HOORDER-BANK. Altaar. gerookte Paling. „Arcadi a", Nederland. Advsrtentièn. AANBESTEDING. AANBESTEDING. Openbare Verkooping Met de PINKSTERDAGEN verkrijgbaar verscb Wed. J. W. HAAKMAN. Creheel nieuwe vinding. M. DE WILD. Alkmaar. Het gewoon onderhond der Westfrie- sclie dijkwerken met de leverantie van alle benoodigde materialen enarbeids- loonen, Het gewoon onderbond van den Geest- mer-Ambacbtsdijk met aanhoorigheden, met de leverantie van materialen ~De BOEKBI N DERIJ van W. II. Slinger, (firma H. LETZKE), is verplaatst van Scliapensteeg No. 9 naar de Langestraat 61, over liet stadshuis. Langestraat 4®. Scliapensteeg. In vele landen gepatenteerd. Opheffing van het doode punt. Hoofd-Agent Heerhugowaard. De vereeniging Getrouw School bezoek" vergaderde den 29 bij den heer Pijpersom te beraadslagen over een te houden schoolfeest; waarioe werd besloten. Wanneer en de wijze waarop dit feest zal geschieden is overgelaten aan de besturen der 4 school- wijken. Dezen besturen werd ook opgedragen zich bij adres tot burgemeester en wethouders te wenden om ten tijde der koolplanting eeno 14 daageche vacantie te verkrijgen met opheffing van de Paasch- of Pinkster- vacantie. Een goede maatregel tegen het weren van school verzuim ten dien tijde De geheele Zulder Iiegpoldermeerbijna 900 HA. groot, zal in den loop der maand Juli, met gebouwen, vee en gewassen, in één koop in publieke veiling gebracht worden. Op het Noorderstrand bjj Schiermonnikoog is een gesloten flesch aangespoeld, waarin een in 't Engelech geschreven briefje waarvan de inhoud in 't Hollandsch luidt »Mei 16 1900. S.s. »Crisyl" zinkt snel, 15 uur geleden van Hamburg vertrokken geen hoop, voor 't scheepsvolkhij, die dit vindtzal een stervenden jongen verplichten door het aan zijn ouders op te zenden. Adres Pearsall, Tex U. S. A. Geteekend Pearsall (de voornaam was onleesbaar). Yelp. In den nacht van den 25 is de heer E. D., oud-burgemeester van den Ham op den openbaren weg aangevallen door zekeren B. Hartgers, oud 21 jaar,dieonder den invloed van sterkon drank verkeerde. De heer E. D. werdin de borst in het gelaat en aan den hals ernstig verwond waarschijnlijk met een scherp voorwerp. De dader is weldra door den Rijksveldwachter gegrepen, doch vluchtte na een hevige worsteling den volgenden dag is hij in zijns vaders woning gearresteerd. Hij toont geen berouw en is gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Voor de blinden. Er is ontworpen een nationale verloting ten behoeve van het fonds voor oudesteunbehoevende blinden. Zij bestaat uit 40,000 loten en heeft ten doel hot spoedig doen aangroeien en krachtig maken van genoemd fonds, dat, onder den vorm eener stichting, »Blindenstichting", onder het beheer van vijf commissarissen is gesteld. Met deze stichting wordt beoogd het verstrekken van een vaste jaarlijksche geldelijke uitkeering van de renten van het daartoe bijeengebrachte fonds aan minvermogende, te goeder naam en faam bekend staande blinden boven 50 jaar. Dit is een doel, waarvoor ieder dadelijk iets gevoelt; blind, zonder middelen, den ouderdom met zijn gebreken naderend erger kan 't al niet. De opbrengst van eene verloting kan ongetwijfeld er toe bijdragen de zoo hoog noodige ondersteuning mogelijk te maken. De verloting zal onder Koninklijke goedkeuring geschieden en ieder kan ha&r steuuenhetzij door het nemen of plaatsen van loten, hetzij door het verzamelen en inzenden van voorwerpendie ab prijzen kunnen dienen. Loten zijn a 30 cents per stuk te bekomen in het algemeen voor