De oorlog in Zuid-Afrika. Stadsberichten. Kantongerecht te Alkmaar. In Transvaal. f Inrichtingen, welke govaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGERLIJKE STAND. Arrondisseinents-Iiechtbank te Alkmaar. De zonsverduistering. Den 28 had eene totale zonsverduistering plaats welke hier te lande echter slechts gedeeltelijk zichtbaar was. De verduistering ving aan ongeveer 3 u. 15 min. en eindigde ongeveer 5 u. 21 min. des namiddags. Het maximum der verduistering had plaats te 4 u. 18 m. 3 sec., toen 63 pet. van de middelijn der zon bedekt was. Ofschoon de lucht bedekt waswaren de wolken juist op het tijdstip der grootste verduistering weggedreven zoodat het verschijnsel ook hier ter stede goed was waar te nemen. De verduistering zal totaal geweest zijn voor onder scheidene plaatsen in Amerika, Portugal, Spanje, Algerië en Tunis. Laatste Berichten. LONDEN, 29 Mei. Lord Roberts seint van Kliprivier van 28 Mei »Wij marebeerden heden 20 mijlen en zijn thans 18 mijlen van Johannesburg. Do vijand maakte verschillende stellingen gereed waar bij voornemens was tegenstand te bieden doch gaf de eene na de andere op, zoodra wij naderden. »De troepen van French en Hamilton zijn klaarblijke lijk met den vijand slaags op ongeveer tien mijlen op onze linker flank, daar wij sinds hedenmiddag vuren hoorden.'' Vredesgcruchtcn. PARIJS, 28 Mei. Een telegram uit Londen aan de »Patrie" meldt, dat vredes-onderhandelingen zijn aan geknoopt. De Regeering der Vereenigde Staten zou aan die van de Znid-Afrikaaneche Republiek den raad gegeven hebben in hare handen te capituleeren. De Regeering der Vereenigde Staten maakt zich sterk individuëele vrijheid bescherming van goederen en amnestie voor oorlogshandelingen te verkrijgen. President Kruger verzet zich tegen deze voorwaarden doch de heer Fischer heeft hem geschreven, om hem aan te raden ze aan te nemen. De Hngelschen in Johannesberg 1 LONDEN, 28 Mei. De avondbladen behelzen een tele gram uit Kaapstad van heden het gerucht vermeldende, dat generaal French in Johannesburg zou zijn binnen getrokken. Oproer in China. Tientsin, 28 Mei. Gisteravond hebben de .Boxers" het station van den spoorweg 29 mijlen van Peking ver woest en verscheidene Chineesche beambten vermoord. Naar men zegt rukken de opstandelingen op Peking aan. De Engelschen en Belgen hebben Tergtai ontruimd, waar de Boxers heden worden verwacht. Van hedenmid dag twaalf uur af is het spoorwegverkeer tusschen Pe king en Tiëntsin gestaakt. Heftige discussiën hebben in de Kamer plaats ge had naar aanleiding van brieven in de zaak Dreyfus, gewisseld tusschen den politie-commissaris Tomps en een vriendin van een Duitsch olficier Wessel. Deze brieven zijn door den kapitein Fritsch gevonden aan het departement van oorlog en door hem (tegen den zin der Rogeering, die in de zaak Dreyfus hare politiek van in de doos stoppen wil volhouden) openbaar gemaakt. De heer Oastellano verwijt der Regeering haar mede plichtigheid me! Tomps tn Reinach om den verrader te rebabiliteeren. Castellane zegt, dat dit complot, om tot de rehabilitatie te geroken, slechts kon gelukken indien het geheim bleef. Doch Tomps heeft te voel geschreven en Reinach te veel gepraat, waardoor de medeplichtig- beid der Regeering duidelijk is. De minister-president Waldec»-Rousseau beantwoordt den heer Castellane en verklaart, dat de Regeering de mededeeliugen van Reinach niet heelt tegengesproken, omdat die in lijnrechten strijd zijn met de gevoelens der Regeering. De brieven, die door Tomps zijn geschre ven zijn door de schalkachtigheid (félonie) van een olficier uitgeleverd. Met gejuich van de zijde der aiteiste