Atelier elchaNON VERVEER. Haagsche Collectie. Verkooping„Brakke Grond", Belangrijk Boelhuis Openbare Verkooping HUIS en ERF met PLAATSJE Uitslag Veiling. BorslpM ia firn» mM. Kaasmarkt Confiseur. W. BURGER Laat 138. Boterletters en Letterstukj es GRAAN- en ZAADV1ARKT te ALKMAAR, JanuariFebruari en Maart G-e'vonden 17" oor werpen. DirectieC. F ROOS Co. een Muis en Erf, Notaris C. G. Steen, Openbare Verkooping in de Kijp, Een Boerenwoning- Openbare ITerkooping Notaris B A C K X gedurende de maanden geregeld wekelijks doorgaan. bericht aan zyne geachte clientèledat van af heden de JKtalage gereed is. Kuime keuze van fijne Borstplaat en Marsepgn in doozen enz. Dagelijks versche Boterletters en Ntukjeszonder prijs verhooging. Aanbevelend, UEd. dw. dr., W. BUBOER. Nalatenschappen wijlen WelEdele Heeren J. AVIS Jzn. en K. VAN BREE. Dinsdag 27, Woensdag 28 en Donderdag 29 November. op besten stand, te ALKMAAR. De sedert ruim een eeuw gerenommeerde U. S0E0KERLaugestraat A 20. dronken de heeren, die in het rijtuig zaten, kwamen met den schrik vrij. Brand. In den Zaandammer polder is in den vroegen morgen van den 22, tengevolge van het vallen van een petrolenm- lantaarn, brand uitgebroken in de boerderij van P. Koomen. De koestal, paardenstal, dorsch- en hooibergen met den daarin aanwezigen voorraad hooi en stroo, benevens alle gereed ophappen, werden een prooi der vlammen. Ook zijn drie geiten omgekomen. Het verbrande was slechts gedeeltelijk verzekerd. Tot hoofd-ingeland van de banne Andijk is gekozen de heer J. Jonker Jz., tot lid van het dagelijksch bestuur de heer K. Koolman Jz. Onze ICoterhandcl. De heer Itinkes Borger te 's-Gravenhage heeft ge meend er op te moeten wijzen, dat Daar aanleiding van de veroordeelingen in Engeland wegens vervalschingen van boter uit Nederland ingevoerd, het noodzakelijk zal zijn in Nederland scherpere bepalingen omtrent de mar garine in het leven te roepen. Hij baalt tot staving van zijne beweringen uitspraken en feiten aan, welke aan- toonen dat wijziging der nieuwe boterwet niet kan uit blijven met bet oog op onzen boterhandel. Inzonderheid vestigt hij de aandacht op de maatregelen in Duitschland en België genomen, of te nemen, hierin bestaande dat margarine niet mag afgeleverd worden dan tenzij daaraan toegevoegd is eene bepaalde hoeveelheid Sesam-olie, terwijl in Engeland margarine-fabrikanten en groothandelaren verplicht zijn registers te houden, waaruit blijkt de hoeveelheid en de bestemming van elke zending margarine uit de fabriek of magazijnen. Ten slotte wenschte hij, dat bij de behandeling van de begrooting van binnenl. zaken deze quaestie zal worden besproken. (Handelsblad.) Kwamen er voor 25 jaar te Lemmer van twee- tot driehonderd vaten boter ter markt, op de jongste markt geen enkel. Oorzaak De oprichting cfer boterfabrieken. Prijsvraag voor een lied. Het dagblad „De Telegraaf" heeft, met het oog op de feesten ter gelegenheid van het huwelijk van H. M. de Koningin, een prijsvraag uitgeschreven voor een j opu- lair lied, »dat zal moeten vervangen de onmogelijke deunen, waartoe nu een blijgeestig gestemde menigte gewoon is haar toevlucht te nemen." De prijsvraag is tweeledig: f 500 worden beschikbaar gesteld voor hem, die naar het oordeel eener jury het best geslaagde lied inzendt en een zelfde bedrag zal de componist ontvangen, die, mede naar het oordeel eener jury, den tekst op zoodanige muziek brengt, dat het lied spoedig populair wordt. De beoordeeling der ingekomen letterkundige bijdragen zal plaats hebben door een jury, bestaande uit de heeren prof. dr. Jan ten Brink, te Leiden mr. M. G. L. van Loghem (Fiore della Neve), te Amsterdam, en J. Stam perius, voorzitter van de Vereeniging tot Verbetering van den Volkszang, te Amsterdam; de beoordeeling der inge komen muzikale bijdragen door een jary, bestaande uit de heeren Ant. Averkamp, te Amsterdam, G. A. Heinze, Muiderberg, en mr. H. Viotta, te 's Hage. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren belanghebbenden, dat krachtens raadsbesluit van I Februari 1888 de EN DE Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 24 November 1900. O. D. DONATH, Secretaris. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een witte strooien hoed, een mansvest, een truinehond, een hondenketting, een met touw omwonden jas, een duimstok, een knipmesje, een rozenkrans, een witte vrou wenzak inh.doek, een portemonnaie inh.f2.521/2een ledige portemonnaie, twee servetten, een rosé boezelaartje, een fietstaschje inh.gereedschappen, een beitel, een bos sleutels. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 23 Nov. 1900. S. M. S. MODDERMAN Jr. maar nadrukkelijk in de rede, »tegen die beschuldiging kom ik op, daar ik dat gesprek niet heb begonnen en evenmin kon voorzien welke wending 't zou nemen. Dat ik mij later niet aan u voorstelde, toen gij zoo vriende lijk waart mijn eigen persoon ter sprake te brengen, is te vergeven. Ik wilde ons beiden een zeker gevoel van verlegenheid besparen.'' »Ons beiden Edith beet zich op «ie lippen. Ze wist best, dat zij eigenlijk alleen verlegen had behoeven te zijn, maar zij beheerschte zieh en pareerde don slag. »Ik sprak van een vreemden man »Dien mijn broeder n zoo beminnelijk had afgeschil derd En ik ben ook niet vermetel genoeg om te onder stellen, dat een persoonlijke kennismaking uw oordeel gewijzigd heeft. Ik onderwerp mij geheel aan uw vroegere uitspraak en aan de menschenkennis van mijn broer Zijn onmeedoogende spot. bleef niet zonder uitwerking. De jonge dame liet haar trotsche, koele houding varen, die zij ook ditmaal had aangenomen. Die Heilbergsche notaris liet zich nu eens niet uit de hoogte behandelen, maar ging met haar om alsof hij haars gelijke was en had woorden on uitdrukkingen tot zijn dienst, alsof hij eiken dag in de Berlijusche salons vorkeerde Die bur german behandelde haar, de dame uit de groote wereld, met een ironische meerderheid, die weikelijk onuitstaanbaar was. Maar ze had geen plan zich die te laten welgevallen en greep nu ook van hare zijde naar het wapen van den spot. Wordt vervolgd. moderne Schilderijen, Miniatuur, Teekeningen Gravures, Sieraden, Zilverwerk, gegraveerde Glazen, Kristal, Chineesch Saksisch enz. Porselein; Delftsch, Japansch enz. Aardewerk; Bronzen Vazen, Groepen, Beelden; Beelden in maimer, gebakken klei, biscuit. Snijwerk, alsNetaké's in ivoor en bont. Gesneden ka-ten, Stoelen enz. SpiegelsLuchters Haardstellen. Klokken Pendules, Kandelabres, Meubels in lak. Antiquiteiten, Stoffen, Violen, Waaiers, Wapens, Koper-, Tin-, Ijzerwerk, Schilderezels Kisten, Paletten enz. BezichtigingZaterdag, particulier Zondag en Baandag publiek. OD Woensdag 28 November 1900,'s voormiddags 10 uur en op Donderdag 29 November d. a. v. 's avonds 5 nnr, in 't- locaal »Diligentia" te Alkmaar, van eikenbouten salonameubleiucntals lafel6 stoelen 2 crapeanx buffetspiegel notenhouten meubeleneikenhouten cylinder schrijf bureau met bureaustoel, schilderstukken in lijst, wit marmeren pendule met coupes, gaskronen en ornamenten, brandkast, rijwiel, »Hevel"-photographie- toestel met apparaten, alles zoo goed als nienw, pianino, serafine orgel, muziekboeken tn muziekstukken, voorts: kasten canapé tafels stoelen spiegels schilderijen bedden en beddegoed glas- verlakt- en aardewerk enz. enz., zoo ook een partij wijn. Gouden en zilveren werkenw. o. gouden hor loges dito armbanü, zilveren lepels en vorken. Zes bijzonder beschilderde bordenvoorstel lende de geschiedenis van den verloren zoon porceleinen aopjes en schoteltjes en elf dito wandborden. Deze laatste o. m. nagelaten door den heer J. VERLAAT. Voorts eene groote partij nieuwe SPOKTWAGËNS, boodschappen-wagen, kruiwagentjes, poppenkarretjes, hob- beltjes