Laatste Berichten. Beursberichten. Stadsberichten. Hollands Noorderkwartier. 77i 77* 1 wijze verminkt werd. Zoo werden zij gesleept tot de stad Toes-tsjing omtrent 20 uren gaans ver. Op zjjn kruisweg en te midden zijner pijnen heeft de onverschrokken belijder nog ons heilig geloof verkondigd te Kao-tajang-jenh-iao-tzeu, waar zijn geleiders thee dronken. Uitgeest. De rederijkerskamer »Vondel" gaf den 4 hare eerste uitvoering in dit seizoen voor een talrijk opgekomen publiek. Opgevoerd werden »Het Parelsnoer'' of Knecht, Dienaar en Heer", drama in 3 bedrijven, van C. van Holteij en >Een onrustige morgen", blijspel in één bedrijf, door W. Buizing. De goed geslaagde uitvoe ring werd door een bal besloten, onder leiding van den heer L. Eschweiler van Amsterdam. Yoor de leden van »Nut en Genoegen" was het den 6 een genotom te luisteren naar de komische voor drachten van den heer G. G. C. Rups, tooneelspeler te Amsterdam, die op dit gebied de sporen verdiend heeft, 't Was een lach-succes in den waren zin des woords. De voorzitter sprak" stellig in den geest van alle aanwezigen, toen hij den verdienstelijken spreker een hartelijk tot weerziens toeriep. lTissclien met den kaaskop. Aan de Provinciale Staten van Noord-Holland is door de heeren C. Saur Hzn., A. Drukker, Dikker Co., firma J. C. van Laar, Elie Drukker, D. Dil Jzn., W. Geijs, Wed. A. van Laar, het volgende adres gezonden De ondergeteekenden, vischhandelaron in de provincie Noord-Holland, nemen de vrijheid U te wijzen op een misstand, waarvan de vischhandel evenals de visscherij groote nadeelen ondervindt. Sedert eenige jaren is de vischsiand in onze waters aan houdend zeer verminderd, bijzonder de baars. De schaarschte is dit jaar zoo groot, dat aan de vraag naar waterbaars in verre na niet kan worden voldaan. Zij moeten dit toeschrijven aan het gebruik der plemp of kaaskop bij het visschen met de vleetnetten. Onze waters worden er mede uitgemergeld en doodgevischt. Ondergeteekenden kunnen zich geheel vereenigen met hetgeen over de plemp in het bijgaand artikel van het Handelsblad" van den 16en Oct. 1900 gezegd wordt. De wet verbiedt het gebruik van bedwelmende mid delen, zoowel mechanische als andere. Uitvoerders der wet hebben geen besluit kunnen nemen om de noodza kelijke veroordeeling bij een bekeuring nit te spreken. Ondergeteekenden nemen de vrijheid U, te verzoeken bij het gebruiken der vleetnetten en schakels, enkel het opjagen der visch toe te laten, met middelen, die geen geluid of knallen onder water teweeg brengen, en hier omtrent in hunne eerstvolgende vergadering een besluit te nenen. Aan de kerk te Wervershoof is een fraai orgel geschonken door een dame, die daar vroeger gewoond heeft. Als hoofdingeland van den polder ©eestmer- Ambaclit is herkozen de heer J. W. C. Kroon, burge meester van Zuidscharwoude. Uit IJmulden schrijft men: Als zeker kan nu aangenomen worden dat de stoom trawler D o 1 f ij n vergaan is zeer waarschijnlijk, helaas met man en muis. Er is althans van de tien opvarenden, waaronder enkele met groote gezinnen geen tijding, dat zij ergens geland zijn. Dit is de derde stoomtrawler van de IJmuider vlootwelke binnen één jaar tijds veron gelukt. Portret der vorsten. De fabrikanten van »Vitello", een botersurrogaat, Van den Berghs Limited te Rotterdam verspreiden gratis onder hunne verbruikers de portretten der Ko ningin en Hertog Hendrik alsmede eene fotografie van het slot te Schwerin. De uitvoering is zeer netjes. Wieringerwaard. In de vergadering der af- deeling van de Holl. Maatschappij van landbouw is ter sprake gebracht de wenschelijkheid der oprichting van eene Coöperatieve Veefokkerijvereeniging. Daar men geen voldoende gegevens hadis den heer P. Schenk Dz alhier verzocht, zich deze zoo volledig mogelijk te willen verstrekken opdat in eene volgende vergadering een beter oordeel daaromtrent