MerMsÉ Tooml-VemiiiM. De Tooneelsgeler fles Keizers. De Zonzij van 't Leven t- Eén dag Soldaat! Buitenland. Advertentiên. Zondag 27 Augustus EEN GLAS WATER. Maandag 28 Augustus Kleine G-eschenken. Dinsdag 29 Augustus IS/ie van Tweeën. „VICTORIA," IP. IMiAPiRitsevoort A 32. Standplaats bij de GROOTE KERK Openingsvoorstelling. afstand bleef. Terwijl ze onder eene koe lat te melken» I liepen de andere koeien op het hondje toe, dat toen bij haar een schuilplaats zocht. Ze werd nu door de dieren, die wel dol geleken omsingeld de emmer met melk werd omver geworpen de meid kreeg een paar stooten met de horens maar zij wist door snel loopen te ont komen gevolgd door den hond en vervolgd door de koeien. (Handelsblad.) In de vorige week zoo meldt men uit Voorburg aan do »Westl. Ct." werd hier een vet varken, dat aan pokken was gestorven, afgekeurd, met carbol begoten en begraven. Eenige dagen later werd te Leidschendam door d. J. en L. van Voorburg, varkensvleesch te koop aangeboden tegen zeer lagen prijs, dat vooral bij de bereiding een carbollucht deed ontstaan. Aangifte werd gedaan aan de politie. Men besloot toen, eens te gaan zien naar het afge keurde varken, en bij opgraving vond men slechts de pootjes en de huid de rest was verdwenen. De politie heeft zich nu verder met de zaak bemoeid. Scheven! iigcn. Alhier viel een kinderwagen om, waarin twee kinderen waren gezeten, juist op 't oogenblik, dat een tram voorbijging. Het jongste kind werd overreden met het ongelukkig gevolg dat 't onmiddelijk dood bleef. Het oudste kindje was niet uit het wagentje gevallen en bekwam dan ook slechts lichte verwondingen. Zaandam. Naar aanleiding van een schrijven van Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Uit waterende Sluizen in KennemerJand en West-Friesland werd besloten het gemeenschappelijk Raadsbesluit van 25 Mei jl. in dien zin te wijzigen, dat na het tot stand komen der nieuwe sluis geen hooger schutgeld zal worden geheven, dan uoodig is tot dekking der kosten van onderhoud en bediening, vermeerderd met een vaste som van t 2000. Te Roermond is zekere S., die werkzaam was aan de Maasbrug aldaar, door het bovendek der brug gevallen, zoodat hij van eene hoogte van ongeveer 15 meter op het droge gedeelte onder die brug op de steenen neer kwam. S. is inwendig gekneusd doch er bestaat geen levensgevaar. Schermerhorn. De Vereeniging «Eendracht" alhier verschafte den 24 de kinderen beneden 11 jaar van de openbare school een prettigen dag. Met het bestuur dier Vereeniging werd door hen een rijtoer ge maakt naar Schoorl, alwaar zij zich in de duinen heerlijk vermaakten. Begunstigd door prachtig weder keerde zij hoogst voldaan huiswaarts. Een borstbeeld voor Cbassé. Te Breda is met groote plechtigheid, het borstbeeld onthuld, voorstellende wijlen generaal Chassé. Het huldeblijk bestaat uit een bronzen borstbeeld, dat eene hoogte heeft van 85 c.M.; het is geplaatst in eene nis met een marmeren grondvlak. Daaronder, tnsschen marmeren consoles, ziet men eene hardsteenen gedenk plaat, waarin met gulden letteren gegrift staat «Breda's burgerij aan het Leger, 24 Augustus 1899 en de namen van het uitvoerend comité. Vorst. Als een bijzonderheid kan, volgens de »N. R. Ct. worden gemeld, dat het een dezer nachten in de omstreken van 's-Hertogenbosch heeft gevroren. De weilanden aldaar waren in den vroegen morgen wit. In Friesland moeten vele boeren wegens gebrek aan gras hun vee reeds met hooi voederen. Algemeen ver wacht men vroeg stallen en hooge hooiprijzen. Oudkarspel. Bij de gehouden aanbesteding door het bestuur van den polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molengeersen) van olie, rensel enz. is aannemer ge worden de heer W. Kroon, Oudkarspel en voor grind de heer P. Messelaar, Alkmaar. Harddraverij. Heiloo. Aan de den 20 alhier gehouden