Ml Ibi te Altar. zal gaan voortgang leien fcj. IM ¥M I POL, MARINE. Openbare Aanbesteding „VREDELUST", Handwerken. Posterijen. Advertentièn. De tegen den 8 October a.s. aangekondigde vei ling van de BOERENPLAATS Openbare Verkooping BUT otaris G-ottmer De Boerenplaats Notaris GÖUYERNE INBOEDEL, Notaris GOUVËRNE~~ Openbare Verkooping m uit de hand verkocht. te SCHAGERBRUG(ZIJPE) Huismanswoning, Schuur, Erf, Boomgaard TUIN en WEILAND Het Boerenhuis met Boet en Erf AANBESTEDEN Het maken van eeuige rioleerings- werken in verschillende gedeelten dei gemeente van een afdak en hekwerk hij de gasfabriek, zoomede van eenige ver anderingen in het Waaggebouw. Boterstraat, bericht de ontvangst der nieuwe zal doen uitspreken, en tevens om herstel te zoeken van zijn door de schandelijke marteling geschokte gezondheid. Dezer dagen meldde een Parijsch blad dat bij zich te Havre bevond. Gelyk echter een zijner ijverigste vrienden, prof. Havet, lid van het Institnt, thans meedeelt, is dit bericht geheel onwaar. Sedert Mei woont kapt. Dreyfne met zijn gezin dicht bij Genève en heeft van daar Ue vorige week aan prof. Havet een brief geschreven, die bewijst, dat hij weder zeer flink is. Eene dame, die hem daar heeft ontmoet, schreef dan ook ongeveer tegelijktijd aan prof. Havet, dat de kapitein zeer wel is en met ha ren man een bergtocht had gemaakt, waarbij hij getoond had heel wat vermoeienis te knnnen doorstaan. Zoo was hij reeds met Paschen, toen prof. Havet eenigen tijd te Carpentras bij hem logeerde. Gij knnt aan alle vrienden der gerechtigheid verzekeren", zoo eindigt de geleerde »dat zjj over den man even gerust knnnen zijn als over zijn zaak". De Dreyfas-zaak nog niet vergeten De socialistische partij te Saint Denis heeft een harer leden uitgesloten, omdat hij tot ridder in het Legioen van Eer is benoemd. «Overwegende, luidt de beslissing der partij, dat de orde van het Legioen van Eer sedert lang is gediequali- ficeerd, vooral sedert zij zich met Esterbazy heeft solidair verklaard, terwijl fatsoenlijke menschen, zooals de bur gers Maurice, Boucher. De Pressensé ervoor hebben bedankt, kan de partij de beleediging niet dulden, die er in gelegen is, dat een harer leden in die orde zou zijn opgenomen. «Daarom, met vollen eerbied voor de toewijding en de deugdzaamheid van onzen makker Chaboeuf, gedecoreerd met het Legioen van Eer in zijn ambt van werkman-lid van de jury voor de tentoonstelling van 1900, schrapt de partij hem, met het oog op zijn qualiteit van lid van het Legioen van Eer." Ken nieuwe bijnaam. Naar men meldt, heeft keizer Wilhelm een nieuwen bynaaw gekregen. Zooals men weet, staat Z. M. reeds lang bekend als «der Reisekaiser" en aan een diner, dat Z. M. bijwoonde, moet uitgekomen zijn, dat de matrozen hem om zijn liefde voor zeilen «Boot-Willy" en de sol daten om het genoegen, dat hij in het plotseling doen aantreden van een regiment vindt «Alarm Frits" noemen. En nu wordt het volgende verteld Drie maanden geleden was er in zeker dorp in het zuiden van Dnitschland kermis, en in een der tentjes stond een man, die portretten van de drie Keizers, Wilhelm I, Frederik III en Wilhelm II verkocht. Hij prees zijn waar aan, zooals dat bij kermisreizigers gebruikelijk is en deed dat ongeveer aldus Hier ziet gij de fraaie en welgelijkende portretten van Keizer Wilhelm I, Keizer Frederik III en Keizer Wilhelm II. Wilhelm