verkeeren maar toch verdienen ook zij nog niet genoeg om bij het Eschweiler. De rekening sluit. Yperen. Het resultaat is hier uitstekend. Ostende. Het resultaat is zeer goed. 19e vraag. Wolk personeel is er verbonden a. aan bet slachthuis? b. aan het koelhuis V c. aan de stallen Osnabrück. Het personeel bestaat uit de volgende personen a. een directeur (veearts) belast met het toe zicht over het geheele slachthuiseen assistent-veearts tot hulp van den directeur een hal-opzichter voor het houden van toezicht bij het slachten en het wegen van het vleesch, een machinist voor het drijven der machine en een assistent-machinist gedurende den tijd dat het koelhuis in gebruik is voor nachtdienst. Twee werk lieden voor het schoonhouden van het geheelb. en c. geene. Bielefeld, a. Een inspecteur (veearts), een kassier, een halopzichter, een machinist, twee stokers, drie werk lieden b. en c. geene. Horde. a. Een inspecteur, een balopzichter, drie keur meesters voor trichinen-onderzoek een werkman een machinist (in den zomer twee)een stoker (in den zomer twee)b. en c. geene. Crejeld. a. Een directeur, een veearts, een kantoor bediendevier halmeesterstwintig keurmeesters voor trichmen-onderzoek twee machinisten twee stokers vijftien arbeiders en eene schoonmaaksterb. een hal meester, c. een halmeester als stalmeester en een stalknecht. Vierssen. a. Een halmeester, zes keurmeesters voor het trichinen-onderzook, een kantoorbediende, een werkman, een machinist b. een assistent-machinist (gedurende 6 maanden), een werkman; e. geene. Eschweiler. a. Een directeui, een machinist, een hal meester, een assistent-halmeester, een werkman; b. twee macninisten c. geene. dure leven in Amsterdam nooit de verleiding in zich te voelen opkomen zich eene anders goed toe te eigenen. In den laatsten tijd is dan ook het aantal brieven dat wegraakt, tot een onrustbarende hoogte gestegen, zóózeer, dat de Directeur Generaal heeft aangedrongen op scherper toezicht en strenge straffen bij een geconstateerde over treding. De mannen wien te weinig rust wordt toe gemeten hebben daarvoor vergoeding gezocht door successievelijk wat later in dienst te komen dan hun voorschrift luidt maar ook daarop is een strengere contröle ingevoerd. Een paar schuldigen hebben straf gekregen en de anderen voelen instinctmatigdat zelfs met den besten wil hun dit ook boven het hoofd hangt. Vandaar de ontevredenheid welke er nog weer toe bijdraagt om elke griefwaarover men anders niet zou vallen zooveel mogelijk uit te spinnen. Het beste zou zijn dat eens een strikt onpartijdige enquête werd gehouden en blijkt 't dan werkelijk, dat de loonen over het algemeen onvoldoende zijn, ja, dan moet de Regeering maar toonendat ook zij doordrongen is van het besef, dat een goed arbeider zijn loon waard is. Mocht daar entegen zulk een onderzoek leeron, dat de menschen ten onrechte klagen dan eerst is er aanleiding voor het baudhaven der strengere discipline, zooals thans geschiedt. Op een druk postkantoor moet een goede geest heerschen en moet men de beambten kunnen vertrouwen; mokken, zooals thans gedaan wordtis voor allen onaangenaam en het publiek wordt daarvan onvermijdelijk de dupe. ItKI.tllfl. De Brnsselsche »Petit Bleu" meldt dat binnenkort de minister-president Van den Peereboom als zoodanig zal aftreden en slechts de portefeuille van spoorwegen zal behouden. De werkstaking der dokwerkers te Antwerpen dreigt algemeen te worden. De gouverneur der provincie heeft reeds een »conseil de l'iudustrie et du travail'' bijoengeroepen om pogingen te doen tot een verzoening tusschen werkgevers en werk nemers. De werklui verlangen voor nacht- en Zondags- werk dubbele loonen. Verder verlangen zij, dat de uit betaling van de loonen in kroegen een gewoonte die bij de wet is verboden, maar niettemin heeft stand gehouden zal ophouden. HUITSCH£iAAH. Het feitdat keizer Wilhelm zijn komst voor de inwijdingsplechtigheid van het Dort- mund-Eemskanaal heeft afgezegd, wordt door Fransche bladen in verband gebracht met een plan van den Keizer, om de wedstrijden van Cowes bij te wonen en daarna een bezoek te brengen aan een Fransche haven. Men weet, dat indertijd een bericht van het bezoek van den Keizer aan Cowes officieel is tegengesproken, maar daar zijn reeds ettelijke weken over heengegaan. Volgens de »Rhein. Kur." komt de Keizer den 6en Augustus naar Wiesbaden, waar hij keizer