het geheele land bij Mevrouw de Wed. De Fremery HisserRionwstraat 59, Den Haagin het bijzonder voor Amsterdam bij Mej. G. P. Valenkamp, P. C. Hooft- straat 78te Amsterdam en voor Rotterdam bij Mej. M. Valk's-Gravenweg 47 te Kralingengemeente Rotterdambij welke dames respectievelijk ook voor worpen voor prijzen moeten worden ingezonden. De trekking zal vóór het einde van het jaar geschieden. Commissaiisson der Blindenstichting zijn do h.h. N. M. Schild, G. J. Kolff, H. J. Lenderink, J. H. Ebering Jhr. H. M. de Koek. Moge het plan volkomen slagen in het belang van de ongelukkigsten onder de ongelukkigen(N. v. d. D.) Gebrek aan drinkwater. Op het eiland Urk is deze week met een vaartuig water uit den IJsel moeten aangevoerd worden, omdat er algemeen gebrek aan drinkwater was. Wel was boven de Zuiderzee meer dan één flinke regenbui gevallen, doch op hot eiland zelf niet. moet hieromtrent twijfel gekoesterd hebben. Dat die twijfel niot van grond ontbloot was, zie ik nu duidelijk in, nu de sluier van mjjn gevoelsleven zich volkomen voor mij ontsloten heeft, en ik in mijn ziel kan lezen als in een opengeslagen boek. Het gebeurde, dat dien avond, onder 't terugkeeren naar de stad, en kijkende naar de vele schoone buitenplaatsen, die daar in den omtrek voorkomen, Donna Oristina toe vallig zeide »Ons buiten van »el Cabannel" is wel mooi, maar vol strekt niet prachtig. Mijn man is niet tevredon hij zou iets beters willen hebben." Onmiddellijk antwoordde ik »Zou hij iets beters willen hebben Nu, als ik uw man waszou ik nergens meer zin in hebben." Do jonge vrouw bleef een oogenblik in onzekerheid wat ze zeggen zou ze wendde 't gelaat naar 't raampje van 't rijtuig, om op den weg te kijken en zeide toen zacht en op ietwat ironischec toon »Nu goed, meneer; we moeten maar geduld hebben." Ik geloof, dat niet alleen mijn wangen, mijn voorhoofd en mijn ooren vuurrood werden maar zelfs 't wit van mijn oogen. Gedurende eenige oogenblikken bad ik op mijn gezicht een gevoelalsof er twee gloeiende bak- steenen tegenaan waren gelegd. Ik wist niet wat ik zeg gen moest, en, om mijne verlegenheid te verbergen, wendde ik mij naar 't andere raampje en verzonk in geestdriftige bewondering van het landschap. Donna Amparo, die niets bemerkt bad, zeide, ten antwoord op de laatste opmerking van haar dochter »Emilio is een heele goede man heel werkzaam of schoon wel wat fantastisch." Waarom fantastisch riep Cristina uit, zich plotseling omkeerende, alsof ze geknepen was. Omdat hij verlangt naar 't betere 't schoonere, en er al zijn bost voor doet om 't te krijgen Dat pleit veeleer voor zjjn smaak en wils kracht. Wel, als er in de wereld geen menschen beston den die naar volmaking streefden die steeds iets hoo- gers wilden en d^ middelen in 't werk stelden om het te bereiken zouden evenmin deze mooie landhuizen als andoredie beter zijn bestaan en hadden we ook zelfs Brandstichters. Nadat den laatsten tijd in de omstreken van Gar deren (Gelderl.) telkens bosch- en heidebranden hadden gewoed, die aan kwaadwilligheid werden toegesohreven, is |het thans, naar de »N. A. Ct." meldt, den rijksveld wachter J. A. van Apeldoorn, te Kootwijk, na een sur veillance gelukt, twee jeugdige personen, die bezig waren een heideveld, gelegen in de Gardersche Maalschap, in brand te steken, op heeterdaad te betrappen. Uit alles blijkt, dat bedoelde personen ook de vorige branden op hunne rekening hebben. Haarlem. In den nacht van 29 op 30 is inge broken bij den directeur der Haarlemsche ijzergieterij van de firma Lohuizen, Schotersingel. Men kwam aan den achterkant het huis binnen, doorzocht alles en nam een vrij belangrijke hoeveelheid zilveren voorwerpen mee. Ook een paar huizen verder brak men in, doch nam daar niets mee. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Ambacht van WESTFRIESLAND, genaamd Geeetme r -Am bacht, zullen in bijzijn eener Commissie uit Hoofd ingelanden van Westfriesland, op Woensdag 30 Juni 1900, des middags 12 uur, in het logement Noord holland te Alkmaar, presenteeren aantebesteden waarvan het bestek ter lezing zal liggen ter secretarie van het Ambacht te Heerhugowaard en in het voornoem de logement. Bovendien zal het op franco aanvraag tegen betaling van 50 centen per exemplaar verkrijgbaar zijn ter secre tarie voornoemd, terwijl nadero informatiën te bekomen zijn bij den Opzichter J. WARTENHORST, Haiing- carspel. De aanwijzing in loco zal geschieden op Zaterdag 16 Juni e. k., des voormiddags 10 uur, te beginnen bij het logement »Noordholland" bovengenoemd. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd C. KROONDijkgraaf. P. WONDER Az., Secretaris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Ambacht van WESTFRIESLANDgenaamd Geestm er-Am bacht, zullen op Woensdag SO Juni 1900, des middags 12 uur, in het logement Noordholland te Alkmaar, presenteeren aantebesteden waarvan het bestek vanaf heden ter lezing zal liggen ter Secretarie van het Ambacht te Heerhugowaard en aldaar ook op franco aanvrage verkrijgbaar zal zijn tegen betaling van 25 centen per exemplaar. Informatiën geeft de Opzichter J. WARTENHORST, te Haringcarspel. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd C. KROON, Dijkgraaf. P. WONDER Az., Secretaris. niet het gemak en de weeldewaarvan wij tegenwoordig genieten. Lnilakken, dagdieven of kleingeestige lai lachen om zijn denkbeelden zoolang zij ze niet verwezenlijkt zien maar wanneer het nnr komtdat zij ze zion en tasten kannen sluiten zo zich in hais op en komen kom niet gelukwenschen omdat zij hnn domheid niet willen erkennen. Bovendien wnet n heel.goed, dat Emilio hoe fantastisch dan ook als u wil nooit zijn fautasie zelf zuchtig heeft laten werken dat al zijn inspanning erop gericht is, om zijn gezin gelnk en voorspoed te geven en ook aan zijn vrionden en kennissen en dat zijn heele leven tot nu toe een voortdurende opoffering voor anderen geweest is." Donna Amparo voelde zich na die hevige toespraak op zonderlinge wijze overbluft. Ik keek vreemd op, toen ik op eens zag, dat zo ging stotteren haar gezicht hui lerig vertrok vuurrood werd en achterover in elkaar zakte alsof ze door een beroerte getroffen was. »lk maar denk je dan mijn zoon 1" Toon ze deze onsamenhangende woorden had uitge sproken verloor ze 't bewustzijn van de bnitonwereld, om haar dat weer te doen erlangen was het noodig, dat haar dochter haar slapen met eau de Cologne inwreel en haar 't fleschje met »vliogop" onder den neus bracht. Toen ze ten slotte de oogen weer opsloegontwelde daaraan een beek van tranen die zich uitstortten over haar konen en als een milde regen over haar schoot vielen en ook een beetje mijn jas besproeiden. Tegen over dit nieuwe symptoon geplaatstopende Donna Cris tina wederom het ledige taschje dat zij voor alle ge beurlijkheden bij zich had en waarin ik tal van fleschjes geborgen zag ze nam er een uit daarna een klontje suiker, schonk er eenige droppels van het vocht op en deed het hare mama in den mond waarop deze allengs bijkwam en ten slotte wist waar ze was en onder welke menschen. Wat