harddraverij werd door 8 paarden deelgenomen. De prijs werd gewonnen door »Snip", van den heer Jb. Reikde le premie door //Trijntje", van den heer M. Mulderde 2e premie door «Betsy", van mej. wed. Nagelhouten de 8e premie door «Wilhelmina", van mej. wed. van Veen. Aanbesteding. Door het provinciaal bestuur van Noordbolland is den 24 bij enkele inschrijving aanbesteedhet herstel L. van het werkspoor der Pettemer zeewering, behoorende tot de Rijkszeewerken in de provincie Noordholland. (Raming t 3000). Minste inschrijver was C. de Wijs, te Alkmaar, voor f 2829. Ontginning. De Naamlooze Vennootschap «Heide-ontginning gevestigd te 's-Gravenhageheeft 3*/a H.A. heideveld aangekocht, gelegen onder het dorp Hoornst.erzwaag, in de Friesche gemeente Schoterland, welke uitgestrektheid onder toezicht van het raadslid T. Dijk, te Jubbega, in het aanstaande winterseizoen zal ontgonnen worden tot bouwgrond, waardoor een aantal arbeiders werk en brood zullen hebben. De heer Keestra, zuivelconsulent te Hoorn, is met het onderwijs in de zuivelleer aan de rijkslandbouwwin- terschool te Schagen belast. De nieuwe cursus neemt met 1 Oct. een aanvang. Om boter versch van smaak te houden. Om boter versch van smaak te houden behoeft men niets anders te doen dan ze onder water te bewaren. Het plaatsen van de boter in kelder of ijskast wordt daardoor onnoodig. Ontvangt men ze in een houten kistje, welke verpakking met het oog op de verzendig als postpakket tegenwoordig veel gekozen wordt, zoo wordt ze zoo spoedig mogelijk daaruit genomen en in een steenen pot overgedaan. Het pekelen kan bij boven genoemde behandeling met koud water ook vervallen en is men met ververschen daarvan niet spaarzaam maar past men dit dagelijks toe, zoo zal men de moeite be loond zien door den frisschen smaak, die de boter gedu rende zeer langen tijd eigen blijft. Ik begaf mij onmiddellijk naar het beeld van den ouden abt. «Laten wij hem eens nauwkeurig bekijken zei ik. Ik hield de lantaarn omhoog zoodat ik elk deel van zijn gezicht, zijn gansche kleeding, zijn gansche gestalte nauwkeurig kon onderzoeken. De oogen waren uitgehold, zooals in elk standbeeldze zagen mij er bij den eersten blik onaangenaam uit. Ik gaf de lantaarn aan Allen over en drukte met kracht een mijner vingers in zijn oogen. Met groote moeite kon ik een kreet van verbazing onder drukken want een steen werd op zij bewogen en de treden van een trap werden zichtbaar, juist zooals de oude heer in zijn brief gezegd had. «Het is waarHet is waar 1" riep Clinton opge wonden uit. «Dat schijnt in elk geval zoo," merkte ik op, «maar wees niet bezorgdwij hebben nu de kans voor ons, om alles nauwkeurig te onderzoeken.' «Gaat ge dat doen?" vroeg Clinton. «Zeker ga ik dat doen," antwoordde ik. «Laten wij samen gaan." Wij kropen daarna onmiddellijk door de opening en daalde de trap af. Er was nauwelijks ruimte genoeg om ons er door te wringen ik ging voorop met de lantaarn. Eenige oogenblikken daarna bevonden wij ons in een lange gang en spoedig stonden wij voor een deur in een steenen boog. Tot nu toe had Clinton weinig onrust getoondmaar hier op de plaats waar heen zrjn vader hem had opgeroepen, scheen hij plotseling al zijn tegenwoordigheid van geest te verliezen. Hij leunde tegen den muur en een oogenblik dacht ik dat hij in elkaar zou zakken. Ik hield de lantaarn in de hoogte en onderzocht nauwkeurig de muren. Daarna lichtte ik den ijzeren grendel van de zware deur. Zij was moeielijk in beweging te brengen doch eindelijk slaagde ik er in mijn vingers tnsschen een kier te krijgen en de deur tegen den muur te drukken. Ik had aldus gelegenheid naar binnen te gluren, de lantaarn boven mijn hoofd houdende. Terwjjl ik aldus stond, riep Clinton uit: „kijk 1 kyken mij omwendende, zag ik FRANKRIJK. De getuigenverhooren te Rennes gaan