Nicolaas zal ontmoeten. MIïOMIiABJII. Hoe het met de Transvaalsche qnaes- tie eigenlijk staat, is niet zeer duidelijk. De kans op oorlog wordt voortdurend geringer, maar voldaan zijn de Jingo's niet, gelijk uit de volgende aanhaling uit de Times'' kan blijken »Voor het oogenblik is het duidelijk, dat het plan van president Kruger ver blijft beneden den oisch van Bloem fontein. De regeering hoopt, dat hij, nu hij eenmaal het principe van dat ontwerp heeft aangenomen, niet zal weigeren de amendementen voor te stellen, die er uit volgen en die voor de toepassing noodig zijn. Wanneer deze hoop gerechtvaardigd is, en de aanmerkingen der Uitlanders juist zijn, zal zijn tegenwoordig ontwerp groo- tendeels moeten worden omgewerkt, maar de uitslag zal dan zijn een voldoende regeling bereikt mot vredelievende middelen. Wanneer zij niet gerechtvaaidigd isdan kunnen de Uitlanders erop vertrouwen dat de regeering toch zal blijven bij do woorden van den heer Chamborlain, toen hij zeide, dat geen amendementen aannemelijk zijn voor het kabinet, die den Uitlanders uiet terstond een behoorlijke vertegenwoordiging geven." Bij de behandeling van den post voor aanbouw van schepen op de marinebegrooting verklaarde minister Yperen. a. Een directeurtevens keurmeester een schrijver een stalknecht. Ostende. a. Een stedelijk beambte is belast met het toezicht en draagt den naam van ontvanger-toezichter een veearts een stalknechttwee experts. 20ste vraag. Hoe hoog zijn de arbcldsloonen 1 Osnabrück. Het salaris van den directeur bedraagt RM. 3300 f 1980, benevens vrije woning, vuur en licht en bovendien RM. 200 f 120 dienende als bijdrage voor het weduwe-pensioen. Het salaris van den assistent-veearts is RM. 1500 f 900 benevens vrije woning, vuur en licht. Het salaris van den halopzichter en van den machinist bedraagt RM. 1400 1 840 benevens vrjje woningvuur en licht. De assistent- machinist ontvangt RM. 3 f 1.80 per nacht. De ar beiders ontvangen RM. 75 f 45 per maand. Bielefeld. Inspecteur RM. 2700 f 1620, vrije woning, vuur en licht, Kassier RM. 1200 f 720, halopzichter RM. 1200 f 720, vrije woning, vuur en licht, machinist RM. 1380 f 828, vrije woning, vuur en licht, 4 per soneu belast met trichinen-onderzoek RM. 875 f 525, 2 stokers RM. 850 f 510, 3 arbeiders RM. 933 f 560. Horde. De halopziehter RM. 1000 f 600, de keur meesters RM. 1000 f 600, de werkman RM. 725 f 435, 1ste machinist RM. 1650 f 990, 2de machinist (per maand) RM. 90 f 54, stoker (per maand) RM. 84 f 50.40. Crefeld. De arbeiders bekomen RM. 2.75 a RM. 3, d.i. f 1.65—f 1.80. Vierssen. a. De halmeester RM. 1200f 720, zes keur meesters voor trichinen RM. 0,60, d. i. f 0,36 per uur een werkman RM. 13.20 per week, d. i. f 7,92, een ma chinist RM. 1200: f 720; b. eei. assistent machinist ge durende zes maanden tegen RM. 21 per week, d. i. f 12,60 een arbeider voor het bebardelen van het ijs f 7,92c. geene buitendien een kantoorbediende die tevens dienst doet als keurmeester voor het trichinen-onderzoek, RM 75 per maand d.i. f 45 of f 540 per jaar. Eschweiler. a. De halmeeater RM. 1000f 600de machinist RM. 1080: f 648, de assistent-halmeester RM Goschen den 21: »Daar er geen verandering is gekomen in de marine-programma's van andere mogendheden, is ook Engeland's programma onveranderd gebleven. Wij zien echter geen bedreiging in de programma's van Rus land of andere mogendheden en hopen dus, dat zij ook ons program niet zullen opvatten als een bedreiging." De post werd daarop goedgekeurd. Een zwaar ongeluk is gebeurd aan boord van den torpedojager »Bnllfinch''. Tijdens een proeftocht brak een der stangen aan de machine, ten gevolge waarvan de stoom in de machinekamer stroomde. Hierdoor werden zevec menschen gedood, terwijl elf anderen zware brand wonden bekwamen. FRAXHHIJR. Steeds méér verfijnde schurken streken tegen Dreyfus gepleegd, komen aan het licht. Men heeft namelijk eens een ware samenzwering tegen den ongelukkigen gevangene uitgebroed. Zekere Vérillon, plaatselijk agent van het bestuur der strafinstelling zette eene vertooning op touw van eene poging tot ont voering. Zij landden bij nacht met een zeilboot op het eiland niet zonder opzettelijk eenig gerucht te maken zoodat een kanonschot gelost werd. De gevangenedoor het schot wakker geschrikt zag het pistool van zijn bewaker op zich gericht. Het wapen was vlak bij zijn gezichtzoodat het zijn voorhoofd