GIDS 1 MpstüS 1900 tot 31 Jilii 1901 ti Aanbesteding. Nederland. Gevonden Voorwerpen. Kantongerecht te Alkmaar. Bevolking. Advertentie n. Boekli. Herms. Coster Zoon, Gebonden f 1.10. De Credietvereeniging de Twentsche Bankvereeniging D. A. "Wisselink - - BURGERLIJKE STAND. Alkmaar. HERMs. COSTER ZOON. in 1900. Bewerkt door Mr. H. LOUIS ISRAELS. B. W. BLIJDENSTEIN Co., De levering van na te melden benoo- digdbeden voor het onderbond der Weezen, het besloten zijn, zelfstandig tegen de Chineezen op te trekken. Wat er ten slotte nit al deze verwikkelingen zal voortvloeien, is door niemand te voorzien maar daar de beweging tegen de vreemdelingen zich in verschillende deelen van het Chineesche rijk uitbreidt, is voor alle vreemdelingen en Chineesche Christenen, die er niet in slagen de door Europeanen bezette havens te bereiken, het ergste te vreezen. Lucifers. In Zweden vindt men een stadwaar men zoo ongeveer niets dan lucifers maakt. Deze stad Tidaholm in het boschdistrict van de provincie Skaraborg, telt slechts 3300 inwoners. De meesten werken in de fabriek Vulcan, die zeker de grootste lucifersfabriek der we reld is. Elk jaar wordt er zeshonderdduizend kubieke voet harshoudend hout gebruikt en hiervan milliarden luci fershoutjes gemaakt. Gemiddeld worden er per dag 200 millioen Inciters gemaakt, dat geeft per jaar het respec tabele getal van 37 milliard. Driehonderd machines, door electriciteit gedreven, maken eiken dag 900.000 doosjes. Het gewicht van de etiquettes van de in één jaar ge maakte doosjes bedraagt 124.000 kilogrammen. De lijm, die noodig is voor het opplakken, weegt 18.000 kilo, Veehandel ln Friesland. De aanvoer van melke- en kalvekoeien was op de jongste markten niet groot. Er was goede vraag, met flinken omzet, zoodat de prijs eerder omhoog ging dan daalde. Vooral gold dit voor eerste qualiteit. In vette koeien, met behoorlijken aanvoer, goede handel met drukken omzet en stevige prijzen. Stieren voor de slachtbank met niet grooten aanvoer niet druk gevraagd doch van grooten invloed op den prijs was de stuggere handel niet. Vette kalveren, met flinken aanvoer, zijn in één doenf De beste exemplaren werden in verhouding hoog betaald. Nuchtere kalveren met kleinen aanvoer vrij wat stugger. In vette varkens zeer fleurige handel met drukken omzet en vaste prijzen. Ook vette biggen zeer goed gevraagdde prijs van de beste soort liep op. Magere varkens met kleinen aanvoer behoorlijk, jonge biggen, met niet grooten aanvoer, heel goed gevraagd. De aanvoer was 90 stieren, 500 melk- en kalf koeien, 80 pinken 100 vette koeien500 vette kalveren, 100 nuchtere kalveren 1500 schapen en lammeren 60 vette varkens300 vette biggen, 150 magere varkens, 400 jonge biggen. De prijzen zijn vette boeien le soort 27—30 ct., 2e soort 24—27 ct., 3e soort 1923 ets., stieren 22 27 ets., vette kalveren 24—32 ct., vette schapen 24 30 ct., vette varkens 1720 ct., Londensche biggen 1617 ct., alles per '/a kilogr.; melk- en kalf koeien f 100—f 200, pinken f 55f80, nuchtere kalveren f6 f 9,50, melkschapen f 1222, weide-schapen f 14f 18, lammeren (trage handel) f 8f 12magere varkens f 20f 48, jonge biggen f 1.15—f 1.25 per week. (N. v. d. D.) Ursem. Als voorzitter van de banne en den polder Ursem is herkozen de heer S. Akkerman; als lid van het dagelijksch bestuur de heer J. Blom en als