No. 18. Derde blad. Honderd en derde jaargang, 1901 ZONDAG 10 FEBRUARI. Ingezonden Stukken. Kantongerecht te Alkmaar, Cè-evonden Voorwerpen. Veiling van vaste Goederen. Verslag der Handelingen v. d. Gemeenteraad. Hondenbelasting. Ingezetenendie prijs mochten stellen op de geregelde toezending van alle voor stellen van den Raaddie in de bijlagen tot bet Raadsverslag worden opgenomen, alsmede van het officiëele Verslag der Han delingen van den Gemeenteraadtegen den prijs van f 2,50 's jaarsgelieven daarvan te doen blijken aan den gemeente-secretaris. de bondenwelke nog niet voorzien zijn van een bondenpenning, dienstjaar 1901, te doen opvangen en tegen die eigenaars of bonders proces-verbaal te doen opmaken. ALKMAAKSCHE COURANT. Deze Courant wordt D 1 n s d a g-, Donderd ag es Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprjja per 3 maanden voor Alkmaar f^©,8© franco door hot rpk f 1, 3 Nummers t' 0,®6. Afzonderlijke nummers 3 ets. Telefoonnummer t 3. Prp der gewone advertentlen Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brioven franco aan de üitgevers HERMs. COSTER en ZOON. Veekeuring op onze markt. Mijnheer de Redacteur Het zij mij vergund, mij in zake het navolgende tot u te wenden, met 't beleefde verzoek daaraan plaatsing te willen verleenen, opdat waarschijnlijk daardoor verbe tering moge verkregen worden in den treurigen toestand, welken ik thans wensch te bespreken. Het was Maandag 14 Januari 1.1., toen ik met een koe ter markt wilde gaan doch daarin ten eenemale werd belemmerd, door het m.i. zeer onbillijke en willekeurige optreden van den stadskenrmeester den heer F. Raven. Ingevolge bestaande verordening, moest de koe, alvorens op de marktplaats te worden toegelaten, gekeurd worden door den genoemden keurmeester, die aldaar natuurlijk aanwezig is, beter gezegd, aanwezig moest zijn, doch op dat moment niet aanwezig was. En hoewel ik mg kan voorstellen, dat een keurmeester een oogenblik weg kan zijn, is het mij echter niet moge lijk te begrijpen, dat die afwezigheid van zoo langen duur kan zijn en wel op een oogenblik, dat het vee wordt aangevoerd dat het den aanvoerder onmogelijk maakt daarop te wachten en ben ik zoo vrij te vermoeden, hier meer in spel is dan een onschuldig op zich laten wachten. In dat vermoeden ben ik op genoemden Maandag be vestigd geworden door het feitik het wachten móe zijnde, mijn koe, ongekeurd, ter markt wilde aanvoeren, daarin echter verhinderd door de politie die geen on gekeurd vee mag toelaten, alsmede door meergenoemden keurmeester, die, eindelijk te voorschijn komende, ten eenenmale geen termen aanwezig scheen te achten tot de kenring over te gaan. In verband daarmede was ik genoopt, niettegenstaande marktgeld betaald te hebben en aan de keuringverorde ning van mijn kant te hebben voldaan, onverrichter zake naar buis te gaan. Ik vermeen na een dergelijke handelwijze in mijn qualiteit van geregeld marktbezoeker, als veehouder, ten volle gerechtigd to zijn tot het stellen der navolgende vragen Ie. Heeft een keurmeester het recht naar eigen wille keur op de markt te handelen en daardoor iemand in de rechtmatige uitoefening van ziju bedrijf te storen 2e. Heeft een keurmeester de macht de aanvoerders van vee te verdeelen in drie soorten, bestaande in be voorrechten minder bevoorrechten en nog een derde soort welke gevormd zou worden door personen, dien hij nu eenmaal niet gezind is. 3e. Is een keurmeester op marktdagen en gedurende den tijd, waarop bet vee wordt aangevoerd (en men ver- gete niet, dat dat op Maandag een zeer kort oogenblik is) verplicht zich op de markt te bevinden, of kan bij volstaan, op plaatsen te zijn waar het den aanvoerder onmoogljjk is met vee te verschijnen Zoo ja, dan ben ik verplicht mjj daarbij, hoe ongaarne ook, nêar te leggen. Zoo neenverwacht ikdat de gemeenteraad van Alkmaar zijnde het college door wien bewuste keur meester is aangesteld, de termen thans aanwezig zal ach ten, aan eeneD dergelijken onrechtvaardigen toestand een einde te maken, den veehouders, aanvoerders