STADGEN00TEN Ververschingssalon DILIGENTIAAlkmaar. Grand Spectacle Concert Varié, Kruimeldam in Parijs. Hommerson's THEE- On der n em ing Be van ouds bekende BRILLANTE VOORSTELLINGEN Zwarte Griet. Gevonden Voorwerpen. Kantongerecht te Alkmaar. Adve rtentiên. Openbare Verkooping Pakhuis naast den lieer KUHL, op het HOF. POFFERTJES 2 dozijn 15 ets., met Vanille 20 ets. WAFELEN 7 ets. per stuk, met Vanille 10 ets. KERMIS 1900. KERMIS 1900. Van af Zondag 26 Aug. tot en met Zondag 2 September, Directie: H. VAN OS, van Rotterdam. Aanvang 8 uur. Entree 5 O ets. IU a elf uur 25 ets. IVTatinÓO Vrijdag 31 Aug. Aanvang 2 uur. illalillt/U Zaterdag 1 Sept. j Aanvang 1 uur. Zie verder Aanplak- en Strooibiljetten. Schouwburg Van Lier. StandplaatsPaardenmarkt. wereldberoemd Xlxtra Kinder- en Familie- Voorstelling. BAÏTMXDZSTER'S gevestigd te AMSTERDAM H. C. F. W. Spillenaar, Agenten gevraagd. Entrée 25 Cents. II0LLANDSCH T00NEELGEZELS0IIAP. Zondag 26 Augustus (8 uur). Oorspronkelijk drama in 6 Taf. van Rosier Eaassen. Zwarte «rietMevr. W1LH. BLliBNIIBRtlHR. Maandag 27 Augustus (8 uur.) Prijzenf l,50,f 1.—,f 0,60, f 0,30. S&-- Openingsvoorstelling Zaterdag 25 Aug. W oensdagmiddag van 3 tot 4 nar H. 1I0MMER80N A Zn., Directeuren. Voor het eerst op de kermis alhier. PANOPTICUM. BS5 Openingsvoorsteliing Zaterdag 25 Aug. Albion is gewikkeld, moge sparen en U te nanschonwen geve, kan hot zijn spoedig, dat de kamp voor recht en vrijheid door U en uw volk gestreden tegen roofzucht en gewold heerlijk moge bekroond worden, zoodat do belagers van deze kostelijke erfgoederen, waarvoor eens onze voorvaderon, stamverwant aan uw volk, den langen en bangen strijd van 80 jaren tegen het machtige Spanje aanbonden, uit uwe landpalen moge verdreven worden en rust en vrede onder uwe wijze en gezegende regeering wederkeeren. Ontvang onze betuiging van ware sympathie voor U en uw strijdond volk. Het geheel is fraai bewerkt en gedrukt op stevig carton. De wensch in sierlijken kleurendruk, meldt de jaartallen 18251900 en do Transchvaalsche vlag be vindt zich bovenaan. Aan de zijden van het overblijvend gedeelte is de Nederlandsche vlag aangebracht, waar- tusschen de namen der 440 werklieden zijn gedrukt. Coöperatieve Verecntglng. Schagen. De 2de Coöperatieve vere9niging alhier hield den 23 eene aanbesteding voor de levering van ruim 16000 lijnzaadkoeken. Levorancier werd de heer A. Pieters te Haren en Groningen voor f 10.70, gohalte 33 pCt. eiwit, 11 pCt. vet, 13 pCt. vocht, voldoende zuiverheid. De heer E. Kluijver van Kolhorn, candidaat van de afd. Schagen der Liberale Unie, voor het lidmaatschap der Provinciale Staten, heeft voor die candidaatstelling bedankt. Den 28 zal alhier een andere candidaat door de voreeniging worden gesteld. Den 24 bracht de bekende Zweedsche Landbouwkun dige Nils Hansson een bozoek aan ooze en de omliggende ge- moenten, o. a. werden een paar boerderijen te Wierin- gerwaard door hem bezichtigd. Den 2 September zal in het lokaal Cérès alhier eene algemeone repetitie gehouden worden van de staafoefe- ningen den 9 te Purmerend op do gewestelijke uitvoering te geven. Aan de repetitie, die onder leiding van een der hoofdbestuurders zal plaats hebben, zal worden deelge nomen door de gymnastiekvereenigingen te Schagen Wieringerwaard, Winkel, Barsingerhorn en N. Niedorp. Dysenterie. Uit Goedereede wordt aan de »N. R. Ct." gemold Hoewel er nog een paar lijders zijn die in een zeer zorglijken toestand verkeeren, kan worden gemeld, dat over 't algemeen verbetering valt waar te nemen en de ziekte zich niet noemenswaardig meer uitbreidt. In de laatst verloopen 7 dagen zijn er slechts drie gevallen bijgekomen, alle in reeds besmette huisgezinnen. Veilig mag men aannemen, dat de genomen maatregelen, zoo- als de uitstekende verpleging door de zusters en haar waakzaam oog in de besmette gezinnen, daartoe veel hebben bijgedragen. Tot heden zijn er in 't geheel 61 lijders aan dysenterie aangegeven, waarvan 7 overleden en 28 zijn hersteld. Een milicien-verlofganger te Bdam was in het bezit van een losse patroonhij sloeg er op, mot het gevolg dat deze ontplofte en de man negen wonden kroeg. Er is geen gevaar voor zijn leven. De directeur dor Prlns-Hendrik-stlchttng te Hgmond aan Zee ontving 5 certificaten N. W, S., tot een nominaal bedrag van f 2500, van eene bejaarde dame, die onbekend wenscht te blijven. Hilversum. Aan het station van de Gooische Stoomtram, is den 22 eene vrouw uit Laren, bij het achteruitrijden van den trein (hetgeen steods zeer lang zaam geschiedt), niettegenstaande zij gewaarschuwd werd, door de achterste waggon aangereden en zwaar gewond. Don 22 sprong een 4-jarig jongentje te Oude ilicdorp van een rijtuig waarmee het achter op do veeren had medegereden. Het kind geraakte daarbij tus- schen het wiel en werd met verbrijzelden schedel dood opgenomen. Aanval 1c Blaricum. Do justitie heeft geen termen gevonden om den pachter van hot paviljoen te Blaricum, die uit zelfver dediging een der aanvallende Huizers doodde en zich daarna zelf bij de politie aangaf, in preventieve koch tenis te plaatsen. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschon 9 en 12 uur Een bierpomp, een dreg, een portemonnaie, inh. 3 cent, een kinderzak met doekje, een heerenparapluie, een zilveren broche, een vermoedelijk gouden armband, oen schroef van een kinderwagen, een gouden oorknopje, oen gouden ringetje mot rood steentje, een lederen tascbje, inh. plaatjes en sleutels, enz., een notitieboek. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 24 Aug. 1900. S. M. S. MODDERMAN Jr. Zitting van 24 Aug, 1900. K. A. H. M. S., Maastricht, J. W. Rijp, J. W., Be verwijk, en A. P., Hoerhugowaard, dronkenschap, de lo f 3 boete of 1 dag hecht., de 2e on 4e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e f 2 boete of 2 dagen hecht. A. H., Helder, spoorwegwet-overtreding f 0,50 boete dag hec t. N. D., Alkmaar, overtreding provinciaal reglement, f 0.50 boote of 1 dag hecht. G. K., Heerhugowaard, orde verstoren, f 3 boete of 2 dagen hecht. H. v. d. W., W. B., H. R. en J. J. de R., Alkmaar, jachtwetovertreding enz., ieder 2 maal f 0.50 boete of 2 maal 1 dag hecht. te HELDER, in »Tivoli", Woensdag 26 September 190©, des avonds i? ,/a uur, ten overstaan van P. J. C. VAN TOORNENBURGH, Notaris te Alkmaar, van Twee perceelen uitmuntend WMIIjANH, in den Holderschen polder, aan en bij den Middenweg, ge meente Helder, samen groot 1 H.A. 21 A. 10 C.A. Drie perceelen uitmuntend WU1LANU, in den Hnisduinerpolder, nabij den Hnisdninorwog, gemeente Helder, samen groot 3 H.A. 43 A. 40 C.A. Breoder bij billetton omschroven. Aanvaarding 25 Decembor 1900, behondons gestand- doening dor huur. Meerdere inlichtingen geeft de notaris. 'T_t" VW W - i-n- y zal dit jaar niet op de oudo plaats op de NIEUVESLOOT staan maar is Ingericht in het Wij hebben getracht deïe gelegenheid zoo keurig netjes mogelijk In te richten en vertrouwen dat, daar wij gedwongen zijn te wyken voor vreemdelingen, de burgers van Alkmaar hun stadgenoot niet zullen vergeten, maar ln dezelfde mate als vorige jaren hunne gunst schenken. Het geachte publiek maken wij attentdat de Wafelen gemerkt zijn «F. F. W. Bestellingen worden ten allen tyde aan liuls bezorgd. Minzaam aanbevelend UEd. dw. dienaar, J. F. WAUKNDItËVHH. DOOK HEI Standplaats bij de droote Kerk. Directie A. VAN LIER, van Amsterdam. TOT Ol'ENlNU VAN 1IËT TO©*HUI.. kolossaal succes van het Grand Thefl- tre te Amsterdam. Nieuw blijspel met zang in 4 bedrijven met nieuwe chansonnetten, duo's, trio's, koren, enz., van C. P. F. BIGOT. Oorspronkelijke muziek van Ch. van Dinteren. 1© Abonnementskaarten f 12, Voor het eerst op de kermis alliler. Electro Biograaf. Sensatienummers der laatste gebeurtenissen uit Trans vaal en China en meer dan 1000 verschillende tableaux. Prijzen derplaatsen: Eerste rang f 0,40. 2e Rang f 0,253e Rang f 0.15. Kinderen le Rang f 0,20. 2e Rang f 0,15, 3e R. f 0,10. Standplaats: Ged. Nleuwcslootb/d HOOGSTRAAT. Grootste en Elegantste Inrich ting dezer Branche. Meer dan 400 merkwaardigheden worden tentoongesteld. Gebeurtenissen vanai 1400 tot en met. deze oouw. Onder de nieuwigheden mun ten voornamelijk uit Paul Hrugcr, Tranvaalsche President, President Stcijn, de Oppei bevelhebber .Foubert en de Engolsche generaal ltuller, 'welke allen waren geboetseerd levensgroot worden voorgesteld, Verder de Vrijheidskamp der Boeren tegen de Engelschen bij Ladysmith, alsmede de vernieling van een gepantserden trein. Hreyfus op het Duivelseilandde Tentoonstel ling te Parijs en verdere bijzonderheden. Entrée lü ets. Kinderen 1© ets. HoogachtendJ. BAUMEISTER. India SS Ceylon levert de meest geurige en waterhoudende THEE en bespaart om hare hooge tantine-gehalte MO in 't gebruik. Bovengenoemde onderneming zal trachten in Nederland dezelfde goede ontvangst te oogsten als zo jaron lang van den export-handel ondervondon heeft. Vraagt aan den Agent, den Heer Houttll, Alkmaar, een gratis monster Thee. Op zeer voordeelige voorwaarden Drukkorjj v. Hoorns. Coster ZoonAlkmaar

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 10