geregeld hun gang en ofschoon er thans wel wat meer schot in komtis het volstrekt niet te voorzien hoelang zij nog zullen aanhouden. De «Figaro" voorspelt wel is waar dat het einde der verhooren medio Sep tember te wachten is maar nu de krijgsraad eenmaal gemeend heeft, het arrest van het Hof van Cassatie niet in aanmerking te nemenen de getuigen a charge over alles heeft laten praten in stede over de eenige vraag waarop 't aankomt, n.l. of Dreyfus het borderel ge schreven heeftkan diezelfde krijgsraad bezwaarlijk de van alle zijden toestroomende verzoeken om alsnog gehoord te worden weigeren. Laboridie weer hersteld isbrengt meerdere leven digheid in de verhooren. Thans zijn de schriftkundigen aan het woord. Eerst sprak Gobertdie thans gelijk in den aanvang volhoudt in zijne overtuigingdat het borderel niet van Dreyfus' hand is. Na Gobert kwam de «beruchte" Bertillon, gevolgd door vijf soldaten, die portefeuilles met paperassen droegen. Zijn betoog was even diep onbegrijpelijk als vroeger, en wekte menigmaal de lachlust van het publiek op. Uit Londen wordt gemelddat Esterhazy in Oxford-Street herkend is en door de menigte uitgejouwd. De Uhlan moest met zijn beide vrienden vluchten om handtastelijkheden te ontkomen. Uit de rue Chabrol ook geen nieuws van beteekenis. Men verhaaltdat de dames de la Ilalle voornemens waren in grooten optocht naar die straat te gaan om den heer Jules Guérin levensmiddelen te brengen. Indien van dat verhaal iets waar is, dan zou de brand weer misschien goede diensten kunnen bewijzen om die «dames" met eenige waterstralen tegen te houden een zachter middel dan de bajonetten der infanterie die de straat heeft afgezet. De brandweer is daar namelijk vertegenwoordigdomdat de heer Guérin eenige met petroleum gedrenkte lappen op het dak van zijn gebouw had laten nederleggen. Al is hij niet voornemens zelf brand te stichten dan zou deze toch bij ongeluk ver oorzaakt kunnen worden en de brandweer werd dus als maatregel van voorzorg ontboden. ITALIË. Het Italiaansche blad «Tribuna" doet mededeelingen omtrent de verhouding tnsschen Schwarz- koppen, Panizzardi en Esterhazy welke blijkbaar van graat Panizzardi aikomstig zijn. Schwarzkoppen had zijn Italiaanschen vriend vaak medegedeeld, dat hij inlichtin gen kreeg van een officier van den generalen staf, het geen Panizzardi bijna ongelooflijk voorkwam. Toen Dreyfus werd gevangen genomen, hadden beide militaire attaché's nooit zijn naam gehoord. Eerst later vernam Panizzardi van Schwarzkoppen, dat Esterhazy zijn man was. Dit gebeurde naar aanleiding van het bezoek, dat Esterhazy aan Schwarzkoppen bracht, waarbij hij dreigde eerst den attaché, daarna zichzelf te zullen doodschieten, als deze niet aan mevrouw Dreyfus wilde verzekeren, dat de schuld van haar man bewezen was. Esterhazy werd met geld afgescheept doch het geval had op Schwarz koppen zoo diepen indruk gemaakt, dat hij Panizzardi er van in kennis stelde, dat Esterhazy de schuldige was. De «Tribuna" verzekertdat dit de ware toedracht van zaken is. TRANSVAAL. Volgens een telegram uit Johannes burg zouden 600 Portugeesche soldaten zijn vertrokken naar Komatipoort op de grens van Transvaal en de Portugeesche bezittingen. Reeds zouden 300 gewapende Boeren op die plaats aanwezig zijn. Een ander telegram van den 24 dezer meldt, dat den vorigen avond eene vergadering was gehouden van 200 Duitscbers, waarin besloten werd een adres aan de Trans- vaalsche Regeering te richten de bereidwilligheid der aanwezigen uitdrukkende om in geval van vijandelijk heden als vrijwilligers dienst te nemen. ECHTSCHEIOINO. Tweede aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, van den 29 Juni 1899, is het huwelijk tnsschen BAR- THOLOMEUS HUIBERTS, koopman,wonende te Alkmaar, en LEENT JE JANSEN, zonder beroep, vroeger gewoond hebbende