I zal eeuwig in herinnering van alle Duit- schers voortleven, omdat hij eens het beroemde woord sprak«Ik heb geen tijd om mij te vervelen". Keizer Frederik's meest bekend gezegde is «Leer lijden zonder klagen", en wat onzen tegenwoordigen geëerbiedigden Keizer, Koning en heer aangaat, deze heeft tot devies «Gusta, pak de koffers". Dit gevleugelde woord deed natuurlijk dadelijk de ronde en bereikte even natuurlijk het oor der politie. Het ge volg was, dat de vermetele kermisreiziger met zijn por tretten werd aangehouden hij stoud wegens majesteit schennis ten aanzien van keizer Wilhelm en keizerin Augusta terecht en werd veroordeeld tot twee maanden gevange nisstraf. Onmiddellijk na ommekomst van zijn straf hervatte hij zijne bezigheid, maar zijn redevoering heeft een kleine wijzieing ondergaan. «Wilhelm I" zoo heet het nu, «zal eeuwig in de herinne ring van alle Duitschers voortleven, omdat hij eens het be roemde woord sprak «Ik heb geen tijd om mij te vervelen". Keizer Frederik's meest bekende gezegde is«Leer lijden zonder klagen". En wat onzen tegenwoordigen ge ëerbiedigden keizer, koning en heer aangaat hij heeft natuurlijk ook een devies, maar wat dat is, mag ik u niet zeggen I En dan brult de geheele verzamelde menigte lachend: «Gusta, pak de koffers En dat is nu 's keizers nieuwe bijnaam geworden. had bespeurd, dat de wetenschap toch slechts in zooverre de liefde van den knaap bezat, als zij hem dienen kon als middel tot algemeene ontwikkeling doch dat ze eene sterke mededingster had in de kunst en dat zijne geluk kigste uren waren als hij, wanneer zijn schooltaak af was zich wijden kon aan zijne lievelingsbezigheid het teekenen naar de natuur, of zich wagende aan eene eigen fantasie. Mevrouw Doorn zag het met genoegen. Zij zelve had vóór haar huwelijk zich vaak aan kunst gewijd en ze vond zich zelf terug in den aanleg van haar lieveling. Tusschen moeder en zoon vlocht dit een innige band. Het waren heerlijke dagen als Ewald vacantie had en zij te zamen naar buiten wandelden om op een lief plekje uit te rusten en schetsjes te maken. Clara was daar gewoonlijk niet bij. Zij was een goed meisje, maar had meer van den praktischen zin van haar vader. Op de school muntte zij niet uit, thuis was zij arbeidzaam, doch zonder geestelijke verheffing hare moeder had tevergeefs getracht smaak en liefde voor muziek of poësie bij haar te kweeken. Als mevrouw Doorn iets voorlas scheen ze ternauwernood te luisteren of als ze het deed, bleek het soms uit eene nuchtere opmerking die zij maakte dat ze het schoone dat in het gelezene lag niet vatte dat haar prozaïsch hartje er niet door ge roerd werd. Kwam daarentegen papa van zijn kantoor of de beurs thuis en vertelde hij het een of ander van een voordeeligen koop of van eene rijzing of daling in den prijs der artikelen dan teekende zich belangstelling op haar frisch doch onbeduidend gezichtje, en dan bleek het soms uit hare vragen en opmerkingen dat zij een goed inzicht in de zaken had en volstrekt niet van ge zond oordeel was ontbloot. Jadan gebeurde hetdat ze haar vader die haar met welgevallen gadesloeg de verzuchting deed slaken: «Hoe jammer, dat dat geen jongen is wat zou ik daar een steun aan hebben", en dan lag er in den blik dien hij op Ewald wierp een verwijtomdat deze zoo geheel [anders was als zijne zuster. Wordt vervolgd. De Directeur van het