Burgeravondschool ut 4-jaripn cursus ti ALKMAAR. NIGHTCAP. nieuwe volle Haring SCHETSEN Onderwijzer, ïhueré Thee, Dorschkleeden ROOHIKAASJËS S No. 89 .Tweede blad. Honderd en tweede jaargang. Zondag 29 Juli 1900. Herhaalde oproeping. Gevonden Voorwerpen. Nederland. Kantongerecht te Alkmaar. Advertentièn. De Verificatie-vergadering GEZUSTERS KAAN, zeep for trcrcl SCHIEDAMMER JENEVER, Merk: VLIEGEN ONTSMETTING Eau de Cologne" BOLDÖOT „De Nieuwe Gaper", 7 ets. per stuk. Wed. J. HAAKMAN, GRAAN- en VELDSLAzakken. Eene Muziekonderwijzeres „ALCMARIA VICTRIX." Prijs f 1.25. srssV'T •m N LANBESTBAAT B 77, Qpgral pgrkrijflbqqr SCHIEDAM Puike Oude Schapensteeg. Jb. FORTUIN Bz., Kaasmarkt, Korte Nieuwesloot B 1. Boekhandel HERMs. COSTER Zn. Hollands WT oorderkwartier I ALKMAARSCHE COURANT. Aan de burgerschool te AtHIAAR, (Hoofd de heer F. J. AIJKES), wordt gevraagd een in het bezit der akte voor de Pransche taal en der vrije- en orde-oefeningen. De jaarwedde bedraagt aanvankelijk f 650, die na 2, 4 en 9 dienstjaren telkens met f 50 kan worden ver hoogd tot een maximum van f 800. Het bezit der hoofdakte geeft bovendien f 100. Stukken (adres op zogel) in te zenden aan het Gemeente bestuur vóór of op O Augustus a.s. Inschrijving van leerlingen aan bovengenoemde inrichting voor den cursus 1900/1901zal plaats hebben op Donderdag 9 Augustus, voor leerlingen van den vorigen cursusen op Vrijdag ÏO Augustus voor hen, die de school voor het eerst wenschen te bezoeken, tolkens des avonds van 7—9 uren in het gebouw der Burgeravondschool. Zij, die een bewijs kunnen overleggen van met vrucht het lager onderwijs aan eene openbare of bijzondere school genoten te hebben, worden van hot vereischte toelatings examen vrijgesteld. Het schoolgeld bedraagt f5. per leerling f 2.50 voor wie dit bezwarend is en geheel vry voor hen die geen schoolgeld betalen kunnen, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Voor zooverre er plaats ruimte iskunnen oud-leerlingen, die aan het einde van den vorigen cursus het diploma ontvingen, en leerlingen uit omliggende gemeenten de laatsten tegen het hoogste schoolgeld worden aangenomen. Tevens wordt nog medegedeeld dat zij die meer dan tweemaal in de maand zonder noodzaak de lessen ver zuimen van de school zullen worden verwijderd. Ouders en voogden gelieven hiervan goede nota te nemen. De Directeur H. VAN DEB HEIJ. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een scheerriem, een scheermes met doos, een dop van een kinderwagen, een duif, een rozenkrans in etui, twee porteinonnaios met eenig geld een verguld medaljon een veer van een klok, een hond, een jas, een duimstok, een eau de colognefleschje met zilveren dop. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 28 Juli 1900. S. M. S. MODDERMAN Jr. Hospitaalschlp „De Hoop". Volgens bericht van het Hospitaalschip van 23 Juli 1900 uit Aberdeen, had de doctor niet minder dan 89 ziektegevallen verpleegd. Hiervan waren niet minder dan 16 Duitschers. Uit Vlaardingen waren 12 patiënten, uit Maassluis 16, uit Scheveningeu 31, uit Katwijk 12 en uit Schiedam 2, te zamen dus 89 gevallen. Met allen ging het naar wensch. Ligt de oorzaak van het groote getal dit jaar aan een minder gunstigen gezondheidstoestand op de Noordzee Het is voorbarig dit aan te nemen. De grootere bekend heid, die »De Hoop" allengs krijgt, waardoor de schepen, indien zij hulp noodig hebben, naar »De Hoop" beginnen te zoeken, zal daartoe stellig ook bijdragen. Hoe het zij, het hospitaalschip heeft druk werk en de doctor heeft