verkregen en zoodoende het voor en tegen beter overwogen kan worden. Te Hlndhoven heeft iemand een biorverkooper met een mes in de borststreek een levensgevaarlijke wond toegebracht, omdat hem geweigerd was een flesch bier te geven, vóór dat hij een vorige betaalde. De dader is in hechtenis. Te Haastrecht was de zoon van den heer Bok hoven, uit Gouda, bezig met iets te herstellen aan de Waaiersluis. Ongelukkig brak eeu der palen, waardoor de stelling naar beneden kwam en hij bekneld raakte tusschen het heiblok en de machine. Met een windas moest men hem er tusschen uithalen. Be toestand van den gewonde is hoogst ernstig. Schagen. Den 7 vergaderden in het lokaal Vader vele aandeelhouders in de op te richten vennootschap voor een motordienst SchagenWognum. De vennootschap werd voor den tijd van 30 jaren aangegaanalle aandeelen waren geplaatst. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Raat, voorzitter, M. vau Tijn, Jb. Koster te Schagen, Jn. Breebaart, secretaris boekhouder, P. de Zeeuw, KI. Breebaart Dz., Jb. Boot, J. Dikker te Kolhorn en Dr. Becker te Barsingerhorn. Waarschijnlijk zal 1 Maart a.s. de motor in dienst genomen kunnen worden. Naar aanleiding vau het ontslag des burgemeesters te Schagen zal er den 15 in het Noord Holl. koffiehuis eene vergadering worden gehouden, waarin de heeren ds. de Koe van Den Helder en Schermerborn van N. Nie- dorp het woord zullen voeren. In het begin dezer week is met den bouw van het orgel in de nieuwe kerk alhier een aanvang gemaakt. De heer Van Dam, van Leeuwarden, hoopt in 2 maanden tijds het instrument geplaatst te hebben. He verkiezingen In de Vereen.-Staten. NEW-YORK, 7 Nov. De groote aanwinst der repu blikeinen in het Huis van Vertegenwoordigers heeft ook de meerderheid waarvan de Senaat zeker was, vergroot; tengevolge daarvan zal Mc. Kinley het Congres volkomen beheerschen. Nu Bryan's kans op het Presidentschap is verkeken wenscht hij senator te worden, maar dit zal onmogelijk zijn indien, zooals men nu gelooft, de wetgevende macht van Nebraska republikeinsch wordt. AMSTERDAM. Cert. Nederland, N. W. Schuld.... ditodito3 dito, Oblig3 Italië, Inschrijving 1862/815 OostenrijkO'al. in pap. fl. 1000 Mei-Nov. 5 ditodito Febr.-Aug. 5 dito, zilver Jan.-Juli.. 5 ditodito April-Oct.5 Portugal Obl. Buit. 1853/84 met ticket.... 3 dito, 1888/89, a frs. 500 met id4* Rusland, Binnenlandscbe 18944 dito, 1880 gecons. Z. R. 125-62513 Mei-Nov. 4 dito, 1889 l«&2eser.l Jan. 1 Apr. 1 JulilOct. 4 dito, 1894, Donetz-Spoorw4 dito, 1867/69 20-100 Mei-Nov4 dito, 1889.. 3 dito, in goud, 1884, 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 Turkije, gepriv. Conv. leening4 dito, Douane Obl5 dito, Geconverteerde Serie D Egypte, Obl. leening 18764 Mexico, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 dito dito 1899 5 Venezuela Obligatiën 18814 N. V. Noord-Holl. Grond-Crediet. Pandbr.. 3* N. W. Pac. Hyp. Pdbr Nederland, Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeelen dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand dito, Kon. Ned Mij. t. expl. petr. br.A. dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang A. dito, Aand. Ned. Ind.Expl.Mij dito, Expl. St. Spw. Aand dito, Ned. Centr. Spoorw. Aand. f 250 dito Ned.-Zuid-Afr 18894 dito, N.-Brab. Boxtel.W. Aand. 1875/80 gest. [talie, Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-ltal. Spoorweg-Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland, Gr. Sp.-Maatsch. Oblig4 dito, id. a R 1253 dito, Iwang. Dombr. Oblig4* dito, Transcaus. Spoorweg-Oblig3 dito, Wladik. 1885 a Z. R. 625 Oblig.... 