ter markt, haar protectie zal verleenen opdat worde weggenomen de slecht werkende invloed op de markt en hare be zoekers teweeggebracht door een' ambtenaar, die, wan neer hjj volkomen neutraal waszoo iets zou kunuen voorkomen, alsmede gevallen, waarin ik mij thans be vindn.l. genoopt en vast besloten zijnde geen enkel stnk vee meer op de Alkmaarsche markt aan te voeren, zoolang genoemde toestanden blijven bestaan en men onderhevig is aan eens keurmeesters grillen. Hond het mij te goede, geachte Redacteur, op zoo'n onbescheiden wijze van uwe g&stv: ijheid te hebben gebruik gemaakt, doch verzoeke daarbij te willen aannemen, dat n hierdoor hebt medegewerkt aan het verkrijgen eener goede zaakdie ik verder hoop to bereiken door het requestreeren aan den Raad dezer gemeente met mede werking van velen mijner op dezelfde wijze behandelde collega's. Hoogachtend, Met vriendelijke dankzegging, uw öw. dr., G. PIJPER, veehouder, Alkmaar. Wij wilden de opname van bovenstaand niet weigeren, ofschoon het onze gewoonte niet isingezonden stukken op te nemen, reeds elders gepubliceerd. Het marktbelang is echter voor onze gemeente een levensqauestie; waar nu een of meer landbouwers reden meenen te hebben om zich over te nemen maatregelen te beklagendaar achten wij het toch verstandiger, om er zooveel mogelijk openbaarheid aan te geven, ten einde gelegenheid te ne men en te verschaffen tot opheldering. Wij voor ons kennen den heer F. Raven als een onkreukbaar eerlijk maneen ambtenaar zonder vrees of blaam, die eenvou dig zijn plicht doet en de keuringsmaatregelen uitvoert zooala hem dat voorg schreven is. De inzender verliest verder wel een wenig uit het oog, dat de heer R. reeds vóór dag en danw op het marktplein aanwezig is en er das zeker oogenblikken zullen zijn en moeten zijn dat er aan menBcheljjkc kracht een einde komt en hij zich een rustpoos veroorlooft. Bovendien heeft de inzender stellig de verordening overtreden door zijn ongekeurd vee ter markt te willen plaatsen, welk feit niet wordt goedgemaakt door zijn lange wachten op den keurmeester. Overigens laten wij aan den ambtenaar zeiven gaarne over, zich indien hij het noodig oordeelt, te verdedigen en te verantwoorden. Red. Eenc blijde herinnering. Een droevige morgen maakt soms een blijden dag. Een enkel woord een enkl'e kreet geweld uit 't vol gemoed Bracht onzen goeden Raad terecht en zette 't hart in gloed. Het was een stem zooals het bleek die smoorde in aller hart yZal niets geschiên op 't huw'lijhsfsf'eest der Koningin? dat smart V' O heer terug zoo klonk de vraag en met een kloek besluit Sprak onze Raad het ,,'h heer terug bij acclamatie Bit. Daar vlamde 't op nit aller borBt De gansche stad viert feest En blijde joelt en blijde juicht elk burger blij van geest s>Lang leev' de dierbr'e Koningin met Hendrik haar Gemaal I" Het is de beê nit aller hart »dat hun Gods gunst bestraal Wij zien met blijden dank terug op 't welgeslaagde feest En danken voor t besluit den Raad de burgerij nog 't meest Het vijftal. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U het onderstaande in nw veelge lezen blad te willen opnemen. Naar aanleiding van het door mij ingezonden stnk in uw blad is het mjj aangenaam U te knnnen mededeelen, dat ik verre boven verwachting van verschillende zijden talrijke blijken van sympathie mocht ondervinden met mijn pogen om de volksbibliotheek alhier nit te breiden. Vele degelijke boeken staan thans netjes gekaft en van een nummer voorzien als nieuwelingen, naast beproefde oude werken. Dat deze nieuwelingen niet alleen in den smaak der lezers zullen vallen, maar uitstekende vrienden en gidsen op hun levensweg knnnen worden, daaraan twijfel ik geenszins. Hartelijk dank aan allen die mij zoo mild hunnen steun hebben verleend Reeds meer dan 150 boekwerken ontving ik en nog word ik un en dan door een postpakket verblijd. Mochten er nog lezers zijn, die indertijd het ingezon den stukje, om aanvraag van boeken voor de bibliotheek, niet gelezen hebben dan richt ik tot diegenen het vriendelijk