VummereD der gebouwen. Honderd en eerste jaargang'. 1899. ZONDAG Ijk en Herijk. 5 NOVEMBER. Woensdag 1 Nov. (S1 o t.) NO. 132. Berde blad. Uhtl ltSÜIII' COUBAIVT. Deze jCourant wordt Vinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavand uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80 franco door het geheele rijk f 1,—. 3 Nummers f O,O0. Afzonderlijke nummers 3 ets. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat de Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid bij beschikking van 6 October j.l. no. 190 heeft goedgevonden lo. te bepalen, dat het goedkeuringsmerk gedurende hej jaar 1900 te bezigen, zal zijn bij den ijk en herijk van maten en gewichten de letter K in den gewonen schrijfvorm 2°. dat als merk bij eerste stempeling aan het ïjkkantoor Alkmaar zal gebezigd worden het cijfer ÏO. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar G. RI P P I N G, Voorzitter. 31 Oct. 1899. 0. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de gemeente Aklmaar, herinneren de ingezetenen aan de bepaling van de artt. 5, 6, 7, 8 en 9 der verordening houdende be palingen omtrent het verdoelen der gemeente in wijken en het opmaken van volledige staten der bevolking en harer huizing ingevolge art. 140 der gemeentewet, luidende; Art. 5. liet nummeren der perceelen heeft plaats voor elke .straat of voor eiken weg afzonderlijk in dier voege, als >door Burgemeester en Wethouders zal worden bepaald. Art. 6. .Afzonderlijke bovenwoning of bovenwoningen hebben .hetzelfde nummer als de benedenwoning of het beneden- lokaal doen worden onderscheiden door bijvoeging »van de letters ab enz. Art. 7. »De nummers der perceelen worden in den regel ge- .plaatst boven of ter zijde van de deur, die toegang geeft »tot het perceel. Burgemeester en Wethouders kunnen .toelaten dat het nummer op eene andere plaats worde .aangebrachtmits het van den openbaren weg steeds .duidelijk zichtbaar zij. .Burgemeester en Wothouders zijn bevoegd de nummers »te veranderen, in welk geval de nieuwe nummers voor »de eerste maal voor rekening der gemeentel worden .aangebracht. Art. 8. .Met boete van ten hoogste f 3 wordt gestraft de eige- »naar, vruchtgebruiker of beheerder van een perceel »lo. waarop niet een met zwarte verf op lichten grond .geplaatst nummer, ter grootte van minstens 4 cen- .timeters, in goed leesbaren staat onderhouden wordt; »2o. waai van gedurende den tijd van net verrichten van .werkzaamheden aan het perceelhet nummer niet .duidelijk aan den openb. weg leesbaar is aangedaid; »3°. waarop aan den openbaren weg een ander nummer .is aangebracht dan daarvoor door Burgemeester en .Wethouders is bepaald. Art. 9. »Met boete van ten hoogste f 3 wordt gestraft de per- »soon in art. 8 bedoeld die bij opbouw, wederopbouw, .splitsing of vereeniging van perceelen verzuimt lo* z'ch binnen 8 dagen na den aanvang van het werk .schriftelijk tot Burgemeester en Wethouders te wen- »den, ten einde deze bepalen welk nummer daarop .moet worden geplaatst; »2o. zorg te dragen dat op het perceel binnen 14 dagen »na ontvangst dor beschikking krachtens de voor- .gaande alinea van dit art. genomen het nummer .van het perceel is aangebracht." Zij noodigen eigenaren, vruchtgebruikers of beheerders van perceelen in deze gemeonte uit, om indien één of meer hunner eigendommen niet van het vereischte nummer is voorzien aan de bovenstaande bepalingen voor 15 November a.s. te voldoen, teneinde de straf bij art. 8 eu 9 vastgesteld, te ontgaan. Inlichtingen omtrent het juiste wijknummer, worden verstrekt aan het bureau van den gemeente-architect. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 26 Oct. 1899. G. D. DONATH, Secretaris. Prijs der gewone advertentlcn s Per regel i'ö,l 5. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COSTER ZOON. Telefoonnummer t 3. B. en W. verklaren dat dezo zaak door hen zal wor den overwogen. De post wordt goedgekeurd. Volgn. 