4 dito, Zuid-W. Sp. Oblig. a R 6254 Amerika, Atchison Topeka Cert. v. Aand... dito, Alg. Hyp. Obl.4 dito Denv. Rio Grande dito dito, Florida C. Pen. C. v. gew. A. dito, Illinois Cert. v. Aand dito, Louisv. en Nashv. Cert. v. Aand... dito, St. Louis San Francisco gew. A.. dito, Miss. Kans. Texas Adn. ex 2e Hyp. dito, dito, le Hyp4 dito, Oregon Calif, goud le hyp5 dito South. Pacific, gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd. C. v. A dito, Wabash St. L. en Pac. Ct. v. Aand. dito, Western N. Y. Pens. C. v. gew. A NederlandStad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss Loten4 Oostenrijk, Staatsl. 18605 ditodito 1864 Rusland, Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito5 Turkije, Spoorwegleening 7 Nov 8 Nov. pCt. 75* 76* 89-fs 88f 88* 89f oo 81A 81A 81* 804* 80* 80* 80** 2244 23A 34| 61ts 61 94fV 944* 95t% 0Ö4 100* 76* QQl 76* yy 8 64* 65 91 f 91r& 95 25iv 103 391 39£ 99* 98* 29* 29^ 100 51* 45* 44£ 80 271 281 69 69i 90 109 110 84* 90* 89* 54*k 56 56J 107* 93* 77i 99* 78* 79i 95* 96 34* 34f 99* 991 20f* 21 12ts 118 119 76* 12* 12t4 11 fè 11* 90* 98* 98* 39 39* 65rs 644f 20 2l4r 14* 106* 107* 11641 116* 112 113 168* 210 180* 26-n 26* Zuidscharwoude. Geboren. 1 Oct. Gesina, d. van J. M. J. Engeringh en M. R. G. Bierman. 10 Cornells, z. van D. Swager en G. Oudes. 20 Elisabeth, d. van K. Hoogeboom en G. Zut. 26 Neeltje, d. van P. Glas en M. Borst. Overleden. 31 Oct. Wilhelmina van Schagen wed. van Willem Bet, bijna 89 j. Oude Sfledorp. Geboren: 17 Oct. Adrianus, z. v. Cornells Noordstrand en Maartje Koomen. Overleden: 14 Oct. Maartje Tak, wed. van Jan van Laten, te Nieuwe Niedorp, oud 80 j. 21 Guurtje Kuiper d. van Gijsbertus Kuiper en Trijntje Leek, 12 w. H e 11 o o. Ondertrouwd: 26 Oct. Klaas Termaat, wednr. van Jannetje Koning, en Hendrica de Grootbeiden te Scbermerhorn laatstgen. onlangs alhier. Getrouwd: 10 Oct. Jacob de Jong, te Alkmaar, en Aaltje Reik, alhier. G e b o ren: 3 Oct. Maria Johanna en Maria Theodorads. van Johannes Zonneveld en Theodora Schuit. 21 Oct. Hendrika, d. van Cornelis Kaandorp en Wijntje Leering. Overleden: 4 Oct. Maria, d. van Klaas Dekker en Neeltje Bos, 2 j. en ruim 6 m. 8 Dieuwertje van Diepen wed. van Lourentius Johannes Jacobus Dekker, 42 j. en ruim 6 m. 9 Cornelis Korn, wednr. van Grietje Vader, eerder van Jannetje de Vries, 49 j. en bijna 7 m., wo nende te Velseu. 12 Guurtje, d. van Dirk Cornelis Schoen en Neeltje Vader, 7 j. en 7 m. 13 Maria Henrietta van Steenis, echtgen. van Pieter Hammes65 j. en 5 m. 19 Hendrica Hendriksechtgen. van Gerrit van Steeg 74 j. en bijna 11 m. 22 Jan Brink, wednr. van Janke Noordeloos, 79 j en 11 m. 29 Neeltje de Graaf24 j. en ruim 8 m., wonende te Alkmaar. Hensbroek. Geboren. 16 Oct. Antonie, z. van Jacob WjjtmaD en Trijntje Bakker. 18 Cornelis, z. van Jan Meiten en Maartje Molenaar. 20 Agatha, d. van Jan Knijn en Geertruida Boots. 28 Jacobus, z. van Dirk van Diepen en Aaltje Wijn- ker. Overleden. 4 Oct. Muus Stammes, wednr. van Aagje Blauw, 59 j., wonende te Obdam. 5 Cornelia Buijs, echtgen. van Simon Kok, 55 j. 19 Hilletje Sjjs Kd., 12 j. Obdam. Geboren. 11 Oct. Johanna Maria, d. van Pieter de Boer en Grietje Molenaar. 17 Jan, z. van Jan Blom en Jaapje Kist. 29 Alida, d. van Pieter Molenaar en Elisabeth Heilig. Overleden. 4 Oct. Muus Stammes, wednr. van Aagje Blauw, 59 j., overleden te Hensbroek. 9 Jan, z. van Arien Ros en Maartje Mijts. 7 Levenloos aangegeven kind van 't vrouwelijk geslacht, van Jan Blom en Jaapje Kist. Maartje Jantjes, echtgen. van Dirk Leegwater, 86 j. Jan Laken, echtgen. van Antje Mooi, 81 j. 18 Oudkarspel. Getrouwd. 4 Oct. Arie Pankras en Catharina Glas. Geboren. Antonius, z. van Kornelis Kaag en Catharina Maria Baij. Fredrik, z. van Fredrik de Boer en Reinou Borst. Dirk, z. van Dirk Bruin en Marijtje Hoogeboom. Cornelia, d. van Jan Kos en Dieuwertje Bakker. Trijntje, d. van Arie Rooker en Neeltje Dekker. Jan Jakob, z. van Matthijs Eecen en Dieuwertje van der Stok. Wilhelmina Christina, d. van Adrianus Cornelis Kroon en Anna Elisabeth Hart. Overleden. 