linkerzijde werd deze uiting ontvangende leden der rechterzijde en de nationalisten bedreigden Waldeck-Roussean met de vuis ten. De minister blijft onbewegelijk op de tribune. Te vergeefs doet de president der Kamer, de heer Deschanel, de bel weerklinken. De minister De Galliffet verlaat de Kamerzittingde rechterzijde juicht en de nationalisten zingen: »C'est Galliffet qu'il nous faut De rechterzijde hervat daarop het tumultde leden der linkerzijde verheffen zich van hunne zitplaatsen en juichen Waldeck Rousseau toe. Daar hot tumult voort duurt, schorst Deschanel de Kamerzitting en laat hij alle tribunes ontruimen. Waarborg. Benoemd tot controleur voor den waarborg en de belasting op de gouden en zilveren werken alhier, de heer R. «I. de itulter, essayeur alhier. Badhuis Witte li ruls. -- In de week van den 21 tot den 26 Mei zijn in het badhuis van het »W i 11 e Kruis" genomen 44 kuip baden, 77 regenbaden lo klas en 139 rogenbaden 2e klas, totaal 260 baden. Aanbesteding. Door de Mij. tot Expl. van Waterleidingen in Na derland werd den 28 aanbesteed het bouwen van een watertoren op een terrein gelegen aan den Bergerweg Ingekomen 14 biljetten. Minste inschrijver G. Smit, Am sterdam, f 28,575. Harddraverijen en wedrennen te Bergen. Het was te verwachten, dat aan de wedrennen te Bergen, op den 27, indien het weder medewerkte, een druk bezoek ten deel zou vallen: de inschrijvingen waren belangrijker dan de beide vorige malen. En het weder deed buitengewoon zijn best: er had geen beter dag, wat dat betreft, voor uitgekozen kunnen worden. Het jonge, overal ontkiemende groen schitterde, onder het lekkere zonnetje, van tal van tinten en de schilderachtige Bgging der baan kwam meer dan ooit tot haar recht. Allo mogelijke voertuigen waren weder in beslag ge nomen, voor het vervoer der tallooze bezoekerseen eindelooze reeks slingerde zich langs den smallen Ber gerweg, en geen wonder mag het heeten, dat 't niet geheel zonder ongelukken afliep. Twee rijtuigen ge raakten, naar wij vernamen, dien dag, van den weg af, te water, gelukkig zonder groote gevolgen. Het uiterlijk der gebouwtjes op de terreinen heeft sedert het vorige jaar veel in frischheid gewonnen. Hunne heldere kleuren deden ze aardig tegen den groenen achtergrond uitkomen. Indien men nu een volgend maal zorgt voor betere inrichting en afscheiding der privaten, dan zal men zeker den bezoekers groot genoegen doen. Zooals 't nu is, kan 't zeker niet blijven. De wedrennen liepen uitnemend van stapel. De uitslag was als volgt Prijs van Rampenbosch. Harddraverjj 2e klasse. Handicapvoor paarden met geen beter record dan 1.55. Paarden zonder record, die door den handicapper sneller geacht worden dan 1.55 zijn uitgesloten. Miuimumafstand 2000 M. Maximum 2300 M. Ie Prijs f 250 2e pr. f 75 3e pr. f 25. Eig. S. Snoeck Bergen. A. Stork, de Bilt. Pullaway 111 Atilla Anna Electricity II Johanna III Jeanne d' Arc Krylaty 11 8 Ninus 9 Premier II J. Koster, Heemstede. C. Sonins Groningen. J. C. de Wilden, Warmond. Tj. Witteveen, Schrans. J. Zantinga Leeuwarden. J. Roodenburg, Gr. IJpolder. J. G. Matze, Mijdrecht. Van de 9 paarden nos. 3, 5 en 8 niet opgekomen. Ie pr., Electricity II, in 4.02 2e pr., Krylaty 11, in 4.0375 3e pr., Premier II, in 4.044/s. Prijs van Wimmenum. Wedren op de vlakke baan, voor inlandsche paarden von 3 jaar en ouder. Handicap. Voor iederen prijs ge wonnen na 18 Mei, 5 Kg. overwicht. Afstand 1800 M. Ie prijs f 265, 2e prijs f 40. Ben\ Alarm II Arak Patty Malcadjick Eig. S. A. F. bn. Creutz. A. van Hoboken. S. A. F. baron Creutz. J. M. H. ten Kate. Luitn. H. Meijners. Niet opgekomen nos. 3 en 5. Ie Prijs Patty met een hoofdlengte2e pr. Ben. Prijs van Oudburg. Record harddraverijvoor alle paarden, die geen beter record dan 1.50 getoond hebben. Paarden met een record van 2 min. of slechter 2400 M,, voor iedere betere seconde 20 M. meer. Paarden zonder record worden door den handicapper geplaatst. Inschrijvingen van paarden zonder record, die door den handicapper sneller dan 1.50 worden geacht, worden niet aangenomen. Ie Prijs f 275, 2e pr. f 100 3ej?r. f 25. 