361e Staatsloterij. Zitting van den Gemeenteraad Stadsberichten. No. 11265 f 1500; Ns. 4160, 10404 en 18846 f 1000; Ns. 837 en 10205 1 400 Ns. 10005 en 16260 f 200 No. 14160 f 100. Dinsdag, 5 Sept. 1899, kenden toestand op den dorsch van de door hem bewoonde boerenplaats door zijne hnisgenooten gevonden. De man, die nog steeds in bewusteloozen toestand verkeert en aan het hoofd is gewond, is vermoedelijk zonder dat zijne hnisgenooten iets van het ongeval hebben bemerkt nit de hooge hooischuur op den dorsch gevallen. Naar wij vernemen, is hij aan de gevolgen overleden. Op het verzoek der afdeeling „Texel" van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gericht aan den Min. van Binl. Zaken, tot het verkrijgen van mildere strafbepalingen bij het rotkrenpel, is geantwoord, dat afmaking van vee, dat niet in beslag genomen is, niet is geoorloofd en dat afmaking alleen dan kan geschieden, wanneer het besmette vee niet bewaard kan worden. Men is hierdoor niet veel wijzer geworden en stelt dan ook het resultaat geljjk nihil. Schagen. De gepensioneerde sergeant Roebers thans nachtwacht alhier, is met ingang van 1 Oct. als gemeente-veldwachter benoemd te Callantsoog. Tot onderwijzer met acte fransch werd den 5 alhier benoemd de heer O. Eunes, Noordwijk aan Zee. Ursem. In enkele huisgezinnen alhier komen ge vallen van mazelen voor, waardoor de kinderen verhin derd zijn de school te bezoeken. Spoorwegongeluk. De materiëele schade, door het spoorwegongeval aan het Centraal station te Rotterdam veroorzaakt, wordt begroot op 40 mille. Het verkeer is weer geheel vrjj. Barslngerhorn. In de polders Waard en Groet iB de oogst zoo goed als binnen, veel werd zelfs reeds uitgedorscht en afgeleverd. Buitengewoon voor spoedig is alles dit jaar gegaan, geen droppel water heeft do werkzaamheden belemmerd. De opbrengst is (behalve van karweizaad) zeer bevredigend. Suikerbieten zijn nog klein, maar het staat er naar, dat die nu, na de regens, nog veel zullen ontwikkelen deze maand wordt nog niet uitgedolven. Oudesluls. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openb. lagere school alhier zijn geplaatst de dames A. E. Oudt te West-Graftdijk, T. de Boer te Grootebroek en F. Rommerts te Bergumerheide. 8tompeloren. Gedurende de maand Augustus is aan het hulpkantoor alhier op de rijkspostspaarbank ingelegd f 712.356 in 20 inlagen. Er werd terugbetaald f 300 en 3 nieuwe boekjes werden uitgegeven. 4e klasse. le lijst. 4 Sept. 4e klasse, 2u lijst, 5 September. No. 1479 f5000; no. 17870 f 200 z no. 4400 f400; no. 4786 1 200 en nos. 481, 9502,10034,11278,11632, 11995, 12780 en 15653 f 100. VA ALKHAAK. 's namiddags één uur. Voorzitter: de heer A. Goede Dz tijdelijk wethouder. Tegenwoordig alle leden. Secretarisde heer C. D. Donath. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. wordt overgegaan tot de beëediging van de herkozen leden van den Gemeenteraad, de heeren Stoel, de Lange, de Wit, de Sonnaville, van den Bosch en van het nieuw benoemde lid, den heer J. H. Blum, tot de toelating van wie in de vergadering van den 16 Aug. 1.1. is besloten. Na door den Secretaris ter vergadering te zijn binnen geleid, legt ieder der heeren achtereenvolgens in handen van den Voorzitter de eeden en be!often af, voorgeschre ven bij art. 39 der Gemeentewet. De Voorzitter wenscht hen geluk met bet vertrou wen, door de kiezers in hen gesteld. De heeren nemen daarna zitting. 