10 Oct. Geertje, d. van Klaas Jonker en Lountje Raap, 15 j. Oct. 5 6 9 13 17 22 24 Ambachtsschool. Op een verzoek van het bestuur van de Amlachts- scbool, alhier, om financiëelen steun, heeft de Raad der gemeente Zijpe, in zijne vergadering van den 6, gunstig beschikt, door aan die inrichting een bedrag van veertig gulden 'sjaars toe te kennen. De 62ste algemeene vergadering der Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noor derkwartier werd op woensdag den 7 gehouden in het hotel de Toelast alhier. Zij werd bijgewoond door 67 leden en 15 gasten. De voorzitterde heer J. Koopman herinnerde in zijn openingswoord aan de verloving van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik en sprak den wensch uit dat deze bevorderlijk zou zijn aan hot levensgeluk van onze geëerbiedigde vorstin. Hij zeide voort3 te ver wachten dat ook de beraadslagingen van deze vergade ring op den bloei van den landbouw van goeden invloed mochten zjjn. De notulen der vorige vergaderin? werden door den secretarisden heer W. Teengs voorgelezen en onder welverdiende toejuichingen goedgekeurd. Tot de mededeelingen behoorden dat het 1 e- dental bedroeg 165 en 1 zoon van een liddat in het voorjaar in de Beemster had plaats gehad eene b e- p r o e v i n g van grasmaaimachines, die, ondanks het uiterst slechte weder op goede uitkomsten bogen mochtdat zeker met voldoening door den landbouw kennis was genomen van de koninklijke onderscheiding, den heer J. Breebaart Kz. verleend in verband met diens omvangrijken arbeid voor de vee-inzending ter P a r ij se he Wereldtentoonstelling; dat aan de regeering, naar aanleiding van een op de vorige vergadering ge nomen besluitverzonden was een adres in zake eene betere 1 an dbouw-vertegen woordiging; dat betreffende het onderzoek naar de gevolgen van het gebruik van éénjarige stieren slechts kon worden gemeld, dat een commissie was benoemd, bestaande uit de heeren Wonder, Schenk en WijdeneB, die op een viertal plaatsen bereids dieren in observatie genomen hebbenten einde mettertijd op deze waarnemingen eenige conclusie te kunnen gronden; dat het rapport in zake de enquete- kaasfab rieken weldra in druk verschijnen zal; dat aan den heer Keestra eervol ontslag was verleend als zuivelconsulent in Noordholland en dat de heer Scheij voorloopig voor den tijd van zes maanden in zijns plaats was benoemddat met betrekking tot de ko ninklijke goedkeuring der statuten eenige moeilijk heid was ondervonden voornamelijk in verband met den van regeeringswege gestelden eisch dat de afdeeliugen der H. M. van Landbouw alleen dan leden der Vereeni ging konden zijn wanneer deze zeiven rechtspersoonlijk heid bezaten welke moeilijkheid volgens een door het bestuur voorgestelde nieuwe lezing van het desbetreffend artikel tot genoegen der vergadering, na eenige discus sie op bevredigende wijze werd opgelost. Onder do ingekomen stukken was een schrij ven van het Wednwenfonds voor stierenhouders waarin dit de medewerking inriep der Vereeniging om te ge raken tot eene k e u r i n g van overheidswege van pad stieren, teneinde het gebruik van minder waardige exemplaren tegen te gaan. Van het groote belang dezer zaak overtuigdheett het bestuur bereids een viertal corporatiën die eenzelfde schrijven ontvangen hadden tot eene bijeenkomst uitgenoodigd teneinde in deze zaak na gemeenschappelijk overleg te handelen. Van gedeputeerde staten was ten slotte de mededeeling ingekomen, dat door de provincie weder voor drie jaren, f 1000 per jaar, in de kosten van den zuivelcon sulent was verleend. Van het laatstgehouden Landhuishoudkuudig Congres, bracht de afgevaardigde der Vereeniging, de heer Chk. Oortmans Geblings, een belangrijk verslag aan de vergadering uit, evenals de heer W. Teengs dit deed van de door hem bijgewoonde vergadering van het Nederlandsch Paardenstamboek. De heer C. Nobel deed eenige mededeelingen omtrent

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 2