Postkantoor te ALKMAAR brengt ter kennis van het Publiek, dat voortaan des Zondags één bestelling van brieven enz. zal plaats hebben, aanvangende ten 9 uur v.m. Aan belanghebbenden zal tusschen 11.en 11.30 v.m. (11.20 tot 11.50 v.m. plaatstijd) gelegenheid gegeven worden tot het afhalen van de stukken, welke met nader aangekomen posten zijn aangebracht. Alkmaar, De Directeur voorn., 24 Sept. 1900.MOLL. Bezichtiging tegen ÏO ets. de persoon op Zondag, 30 September a. s., 's namiddags van 1—3 uur. Hostclooze bezichtiging voor onvermogenden op Zondag, 7 October a. s., 's namiddags van 1 3 uur, waarvoor toegangskaarten te verkrijgen zijn ter vergadering der commissie op Donderdag, 4 October a.s., 's namiddags van 23 uur, ten stadhuize. Aan en voor kinderen beneden 13 jaar worden geene toegangskaarten afgegeven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar, Gelet op het bepaalde bij art. 179 sub lr. Tc der Ge meentewet brengen ter kennis aan belanghebbenden dat alle boomvruchten, welke per as worden aange voerd, moeten worden ter markt gebracht op het noord oostelijk gedeelte van het Waagplein dat alle boomvruchten, welke per schuit worden aan gevoerd, moeten worden ter markt gebracht op den Voordam, voor zoover de plaatsruimte het toelaat en overigens op het bovenaangewezen gedeelte van het Waagplein. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 20 Sept. 1900. C. D. DONATH, S cretaris. aan de ZU1DEBVAABTIn de Schermeer, zijnde die goederen op Woensdagen 3 en ÏO October 1900des morgens ÏO unr in het café van den heer A. Bruin aldaarvan A. Een Boerenplaats met circa 40 hektaren aaneen- gelegen Wellandstaande en gelegen aan den Hoofdweg westzijde van het Groot Noordhollandsch kanaal, nabij de Schagerbrng, in de gemeente Zijpe, sectie D, Ns. 5, 6, 7, 8, 11, 19, 22, 23, 1272, 1442, 1443, 1444, 1445, 1446, 1480, 1481, 1482, 1483, 1484 en 1485, Bamen groot 39 hektaren 38 aren 45 centiaren helend ten oosten met de Algem. Armen te Zijpe ten zuiden de heer Zeeman ten westen de Erve Prévinaire, ten noorden de Hoofdweg. Alle perceelen zijn omringd door zoet water en bijzonder gunstig aangeslagen in de belastingdaar grond- en polderlasten te zamen slechts vijf en tachtig gulden bedragen. Het geheel is door ligging langs den dninregel een uitstekend jachtveld. B. Een Rentenierswoning, zoo goed als nieuw, met grooten Tuinaan de Schagerbrng te Zijpe sectie D, No. 1646, groot 11 aren. C. Een geheel nieuw Burgerwoonbuls ingericht tot Bierbottelarij, te Schagerbrng Zijpe sectie B, No. 679, groot 1 are 15 centiaren. D. Een perceel uitmuntend Welland aan den West- frieschen dijk nabij de Schagerbrng te Zijpe sectie B, No. 406groot 2 hektaren 29 aren 60 centiaren. E. Een perceel uitmuntend Weiland, in den polder E, nabij de Oudesluis, te Zijpe, sectie B, No. 138, groot 2 hektaren 24 aren 40 centiaren. Aanvaarding Landerijen Kersttijd 1900 en de Huizen en Erven 1 Mei 1901. Inlichtingen worden gegeven door den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE en den Makelaar S. BREGMAN beiden te Alkmaar. zal op Woensdag, 17 October a.s., 's morgens elf nnr, in de herberg van K. MORSCHte Ondorp ten verzoeke van de weduwe en erven van den Heer CORNs. DE GOEDE, te Oudorp verkoopen bestaande in eene goed onderhouden aan den Molenweg, in de Schermeer, gem. Oterleek, samen groot 18 Heet., 26 A-, ÏO c.A. Aanvaarding