Nederland, Alkmaarsche Verloting. Van de verloting, ter gelegenheid der 21e AIkanaaarsche Paaschtcntoonstelling, alhier, ge- honden, zijn nog de volgende prijzen niet afgehaald Lotn. Prijsn. 514 Gegalv. roomschaal 205 1067 Gegalv. roomschaal 207 1279 Stoel 296 1317 Deken 272 1327 Paardenschnier 330 1762 Graanschop 183 4022 Paardenschnier 337 4140 Leidsel 108 4490 Eoomschaal 414 5109 Geëm. roomschaal 211 5116 Leidsel 104 5171 Melbschaal 248 5687 Tuinhark 73 5813 Koperen ketel 258 6249 Portemanteau 92 6781 Twee houten emmers 377 9967 Hooivork 431 11809 Roskam 134 15381 Hondenhalsband 316 Rechthebbenden kunnen deze voorwerpen alsnog be komen ten kantore van den secretaris-penningmeester der afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den heer H. Siebert Coster, Voordam, C 9. Wedrennen te Bergen. Hieronder volgen de aangiften voor de hard draverijnummers van den op Zondag, 19 Wel. te Bergen te houden meeting, van wege de Kennemer Sportclub. Men zal daaruit zien, dat de deelneming zeer groot is en belangwekkende kampen mogen verwacht worden vooral in het nummer over 3600 meters, waarvoor 17 der beste harddravers hier te lande zijn ingeschreven. Aan do baan is weder veel ten koste gelegd, om haar in den besten staat te honden, al zal ook hier waar schijnlijk het gure weder parten kunnen spelen. Aan den veerkrachtigen bodem dezer fraaie baan, waardoor zij bij de rijders znlk een goeden naam kreeg, zal dit echter wel geen nadeel doen. De buitengewoon rnime aangifte bewijst ongetwijfeld, hoezeer de Berger baan zich in de sympathie der eige naars van paarden verheugt. Openings-prijs. 2 uur. Harddraverij 3e klasse. Handicap voor paarden met geen beter record dan 1.55. Als minste snelheid zal 2.05 worden aangenomen. Af stand 1600 M. Ie Prijs f 150. 2e prijs f 75, 3e prijs f 25. Inleg f 10, half rouwgeld. Nel la Controleur Luitenant Zola Pullaway III Premier II Fanfare Vogel Ninus 10 Krylatina 11 D. D. 12 Secwa 13 My Love 14 Florence C. 15 Debutant 16 Schabernack 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Eig. A. de Ridder. H. v. Wickovoort Orommelin J. Zoster. S. Snoeck. S. Snoeck. J. G. Matze. J. G. de Boer. J. Zwart. Jac. Roodenburg. Joh. de Mol. A. Catz. A. Siderins. W. A. Ockhorst. Tj. Witteveen, A. de Koning. H. Meijners. D u i n - p r ij s. 3 uur. Harddraverij 2e klasse. Handicap voor paarden, geen beter record dan 1.50 per k.m. hebbende. Paarden zonder record, die door den handicapper sneller dan 1.50 geacht worden, worden niet aangenomen. Als minste snelheid zal 2 min. aangenomen worden. Minimum af stand 2000 Meter. Ie Pr\js f 250, 2e prijs f 100 3e prijs f 50, Inleggeld f 10, geheel rouwgeld. 1 Nella 2 Controleur 3 Luitenant 4 Amber II Isabella Premier II Fanfare Ceres Ninus D. D. My Love. 12 Lady Savage 13 Pipo 14 Debutant Eig 5 6 7 8 9 10 11 A. de Ridder. H. v. Wickevoort Crommelin. J. Koster. A. A. v. d. Berg. A. A. v. d. Berg. J. G. Matze. J. G. de Boer. Joh. de Mol. Jac. Roodenburg. A. Catz. W. A. Ockhorst. W. A. Ockhorst. S. Witteveen. A. de Koning. Mei-prijs. 4 uur. Harddraverij le klasse. Handicap. Als mins'e snelheid zal 1.47 worden aangenomen. Af stand 3600 mater. le Prijs f 350, 2e prijs f 125, 3e prijs f 50. Inlegeeld f 20, rouwgeld f 10. Sluiting der inschrij ving 1 Mei a.s. Bekendmaking der afstanden 11 Mei a.s. Rouwgeldverklaring vóór of op 14 Mei a.s. Eig. A. A. v. d. Berg. A 1 Bellwood 2 Isabella 3 Hump Boy 4 May Rysdyk 5 Anselor 6 A. Mountaeneer 7 De Dame 8 Bessie W. 9 Clerimond 10 Robert See Steele 11 Eddallah 12 Leda 13 Lady Savage 14 Fazmoon 15 Sierra 16 Linsca II 17 Hirye Bij dit nummer A. v. d. Berg. J. G. Matze. Stal Carlo. J. W. Schuijl. J. W. Schuijl. J. Koster. Joh. de Mol. Joh. de Mol. Joh. de Mol. Stal Trio. A. Catz. W. A. Ockhorst. W. A. Ockhorst. Stal Avanti. S. Witteveen. H. Meijners. wordt aan den len prijs toegevoegd een mand met 12 flesschen champagne van het huis Gustave Gibert, Reims, merk