Nederland. Aug. Kamps-„Alte", EDELE HEEREN KIEZERS in het district Sittard. ik mij weder candidaat stel voor de Pro vin - r Yilla Oom-Paul Limbrickt. deen scheldwoord. De Engelsche rechter sir John Bridge beeft onlangs een vonnis uitgesproken, dat wel waard is oververteld te worden. De eene buurvrouw had de andere voor »koe" uitge scholden. Vandaar aanklacht. De rechter sprak zich aldus uit: »De bedoeling der beklaagde was ongetwijfeld niet welwillend, doch kalm de gebezigde nitdrnkking beschouwende zal men er niets beleedigends in vinden. Integendeel is het bijna eeu com pliment. De koe is een rustig dier, matig, nuttig, krachtig, intelligent, toegewijd aan zijn jongen. Wij zijn het zulk een kostbaren drank verschuldigd, dat deze overal be schouwd wordt als het gezondste der geneesmiddelen. Wanneer zij dood is trekken wij nog voordeel van haar huid, haar beenderen, haar hoeven voor menig doel. Ik bezit er twee buiten en ik zou zeer bedroefd zijn als ik ze verloor'1. Conclusie «Het is mij onmogelijk het woord, dat dit uitstekende dier aanduidt, als beleedigend te beschouwen, weshalve ik beklaagde vrijspreek''. (Handelsblad). Zaaizaden. Lijst van handelaren in zaaizaden die zich onder openbare controle van het Rjjkslandbouwproefstation voor zaadcontröle hebben gesteld, volgens de opgaven, inge komen tot 25 Maart 1901. De namen der handelaren, die verzuimd hebben vóór 25 Februari 11. hunne prijscouranten in te zenden zijn daarop niet vermeld. D. J. van der Have, te Kapelle bij GoesIJ. Pars, te Franeker; W. C. Verkerk, te Utrecht; A. Poortman, te Rotterdam O. S. Heerma van Voss, te Rosendaal (N.-Br.); Gebrs. Heerma van Voss, te Rosendaal (N.-Br.); C. G. van Tubergen Jr., te HaarlemJ. H. Bakker Jr., te Wildervank Gebr. Dries, te SappemeerK. Kobus, te Deventer Wed. J. Leupen en Zoon, te Haarlem D. J. de Vries, te Finsterwolde J. L. Robertas, te Winschoten; - Van den Bosch en Co., te GoesWed. P. de Jongh, te Goes. Ursein. De commissie tot wering van schoolver zuim in deze gemeente verkoos tot voorzitter den heer J. Hille, tot secretaris den heer J, Medemblik. B'j geloof oji de Veluwe. In het Veluwsche dorpje B. was een vrouw lijdende aan geelzucht. De dokter werd geraadpleegd, doch voor- loopig zonder veel resultaat. Buurvrouwen gaven toen den raad, dat de vrouw water moest drinken uit de bijeen gebonden handen van eene vrouw, die moeder was ge weest van een tweeliDg. In de buurt woonde een vrouw, die ongeveer 12 jaar geleden een tweeling had ter wereld gebracht, en deze verklaarde zich bereid hare medewerking tot de merk waardige kuur te veileenen. De lijdende vrouw drinkt nn dagelijks water uit de handen der moeder van een tweeling en ze bevindt er zich uitstekend bij Te Melden bracht voor egnige dagen een winke lier, die van zijn vrouw gescheiden leeft, een zijner kin deren bij zijn vrouw thuis. Nauwelijks binnen zijnde, zette hij eon fleschje aan den mond, tegen zijn vrouw en zuster zeggende «Nou, daar gaat ie 1" en dronk den inhoud leeg, waarop hij kort daarna bewusteloos werd. E n geneesheer, onmiddellijk ter plaatse verschenen, gelastte zijn overbrenging naar het Ziekenhuis onder vermoeden, dat de man zich vergiftigd had. Bij aankomst in het Ziekenhuis bleek de man reeds overleden te zijn. l»r. Ichaepman is door den Paus p r o p r i o m o t u (uit eigen beweging) benoemd tot huisprelaat van Zijne Heiligheid. De heer C. JT. van Mouten, hoofd der firma van Houten te Weesp, die om gezondheidsredenen sedert ruim twee maanden te Algiers vertoefde, is aldaar overleden. De gemeenteraad van Hoorn heeft besloten zich te wenden tot den minister van binnenl. zaken, met ver zoek de rjjksvakschool voor kaasbereiding aldaar te stichten. Het plan is, alsdan het gebouw, waar nn het