landerijen Kerstmis 1900 en de gebouwen Mei 1901 thans in gebiuik by D. KOK. zal verkoopen op Baandag 1 October 190O, 's mor- geDS 9 uur, in het locaal «Diligentia'', te ALKMAAR- Den goed onderhonden nagelaten door den heer N. GOES, w.o.ronde en vier. kante Tafels en een met inlegbladen, Stoelen, Canapé, Spiegels, Schilderijen, Linnenkast, Chiffonnière, Ledekan ten, Bedden, Porceleln, Glas Aarde-, Blik- en Koperwerk, Gasfornuis eu eenig Zilver. Te zien op Zondag 30 September, van 12 tot 4 uur. te ALKMAAR, zal verkoopen op Woensdag, 3 Octo ber ÏOOO, 's morgens ÏO nnr, in het koffiehuis «de Muizenvrengd" te Alkmaar: en uitmuntende Landerijen, bijzonder geschikt voor den KOOLBOUW, in 38 perceelen; liggende in het Geestmer-Ambacht te Huiswaard, gemeente Koedijk. Eigendom van de heeren de Erven MATTHIJS GROOT en den heer HENNEMAN. op Maandag, 8 October 1900 's voorn 11 nnr, in «de Hoop", van Leeuwenkamp, aan de Kaas markt te Alkmaar van Een flinke Hulsmanswoning met Schuur, Erf en uitmuntend Weilandaan den Hoeverweg in de Egmondermeer onder Egmondbinnen, ter gezamenlijke grootte van 14,39,60 HA., alles aaneengelegen en kadastraal Wimmennm, sectie E, no. 55, 56, 314, 326, 327 en 328, groot 1439,60 HA. Eigendom van den heer Cs. KOOIJ en Familie. Notaris VRIJBURG. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten hebben, ten laste van den onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarden boedel van wijlen den Heer JACOB DE GROOT, in leven koopman, gewoond hebbende te Alkmaar en aldaar over leden 15 September 1900, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of uiterlijk op den 15 October a.s. ten kantore van den Notaris J, VAN DER VEEN, Luttik-Ondorp 85, Alkmaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR zullen op Zaterdag 6 October a.s., des nam. te 1 ure in het openbaar ten Stadshnize Bestek met bgbehoorende teekeningen zijn ter gemeente secretarie verkrijgbaar J 1, Aanwijzing zal geschieden op Dinsdag 2 October a.s., des nam, te 2 ure, aanvangende in de Lindenlaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 24 Sept. 1900. C. D. DONATH, Secretaris. bij de Directie te WILLEHSOORB op Dinsdag, 9 October 1900des voormiddags te 11 uur van de levering van le. groenten bij Aardappelen en Soep groenten. 2e. Versch spek. 3e. Rundvet, ten behoeve van de equipages van Hr. Ms. schepen van Oorlog in genoemde Directie, gedurende het jaar 1901. 4e. Versch vleesch en Rundvet. fte. Groenten en Vruchten. 6e. Bier. 7e. Belk. 8e. Wit Brood, ten behoeve van het Mar ine-Hos pi taal te Willemsoord gedurende het jaar 1901. 9e. Aardappelen, ten behoeve van de equipages van Hr. Ms. schepen van Oorlog en het Marine-Hospitaal te Willemsoordgedurende het eerste halfjaar 1901. De voorwaarden van levering liggen gedurende de werk dagen op de gewone kantooruren ter Griffie der Marine te Willemsoord voor gegadigden ter inzage. De inschrijvingsbiljetten, ingericht overeenkomstig Art. 4 der algemeene voorwaarden van aanbesteding van gooderen en ma'.erialen ten behoeve van 's Rijks Marine en afzonderlek opgemaakt voor elk der boven staande 9 perceelen, moeten vóór het uur van aanbe steding franco ter Griffie van gemelde Directie zij" bezorgd. De aandacht van gegadigden wordt gevestigd op de wijziging in de voorwaarden voor de levering van Rundvet. t A

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 6