Favori sec. Ook voor een der wedrennummers, waarvoor de aangiften sluiten woensdag, 8 Mei, loofde het huis Gibert een mandje champagne uit. Hamer van Koophandel en Fabrieken. Alle leden, behalve de heeren A. J. T. Conijn en Th. van Spall, zijn aanwezig. Eerstgenoemde had kennis gegeven verhinderd te zijn. Nadat de notulen zijn gelezen, goedgekeurd en getee^ kend, stelt de voorzitter aan de orde de behandeling der ingekomen stukken, bestaande uit: le eene missive van het hoofdbestuur der Ned. Maat schappij ter Bevordering van Nijverheid, waarbij wordt uitgenoodigd tot medewerking aan de oprichting van een Bureau voor handelsinrichtingen te Amsterdam, zulks onder bijvoeging van een circulaire, waarin de zaak nader wordt uiteengezet en o.a. medegedeeld, dat de heer Kamerlibgh Onnes, radacteur van het Alg. Ned. Ex portblad en lid van den gemeenteraad te Amsterdam als directeur zal optreden, dat het plan ten uitvoer gebracht zal worden zoodia de toegezegde bijdragen f 4000 beloopen en dat de gewone leden zijn zij, die f 25 jaarlijks bijdragen, de leden-begunstigers zij, die f 100 bijdragen en de leden-oprichters zij, die f 500 jaarlijks voor deze zaak disponibel stellen. De Voorzitter zegt het te betreuren, dat niet alle leden deze vergadering konden bijwonen indien zij allen aan wezig waren en met den secretaris bereid werden be< vonden om zich als leden-oprichters aan te melden, hot plan, dat inderdaad van groot nut voor den handel zal zijn, dadelijk kon worden ten uitvoer gebracht. Het komt hem echter voor, dat wel bedoeld wordt de steun en medewerking der leden van de Kamers vau Koophandel te vragen b.v. door in eigen kringen die zaak te bevor deren, maar niet om de Kamers als zoodanig op te wek ken lid te worden. Dat zou wellicht ook bezwaarlijk gaan, nu de Kamers geene andere.fondsen ter beschikking hebben, dan de toelage door den gemeenteraad toege kend ter bestrijding van hunne noodzakelijke kosten IntusBchen acht hij een bedrag van f 25 nog al hoog De secretaris is van moening, dat gemakkelijk het mini mum-bedrag bijeengekomen zou zijn, wanneer de gewone leden f 1 betaalden 4000 belanghebbenden en belang stellenden zouden zich dan waarschijnlijk spoedig hebben aangemeld. Een hoogere jaarlijksche bijdrage zal echter voor velen een bezwaar zijn om dit dadelijk te doen. De heer Boom is het daarmede eens en acht de zaak ook van genoeg belang voor den handel om te bevorderen. De heer de Lange deelt mede, dat hij in zijne kwaliteit van secretaris der Alkmaarsche Afdeeling van genoemde Maatschappij een aantal exemplaren van de bedoelde cir culaire verspreid heeft, doch hij nog niet kan zeggen of zich leden hebben aangemeld. Hij verklaart zich bereid te onderzoeken. Op voorstel van den Voorzitter wordt nu besloten de stukken rond te zenden en dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. 2. Een verzoek om medewerking voor de oprichting eener vereeniging, die ten doel heeft de voortzetting van het werk der met 1 Juli opgeheven vereeniging, »Natio- nale Tentoonstelling van vrouwenarbeid", wordt na be spreking voor kennisgeving aangenomen. 3. Een missive der Kamer van Koophandel te Katwijk, houdonde mededeeling, dat een adres van adhaesie aan don minister van waterstaat is gezonden betreffende het verkrijgbaar stellen van buitenlandsche postzegels op de voornaamste postkantoren, wordt mede voor kennisgeving aangenomen. v De overige stukken zullen worden rondgewonden. Na rondvraag wordt daarop de vergadering gesloten. Sehagen. Den 2 overkwam den zoon van den stalhouder B. alhier een ernstig ongeluk. In de straat, nabjj zijn stal voor paarden en rijtuigen, kreeg hij van een vreemd paard een slag in den rug, die hem bewus teloos op den grond wierp. Hij werd vrij ernstig gewond aan hoofd en rug. Haringcarspei. Den 2 vergaderde de afdeeling van de Noordhollandsche Vereeniging »het Witte Kruis." De beschrijvingsbrief voor de aanstaande algemeene ver