2. Daarna worden de notu'en der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Benoemingen. De Raad benoemt 3. Tot wethouders a. in de plaats van den heer Bruinvis, den heer A. Goede Dz. met 9 stemmen. De heer Boelmans ter Spill bekwam 7 stemmen terwijl één blanco biljet werd gevonden b. in de plaats van den heer de Sonnavilleden heer J. M. de Sonnaville met 9 stemmen. De heer C. BoS' man bekwam 7 stemmen terwijl één biljet van on waarde werd verklaard. De beide benoemden verklaren, onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen, hunne benoeming aan te nemen. De heer J. M. de Sonnaville neemt daarop het pre> 8idium van den heer Goede over. 4. Tot ambtenaren van den burgerlijken standin de plaats van de heeren Bruinvisde Sonnaville en de Langede heerenJ. de Wit Dz. met 13, J. M. de Sonnaville en J. de Lange C.Jz., ieder met 15 stemmen. 5. Tot lid der commissie voor het ontwerpen van ver ordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, in de plaats van den heer Bruinvisden heer H. J. Vonk, met 9 stemmen. 6. Tot leden der commissie voor belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financiëelen aard in de plaats van de heeren Bruinvisde Lange en van den Bosch de heeren J. de Wit Dz. met 8 J. de Lange C.Jz. en G. T. M. van den Bosch ieder met 15 stemmen. Tot voorzitter dezer commissie wordt benoemd de heer J. de Lange C Jz. met 11 stemmen. 7. Tot lid der commissie van bijstand voor de publieke werken, in de plaats van den heor Stoelden heer W. F. Stoel met 14 stemmen. 8. Tot lid der commissie van bijstand voor de gemeen telijke gasfabriekin de plaats van den heer de Lange den heer J. de Lange C.Jz. met 15 stemmen. 9. De Voorzitter stelt voor thans over te gaan tot de benoeming van een lid der commissie voor de plant soenen. De h"er Goede is lid van die commissie en door zijn benoeming tot wethouder zal hij zeker door Burg. en Weth. benoemd worden tot voorzitter dier commissie, zoodat zijne plaats zal komen open te vallen. De heeren Vonk en Boelmans ter Spill meenendat voor deze benooming geen enkele aanlei ding bestaat. Er is immers geene vacature. De Voorzitter zegt, dat dan de benoeming in de volgende vergadering zal moeten plaats hebben. Vervol gens geeft hij in overweging over te gaan tot de benoe ming van een tijdelijk wethouder, noodzakelijk geworden door de benoeming van den heer Goede tot definitief wethouder. De heer Kraakman gelooft niet dat deze benoe ming noodig is. In ieder geval zou hjj daartoe thans niet willen overgaan, omdat dit punt niet op de agenda voor komt. B. en w. zullen daartoe in eene volgende verga dering een voordracht kunnen doen. De Voorzitter zegt, dat het onderwerp niet op de agenda kon voorkomen, omdat men niet wist of de heer Goede tot wethouder benoemd zou worden. Bij de benoeming is haast, met het QOg op het opmaken der gemeente-begrooting voor 1900. De heer Bosman ziet geen enkel bezwaar om nu de benoeming te doen geschieden, welke meening meer dere leden ondersteunen. De heer Kraakman meent toch, dat B. en W. het voorstel behooren te doen en als de Raad zich dan met eene benoeming in deze vergadering kan vereenigen, zal spr. daarin berusten. De Voorzitter zegt, dat B. en W. het voorstel tot benoeming van een tijdelijk wethouder bij deze doen, waarna de Raad besluit tot de benoeming