Rijks- landbouw-proefstation in is gevestigd, van het rijk te koopen en voor het beoogde doel in te richten, zoo noodig ook voor het gebruik van den zuivelconsulent en dat gebouw alsdan aan de Regeering aan te bieden. (Handelsblad). Te Mieren had de tuinbaas B. van baron Van Heekeren het ongeluk achterover door het glazenraam van een broeibak te vallen, tengevolge waarvan hem de slagader en eenige pezen van den linkerpols werden door gesneden. Gelukkig had men de ader met een touw afge bonden, totdat geneeskundige hulp was ingeroepen. Akte-examens L. O. Bij besohikking van den minister van binnenland- sche zaken van 25 Maart 1901. zijn, met ingang van 1 April 1901, benoemd de commissiën in 1901 belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 56, onder a, van de wet tot regeling van het lager onderwijs. In de twee commissiën van Noord-Holland zijn benoemd I. a. tot lid en voorzitter, de inspecteur van het lager onderwijs in de tweedo inspectie b. tot leden, de schoolopzieners in het district Alkmaar en de arrondissementen Haarlemmermeer, den Helder en Purmerend II a. tot lid en voorzitter, de schoolopziener in het district Haarlem b. tot leden, de schoolopzieners in de arrondissementen Haarlem, Beverwijk, Texel en Medemblik c. tot leden-plaatsvervangers van de beide commis siën, de schoolopzieners in het district Amsterdam en de arrondissementen Amsterdam I, II, III, IY, V, VI en VII, Hilversum, Alkmaar en Hoorn. (St.-Ct.) Het mondeling gedeelte van het examen voor de hulpakte begint in Noord-Holland op 10 April a.s. Bij commissie I, eindigt het examen 24 Mei, bij commissie II, enkele dagen later. De examens in de vakken Vrije en Orde- oefeningen der gymnastiek en nuttige handwer ken worden afgenomen in het gebouw der Mij. tot Nut van 't Algemeen. UITSLAG der keuringen van Bekliengsten in 1901, ter toekenning van onderhoudsbijdragen en subsidiën uit de Rijks- en provinciale bijdragen. Het bestuur der Afd. Noordh olland van de Vereeniging „Het ATederlandsch Paarden-Siam- boek" maakt bekend dat aan de Nos. 1 en 15 onderhoudsbijdragen ad f 400 zijn toegekend de Nos. 2, 8, 9, 10, 16 en 17 verwierven subsidiën ad f 250 No. 7 een onderhoudsbijdrage tot datzelfde bedrag; Nos. 8 en 4 subsidiën van f 125. Naam en No. N. P. S. Naam en woonplaats van den eigenaar. Standplaats bij Diamant II No. 626 Adolf No. 627 Haidnk No. 467 Sultan No. 625 Adalbert No. 469 Felix Faure No. 338 Jonker No. 629 Jonge President No. 529 Bravo No. 486 Victor No. 630 Victor No. 191 Hannibald No. 423 Ruthardt II No. 628 Weltman No. 577 HOOltDlüBnEEIi. B. Ridder, Groningen. Vereeniging Hollands Noorderkwartier, Alkmaar. Dezelfde. N D. Kaan, Anna Paulowna. Vereeniging Hollands Noorderkwartier, Alkmaar. K. A. Kaan Co., Anna Paulowna. X V I M E li M JE E li. H. F. Bultman Hz., Haarlemmermeer. B. Biesheuvel, Haarlemmermeer. A. A. v. d. Berg, Haarlem. Vereeniging Nieuw-Vennep. G. Rip, Haarlemmermeer. D. Knibbe, Haarlemmermeer. Vereeniging Hippos, Purmerend. Vereeniging Haarlemmermeer. MIEOElliDEEL. G. Geerligs, Anna Paulowna A. K. Schenk, Wieringerw. J. Boon, Benningbroek W. D. Kaan, Callantsoog J. Govers, Burgerbrug te Wieringen op HermanshoeveHaarlem mermeer den eigenaar J. Troost, IJ weg, Haarlem mermeer A. A. v. Wijk Lz., Hoofd weg Haarlemmermeer den eigenaar den eigenaar A. Oolijn Jr., Middenpolder Amstelveen Hoeve «Goud uit Schuim'', Haarlemmermeer Frits, No. 527 Billstein No. 488 Remus II No. 468 Prins Bismarck No. 528 Martin No. 402 Graaf Moltke No. 583 Merriën gedekt door bovenstaande aanbevolen of andere in het Stamboek ingeschreven hengsten kunnen aan de premiekeuringeu deelnemen. Merriën, gedekt door hengsten, enkel goedgekeurd volgens Provinciaal Regle ment zijn van mededinging