gadering gaf tot weinig discussie aanleiding. Tot afge vaardigden naar die vergadering werden benoemd de heeren E. Meijer Drees en J. Dam en tot plaatsvervanger de heer K. IJff. Daarna volgde de herziening van het regle ment der afdeeling. De vergadering werd door slechts 9 leden bijgewoond. Barslngerhorn. Den 3 werd te K o 1 h o r n reeds veel ansjovis gevangen. Alle sloepen hadden uitgezet, eenige daarvan brachten 6, 7 en 8000 stuks aau. De prijs is nog niet bekend. Ook geeptrekkers zijn uitgeweestdie waren echter minder gelukkig. Landbouwtentoonstelling In België. In Juli e. k. zal, onder het patronaat van koning Leopold, te Namen eene tentoonstelling en wedstrijd van landbouw enz. gehouden worden, waaronder de sectie 5 (melk en wat daartoe behoort), de sectie 8 (machines, instrumenten en distillatie), en de sectie 10 (boschteelt, ontginning, visscherij), voor Nederland van zeer veel belang kunnen geacht worden. Het programma ligt aan de kanselarij van het consulaat-generaal van België te Amsterdam, Keizersgracht 668, ter inzage. President Hruger. Te Hilversum is den 2 aan President Kruger eene kiuderhulde gebracht. Een 600-tal kinderen zongen hem een lied toe, met begeleiding van muziek. De President dankte hartelijk. Er was veel publiek op de been. Ken wondertulp, Op het tulpenland van den heer De Wiutjr te Vogelenzang (bij de Manpadbrug) staat een gele tulp (»chrysolora") in bloei met negen bloemstengels en goed ontwikkelde kelken uit één bol. JUeu lip. Als oen bijzonderheid zekor kan vermeld worden, dat door een visscher alhier in het veld gevangen is een paling, die het respectabele gewicht heeft van 5 pond en 1 ons en eene lengte van ruim een Meter. Te 's -Gravenhage heeft de Vereeniging »Armen- zorg" een legaat van t 25000 ontvangen uit de nalaten schap van mejuffrouw Evers, onlangs aldaar overleden. Amsterdam. De ^Staatscourant" van den 3 bevat het bericht der benoeming van mr. W. F. van Leeuwen tot burgemeester, ingaande 10 Mei a. s. Het Nutsdepartemont Andijk en Wcrvcrshoof heeft besloten vijftig gulden beschikbaar te stellen, ter leniging van de ramp, die de spaarbank te Ten Boer is overkomen. Een drietal dames te Leeuwarden hebben zich voorgesteld om, tegen zeer geringe vergoeding, voor 12 15 kinderen, niet ouder dan 11 jaar, de gelegenheid open te stellen, gedurende 14 dagen te genieten van frissche buitenlucht in eene gezonde, boschrijke streek in de provin cie. Zelf begeleiden zij de kinderen en houden over hen toezicht, zoolang het uitstapje duurt. Warmenbulzcn. Gedurende de maand April werden alhier door het post-telefoonkantoor behandeld 20 inlagen spaarbank t 2128,0510 terugbetalingen f 1726,42, 149 postpakketten, en 66 telegrammen. De Transvaalavond, door de heeren Smorenberg en van Houten alhier gehouden, bracht ten bate hunner vereeni ging f 28,60 op. Benoemingen. Tot dijkgraaf van den Anna Paulownapolder is bij Kon. besluit benoemd de heer 0. Prins Sz. aldaar en tot heemraad de heer M. Koomen. Al8 lid van het bestuur van den polder »de Kaag" onder Assendelft is gekozen de heer D. Crok aldaar. In hot jaar 1900 zijn door de Itoomtraminaat- schappij op de lijn WognumSchagcn in het geheel vervoerd 114.000 passagiers. Aanbesteding. Door het provinciaal bestuur van Noordholland is den 2 bij enkele inschrijving aanbesteed 1. Het maken van eene kapglooiing met bijbehoorende werken op het eiland Wieringen, behoorende tot de zee- werken ia Noord-Holland. Raming f 10,000. Minste inschrijver P. Berkhout, voor f 9833 te Medemblik. 2. Het verbeteren van een gedeelte omringdijk op het eiland Marken, behoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Raming f 5000. Minste inschrijver P. Blankevoort, voor f 4779 te Monnikendam. 