104. Onderhoud lantaarns en kosten verlichting f 8500. Eene atdeeling stelt voor nog een lantaarn te plaatsen bij het Gerechtsgebouw en het Rijks opvoedings gesticht en met de uitbreiding van gloeilicht voort te gaan. B. en W. zullen van dit voorstel nota nemen. De heer van den Bosch vestigt de aandacht op verlichting van den Hout bij de strafgevangenis. Do heer Bosman antwoordt, dat juist het vorig jaar daar een geheel verbeterde toestand in het leven is ge roepen, waarna bleek, dat de heer van den Bosch eigen lijk meer de verlichting van den Westerweg bedoelde. De heer Bosman komt het echter voor, dat de stationsweg niet heel schitterend verlicht is. De Raad verleende daarop machtiging, daar nog een paar lantaarns te doen plaatsen en dan aan de andere zijde van dien weg. De post wordt goedgekeurd. Volgn. 107. Kosten buitengewoon toezicht f 350. Eene aideeling vraagt of de gratificatie voor het politie-per- soneel zoodanig verdeeld zal worden, dat de agenten le klasse daarvan naar evenredigheid meer ontvangen. Een andere afdeeling zou den post met f 200 willen verminderen en op het oude bedrag van f 150 uittrek ken. v oor gratificatiën, meent zij, behoort na de nieuwe regeling niet meer te worden uitgetrokken. Diensten tijdens de kermis zijn wel zwaarder, maar niet buiten gewoon. Bij nadere overweging gaan B. en W. met het denk beeld dezer afdeeling mee en stellen zij voor den post op f 150 uit te trekken. Overeenkomstig dit laatste voorstel wordt deze post met f 200 verlaagd. Volgn. 114. Jaarwedden onderwijzers f 44495. Alle afdeelingen stellen voor dezen post met f 925 het bedrag door B. en W. geraamd voor verhooging als ge volg der aanhangige salarisregeling te verminderen en dat bedrag over te brengen op onvoorziene uitgaven, omdat het cijfer van f 925 geheel onzeker is. B. en W. hebben tegen dit voorstel geen bezwaar. Dienovereenkomstig wordt besloten \olgn. 116. Toelagen en bijdragen ter opleiding van onderwijzers f 3900. Twee der afdeelingen stellen voor dit bedrag met f 3500 te verminderen en den post te ramen op f 400, te weten f 200 bijdrage en f 200 voor teruggaaf schoolgelden. De rijksbijdrage, geraamd op t 3500, zonden zij bij suppletoire begrooting willen regelen. Eene verlaging van dezen post komt B. eu W niet wenschelijk voor. Waar hier f3500 in uitgaaf is gebracht daar is onder »alle andere ontvangsten" een gelijk bedrag' iu ontvang uitgetrokken. Beide bedragen heffen elkander op. Er bestaat gegrond vermoeden, dat als rijksbijdrage f 3500 zal worden ontvangen. De Voorzitter doet opmerken, dat er admini stratief niets tegen het voorstel van B. en W. is. Op eene opmerking van den heer Kraakman doet 'hij de toezegging niet te zullen betalen voordat de rijksbijdrage zal zjjn ontvangen. De post wordt daarna onveranderd goedgekeurd. Volg. 118. Kosten aanschaffing enz. schoolmeubelen 1170. is onder dezen post ook de jaarlijksche vernieuwing van een deel der banken aan de burgerschool begrepen zoo vraagt een afdeeling. B. en W. antwoorden ontkennend. Do heer de Lange doet dit ontkennend antwoord leed, nu er nog in 5 klassen nieuwe banken noodig zijn. Hij doet daarom thans het voorstel om voor 16 nieuwe banken alsnog f 240 uit te trekken. Dit voorstel wordt aangenomen en mitsdien de post vastgesteld op f 1410. WBUIKEATJBRAAD VAM ALKMAAR. Volgn. 97. Jaarwedden agenten van politie f 11000 Eene afdeeling vestigt de aandacht op voldoend politie toezicht in het plantsoen bij de ijzergieterij. Een andere vraagt of Ij. en W. tevreden zijn met de nieuwe regeling. Zij zal gaarne inlichtingen ontvangen omtrent den dag en nachtdienst. Over de nieuwe regeling verklaren B. en W., dat zij alle reden tot tevredenheid hebben. Zijdie inlichtingen verlangen over den dienst, kunnen zich tot het hoofd der politie wenden. De post wordt goedgekeurd. Volgn. 103. Ouderhoud brandspuiten enz. f 860. Door eene afdeeling wordt voorgesteld het advies te vragen van het college brandmeesters over het aanschaffen eener uitslaande ladder. Volgn. 140. Pensioenen f 1264. Eene afdeeling vestigt de aandacht op het wenschelijke eener pensioenregeling voor ambtenaren. Het antwoord van B. en W. luidt, dat hunne aan dacht sinds lang gevestigd is op dit onderwerp. B. en W. zullen gaarne worden uitgenoodigd een daartoe strek kend voorstel te doen. Als de mogelijkheid eener pensioenregeling hier bestaan baar is zal de heer van den Bosch het denkbeeld gaarne toejuichen. De hoer K raakman zou geen principieele beslissing willen nemen vóór de Raad cijfers kent. Hij zal dus alleen wenschendat B. en W. aanvankelijk met een schema komen. De wenschelijkheid wordt daarna algemeene uitgespro ken dat B. en W. ter zake te gelegener tijd een voorstel zullen doen. Volgn. 