over te gaan. Bij eerste vrije stemming verkrijgen de heeren Jansen 5, Kraakman 4, de Lange 3, Boelmans ter Spill 2 stem men en ieder der heeren Preijer, Bosman en de Wit 1 stem. Overgaande tot eene tweede vrije stemming wordt benoemd met 9 stemmen de heer C. Janssen Cz. De heer Kraakman verkreeg 4, de heer Boelmans ter Spill 3 stemmen en de heer de Lange 1 stem. Verbetering toestand Kaarsenmakersgraeht 10. Heeft opnieuw eene stemming plaats over het voorstel van den heer de Groot, om het uitbaggeren van de Kaarsenmakersgracht, het maken van een ophaalbrug ter verbinding van den Dijk met de Peperstraathet wijzigen van de schoorstijlen der Bokkebrug en het ver anderen van de voelingen der poortstijlen dier brug, aan te houden en te behandelen bij de gemeente begrootingdienst 1900. (Over dit voorstel staakten in de vorige vergade ring de stemmen met 8 tegen 8.) De uitslag is, dat het voorstel thans wordt aangenomen met 11 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren: Boelmans ter Spil), Goede, Kraakman, Bosman, de Wit en de Lange. (Wordt vervolgd.) Alg. Wed. Wiclrijdersbond. Op zondag, 17 September, zal alhier, vanwege bovengenoemden Bond, een feest gebonden worden, waar van het programma luidt, alB volgt12 uur reünie en dejeuner in het bondscafé >De Nachtegaal"; 1 uur, wed ren om fraaien wisselbeker in de Harddraverslaan in den Hout, opgeluisterd door de muziek der Alkm. Schutterij 3 uur, matinée mnsicale in de Buitensocieteit6 uur, Bondsdiner in »de Toelast"; 8 uur, bal in »de Harmonie", afgewisseld door kunstrijden van den Nederl. kampioen Heimei. Brand. Zaterdagnacht is de boerenwoning van den landman H., in de Boekelermeer, door het onwedor tot den grond afgebrand. De bewoners hadden nog juist den tijd om zich te redden. Van den inboedel is bijna niets gered. Het verbrande was verzekerd. Rijks Hoogere Burgerschool. Tot tijdelijk lecraar aan bovengenoemde school alhier is benoemd de heer J. Timmer, phil. nat. docdus, te Leiden. Concert. Bjj gunstig weder, bestaat het voornemen bij den pachter van de buffetten der Buitensocieteit, binnen het terrein der Sociëteit, een concert te doen geven door het »Weener Dames-Orkest", onder directie van mej. Hen rietta Dtirnberger, en wel op donderdag, den 14, des na middags te 2 uur. Aan de leden zal dezer dagen eene inteekenlijst worden aangeboden, ten einde in de kosten tegemoet te komen. Het oordeel der pers is over dit gezelschap gunstig. Zoo leest men in het »Dagblad van Z. Holl. en 's Hage," van 12 Juni: Het concert van de Weener-dameskapel op Seinpost was gisteren voor een belangrijk deel in handen der da mes-solisten. Niet minder dan vier dezer verdienstelijke orebestranten, die reeds bij het publiek een wit voetje hebben, zetten andermaal haar beste beentje voor. In de eerste plaats de directrice Frl Henriette Dtirnberger, die de moeielijke Sérenade Mélancolique van Tschaikowsky vertolkte. Zij moebt hare moeite beloond zien met een krachtig applaus en twee keurige corbeilles bloemen Naast de directrice oogstten grooten bijval io Fr. Ch Hollander, met een allerliefste polka voor piano, mevrouw Gore, met eene fantaisie uit de »Traviata" en Fraai. N Stepanek met twee nummers op de cello, van Wagner en Gabriel-Merie, twee concertstukken zeer fraai voorge' dragen. Het belangwekkend program werd overigens op de gewone correcte wijze gespeeld en