te Alkmaar, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, ontbonden verklaard door Echt scheiding. De procureur van den eischer, Mr. J. P. BOSMAN. dat de groote deur langzaam naar mij toe kwam cn mij bijna in de cel had gesloten. Ik riep Clinton toe haar met kracht tegen te houden; ik stapte naar binnen en zag aan mijn voeten de be- tooverde kist. Tot zoover bleek dus de legende waar te zijn. Ik boog mij voorover en onderzocht het zonder linge, misvormde ding met groote zorgvuldigheid. Het had den vorm van een enorme klomp, klaarblijkelijk gemaakt van de een of andere donkere houtsoort de hoeken waren met ijzer beslagen. Zoodra ik alles goed had opgenomenbegaf ik mij naar buitenen bleef staan om een wakend oog te houden op hetgeen er gebeurde. Langzaamheel langzaamterwjjl wij beiden achteruit gingen langzaam alsof zij door onzichtbare hand vooruit geschoven werd, begon de deur op hare hengsels te draaien, steeds sneller, tot zij met een slag dicht viel. Ik greep haar nog eens vast, trok haar open, en terwijl Clinton haar in deze positie hield, deed ik nogmaals een nauwkeurig onderzoek. Ik ontdekte niets waarover ik mij ongerust kon maken. Er bestonden wel vijftig manieren, waarop een deur zich uit zich zelf kon sluiten. Er kon een verborgen veer zijn of het kon aan de hengsels liggen tocht was natuurlijk buiten gesloten. Ik kou geen enkele veer ot verborgen mechaniek ont dekken alleen wanneer de deur open was, bestond er een ruimte van eenige duimen tnsschen haar en deu muur. Wij beproefden het nog eens en nog eens met hetzelfde resultaat, en toen zij zich eindelijk weer wilde sluiten, voorkwam ik dit door eene snellen greep. Ik kreeg nu een eigenaardige gewaarwordingik had een gevoel, alsof ik weerstand moest bieden tegen iemand, die aan de andere zijde tegen de deur duwde. Zoodra ik haar losliet, volgde zij haar gewonen gang. Ik erken, dat ik niets van het geheim begreep. Plotseling kwam een denkbeeld in mij op. «Wat zegt ae legende ook weer vroeg ik, mij tot Clinton wendende. «Dat de ziel de deur moet bewaken, opdat zij voor de kist gesloten blijft «Zoo luiden de woorden," antwoordde Allenniet zonder moeite. Wordt vervolgd. ECHTSCHEI Hl NO. Tweede aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, van deu 29 Juni 1899, is het huwelijk tnsschen EOUWE VONK» vuurstoker bij de K. N. Marine, wonende te Helder, en MARRETJE WOORD, zonder beroep aldaar, ontbonden verklaard door Echtscheiding. De procureur van den eischer, Mr. J. P. BOSMAN. van Steeds versch voorhanden per ona- tongeworst f 0.10. prescofif 0.12, gek. hamspek 0.12. leverworst O-HS. per ons gek. ham f 0.24. gesn. vleesch 0.24. saucisse boni. 0.24. boterh. worst 0.10. jjy- Probeert de fljne Haagsche Kaïfeleverworst» 10 ct. per ons. KERJ119 ALKMAAR 1899. Schou Wbil lOffe. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 24 Mei 1895). Beroemd drama in 4 bedrijven van Karl Wartknburg Artistiek leider HENRI VAN KUYK. Gevolgd door Comédie in 1 bedrijf, naar 't Fransch. Nieuwste suecesblijspel in 3 bedrijven van Blcmenthal en Kadelburg schrijvers van: «Jan Ongeluk", «In den Liggenden Os", «Twee Wapens" en andere successtukken. Door geheel Nederland met enormen bijval opgevoerd. Vooraf Lever de rideau naar het Fransch. Succesbljjspel in 3 bedrijven,naar het Duitsch door Haho. Artistiek leider HENRI VAN KUYK. Verdeeling der bedrijven le Bedrijf de valsche Pa pieren, 2e bedrijf de gesluierde Dame, 3e bedrijf Militaire Geheimen. Het eerste bedrijf speelt te Parijs de beide volgende in de kazerne van een kleine garnizoensplaats bij Parijs. Vooraf Lever de rideannaar het Fransch. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen le Rang I 1,Loge f 0,73, 3e Rang f 0.50, 4e Rang f 0,35. Plaatsbespreking van 104 uur.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 6