Oushoorn-Concert WARENDORF's II A M m s. DE TELEGRAAF, De geïllustreerde Prijs f 0.40, afzonderlijk Damessalon, Ochtend- en Avondblad. Advertentièn. op Donderdag 13 December 1900 X O O X. zes novellen Notaris L. TOP, te Bergen, Door deze bericht de ondergeteekendedat hij aan zijne COLFFEURSZAAK heeft verbonden een ingericht voor hoofdwassching en drogen der haren in den kortst mogelijken tijd. Geopend dagelijks van 's morgens 8 tot 's avonds lO unr. Prijs per kwartaal f 4.25. B U R (i E R L IJ K E STA N D. in de zaal „HARMONIE." Boekli. HERMs. COSTER ZOON, met inbegrip van twee premiën Beleefd aanbevelend, J. BIJLOOS, COIFFEUR-POSTICHE ER. 7 tot de HERMs. C0STERA ZOON. mededeelingen gedaan omtrent den oorlog in Zuid-Afrika Een en ander werd door lichtbeelden opgehelderd door den heer C. Sachse oorlogsphotograaf. Het pnbliek was in grooten getale opgekomen, en zong ten slotte het Transvaalsche en het Nederlandsche volkslied. Sunlight zeep. De fabrikanten dezer zeep zenden ons een keurig zakalmanakje dat zij den gebruikers aanbieden. Het gemak dient. Hoewel niet zonder uitzondering op vindingen en nieuwigheden van toepassingkan toch tegenwoordig wel algemeen als vaststaand worden aangenomendat de, aan het hoofd dezes gesteldespreuk een der grond slagen heeft gevormd voor de meeste uitvindingen en nieuwe toepassingen waarmede op het gebied van handel en industrie onze maatschappij gedurende de laatste 10 tallen jaren is verrijkt geworden. Kan zulks in het algemeen van zaken van grootere beteekenis getuigd worden ook op kleinere punten, zoo als b.v. die van huishoudelijk belang heeft de vinding rijkheid van enkelen ons nieuwe zaken aan de hand ge daan. O.a. worden de vroegere waschmiddelen thans reeds sterk verdrongen door het artikel Z e e p p o e d e r, zooals dit b.v. vervaardigd wordt onder het merk »Het An ker'', door de heeren Gebr. Dobbelmann, zeepfabrikanten te Nijmegen wier toiletzeepen ook in het binnen- en buitenland eene gunstige reputatie verkregen hebben. Zooals men weet wordt zeeppoeder, zoowel voor de wasch als voor het boenen en schuren, in den ruimsten zin gebezigd. Zuld-Scharwoude. Ondertrouwd en Getrouwd. 2 en 15 Nov. P. Koorn en M. Kasten. 16 30 S. Goudsblom en J. de Wilde. Geboren. 8 Nov. Hendrik, z. van J. van Duin en A. Buter. Overleden. 2 Nov. A. M. Horio, 14 j. 17 T. Kuiper, 24 j. 20 T. Sieuweitsen, 39 j. 29 Levenloos aangegeven kind van Reijer Bergen. Schermerliorn. Getrouwd. 8 Nov. Klaas Termaat, wednr. van Jannetje Koning, en Hendrica de Groot. 22 Jacob Schram en Ariaantje de Wit. Geboren. 4 Nov. Trijntje en Willem, d. en z. van Jan Groot en Bregje Molenaar. 18 Pieter, z. van Gerrit Spaans en Hendrikje Visser. 20 Jan, z. van Dirk .Kaij en Hendrikje Roos. 23 Wilhelmina Frederica, d. van Jan Rolff en Elisa beth Smit. 26 Hubertus Arnoldus, z. van Wouter Heesterbeek en Cornelia Brinkman. 28 Dirk, z. van Cornelis Olij en Fijtje Visser. Overleden. 10 Nov. Nicolaas, z. van Jan Broersen en Catharina Schilder, 9 m. 23 Daatje, d. van Marinus Visser en Dieuwertje Klaver, 3 w. 