het volhandig. Allen, gezagvoerder, arts, leeraar en beman ning bevonden zich wel. (Handelsblad.) Te Oost-Souburg is een eenvoudig man overleden, de houtsnijder Pieter Puype. De »Middelb. Ct." schrijft over hem »Toen hij nog boerenknecht was, werd hem door een ongeval met een paard een der beonen zoodanig verminkt, dat hij drie jaar lang aan bed en stoel gekluisterd bleef. In dien tijd ontwaakte bij hem de liefde tot het hout snijden, waarin hij het door eigen kracht tot een groote hoogte'gebracht. Hij sneed en besneed allerlei voorwerpen: sigaren- en juweelkistjes, stoven, stoelen, banken, balus trades enz. Zijne specialiteit was echter mesheften. >Menige boer haalt dan ook een vervaarlijk zakmesje uit de scheede, welks heft een leeuw, of, is het van latei- datum, een span paarden aan den voorbak tot bekroning draagt. Maar ook andere motieven werden op de kunstig bewerkte messen behandeld. In het heft werd gewoonlijk een getraliede holte uitgesneden, waarbinnen een vrij be wegend balletje werd uitgespaard. »Puype leerde ook sommigen zijner kinderen zijne kunst; maar zoolang deze »het balletje niet konden snijden, achtte de vader de kunstopvoeding niet voltooid. Zijn zoon, die in 's vaders voetstappen treedt, genoot eene zorg vuldiger opvoeding aan de School voor Teekenonderwijs un Kunstnij verheid te Amsterdam". Uandbouw-Congres. Op eene samenkomst van vertegenwoordigers der Coöperatieve JLandbonwvereenlglngen in Noord holland is besloten, om een voorloopig Provinciaal Be stuur voor Noojrdholland te vormen, als onderdool van het Centraal Bhreau uit het Nederlandsch Landbouw- comité tot aankoop van landbouwbenoodigdheden. Het bestuur bestaat uit de heeren Bultman te Haarlemmer meer R. Visser te BerkhoutC. Kooij te Haringkarspel; B. Koolhaas te Twisk A. Weeshoff te Schermerhorn C. Jonges te Schermerhorn R. Bronkhorst te Haarlem mermeer D. J. Govers te AlkmaarD. de Boer Dz., te StompetoreuW. van Slooten te Heerhugowaard G. Wonder te Hoorn G. Brands te Anna Paulowna. Do heer Bultman fungeert als voorzitter, do heer Brands als secretaris, terwjjl de heer G. Wonder te Hoorn, die niet tor vergadering aanwezig was, zal worden uitgenoo- digd als onder-voorzitter op te treden. Het voorloopig bestuur heeft 38 coöperatief werkende Landbouwvereeni- gingen in Noordholland uitgonoodigd tot bijwoning van eene tweede bijeenkomst op 6 Aug. e.k in »Krasnapolsky" te Amsterdam. Veehandel In Friesland. Hoewel de aanvoer van vette koeien iets grooter was dan in de vorige week, hield de vraag daarmede goeden tred, zoodat de handel in vet hoornvee willig was. Ook naar melke- en kalvekoeien was goede vraag, met eenige prijsverhooging voor do puikste soortvoor reke ning van Holland en België werden vooral kalvekoeien eerste qualiteit aangekocht. In stieren met vermeerderden aanvoer trager, door minder vraag uit Holland. Vette kalveren met een aanvoer, die grooter was dan in de vorige week, behoorlijk gevraagd, maar druk is in de laatste dagen de handel daarin niet. In nuchtere kal veren met geringen aanvoer stadig. In pinken met verminderden aanvoer zeer stadig. Naar vette varkens weinig vraag bij vrij gelijken aan voer, de weinige trek is een gevolg van 't warme weder, waardoor aan 't vervoer groote risico verbonden is, daar het meermalen gebeurt, dat de dieren onderweg door de hitte sterven. In jonge biggen en magere varkens, trage handel door weinig vraag voor 't mesthok. In vette schapen traag, in melkschapen tamelijk, in lammeren zeer slap. De aanvoer was 135 stieren, 825 