hoofdingeland de heer D. Boots. Texel. Aan de Noord-Oostkust tusschen De Cocks - dorp en den vuurtoren blijft de strandafschuring op onrustbarende wijze voortgaan.Van de buitenste duinenrij is al een groot deel ondermijnd en in de diepte gestort. De hoofdingenieur en de ingenieur van den Waterstaat hebben dezer dagen een nauwkeurig onderzoek aldaar ingesteld. Om het gevaar voor goed te bedwingen zullen ver moedelijk zware zinkstukken of stroomdammen langs de kust moeten aangebracht worden. Een dergelijk werk zal belangrijke uitgaven vorderen. In den avond van den 11 had wederom een ongeluk plaats met de Staatsstoomtram van Sehevenlngen. Bij een overweg reed de tram een rijtuig aan, dat na gewacht te hebben voor een stoomtram, de rails overstak daar de koetsier oen tram van de andere zijde niet kon zien aankomen. Man, vrouw en drie kinderen werden uit het rijtuig geslingerd, maar kwamen met lichte kneuzingen vrij. Zulderxee-dijken. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland alle leden van Ged. Staten, de griffier en hoofdingenieurs van 's Rijks en Provincialen Waterstaatdeden den 12 een onderzoek naar den toestand der dijken langs de Zuiderzee. Van Amsterdam werd de reis langs den Water- landschen Zeedijk begonnen, de toestand bij het Kiensel- meer onder Ransdorp nauwkeurig opgenomen, en daarna de tocht tot Hoorn voortgezet, waar het gezelschap te circa 6 uur arriveerde. (Handelsblad.) Krijgsgevangenen van de HTederlandsche Roede Kruis ambulance. De namen van de leden der tweede Nederlandsche ambulance van het Roode Kruis, thans als krijgsgevangenen te Kaapstadzijnvolgens bericht van den consul uit Kaapstad door den minister van buitenlandsche zaken aan den voorzitter van het Hoofdcomité medegedeeld de artsen J. D. Koster, G. van Houtum en C. Pinode administrateur D. D. Ihle, en de verplegers E. Meulemans en Van Oostenlaatstgenoemde niet uitgezonden door hel Hoofdcomité. Behalve deze bevinden zich nog de volgende leden van de ambulance in Zuid-AfrikaD. H. v. d. Gootde ziekenverpleegsters H. E. Stoffers G. van Sevenhoven H. G. C. Westerbeek van Eerden L. M. Helleman en A. M. Drayton Lee de ziekenverplegers A. de Hooge en A. van der Linde. Een inzender in de »N. R. Ct.'' dringt op voor zorgsmaatregelen aan ten opzichte van de uit Zuid-Afrika te verwachten Nederlandsche spoorwegambtenaren. Zeer waarschijnlijk zullen zij typhus verspreidenmaar mis schien ook pest. Hij aebt het noodig hen eenige dagen in observatie te honden en hun gedurende dien tijd een goede verpleging te verzekeren. Bevolking van Amsterdam. De bevolking op 1 Juni 1900 was: 526538 zielen (275546 vrouwen en 250992 mannen). Mooi broei. De commissaris der Koningin in Friesland heeft de burgemeesters in die provincie gewaarschuwd tegen hooibroei. Er wordt dit jaar niet alleen hooi gewonnen, zwaar door qualiteittengevolge waarvan bijzondere vrees voor broeien bestaat, maar dat kwaad wordt mede niet weinig in de hand gewerkt door de natte weers gesteldheid. Tegen de mieren. In de »Bakk. Bonds Ct." geeft de heer S. G. B. het volgend middel tegen mieren en schimmel Ik had eens een kelderdie onbruikbaar was door roode mieren een vat honing daarin werd door de mieren bedekt. Toen heb ik om dat vat heen insectenpoeder gestrooid en ook in de hoeken en naden van den kelder. Ik liet dit zoo veertien