raakte, toen hij zich oprichtte. >Wat is er vraagde hij. Hij kreeg geen antwoord. Hij dacht een oogenblik na en verroerde zich niet. meer. Dit is vermoedelijk zijn behoud geweest. Aan het ministerie van koloniën, zegt de »Lanterne", legt men het geval uit als een noodzakelijke proefneming, om zich van de waakzaamheid en vastberadenheid der bewakers te vergewissen Nog veel erger is het volgende Twee jaar na zijne aankomst ontving Dreyfus een dépéche met het zegel van het departement van koloniën. Het feit op zichzelf was reeds genoeg om hem te ont roeren. Maar wat moet hij gevoeld hebbentoen hij las, dat zijne vrouw dienzolfden dag bevallen was Drie maanden lang schroef de beklagenswaardige geen woord meer aan de zijnon en dat langduriggeheel onverklaarbaar zwijgen zegt zijn broeder was voor de familie, en voor mevr. Dreyfus vooralhet allersmarte lijkste van de geheele vier jaren. Hoe en wanneer de gevangene de waarheid vernam blijkt niet. Mag men de berichten uit Parijs gelooven, dan schijnt de Regeering voornemens te zijn aan deze zaak gevolgen te geven. Er wordt zoo stil mogelijk een onderzoek ingesteld naar de blootgelegde feiten. De »Temps'' verzekert, dat de ministerraad van den 22 zich heeft beziggehouden met te overwegen, welke maatregelen behooren te worden genomen tegen tal van opperofficieren, die betrokken zijn bij de zaak-Dreyfus. De beslissing over deze vraag zal genomen worden in den eerstvolgenden ministerraad. Voor het proces-Dreyfns zullen 154 getuigen worden gedagvaard. De banken voor deze getuigen nemen natuurlijk heel wat plaats in. In de overgebleven ruimte zullen in de eerste plaats 190 plaatsen ter be schikking van de pers worden gesteld verder zijn er tweehonderd voor personen van kaarten voorzien en zestig plaatsen voor het overige publiek. De Gallifet heeft aan de bevelhebbers der legerkorpsen een rondschrijven gezonden, waarin hun wordt verboden hun officieren verlof te geven om het proces te Rennes bij te wonen. RIJSIiABiM. Het lijk van den overleden Czare vitch is van Batoum aan boord van den kruiser »St. George" naar Sebastopol gebrachtde keizerin-weduwe, groothertogen en hertoginnen met gevolg maakten den overtocht mee. Te Sebastopol wachtte de keizerlijke trein met een afzonderlijke lijkwagen, om dadelijk naar Mos kou te vertrekken. Keizer Nicolaas zal het lijk van zijn beminden broeder daar opwachten. Den volgenden dag, tegen den avond, wordt dan Petersburg bereikt en aan het Nicolaas-station wordt dadelijk een indrukwekkende stoet opgesteld, waarin hooge officieren van leger en vloot en de rechterlijke ambtenaren plaats zullen nemen en het lijk naar St. Pieter en St. Paul kathedraal in de vesting zulleu begeleiden. ööO^^f 390 de werkman RM. 600=rf 360 b. twee machinisten RM. 1080 f 648. Yperen. a. De directeur f 960, benevens vrije woning, een schrijver f 240, een knecht f 324. Ostende. Worden telkens vastgesteld bij raadsbesluit, zijn echter niet genoemd in de verordening. 21e vraag. Is de directeur een veearts? Osnabrück. Zoowel de directeur als ziju assistent zijn geëxamineerde veeartsen. Bielejeld. Ja. Crejeld. Ja. Horde. Ja. Ostende. Ja. Eschweiler Ja en speciaal gediplomeerd voor slachthuizen. Yperen. Ja. Ostende. Neen doch er bestaat een veearts (zie beant woording der vorige vraagj. 22e traag. lievert liet koelhuis ook ijs voor andere doeleinden en hoe hoog is de opbrengst Osnabrück. De machines voor het koelhuis worden uit sluitend gebruikt tot het op temperatuur honden van het koelhuis. Bielefeld. Ja en wel aan de slachters tot het gild be- hoorende aan de burgerij en aan de restauraties. Hörde. Aan de slagers werden 20 cellen tegen RM. 4 f 2.40 verstrekt, aan andere personen 12 cellen tegen RM. 4=f 2,40, terwijl 1 cel voor 0,36 RM.-0.40RM. *0,21-f 0,24 verkocht wordt. Crefeld. Ja, voor levering aan slagers restaurants en voor ijskasten. Vierssen. Het gefabriceerde ijs wordt aan restaurateurs, slagers, banketbakkers en particulieren verkocht. Eschweiler. Ja. 23e vraag. Heeft de oprichting van het slacht huis Invloed uitgeoefend op den prijs van het vleesch V Osnabrück. De oprichting van het slachthuis heeft geen invloed uitgeoefend op de vleesch prijzen. Bielefeld. Neen. Horde. Neen. Crefeld. Ja, de vleescbprijzen zijn gestegen. Vierssen. Neen. Eschweiler. Neen. Yperen. Neen. Ostende. Neen. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 2