uitgesloten. Men lette hierop vooral t Vereeniging IJpolder. Vereeniging Hollands Noorderkwartier, Alkmaar. Vereeniging Purmerend, Beemster en omstreken. - J. D. G. van Gulpen, Spaarndammerpolder. Afd. Texel Holl. Maatschappij van Landbouw. A. A. v. d. Berg, Haarlem. K. da Vries Jr., IJpolder K. Brak Stompetoren S. A. HupkesPurmerend den eigenaar B. O. Koorn Burg op Texel B. Lap Eierland Texel. Afbraak. Men schrijft uit Steenderen aan de »Zutpb. Ct." Naar wij vernemeu is het kasteel in 't naburige Bronk- horst (bekend uit de geschiedenis van de »Heeckerens en de Bronkhorsten'') dezer dagen nit de hand verkocht om gesloopt te worden, aan den heer A. B. Aussen aldaar, voor de kapitale som van f 420. De eventueele schatten of merkwaardigheden blijven het eigendom van den ver- "kooper, den heer Metelerkamp van Bronkhorst. Aiitlijk. De allerlaatste vergadering van de leden der «Coöperatieve Inmaikfabriek Andijk" was in hoofd zaak belegd, om het bestuur gelegenheid te geven den leden bekend te maken met de eindrekening on de ver deeling der balen in verhouding tot het bedrag van ieders aandeelen. Had het Bestuur, bij al zija wakker beheer, niet kunnen voorkomen, dat allengs het aandeelenkapitaal werd aangesproken, ja bijna geheel gebruikt, het wist toch te zorgen, dat er van bijpassen geen sprake was. ieder deelhebber kon per aandeel nog ontvangen 6,2 per cent. En zoo is dan ook deze zaak op niets uitgeloopen, eene zaak van welke bijna een ieder de beste verwach tingen koesterde. (Enkh. Ct.) Veeziekte. Door de district-veeartsen is op aanschrijving van den minister van Binnenlandsche Zaken de aandacht der gemeentebesturen gevestigd op de bestaando voorschriften tot toezicht op de markten en keuring van het aange voerde vee bij het heerschen van besmettelijke veeziekte, en znlk naar aanleiding der meerdere eerstdaags te hou den voorjaarsmarkten en vele gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee, die zich nog steeds voordoen. In de vorige week zijn van Texel in vier dagen tjjds, niet minder dan 200,000 ponden hooi naar den vasten wal uitgevoerd. Hierbij was hooi dat reeds vijf jaren oud was en aan een schelf in uitstekenden staat bewaard was gebleven. De hoofdprijs is gestegen van f 18 tot f 20 per 1000 pond. Er zijn op het eiland nog groote hoeveelheden voorradig. In het district Sittard heeft voor de tusschentijds- verkiezing van een lid der Prov. Staten van Limburg, behalve de andere eandidaten, de heeren H. Pijls, te Schinnen en J. Beckers, te Jabeek, zich nu ook weder om aanbevolen de heer Aug. Kamps, bekend onder den naam van der «Alte August". Hij doet het in de vol gende bewoordingen Aangezien generaal French de wapens meende op te nemen voor zijn onvergotelijken vriend, zag hij zich toch genoodzaakt terug te trekken voor Uwen vluggen Com mandant «Alte", die nog met een heele strijdmacht in het veld en achter de kopjes zit. Luitenant Beckers is nog steeds buiten gevecht. Volgens geruchten zou lord Pyls zich weder in het strijdperk wagen daarom ben ik verplicht U weder allen op commando te roepen, want het vroegere bombardement van het «Sehlosz Alt.e" had weinig uitwerking, waardoor ik UEd. mededeel, dat eiaie Staten, hopende door U allen tot medebevel hebber van ons distriet te worden gekozen. Wie zou beter voor Uwe goede belangen durven spreken, dan ik als oud-commandant voor de ware Boerenzaak, recht door zee en vol moed ais oud-strijder uit de vorige eeuw, voor Boeren en Burgers. Van overgave of overeenkomst of om er het bijltje bij neer te leggen geen sprake. Dus opnieuw op ten strijde voor Uwen oud-commandant, der «Alto August". De veldcornets in den omtrek zijn er er van in kennis gesteld om op het eerste signaal den 15 April op te trokken ter stembus. Lange