143. Kosten loting militie en schutterij f 200. In verband met de uitgaaf in 1898 meent eene afdeeling, dat t 100 voldoende is. B. en W. kunuen zich daarmede vereenigen. De post wordt met f 100 verlaagd. Volgn. 160. Kosten telejoonaansluiting f 90. Eene afdeeling zou gaarne vernemen hoe de telefoonaansluiting aan de gemeenteals gebruikBtervoldoet. Er wordt met het oog op de intercommunale telefoonverbinding prijs op gesteld dat het plaatselijk telefoonnet in vol doenden staat zjj. Over deze laatste opmerking kunnen B. en W. geene mededeelingen doen. Met het oog op de intercommunale telefoonverbinding heeft de concessionaris op last van hooger hand wijzigingen moeten aanbrengen. De aandacht van B. en W. is op deze zaak gevestigd. De heer Bosman herinnert er aan, dat de concessio naris onlangs bij rondgezonden briefkaart gevraagd heeft of men ook op de geconcessioneerde voorwaarden een 2-draads aansluiting verlangde. Spr. wenscht te vragen of die voorwaarden van het Rijk zjjn uitgegaan. Hij voor zich meent, dat door de aanhaling der voorwaar den gedoold wordt op don prijs. Wie heeft dien prijs vastgesteld Is B. en W. daarvan iets bekend De Voorzitter antwoordtdat, als hjj zich niet vergistdoor den Minister van W. H. en N. een tarief is bepaald. De post wordt goedgekeurd. olgn. 162. Rente-garantie bad- en zweminrichting f 402,50. De vraag wordt door een der afdeelingen godaau of naar aanleiding van de vroeger gehouden besprekingen omtrent deze zaak iets naders van het bestuur is vernomen. B. en W. antwoorden ontkennend. De heer on k deelt mede, dat het bestuur onlangs eene vergadering heeft belegd van aandeelhouders. Die vergadering was toen onvoltallig. Weldra zal de Raad echter, naar hij hoopt, iets naders vernemen. De post wordt goedgekeurd. Onder den indruk der temperatuur zou de heer van den Bosch gaarne zien, dat er eenige verbetering werd aangebracht in de ventilatie der Raadszaal. De Voorzitter zal daarvan gaarne nota nemen. INKOMSTEN. Volgn. 29. Schoolgelden f 11175. Eene afdeeling zou onder dbzen post voor schoolgeldheffing aan de normaal school f 200 willen ramen. B. en W. nemen dit voorstel over. De post wordt met f 200 verhoogd. Volgu. 30. Marktgelden, wiken weegloonen enz. f 46000. Naar het oordeel van eenige leden oener afdeeling was het bedrag van f 35500 voor wik- en weegloonen te hoog geraamd. B. en W. meenen dat de raming zoo kan blijven. Zij waren verplicht den post aldus te ramen met het oog op het sluitend maken der begrooting. De Voorzitter zegt, dat het thans wel onmogeljjk zal zijn de raming lager te stellen. De post wordt goedgekeurd. olgn. 41. Alle andere ontvangsten f 5000. Door eene afdeeling wordt voorgesteld dezen post met f 3500 te verminderen als vermoedelijke inkomst der rjjks-bjjdrage voor opgeleide leerlingen der uormaalschool, omdat dit bedrag geheel onzeker is. Zoodra het bedrag bekend is zou het onder dezen post gebracht kunnen worden. B. en W. verwijzen naar hunne toelichting bij volgn. Il6. De post wordt onveranderd goedgekeurd. Volgn. 43. Oeldleening voor buitengewone uitgaven. Memorie. Eene afdeeling stelt voor hier te ramen de kosten voor de beide nieuwe bruggen (volgn. 88) en c. q. die voor het maken van een haven op de terreinen der gemeente-reiniging (volgn. 83). B. en Wzullen van deze afdeeling gaarne een bepaald voorstel afwachten. Be Voorzitter meent, dat in verband met de ge nomen besluiten dezen post op memorie kan blijven ge- hacdhaafd. Aldus wordt hij goedgekeurd. Door de genomen besluiten was de stand der begrooting Ontvangsten verhoogd met f 200 f 371052 61 Uitgaven t Verhoogd bij volgn. 59 met f 800 69 3418,20 91 500,- 118 240,— Verminderd bij volgn. 88 met f 5430, 107 200,— 925,— 100,— -f 4958,20. 114 143 -f 6655,—. Alzoo totaal verminderd met f 1696,80, met welk be drag onvoorziene uitgaven, benevens met f 200, waarmede de ontvangsten zijn verhoogd, kou worden vermeerderd, zoodat deze post kan worden vastgesteld op f 1700 4- f 1896,80 f 3596,80. De geheele uitgaaf bedroeg daardoor f 371010,80 en het waarschijnlijk batig slot f 41,81 De begrooting werd aldus zonder hoofdelijke stemming vastgesteld, waarna de vergadering werd gesloten.

Alkmaarsche Courant | 1899 | | pagina 9