enz. enz. Alles daags te voren van 12 tot 3 uur te bezichtigen. Het gond en zilver en porcelein zal op Woensdag 's middags 12 uur, worden verkocht. AMOUREUSdeurw. VAN te ALKBAAK zal aldaar op Baandag 26 Novem ber e.k., bij opbod on Baandag 3 December 19O0 bij afslag, telkens 's avonds ongeveer 6 uur, in Hotel »de Toelast", bij den heer A. de VRIES publiek verkoopen: Het goed onderhouden gelegen aan de Langestraat, op den hoek van die straat en de Krebbesteeg, met uitgaDg in de steeg, kadaster sectie A, no. 391, groot 74 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van mevr. de weduwe J. VAN BREMEN. Thans in huur bij mejuffrouw WIGTMAN. Door den gunstigen stand is het perceel zeer geschikt voor velerlei. Te aanvaarden 1 Mei 1901. Te bezichtigen, op toegangsbewijs van den Notaris, Dinsdags en Woensdags, van 9—4t uur. Breeder omschreven bij biljetten. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris STEEN, Nienwesloot, B 75. op Woensdag, 28 November 1900's morgens II1/, nnr, in het logement »het Stadhuis van Amster dam", van don heer P. Blokdijk ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. J. STUIJT Jz., van Eene goed onderhoudene, zeer welingerichte Boeren woning, waarin stalling voor 35 stuks hoornvee en drie raarden cu nortonputmet twee Schuren Brf, Boomgaarden, Tuin en tien stukken uitmuntend best Weiland, aan den zuidkant van den Middenweg, in de Starnmeer, gemeente Akersloot, te zamen groot 27 hektaren 15 aren 70 eeutiaren. Uitv.erig bij biljetten en te aanvaarden de gebouwen en het erf 1 Mei 1901, en de overige perceeleu dadelijk na betaling der kooppenningen. Notaris NIEUW LAND. Op Dinsdag II December 1900, 11 1jt nur v. m., zal te Castricum in de herberg vari VAN BENTHEM, openbaar verkocht worden met Schuur, uitstekend Wei- en Bouwland, ter grootte van 6 Hectaren, 33 A. en 20 c. A., aaneengelegen aan de westzijde van den Rijksstraatweg, hoek Brakersweg, te Castricam en Limmen. Informatiën geven Air. H. P. Al. KRAAKMAN te Alkmaar en Notaris A. NIEUWLAND te Rijp. 3/-1 der Koopsom van 't geheel kan voor 5 jaar op le hypotheek verkregen worden. De BOERENPLAATS »Zinkenoor d", in öle SCHERMEER onder Akersloot en Zuid- en Noord schermer groot 32.78.8© H.A., heelt bij opbod kunnen gelden als volgt Kavel I. Huismanswoning Schuur ErfBoomgaard Tuin en Weiland onder Akerslootgroot 10.99.30 H.Af 21356,— Moet nog worden afgeslagen.) Kavel BI. Weiland onder Zn>d- en Noordschermer, groot 10.89.10 H.A. 19295, Kavel III. Weiland onder Zuid- en Noordschermer, groot 10.90.40 H.A. 18608,50 Samon f 59163,50 De combinatie en eindtoewrjzing heeft plaats op Baan dag 26 November 1900 's morgens half elf uur in het koffiehuis »de Vergulde Valk", aan den Dijk te Alkmaar. Air. A. P.-H. DE LANGE Notaris. TE op Woensdag, 12 December 1900des middags 1'2 uur precies in het »Café L i e v e n d a g", aan de Gedempte Nienwesloot, van Eene in zuivere renaissancestijl bewerkte eiken houten Kloosterkamer, van omstreeks 1600 met gebeeldhouwde eikenhouten ridder- en loenwenkoppon als paneelveisiering schouw met tegelversiering en zeldzame eikenhouten spiltrap. De kamer meet 6,5 bij 4,7 M. Verkoopvoorwaarden eu verdere inlichtingeu te beko men bij den architect K. Bakker Dz., te Alkmaar. Notaris B A 0 K X te Wiericgerwaard. zal publiek verkoopen te op Donderdagen 13 December I960 bij opbod en 20 December I960 bij afslag, telkens des avonds 7 uur, in het »Café Lie ven dag", aan de Gedempte Nieu wesloot Een hecht en sterk, weliugericht iteerenhuis met Achterhuis, Tuin en Erf, te Alkmaar, aan de Langestraat wijk No. 99 met vrije steeg, uitgang gevende naar de Hoattil, kad. sectie A, No. 2729, groot l are 87 centiaren. Dadelijk te aanvaarden, behoorende tot de nalatenschap vau den heer M. J. Dir kzen. zijn dagelijks versch verkrijgbaar bij

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 6