3. Het maken van een drijvenden aanlegsteiger voor vischkaren en bunbooten in de visschershaven te IJmuiden. Raming f 1480. Minste inschrijver J. Dil, voor f 1550 te IJmuiden. Aan den ümedenbond »Hollands Noorderkwartier" is een subsidie van ten hoogste f 100 toegekend voor den cursus in hoefbeslag te Sehagen vanwege het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw. Ofschoon de bond geheel buiten de Maatschappij om werkzaam is en zalfs de afdeeling Sehagen niet bij de oprichting betrokken was, is bij uitzondering, om het goede doel te bevorderen, deze bijdrage toegekend, wanneer na afloop van den cnrsns blijkt, dat dit bedrag noodig is. Veehandel ln Friesland. Door de quarantaine aan de grenzen komen de Belgische kooplieden om de veertien dagen aan onze markten hunne inkoopen doen. Dat weten ook onze boereu, die natuurlijk veel van eene grage markt honden en dus vooral melkekoejen aanvoeren, als de Belgen op het appèl zijn. Deze week waren deze vreemde kooplieden weer ter markt, hetgeen ook bleek nit de groote hoeveel heid melke, vaak bejaarde, koeien, welke aangevoerd werden. Ondanks den grooten aanvoer was de handel in dit vee behoorlijk drnk met goeden omzet, waarop ook van invloed was het puike grasweer van de laatste dagen. Vette koeien, met grooten aanvoer, iets minder gevraagd. In mindere soorten vrij wat minder drukte. Stieren voor de slachtbank goed gewild, met hooge, vaste pryzen. Vette kalveren, met minder aanvoer, waren stiller. Wel ging er nog veel in dit vee om, maar willig was de handel niet. Dit bleek ten duidelijkste uit de lagere prijzen, zoowel voor de beste, als mindere soorten. In nuchtere kalveren is de handel vrij wat trager de LondeDsche markt kwam voor dit vleesch in de laatste dagen niet best af en enkel die markt regelt den prijs. Er is in Friesland goen bout vau kalfsvleesch te krijgen alles gaat naar Londen. De handel in lammeren is aangevangen, maar tot nog toe gaat het slapjes aan. De groote opkoopers uit en voor Holland ontbreken nog. Vette varkens met behoorlijken aanvoer wel gevraagd, doch met lager prijzen. Vette varkens evenzoo. Magere varkens goed gevraagd, kleine biggen behoorlijk. De aanvoer was2500 melk- en kalf koeien, 350 vette koeien, 80 stieren, pinken, 500 vette kalveren, 600 nuchtere kalveren, 3000 schapen en lammeren, 100 vette varkens, 460 vette biggen, 100 magere varkens en 700 kleine biggen. De pryzen zijn vette koeien le qualiteit 2629) ct., 2e qualiteit 2325 ct., 3e qualiteit 1722 ct., stie ren 2528 ct., vette kalveren 2841 ct., vette schapen 2326ct., vette varkens 1921 ct., Londensche biggen 1718) ct per kilo. Melk- en kal vekoeien f 125 f235f 245, pinken f 55 f 75, nuchtere kalveren f 5.f 8.50, melkeschapen f 16f 20, drachtige schapen ff lammeren f 5,f 7,f 8,50. magere varkens f 42—f 54, kleine biggen f 1.00 f 1.20 per week. (N. v/d D.) Boon's geïllustreerd Magazijn. Verschenen is n°. 23 van dit populaire letterkundig tijdschriftdat goede lectuur brengt onder veler bereik, de lijvige aflevering toch kost niet meer dan 35 cents. De inhoud van nr. 23 is H. M. Dragakoningin van ServiëNederland en Servië, een reisherinnering door Meinard Merens, consul- generaal van Servië voor NederlandDe tooverring kinderoperette in 4 bedrijven van Otto Ludwig; Een tocht met de fiets a één mijl per minuutde ware geschiedenis van Murphy's bekenden record-ritgeïllu streerd naar foto's. De hippische sport in woord en beeld, Nederlandsche renstalbezitters, door A. J. G. van Merkesteyn geïllustreerd naar foto'sSchetsen uit de geschiedenis van Amsterdamdoor A. J. M. Brouwer Anchor Kiekjes en Instantané's zijn geluksdagdoor G. H. Priem In het paleis van don koning, een roman uit hst Oude Madrid, door F. Marion Crawford {vervolg)-, Mevrouw Betty Holtrop-Van Gelderdoor C. Nannes Gorter Denk aan de schoonmaak door Picolo Sociale beschouwingen, Noorwegen, door F. Kapteyn; Lente, door Doe Hans; Het afvuren van een torpedo. Voordrachten, Monologen, Dialogen, Salonstukjes en Verzen Niet kib belen, klacht in één bedrijf, door J. Tersteeg. Drnkkerjj v. Ilerms. Coster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6