verzoek om in hun bibliotheek eens te zien of niet een enkel exemplaar voor dat goede doel kan worden afgezonderd. Van mijn grooten dank zij een ieder overtuigd Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte. Akersloot De Bibliothecaris der Volks- 7 Febr. 1901. bibliotheek te Akersloot. Zitting van 8 Februari 1901. R, S., Warmenhuizen, overtreding provinciaal regle ment, f 1 boete of 1 dag hecht. G. D. Hz., Egmond aan Zee, korsijnendelven en jacht wet-overtreding, 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. J. G., Noordschitrwonda, het in staat van dronkenschap de orde verstoren, 3 dagen hecht. S. J. G., Amsterdam, spoorwegwet-overtreding, f 5 boete of 2 dagen hecht. 0. H. en L. K., Alkmaar, dronkenschap, de le 3 weken hecht., de 2e f 2 boete of 2 dagen hecht. 0. S., R. P. en B. J. S., Alkmaar, strooperij, de le en 3e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1 boete of 2 dagen hecht. H. G. Pz., P. G. Pz., J. G. Lz. en J. G. Pz., Egmond aan Zee, konijnendelven, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 4e f 3 boete of 2 dagen hecht. J. S. Lz., T. Z. Pz. en T. V. Cz., Egmond aan Zee, het delven naar konijnen en het niet dichten der gaten, ieder f 2 en f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. P. D. en A. D., Limmen, A. V. Gz, en J. W. Ez., Egmond aan Zee, jachtwet-oyertreding, de le en 2e ieder 2 maal f 3 boete of 2 maal 2 dagen hecht., de 3e en 4e ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. J. J. S., J. S. de R., P. M., B. v. E., G. K. en G. S., Alkmaar, en C. B., Egmond aan Zee, overtreding politie-verordening. de le, 2e, 4e, 5e en 7e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 3e en 6e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een horlogekettingeen bos sleutelseen zilveren ringetje met plaatjeeen manchetknoop een gouden ring met haar een rozenkrans een mof een rozenkrans een zweep een 'ledereu tabakzak een lombardbriefje een portemonnaie, inh. f 0,05 een sigarenpuntjes-snijder eenige hoeden en petten een wandelstok. Alkmaar, De Commissaris van Politie 8 Pebr. 1901. S. M. S. MODDERMAN Jr. V erloren: Een muntbiljet van f 1©.— Door den Notaris A. P. H. DE LANGE Afslag 6 Febr. 1901. Alkmaar. 1. Een WINKELHUIS, waarin Manufactuurwinkel, ERP, benevens een KELDER aan den Zijdam tusschen den Achterdam en Kooltuin, groot 1 are 17 centiaren. Strijkgeld S. Kaandorp f 6620,— Niet verhoogd. 2. Een HEERENHUIS met TUIN, aan de Metiusgracht, groot 1 are 30 'centiaren. Dit perceel is vrij van huur. Strijkgeld W. Zaadnoordijk f 5500, Opgehouden. 3. HUIS en ERP, Oostwijk, 60 centiaren. Strijkgeld K. Kuiper f 1060, Opgehouden. 4. HUIS en ERP, Oostwijk, 60 centiaren. Strijkgeld P. Nijman f 1060, Niet verhoogd. 5. Een WINKELHUIS, aan het Groot Nieuwland, groot 79 cent. Strijkg. P. H.M. Ibink Meienbrink f 1920, Opgehouden. 6. Een HUIS, waarin Kantoor en ERP, aan de Hoog straat, groot 84 pent. Strijkgeld H. Jansen f 2060, Verhoogd door D. de Raat q.q. met f 140, 7. Een HEERENHUIS, aan het Verdronkenoord, groot 1 are 47 cent., met tuin en steeg. Strijkgeld W. Duinmeijer f 4025, Opgehouden. De Stoomhoutzagerij „de Slmson" te Alk maar, is in bod gebracht, te weten perc. 1 en 17 op f 2100,— perc. 11 op f 25,- 55 2 57 55 700,- 55 12 55 55 210, 55 3 55 55 450,— 55 13 55 55 55, 1? 4 55 55 165, 55 14 55 55 55, 55 5 55 55 115, 55 15 55 5$ 125, 55 6 55 55 155, 55 16 55 55 95, 55 7 55 55 40,- 55 18 55 55 380, 55 8 55 55 20,— 55 19 55 55 275,- 55 9 55 55 300,— 55 20 *5 55 245,— 55 10 55 55 25,- 55 21 55 55 160, 55 22 55 55 9995, Totaal f 15690,— De afslag en combinatiën hebben plaats in het hotel de Toelast, te Alkmaar, op den 13 Februari 1901 ten 12 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKM A AR brengen ter kennis van de eige naars of houders van honden in deze gemeente dat de Commissaris van Politie is uitgenoodigd, Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 7 Febr. 1901. C. D. DONATH, Secretaris. Drukkerij v. Herms. Coster Zoon Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 9