melk- en kalfkoeien, 65 pinken vette koeien 480 vette kalveren 275 nuchtere kalveren1450 schapen en lammeren 80 vette varkens300 vette biggen, 200 magere varkens, 250 jonge biggen. De prijzen zijnvette koeien le soort 25—30 cent, melk- en kalfkoeien f 100—f 210, vette kalveren 23 26*/2 ct., nuchtere kalveren f5—f 11, stieren 2126 ct., vette varkens 1517 ct., Londensche biggen 1516 ct., magere varkens f20f40, jonge biggen gemiddeld f 1.05 per week, melkschapen f 1120, vette schapen 22 —30 ct., lammeren f 7f 11. (N. v. d. D.) Zitting van 27 Juli 1900. H. v. d. B., zonder bekende woonplaats, W. F. H., Amsterdam, J. P., Limmon, J. K., M. S., Heiloo, P. K., Harencarspel, A. S., N. v. d. P., B. v. L., Alkmaar, S. K., Castricum, D. M., G. v. A., K. V., Beverwijk, A. G., Helder, dronkenschap, de le f 2 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e, 6o, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 7e f 3 boete of 3 dagen hecht. J. T., Heerhugowaard, overtreding art. 459Wetb.-Strafr., f 5 boete of 3 dagen hecht. R. P., H. D., Haringcarspel, overtreding spoorwet, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. P. K. Pz., Petten, J. B., Alkmaar, jachtwet overtre ding, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. L. C., Limmen, A. 8., Egmondbinnen, A. P. N., Alk maar, overtreding gemeente-verordening, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 2 boete of 1 dag hecht., de 3e f 0.50 boete of 1 dag hecht. in het faillissement H. en F. OVER, firma H.OVfiR, winkeliers en fabrikanten van sportwagens te Alkmaar, is "bepaald op Woensdag 19 September 1900 des voorm. 11 uur, in het Rechtsgebouw te Alkmaar. De termijn voor indiening eindigt 15 Augustus a.s. H. P. M. KRAAKMAN Curator. Alkmaar, 26 Juli 1900. W D Bij vorderingen niet de firma (handelszaak) maar ill), één der gefailleerden persoonlijk betreffende moot daarvan melding gemaakt worden. bevelen zich beleefd aan tot het leveren van van t 1,35, 1 1,00 en f 0,8«. P. HOPPE SCHIEDAM Verkrijgbaar bij de meeste Grossiers ln Gedlstellecrd. N.B. Als bewijs van echtheid, is cas chet en kurk steeds voorzien van den ,naam der firma P. Hoppe. Teohnikum Mitfweida Sachsen. Waschinen-Ingenleur-Schule Werkmeister-Schule Elektrotechnlsches Praktlkum, I Vliegenpapier, gelijmd Vliegenpapier (Tanglefoot), Vlie- genkerkhof, Vliegenlijm, Vliegenverdrijvers, Vliegonpoedor en Spuitjes. Carbolzuur en Creolin in kruiken, Garbolbiokken, Lucht" reinigers, Chloor, Carbolzeep, Creolinzeep. Inlegkrniden en Azijn, Azijn-Essence, Flessehenzwavel Flesschenlak, Kurken, Perkamentpapier. op '/i flesschen en bij de maat. Bovenstaande artikelen zijn verkrijgbaar in LUTTIK-OUDORP, Alkmaar. P.S. Winkeliers bekomen flinke korting. TE HUUR govraagd tegen 1 November a.s., een HUIS, bevattende 4 a 5 kamers en k e n k e n. Aanbiedingen franco met opgave van voorwaarden a/h bureau van dit blad, onder letter M. bericht baren geachten begunstigers dat zij heeft ontvangon Minzaam aanbevelend, De ondergeteekende beeft in voorraad Dorscliklee- dcn van 100—300 el. Ook in HUUR te bekomen, mits vroegtijdige bestelling. AI. H. RAAR. (diploma 1900), heeft nog eenige aren disponibel tot bet geven van les in plano en theorie. Br. onder lett. A. a/h bnrean dezer Courant. ziju geregeld verkrijgbaar aan de Melkinrichting met betrekking tot zijn WATERSTAAT. van eenige belangrijke W atersohappen in Roordholland door P. SCHUITEMAKER Jz. Met voorwoord van Jhr. Mr. J. W. M. S C H O R E R.

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 5