1 Cyclone 2 Electricity II 3 Controleur 4 Krylaty 11 5 Premier II 6 Ninus 7 Jenny 8 Richard 9 Jonge Krylaty Niet opgekomen nos. 2, Eig. H. v. Crommelin, Heemstede. C. Sonius Groningen. H. v. Crommeliu, Heemstede. J. Zantinga Leeuwarden. J. G. Matze Mijdrecht. J. Roodenburg, Gr. IJpolder. Stal Carlo Rotterdam. Joh. de Mol's Gravenhage. A. C.v, d. Akker, Hazerswoude en 9. Ie Prijs Cyclonein 4.46 j 2e pr. Controleur, in 4.462/s; 3e prijs Richard in 4.48. Prijs van Sohoorl. Verkoops-wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bonafide toebehoorende aan Nederlanders, en die te koop gesteld zijn voor f 1500. De winner wordt bij opbod verkocht. Gowicht 10 Kg. boven de schaal, voor iedere f 100 meer te koop gesteld, 1 Kg. overwicht, voor iedere f 100 minder te koop ge steld 1 Kg. ontheffing. De wiuner wordt na afloop van den ron.publiek verkocht. Afstand 2100 M. Ie. prijs f 400, 2e. prijs f 50, 3e. prijs f 25. 1 Indian Mail 1000 56'/ï Eris Arak Laïs Chapter 6 Rebecca 500 60«/a 800 60 V2 600 61 i/a 600 6172 1000 65 Vj K.G. Eig. A. van Hoboken. Scheveningen. dezelfde. id. S. A.F. bn. Creutz. don Haag. dezelfde. id. Luit. H. Meijnsrs, Breda. W. gr. v. Rechteren, Scheveningen. P. M. Paanakker. 7 Rosanna 1000 65 '/2 Niet opgekomen ns. 3 en 6. lê Prijs Laïs met drie lengten voor Eris 2e pr. Laïs werd voor f 650 ingekocht. Prijs van Kranendal. Handicap. Alk minimum snelheid wordt 1.50 aangenomen. Mini- mnmafstand 3200 M. Ie Prijs f 300, 2e pr. f 150 3e pr. f 50. 1 De Dame 2 Shadeland Nutjean 3 Eddallah 4 Sersant 5 Belle Bay 6 May Rysdyk 7 Sierra 8 Newbold 9 Robert See Steele 10 Hirye Niet opgekomen ns. lo Prijs Eddallah in 5.56; 2e pr. Sierra in 5.58*/& 3e pr. Robert See Steele in 5.59*/s. Verbrandepanprijs. Hordenren voor paarden van 4 jaar en ouder, uitslui tend en bonafide toebehoorende aan Nederlanders, bereden door Nederlandsche heerrijders. Handicap. Gewicht zwaar. Voor iederen prijs gewonnen na 18 Mei, 5 Kg. overwicht. Afstand 3800 M. Ie. prys f 300, 2e prijs f 50, 3e prijs f 25. Horton Eig. Baron v. Brienen, den Haag. 2 Mr. Romeo W. Jochems, den Haag. 3 Vel Vel dezelfde. 4 Clelanger A. van Hoboken, Scheveningen. 5 Cher Amour W. Jochems, den Haag. Eig. J. Koster Heemstede. W. H. J. Brom Utrecht. Stal Trio Soest. J. Koster, Heemstede. H.v. Crommelin, Heemstede. Stal Carlo Rotterdam. Stal Avanti, 's Gravenhage. J. W. SchnijlRottordam. Joh. de Mol, 's Gravenhage. A. Stork de Bilt 2 en 4. Eig. Luit. baron v. Heemstra, Amersfoort. J. H. M. ten Kate, Leiden. Jhr. C. de Pesters, Zeist. Luit. Vertholen. Luit. H. Meijners, Breda. A. v. Hoboken, Scheveningen. 6 Lady Hamilton 11 7 Bachelor of Arts 8 Laura Gold 9 Kildangan 10 Kaleidoscope 11 Celladema Ointment Niet opgekomen: Horton, Mr. Romeo, Vel-Vel, Clehan- ger, Laura Gold en Kildangan. Ie Prijs Cher Amour met 3 lengten 2e pr. Bachelor of Arts3e pr. Lady Hamilton. A n g e 1 o s-p r ij s. Hordenren voor Hacks en Hunters, bereden door Nederl. heerrijders, injachtcostuum,uniformofkleuren. Gewicht volgens de schaal. Maidens 2 Kg. ontheffing. Voor iederen in 1899 gewonnen prijs op de vlakke baan over hindernissen of in een jachtrit op een renbaan ge- loopen 1 Kg., in 1900 2 Kg. overwicht; 3 Kg. overwicht voor iedeien prijs, gewonnen na sluiting der inschrijvingen. Afstand 3200 M. 1 prijs f 160, indien een of twee paarden starten le. prijs f 160, 2e. prijs f 20, indien drie paarden starten; le. prijs t 160, 2e. prijs f 50, 3e. prijs, f 25, indien min stens 5 paarden starten. 