niet 't minst een Stranss-wals in het voordragen waarvan dit orkest bijzonder uitmunt. Badhuis Witte Rruls. In de week van 27 Aug. tot 2 Sept. zijn in het badhuis van het »Witte Kruis" genomen 35 kuipbaden 64 regenbaden le klas en 114 regenbaden 2e klas, totaal 213 baden. Zuivelbereiding en veevocderlng. Blijnens achterstaande advertentie heeft de zuivel- consulent voor Noordholland de heer W. Keestra, te Hoorn, het voornemen een cursus te houden voor zui velbereiding, alsmede een voor veevoedering. Wij maken met ingenomenheid van dit voornemen melding, in de hoop datook nit deze omgeving, velen zich vóór 23 September bij genoemden heer tot het volgen dier cur sussen zullen aangeven. Keruils. De staangelden op de kermis alhier hebben bedra gen f 3066.09s ongeveer f 100 minder dan ten vorigen jare. Zakkenrollers. De door de politie alhier aangehouden zakkenrollers E. L. H., oud 14 jaar, en Ch. L. H., oud 18 jaar, van beroep artisten en thuis behoorende te Rotterdam, hebben vóór hunne komst alhier eerst hun slag geslagen op de kermis te Warmeohuizen en hun handwerk hier ter stede met aanvankelijk succes voortgezet. Ten einde ontdekking te voorkomen, waren de ledige portemonnaies grootendeels in het water gt worpen; de politie heeft echter, op hunne aanwijzing, zoowel onder het hippodrömeals op de Paardenmarkt alhier eene ledige portemonnaie te voor schijn gehaald, terwijl een gedeelte van de buit, in een stuk papier gewikkeldonder de banken van het paar denspelletje op de Ged. Nieuweslootalwaar de oudste hunner werkzaam waswerd teruggevonden. Een zil veren horloge, ontrold aan een bezoeker in een café aan de Ged. Nieuweslootwas nabij de gasfabriek in den grond geborgenten einde het na afloop der kermis alhier weder op te graven en elders te kunnen verkoopen. De gearresteerden zijn, ter beschikking der justitie, naar het huis van bewaring overgebracht. Wedrennen te Bergen. Het was in den morgen van zondag, den 3, in deze gemeente zeer goed te bemerken, dat den dien dag te Bergen, voor de tweede maal, te houden wedrennen, weder een buitengewoon bezoek zou ten deel vallen. Niettegenstaande de nog bestaande slechte communicatie van Alkmaar met dit zoo verrassend schoone oord, had den weder duizenden zich tot bijwoning van dezen mee ting opgemaakt. Het fraaie, frissche weder maakte een wandeling of een rid naar het dorpje Bergen tot een waar genoegen. Jammer, dat nog slechts een deel van den weg beplant is. De gemeente Bergen is midden in de uitvoering van haar plannen desbetreffend blijven steken. Men zegt lach niet, lezer omdat, bij ver dere beplanting, de boeren hun in het land over den weg grazende ko_ien niet meer kunnen zien 1 Zoo'n land man heeft, als 't waar is, toch heel wat in te brengen ten nadeele van het publiek belangbijna nog meer dan een slager te Alkmaar, die, met z'n collega's, tegen alle rede in het abattoir weet tegen te houden 1 De omgeving der baan leverde weder een levendigen aanblik. Alle deelen van het uitgestrekte terrein waren dicht bezet. Ook het paddock, nu vereenigd met het vroegere tweeguldensterrein, en waarvoor de toegangs prijs van f 5 tot f 2.5D was verlaagd, vertoonde een bont gewoel. Vooral van af de perstribune daar ter plaatse hadden de verslaggevers een prachtig overzicht over de gansche baan. Niet zoo ingenomen waren op dat punt de bezoekers van het vjjftig cents terrein. Doordat men, om redenen van controle, dat terrein had ingekort, stonden de bezoekers daar in vele rijen vaak achter elkan der, wat velen het genoegen bedierf. Wij twijfelen niet, of het comité zal middelen overwegen om daarin ver andering te brengen. 