't nooit geweest, en daarmee maakt men ook nooit carrière zooals ik heb gedaan, daarmee bereikt men niet in enkele jaren, waartoe anderen een geheel menschenleven behoeven. Maar gij kent dien niet, dien geheimzinnigen, demonischen drang, die in den aard van sommige lieden ligt en hen rusteloos voortdrijft ondanks alle hindernissen, over alle slagboomen heen. Ik heb dien boozen geest al gekend, toen ik nog arm en onbekend was, en deze alleen heeft mij voortgestuwd. Ik wilde hem niet gehoorzamen, maar ik moest. Je vader heeft mij dikwijls gezegd: Ge zij t te overmoedig Dat zijn geen berekeningen, dat zijn waag stukken Doch alles gelukt, als men maar den moed heeft zich met hart en ziel daaraan te wijden, en de geestkracht om 't ten einde toe door te zetten. Schrikt je dat af, Edith Ik had gedacht dat g ij 't zoudt begrijpen Ja, dat doe ik ookzeide Edith, wier oogen thans aan zijn lippen hingen. Dit was weraelijk een taal, die zij verstond, die haar machtig aangreep, de taal van een fier zelfbewustzijn, van een alles trotseerenden onderne mingegeest. Roland zag dit en zijn beleodigde trots was daartegen niet bestand. Zijn liefde voor het schoone meisje zege vierde. Langzaam naderde hij haar wederom en nu liet hij zijn stem dalen en voegde haar hartstochtelijk toe »De wereld noemt dit een ongehoord succes. Ik ben daarbij niet gelukkig geweest, maar heb daarnaar ook niet veel gevraagd, wi}l mijn leus uitsluitend wasVoor waarts Hoogerop Toen leerde ik jou kennen, Edith en toen kwam daarin verandering. Gij wilt. nu de mijne worden, maar ik verlang méér dan dat koele, formeele ja, waarmee ge straks daarin toestemdet. Véél meer In mijn zoo rusteloos en gejaagd leven heb ik nooit tijd gehad om gelukkig te zijn, maar nu eischt 't met geweld en onweerstaanbaar zijn recht. Wilt gij my dat geluk geven Gjj kunt 't g ij alleen 1" Dat was de toon van den waren hartstocht en Edith zou geen vrouw zijn geweest, als zij daarvoor onver schillig was gebleven. Zij werd verblind, medege sleept, en al de vermanende, tegenstrijdige gewaarwordingen, die haar straks hadden bestormd, gingen allengs daarin onder. Met een diepe ademhaling hief zij het hoofd op. »Ik heb je tot dusver eigenlijk nog niet gekend, Ronald »Eelixviel hij in. »Laat mij toch eindeljjk eens mijn naam uit je mond hooren »Felix," herhaalde zij zacht. »Wy moeten toch ook eerst leeren elkaar te begrijpen Hij sloot haar in de armen, hoewel niet zoo wild en onstuimig als straks. Blijkbaar was hij bang haar weer boos te maken. Maar ditmaal onttrok Edith zich niet aan zijn omhelzing. Wordt vervolgd. St. Pankras. Geboren. 2 Nov. Jan, z. van Jan Smit en Antje Kuiper. 3 Jan, z. van Arend Gerritsen en Jannetje de Jong. 29 Jan, z. van Cornelis Verweel en Antje Wiedijk. Overleden. 18 Nov. Antje Miessen, echtgen, van Gerrit Booij, 23 j. 26 Levenloos aangegeven z. van Arie Nol Dz. en Haartje Gunder. Oudorp. Geboren. 24 Nov. Johannes, z. van Gerrit Schouten en Neeltje Klaver. 29 Johanna, d. van Pieter de Wit en Neeltje Vader. 30 Franciscus en Gerardus, zs. van Jacob Kunst en Bregittha Catharina Geertruida Kruijer. Koedijk. Getrouwd. 10 Nov. Willem Nicolaas Alexander Frederik Karei Hendrik Smit en Koosje Hansen. Ov e r 1 e d e n. 8 Nov. Arijaantje Hoogvorst, 6 m. 29 Dirk Scbager, 19 j. Barsingerhorn. (130 Nov.) Getrouwd. Arie Geel en Jansje Bruineman. Geboren. Jan Jacob, z. van Simon Cornelis Smit en Aaltje Hovenier. Overleden. Aagje Moeliker, 5 m. Jan van der Oord, 11 m. Jan Steen, wednr. van Neeltje Kater, 77 j. Pieter Wardenaar, 1 j. Nieuwe .Yicdorp. (1-30 Nov.) Ondertrouwd en Getrouwd. Jacob Schoen, wednr. van Elisabeth Knijper, en Antje van Zoonen. Wilhelmus Singerling en Antje Hovenier. Geboren. Reijer, z. van Klaas Groot Cz. en Antje Paarlberg. Jan Christiaan, z. van Frederik Pieter Adolf en Aaltje Nol. Overleden. Alida Cornelia Scheltinga Winterberg, wede. van D. van der Stok, 75 j. Trijntje Groot, echtgen. van Jan Meijering, 55 j. O b d a m. Ondertrouwd. 