1 Horton 69 K.G.Eig. bn. v.Brienen,'s Hage. 2 Zillah 76 Lt. bn. v. Heemstra, Amersfoort. 3 Selim 77 Jhr. C. de Pesters, Zeist. 4 Clelanger 78 A. v. Hoboken, Scheveningen. 5 Odin 79 »A. J. P. Meteleikamp, Havik. 6 Vel-Vel 80 W.Jochems, 's Hage. 7 Lady Hamilton 11 80 G. J. A. A. bn. v. Heemstia, Amersfoort. W. Jochems, 's Hage. 8 Zethus 81 Niet geplaatstHorton en Vel- Vel. Niet opgekomen Selim Lady Hamilton 11 en Zethus. lo Pi ijs Odin. 2e prijs Zillah. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlugon, van C. BOTS, om vergunning tot het oprichten van eene stookerij voor kleurstoffen, in het perceel aan de Span jaardstraat Wijk C, No. 12, en dat op Maandag 11 Juni 1900, 's middags te twaalf uren, ten stadhuize gele genheid wordt gegeven, om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voorn., Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 28 Mei 1900. O. D. DONATH Secretaris. GETROUWD. 27 Mei. Cornelis Kager en Margaretha Schoen. Willem Vasbinder en Trijntje Smit. Jan Yerkroost en Catharina Alida Geels. ECHTSCHEIDING INGESCHREVEN. 29 Mei. Bartholomeus Huiberts en Leentje Jansen. GEBOREN. 26 Mei. Neeltje Maria Francina, d. van Willem Cornelis de Bruijn en Dina Arendje van der Linde. Elisabeth, d. van Fraus Vergaaij en Elisabeth Rus. Jannetje, d. van Klaas van Lienen en Meinsje Schenk. 27 Jansje, d. van Willem de Boordor en Jansje Middelkoop. 29 Niesje, d. van Floris Gerardus Lambertus Land man en Niesje Veuema. Arend, z. van Arie Lugtigheid on Elsje Meiboom. OVERLEDEN. 28 Mei. Maria Catharina Rennert, wede. van Willem Tuijn, 80 j. Maria Arnolda Hendrika Groenhof, echtgen. van Nicolai Framjois Soomer,32j. en8 m. Zitting van 29 Mei 1900. W. M., Andijb, diefstal, 1 maand gev. C. v. J., Helder, wederspannigheid, 10 dagen gov. J. K., Enkhuizen, beleediging, f 5 boete, subs. 10 dagen hecht. F. J. F., Helder, wederspannigheid, 6 wek n gev. O. E., Enkhuizen, verstoring van het Leger des Heils, 1 maand gev. J. E., Bovenkarspel, huisvredebreuk, 4 dagen gev. Zitting van 25 Mei 1900. P. L. M. S., R. P., G. J. B., C. K., A. H. J. D., Alkmaar, overtreding politie-verordening, de le, 3e, 4e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 5o ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. H. L., Egmondbinnen H. S., H. H.,-Heiloo, A. D. Jz., C. Z. Ez., J. de G. Jz., C. Z. Ez., Egmond aan Zee, jachtwet-overtreding, de le, 2e, 3a en 7e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 5e 2 maal f 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht., de6ef0,50 boete of 1 dag hecht. C. Z. Wz., W. Z. Tz., J. G. Lz., P. Z. Wz., J. S. Az., P. G. Lz., Egmond aan Zeestrooperij de le en 2e ieder f 1 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 0,50 boete of 1 dag hecht., de 4e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 6e f 2 boote of 4 dagen hecht. W. J., Castricom J. v. T., Alkmaar, A. G., Egmond aan Zee, overtreding gemeente-verordeningde le f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e f 3 boete ot 2 dagen hecht. O. H., P. O., Alkmaar, dronkenschap, de le 5 dagen hecht., de 2e f l boete of 1 dag heoht. C. V., A. J. R., Alkmaar, verwekken van nachtrumoer, ieder f 2 boete of 1 dag hecht. J. de G. Jz., Egmond aan Zee strooperij en jachtwet overtreding 3 maal f 0,50 boote of 3 maal 1 dag hecht.

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 3