mij dé middellijke oorzaak van die ellende, be treft ik besefte dat niets gepaster zou wezen dan mij nit het rijtuigraampje te werpen al moest ik er met verbrijzelden schedel afkomen; maar mij voorstellende, dat zoo iets al te droevig zou wezen, vond ik een wel- te BEBGfiü, in »het Wapen van Bergen", op Woens dag, 13 Juni 1900, des namiddags 1 nnr, van Een Huis, Erf en Bouwterreinen, aldaar, ten overstaan van den te Alkmaar geveBtigden notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, en na bekomen rechterlijke machtiging, en wel Een Huls, voorzien van waterleiding, Erf en Bouw terreinen, te BERGEN, aan den Straatweg naar het Duin, kad. sectie B, no. 324, groot 14 aren 25 centiaren, in 3 perceelen 1. Huis, Erf en Tuin, groot 5 aren, 60 centiaren. 2. Bouwterrein 4 22 3. Bouwterrein 4 43 Nagelaten door den heer D. HOOFT en te aanvaar den bij de betaling der koopsom. Inlichtingen geeft voornoemde notaris. Belast zich met den aan- en verkoop van Effec ten op zeer billijke conditiën en het plaatsen en bezorgen van Gelden op Hypotheek De Bank geeft CREDlETElf en VOOil- SCHOTTBI op nader overeen te komen voor waarden zij neemt Gelden a déposito, geeft en neemt Gelden op prolongatie, opent Rekening-Conrant met rente-rekening, koopt Engelsche Cheques en geaccep teerd papier op het Buitenland en bezorgt inkassee- ringen op alle plaatsen binnen en buiten het Rijk. Hoogste prijzen voor Coupons, lossingen, vreemd Bankpapier en muntspeciën. DE DIRECTIE. Aanbevelend Attesten van vele gebruikers voorhanden. 33 °/0 krachtbesparing. AGEXTEH gevraagd. voegelijke manier om dat te vermijden door aan den knop van mijn waudulstok te zuige.', en 't wit van mijn oogen te veitoonen. Donna Cristina wilde geen acht slaan op deze tragische teekenen, maar ze drongen zoo diep in 't hart van haar moeder, dat deze mij krampachtig beide handen drnkte en hartstochtelijk stamelde »Ribot 1 Ribot I Ribot Ik vreesde, dat ze wederom de wereld van 't onbewuste zon ingaan, en ik haastte mij het fleschje met »vliegop" te nemen en aan haar nens te brengen. Het overige van den tocht ging, Gode zij dank, zonder nieuwe schokken voorbij, en ik deod wanhopige pogingen om te maken dat men mijn domheid vergeten en ver goden zon door op deftige wijze te spreken over ver schillende onderwerpen voornamelijk over diewolke Donna Cristina het aangenaamst konden wezen. Ten slotte kreeg ik gedaan, dat haar weukbrauweu zich ontspanden, en haar oogen de vroolijke vrijmoedigheid van vroeger hernamen. En zelfs liet ze zich door baar goede luim verlokken om op aardige wijze met haar den draak te atekeD. »Weet n welmeneer Ribotdat mama alleen flauw valt in don familiekring of onder menschen die ze goed kent Het beste bewijs voor de sympathie die n haar inboezemt, is wat zo nu zooeven gedaau heeft!" »Cristina Cristina!" riep Donna Amparo kalf lachend, half boos nit. »U moet oprecht zijn, mama Als meneer Ribot niet zoo wel met n was zon n 't dan gewaugd hebben in zijn bijzijn flauw te vallen Donna Amparo eindigde met te lachen on haar dochter een kneepje te geven. Toen we aan de deur van 't hotel afscheid namen, noodigden ze mij uit don volgenden dag bij haar te komen dejeuneeren. Ze hadden besloten den dag daarna naar Madrid te vertrekken. Ik kon er niet meer aan twijfelen, zoo ik niet reeds ver liefd wasdan stevende ik toch met wind van achteren er met volle zeilen op af. Hoe had die vronw in zoo n korton tijd zulk een diepen indruk op mij kunuen maken Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 6