cartetsen en amunitie genoeg ten raadhuize. Van Engelsche zijde zwak nieuws. Hoogachtend, OUD-COMMANDANT, Men nieuw klooster. Het landgoed «Klingelbeek", bij Arnhem, is aan gekocht door de Fransche paters van de congregatie der Oblaten van Maria, thans voorloopig gevestigd in de Driekoningen Dwarsstraat te Arnhem. Bloemententoonstelling. Naar men verneemt zal de afdeeling Amsterdam der «Hollandsche Maatschappij van Landbouw" in de maand April e. k. eene groote bloemen- en plantententoon- stelling houden in het gebouw »Vélox". Reeds zijn toe zeggingen van prachtige inzendingen gedaan en de ten toonstelling belooft een der fraaiste op dit gebied te worden. Paaschtentoonstelllng te Purmerend. De 6e Paaschtentoonstelling van vee is weder goed van stapel geloopen. Was het aantal aangevoerde stuks vee iets minder dan het vorigde kwaliteit liet niets te wonschen over. De bekroningen werden toegekend als volgt Vierjarige Ossen. E. Schiöder, Amsteldijk, gem. N.-Am- stel, le pr., J. van Dillewjjn, Aalsmeer, eerv. verm. Driejarige Ossen. C. J. Geel, Wieringerwaard, le pr., Spaans Co., Barsingerhorn, 2e pr. Koeien afgewisseldK. Raat, Beemster, le'pr., Spaans Co., Barsingerhorn, 2e pr., S. Duif, St. Pankras, 3e pr. Nic. Timmerman, idem, eerv. verm. Koeien niet afgewisseld), Spaans Co., Barsingerhorn, le pr., S. de Heer, Schertueer, gem, Schermerhorn, 2e pr., Nic. Timmerman St. Pankras 3e pr., J. Edel Kz. en A. Bakker, Beemster, eerv. verm. Vette Kalveren. P. Kok, Hensbroek, le en 2e pr., T. Heijnis Purmer 3e pr., L. van Dam, Oterleek, eerv. vermelding. Driejarige Stieren. K. Spaan Schermeer gem. Oter leek, le pr., Stierenvereeniging te Berkhout, 2e pr. Tweejarige Stieren. C. Mehrengs Beemster le pr., J. L. T. GronemanWieringerwaard2e pr., II. de Goede Az., Beemster, 3e pr., J. Gz. Schuijt, St. Maar tensbrug, 4e pr., A. Schenk Dz., Barsingerhorn, eerv. verm. Eenjarige Stieren. J. Buurs, Beemster, le pr., K. Schoen maker Beemster2e pr., K. Laan Hobrede3e pr., J. Buurs, Beemster, 4e pr. Melkkoeien. W. Bakker, Beemster, le pr., H. Schreu- der, Buiksloot, 2e en 3e pr. Melkkoeien twintersM. J. L. Schram, Bloemendaal, le pr., P. Jonges, Beemster, 2e pr., K. Dekker, idem, 3e pr. Schotten. M. J. L. Schram, Bloemendaal, le en 3e pr., J. van der Meer, Beemster, 2e pr. Melkvaarzen. P. Jonges, Beemster, le pr., R. Noome, idem, 2e pr., Jb. Polle Wz., Sehoorl, 3e pr. en eerv. verm. Kalfkoeien. W. Bakker, Beemster, le pr., C. Schagen, Sloterdijk. 2e pr., P. Jonges, Beemster, 3e pr. Kuispinken. A. J. Peeck, Sehoorl, le pr., P. Cz. Boekei, Schagen 2a pr., P. Zeeman Beemster 3e pr., M. J. L. Schram, Bloemendaal, eerv. verm. Oonschapen met Lammeren inlof geler. ras). P. Jonges, Beemster, le pr., D. Zee, Wyde-Wormer, 2e pr. Oonschapen met Lammeren zuiver buitenl. ras). C. Hoeve, Beemster, le pr., Fr. Kleijzing, Beemster, 2e pr. Rammen gekrras). P. Jonges Beemsterle pr., D. Hogetoorn, Oostdijk, Beemster, 2e pr. Eenjarige Rammen. H. de Goede Az., Beemster, le pr. Overhouders. P. BeerepootHoogkarspelle pr., T. Heijnis Pz., 2e pr. Geit met Lam. F. Hekelaar, Purmerend, le en 2e pr. Beeren. E. Beumer de Rijp le pr., D. Kuileman Wijde-Wormer, 2e pr. Zeug met Biggen. S. Dik, Wijde-Wormer, le pr., S. Olij, Purmerend, 2e pr., D. Zee, eerv. verm. Vette Varkens. T. Fraaij, Purmerend, le pr., J. Frans, Heiloo, 2e pr., P. Zevenhuizen, Warmenhuizen, 3e pr. Naar de »H. Ct." verneemt, heeft de burgemeester van Haarlem twee maanden verlof aangevraagd tot herstel van gezondheid. Te Scliagen hebben Burg. en Weth. op de aan beveling voor gemeente-ontvanger geplaatst1. den heer J. van der Maaten 2. den heer C. Visser Az., beiden te Schagen. Druk v. Herms. Coster en Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6