'ie half twee namen de wedstrijden eon aanvang met I. Kennemerprjjs. Alle 16 aangegeven paarden waren bij den afrid in de baan aanwezig. Het waren »Pullaway IIP', van S. Snoeck, Bergen, af te leggen afstand 2000 M.; Electricity", van C. Sonius, Groningen 2000 M.; >Tartar II'', van A. C. v. d. Akker, Hazerswoude, 2015 M.; »Johanna III", van Joh. de Mol, 's-Hage, 2030 M., Valerie (ex. Mie II)", van D. A.van Stralen, Haarlem, 2030 M., »Ninns", van Jac. Roodenburg, IJpolder, 2045 M., »Octavia (ex Ada"), van T. Velstra Leeuwarden, 2045 M.; »Cherry Blossom", van D. Vermaas Rotterdam 2060 M.; »Lali Brien", van Stal »Aventi", 's Bosch 2090 M.; Richard", van D. A. van Stralen Haarlem 2090 M.; Amber II", van A. A. v. d. Berg, Haarlem 2090 M.; Louise", van J. de Mol,'s Hage, 2105 M.; »Mr. Auguste", van S. Snoeck, Bergen 2105 M.; »de Dame", van K. v. d. Hulst, Am sterdam 2135 M.; »Black Boy", van H. v. Wickevoort OrommePn, Heemstede, 2150 M.; »Cesar", van H. K. Glas, Loppersum 2170 M. De uitslag is: »Oetavia", prijs, ƒ200 in 3.53; »Ninus", Ie premie, j 75 in 3 554/s >Black Boy", 2e premie, 25, in 3 56>/5. In tegenstelling met dit eerste wedstrijdnummer dat toegankelijk was voor alle driejarige en oudere paarden, die geen beter record dan 1.50 getoond hadden, was II. Uilenvlakprjjs een wedren, alleen bestemd voor inlandsche paarden van drie jaar en ouder met een te doorloopen afstand van 1700 M. Er waren zeven paarden aangegeven waarvan zes mededongen»Malcadjick", van luit. H. Meiners Bredabelast met 60 Kg.: »Horton", van baron van Brienen v. d. Groote Lindt, 's-Hage, öO'/j Kg.; »Arak", van W. graaf van Rechteren Limpurg, 59 Kg.; »Warda", van luit. G. J. A. A. baron van Heemstra59 Kg.; Alarm II", van V. Hoboken v. Hoedekenskerke Sche- veningen 56 Kg.; »Sultan III", van luit. H. Meijners Breda, 54 Kg. De le prijs, 260, werd gewonnen door »Arak"; de 2e prijs 50 door »Malcadjick"; de 3e prjjs f 15 door »Alarm II". Voor de record-harddraverij voor alle paarden met geen sneller record dan 1.48 den Prjjs van Maasdam, waren 16 paarden aangegevenwaarvan er 14 in de baan verschenen. Het waren: »Ninus", van Jac. Rooden burg, IJpolder, al te leggen afstand 2400 M.; »Herman", van W. H. J. Brom, Utrecht, 2400 M.; »Cherry Blossom", van D. Vermaas, Rotterdam, 2420 M.; »Octavia(ex Ada"), van T. Velstra, Leeuwarden, 2420 M.; »Ceres", van J. A. de Lijster, Pernis, 2480 M.; »Richard", van D. A. van Stralen, Haarlem, 2480 M.; Amber II", van A. A. v. d. BergHaarlem 2480 M.; »Mr. Auguste", van S. Snoeck Bergen2500 M.; »Jonge Krylaty", van A. C. C. v. d. Akker, Hazerswoude, 2520 M.; »de Dame", van K. v. d. Hulst Amsterdam 2540 M.; »Sigfrida", van H. H. Glas Jr., Loppersum, 2560 M.; »Funny Fun", van Joh. de Mol den Haag2560 M.; »Cesar", van H. H. Glas Jr., Loppersum, 2560 M.; »Princess Airlie", van H. v. Wickevoort Crommelin Heemstede, 2600 M. De drie prjjswinners waren (nadat »Herman" en »Jonge Krylaty" waren gedisqualificeerd) »Ninus", prijs 250 4.432/s »Richard", le premie 100, 4.46; en »Ceres", 2e premie, f 50, 4.483/s.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 3