dagen liggen en heb daarna, nu sedert 12 jaargeen mieren meer in huis bespeurd. De mieren trekken in hun nesten terug en alles is uitgeroeid. Het middel moet in Juli of Augustus worden aangewend, niet eer, niet later. Kippenhokken vry van ongedierte houden. Het gebruik van stokken wordt aanbevolenhan gende aan ijzerdraad en tevens het daaraan soldeeren van tinnen busjes, gevuld met vettig water. Deze busjes zijn op een zekere hoogte boven de stokken bevestigd en wel zoodanig, dat het ijzerdraad midden door den bodem gaat en daaraan vast gesoldeerd wordt. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een koperen schroef, een kinderwagentje, twee hoepels, een gouden oorknopje met steentje, een kruiwagen, een jas, een zwarte ceintuur, een doublé gouden broche, een ver moedelijk gouden ringetje, een blauw fluweelen beursje, een gouden heerenring, een paar witte handschoentjes, een portemonnaie met geld, een zwembroek met handdoek, een bosje veters, een rozenkrans, een huissleutel. Alkmaar De waarn. Commissaris van Politie 13 Juli 1900. Van dek HEIJ. Zitting van 13 Juli 1900. K. R., E. B. Jz., A. G., T. K. Hz. en J. V. Gz., Egmond aan Zee, N. M., Amsterdam, A. B., Zuidschar- woude, en P. B., Rijp, dronkenschap, de le, 3e, 4e, 5e, 7e en 8e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e t 3 boete of 3 dagen hecht., de 6e f2 boete of 3 dagen hecht. G. V. Jz., A. S. Mz., A. B. Jz., W. Z. Tz., J. de G. Jz. en P. H. Az., Egmond aan Zee, en C. S., Heiloo, loopen over verboden grond, de le en 3e ieder f 2 boete 01 2 dagen hecht., de 2e f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e, 5e en 6e ieder t 0.50 boete of 1 dag hecht., de 7e f 3 boete of 2 dagen hecht. J. L. L., Alkmaar, overtreding politie-verordening, f 1 boete of 1 dag hecht. J. D. Jz., Egmond aan Zeejachtwet-overtreding f 0,50 boete of 1 dag hecht. N. T., J. S. en R. de G., Alkmaar, boterwet-over- treding, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. D. G. Pz., Helder, J. W. Pz., Egmond aan Zee, en A. D., Alkmaar, het verstoren der orde, ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. W. v. d. H., A. B. M. S. en F. P, M. S., Alkmaar, straatschenderij, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. Uitgeest. Getrouwd. 3 Juni. Willem van Gasteren en Wilhelmina Smit. 17 Jan Planteijdt en Agatha Brasser. 24 Gerrit van Twuijver en Anna Smit. Geboren. 9 Juni. Cornelia en Bregjeds. van Klaas Hos en Maartje Waagmeester. Cornelia Jannetje, d. van Theodorns Berghuis en Johanna Christina Anthonia van den Steenoven. Gerardus, z. van Johannes Apeldoorn en Agnes Groen. 10 Hendrina Christina, d. van Jan Hendrik Vink en Alberdina Johanna Maters. Geertruida Gerarda, d. van Gerardus Willemse en Petro- nella Stuifbergen. 12 Jan, z. van Willem Keijzer en Sjjtje Schipper. 13 Wilhelmina Johanna Jannette, d. van Klaas Vet en Pietertje Kaagman. 15 Adrianus, d. van Johannes Voorhout en Maartje Kok. 18 Cornelis, z. van Pieter de Goede en Elisabeth Hoeben. 23 Grietje, d. van Adrianus Smit en Cornelia de Jongh. 29 Klaas, z. van Klaas Kat en Antje Tuinzaad. Ove rieden. 2 Juni. Maria Kabel, 65 j., (ongeh.) 3 Pieter Buur, echtgen. van Jannetje Cornelisse, 29 j. 4 Jan Bas, 27 j., (ongeh.) 