16 Nov. Gerrit Ludding en Catharina Maria Jekel. Geboren. 17 Nov. Maria, d. van Arie Wester en Neeltje Trom petter. 26 Simon, z. van Simon Kok en Grietje van 't Hoog. Overleden. 9 Nov. Bertus Dikstaal, echtgen. van Maartje Vries, 26 j. 22 Cathrina, d. van Dirk Huibertsen AutjeJong, 2 m Bergen. Getrouwd. 7 Nov. Jouke Visser en Johanna Christina de Njjs. Geboren. 11 Nov. Johannad. van C. Winder en G. v. d. Ham. 16 Jacoba Maria, d. van C. Telleman en A Kamper. O verleden. 3 Nov. George Gidion van der Lippe 82 j. 15 Jannetje Tegel, wed. P. Prins, 58 j. 18 Johannes Jannes 69 j. 26 Helena Wahlen, echtgen. van P. v. d. Steen, 50 j. Hensbroek. Geboren. 16 Nov. Jan, z. van Gerrit Duijn en Cornelia Zuurbier. 17 Grietje, d. van Cornelis Tak en Geesje Mulder. 25 Jacob Johan George, z. van Barend Tarnmo Bels en IJtje Kool. Nicolaas, z. van Dirk Konijn en Catharina Dekker. Overleden. 6 Nov. Levenloos géboren d. van Jan Berkhout en Dieuwertje Molenaar. E E R 8 T E 's avonds 7 '/2 uur 8 O L I S T fi N: ANTOON 30UMANsolo-violoncellist en leeraar aan het Conservatorium te 's-Gravenhage. P. DE WAARDT solo-pianist, leeraar aan de Muziek school der M. t. B. d. T. te Rotterdam. J. HENRI OUSHOORN, Directeur Toonkunst, Alkmaar. Entree f 1,— bij inteekening, aan de zaal f 1,25. Familiekalender VOOR 1°. Een Huishoudboek, bevattende 52 huishoud- lijsten voor iedere week des jaars. 2°. Een Portefeuille-Almanak. De Inhoud van den kalender bestaat voorts nit: 1°. JUSTUS VAN MAURIK, Moeders-Zoontje 2°. J. EIGENHUIS, Tennis. 3°. Ch. A. DE VRIES Gebroken Trots. 4». MAARTEN MAARTENS, Een Kunstgreep. 5°. FRED. ROMPEL Onverzoenlijken. 6°. B. CANTER De Min. Onder de vele lllustratiën komen voor de portretten van Hr. Eeyds en diens secretaris Jhr. Van der Hoeven. Mede is onder den prijs begrepen een tweetal prentbriefkaarten. zal op Honderdag 27 üecembrr 1900's mid dags 12 uur in »de Rustende Jager te Bergen in het openbaar verkoopen Een HEKKEAHUIS met SCHUUR, aan den Heerenweg van Bergen naar Alkmaar in de kom der gemeente Bergen met het recht van erfpacht van den grond van het perceel aldaarsectie A Nr. 833, groot 12 aren 90 centiaren. Het huis bevat ruime kamers met keuken en flinken zolder. Te bezichtigen Woensdag en Donderdag op ver toon van een biljet door den Notaris af te geven. Behoorende tot de nalatenschap van den heer G. G. VAN DER LIPPE en te aanvaarden 1 Mei 1901. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. wordt te ALKMAAR bezorgd, onmiddelijk na aankomst van de treinen te 7.27 's morgens en 5.38 's avonds Amsterdamsche tijd). Het de nieuws even eenige courant vlag vermeldt in ons land tot dien lagen prijs, die een ochtend- en een avondblad geeft en het als grootere, veel duurdere bladen. Het nam dan ook in zeer korten tijd zoo hier als elders, eene verbazende vlucht. Alleen te Alkmaar worden ruim ÏOO Ex. verspreid. Heen ander groot blad biedt vooral voor Aoordholland zulk eene uitnemend gelegen heid tot adverteeren. Abonnementen worden ten allen Agenten voor Alkmaar op 20 tijde evenals advertentie n, aangenomen door de

Alkmaarsche Courant | 1900 | | pagina 6