29 Agatha Johanna Backer Overbeek, wed. van Joan Cornelis Pan, 68 j. Hcerhugowaard. Getrouwd: 7 Juni. Pieter van Langen, wed. van Antje Steur en Trijntje Jonker, wed. van Cornelis de Moei. Cornelis de Moei en Neeltje van Langen. Geboren: 4 Juni. Anna, d. van Gerrit Stoop en Ida Appelman. 7 Neeltje, d. van Pieter Raven en Antje de Jong. 9 Pieter, z. van Jacob Kroon en Antje Stug. 11 Betje, d. van Arie Klomp en Elisabeth Slooten. 12 Pieter, z. van Jacob de Goede en Grietje Veldt. 17 Nicolaas, z. van Jan van Straaten en Trijntje Mul. 21 Dirk z. van Arie de Boer en Teunisje Groot. 22 Jan z. van Dirk de Graaf en Guurtje Visser. 24 Johannes, z. van Gerrit de Jong en Antje Buis. 25 Cornelia, d. van Arie Steur en Clasina Limmen. Klaas, z. van Jan Pluister en Trijntje Barten. 26 Dirk, z. van Pieter Ursem en Aaltje Klaver. 27 Theodorns, z. van Aris van Schagen en Maartje Snelten. Barstngerhorn. (130 Juni.) Getrouwd. Gerrit Smit en Aafje Gons. G e b oren. Aagje d. van Pieter Moeliker en Guurtje de Vries. Simon, z. van Jacob Schager en Pietertje Liefhebber. Arie en Frederik, zs. van Maarten Middelkoop en Stijntje Bakker. Reinouw, d. van Cornelis Moeliker en Dirkje Schaap. Geertruida Johanna, d. van Hendrik Wester man en Pietje Bleeker. Maartje, d. van Dirk Schenk en Cornelia Brak. Overleden. Grietje Mak, echtgen. van Arie de Moei, 45 j. Pieter de Jong, echtgen. van Vrouwtje Pool, 25 j. Oude Mledorp. Geboren. 30 Juni. Hendrik, z. van Simon Sneekes en Maartje Bruin. Overleden. 23 Juni. Elisabeth, d. van Jan Wennips en Maartje Snee kes, 3 j. 25 Geertruida, d. van Johannis Fredericus Beemster- boer en Geertruida Glas, 5 m. 26 Catharina d. van Theodorns Bruin en Aafje Dekker, 1 j. 28 Gertje, d. van Hark Wonder en Eelkje Clerk, 19 j. Onderstaande personen worden in hun belang dringend uitgenoodigd zich ten spoedigste aan te melden ter ge meente secretarie (afdeeling bevolking). Ingekomen. Schoon, Petrus Johannes 14 Juni 1900 Haarlem. Lavertu, Jacobus 30 Rotterdam. Groot, Pieter en gezin 1 Sijbekarspel. Voor een 12Jarlg meisjedat te Alk maar op school moetwordt, tegen nader te bespreken voorwaarden, van Maandag tot Zaterdag goede kost en Inwoning gevraagd. Franco brieven aan het bureau van dit blad, onder lett. WW. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus benoodigde HOKKWBHkEKSUM RIJF- en TEGKÜlfBlIHOEFTËfV. ALKMAAR. voor de onder beheer van te AMSTMRDAMverleend credletcn aan door hare Commissie van Admissie als leden aangenomen koop lieden, industriëelen enz., hetzij tegen zakelijke of persoon lijke zekerheid hetzij in blanco. Voor inlichtingen ver- voege men zich bjj den heer te ALKMAAR. Regenten van het Burgerweeshuis te Alkmaar, zijn voornemens op Maandag 23 Julte.k., 9 uur's nam., in de Regentenkamer van het gesticht aan te besteden alsRnndvleesch, Varkensvleesch, Soepvleesch, gerookt Spek, Reuzel, Rookworst, Gort, gebroken Boekweit, Boek- weitmeel, Rijst, Natuurboter, Zont, Stroop, Koffie, Tbee, Azijn, zoete Patent en Raapolie, Groene of Gele Zeep, Soda, Stijfsel, Basterd en Witte Suiker, Brandspiritus, Korte en Lange Turf. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter visie in hetkantoor van den Weesvader, door wien de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt. De Inschrijvingsbiljetten moeten in het gesticht bezorgd zijn op 23 Juli e.k., uiterlijk t uur 's nam. Alkmaar, S. DE LANGE P.Bz., 12 Jnli 1900. Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 6