Gevestigd* Amsterdam. Db M-EevololioMire KiesïBMiüi N. GLIN DERMAN Mr. J. P. KRAAKMAN. hhm voor fle Provinciale Staten. H. BOELUNS HE SPILL tuist ten. aankomend Bediende G-evonden Voorwerpen. V erkiezing Advertentie n. Laat «Oudste adres 138. Fabriek van Stoom- en andere Werktuigen n van leden van den Gemeenteraad. W BURGER, ALKMAARSCHE Ijzer» en Metaalgieterij. vervaardigt en herstelt alle soorten van Stoom-, Landbonw- en andere Werktuigen benevens het maken en repareeren van Stoomketels en het smeden van zware stnk- ken voor Molenwerken. Koninklijke Fabriek K BECKER it BUDDINGH, betrokken hoofd van onderwijs, waarnit blijkt, dat zij aan den tot deelname gestelden eisch voldoen. De vrijwilligers van het reservekader reizen naar en van het kamp voor rekening van het Rjjk. De deelnemers onder i en c bedoeld, reizen voor eigen rekening. Allen storten bij aankomst in het kamp als tegemoetkoming in de kosten o.a. voor de voeding, ligging en alle andere uitgaven f 22. Uniform is voor de deelnemers onder b en c genoemd, geen vereisehte. Door deel te nemen aan dit kamp en dit verdient de bijzondere aandacht van hen, die in Januari e.k. voor de militie wordende ingeschreven, nog vóór den 1 dier maand tot het reservekader zouden wenschen toe te tre den vinden zij die nog ongeoefend zijn in den Wa penhandel o. a. gelegenheid het getuigschrift model F te verwerven dat gevorderd wordt om tot eene verbintenis voor het reservekader te kunnen worden toegelaten. Handel met China. Bij de firma J. H. de Bussy te Amsterdam is een extra nummer van »De Indische Mercuur" verschene onder het opschrift Handel met China". Het is geschre-n ven door den heer C. Kraaij en bevat een eerste vervolg op eene voordracht over Reisindrukken uit Oost Azië op handels- en ander gebied", welke hij in November jl. te Amsterdam, op verzoek van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap, gehouden heeft. Systematisch, onder hoofden gerangschikt, worden in dit vChina-nummer" tal van recente statistieken en verdere gegevens behandeld, terwijl eene goede kaart van het land is bijgevoegd. Belangeloos heeft de heer Kraaij een en ander ter opname in »De Indische Mercuur" afgestaan. Het extra nummer, dat kosteloos aan de abonnés van genoemd weekblad wordt toegezonden, is ook voor niet-abmnés verkrijgbaar' en wel h f 0.50 (met kaart.) De inhoud van dit China- nummer is van nut voor exporteurs, importeurs enz., en, in het algemeen, voor een ieder, welke in de toekomst van China belang stelt. Op dit laatste gebied heeft de heer Kraaij, naast zijne eigene zienswijze, ook de meening van tal van andere personen en corporatiën vermeld, waaronder die van de heeren F. M. Knobel, minister-president en consul-gene raal te Peking, en E. D. van Walrée, consul te Shanghai, tijdelijk alhier vertoevende. De heer Knobel verwacht, evenals de heer Kraaij, »dat speciaal op handelsgebied het goede uit het kwade geboren zal worden", doch voegt daaraan toe: op de vraag «binnen hoeveel tjjd? kan ik intusschen voor den oogenblik (24 December »1900) geen pijl trekken.'' De meening (dateerende van 18 dezer) van den heer E. D. van Walrée is o.a. als volgt:«Met den heer Kraaij geloof ik, dat de troebelen van het afgeloopen »jaar geen duurzamen invloed zullen hebben op de ver- »houding tusschen Chineesche en vreemde kooplieden en «dat voor de laatsten nog lange jaren in China een raim «arbeidsveld zal zijn te vindenDe resultaten der »laatste jaren bewijzen, dat onze handel, onder verstan- «dige leiding, nog heel wat meer in het verre Oosten kan doen." p armerend. Een 17-jarig dienstmeisje, dochter van den spoorwegwachter de B., werd den 6 's avonds te vergeefs in haar dienst terug verwacht. Zij bleek de ouderlijke woning tijdig te hebben verlaten, zoodat onmiddellijk werd vermoed dat haar een ongeluk was overkomen. Den 7 's morgens werd het lijk uit het Noord- Hollandsche kanaal, in de nabijheid dezer gemeente, door de politie opgehaald. Hen koe gastronoom. Rit wonderbaar voorval had plaats in de hoofd stad van Schouwen en Duiveland, n. 1. Zierikzee. Terwijl de heer Kenis, confiseur patisier aldaar, bezig was zijn heerlijk gebak klaar te maken, werd hij plotseling opge schrikt door een ongewoon gedruisch. Eene dievegge in de gedaante van een koe was brutaal de bakkerij binnen gedrongen, en deed zich te goed aan de heerlijke taartjes De man was radeloos, het gebak reddeloos. Met veel moeite werd eindelijk deze ongenoodigde gast verwijderd Dit alles had natuurlijk een grooten toeloop van volk tengevolge. Een luid gelach steeg op uit de menigte, toen mevr. de koe onder stokslagen den winkel werd uitgedreven, terwijl neus en mond nog de overblijfselen vertoonden van heerlijken room. Overreden. Te IJselmuiden is den 2 de twaalfjarige eenige zoon van L. van Regteren uit het rijtuig, waarin hij met zijn vader gezeten was, gevallen. De wielen gingen hem over de borst, en de knaap was bijna onmiddellijk dood. De heer J. de P., predikant te Hakkum, zou dezer dagen zijn ouders te Oost-hem bezoeken. In plaats van te wachten tot de stoomtram stilhield stapte de heer P. te vroeg uit, viel en werd door een goederenwagen overeden en gedood. Hij was ongehuwd. De dienstbode van den landbouwer W. Hoolboom te Ede is door den bliksem getroffen. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen. Er bestaat echter alle kans, dat zij in het levon zal blijven. Een hoos. Te Nieuw-Amsteidam (Dr.) is de bijna voltooide Synagoge der Israëlietische gemeente door een windhoos tegen den grond geworpen en nagenoeg geheel verbrijzeld. De kleine gemeente was door giften in staat gesteld voor hare godsdienstoefeningen en onderwijs een eigen gebouw te kunnen krijgen en had gehoopt dit met 1 Juli feestelijk in te wijden. De schade wordt begroot op ongeveer f 500. Zuiderzee. Den 4 werd te Enkhuizen een bijeenkomst gehouden van belanghebbenden en belangstellenden uit verschillende plaatsen langs de Zuiderzee, ter bespreking van de houding, aan te nemen door de visschers tegenover het wetsont werp tot afsluiting en droogmaking der Zuiderzee. O. .m. werden de volgende conclusies aangenomen: 1. de vergadering acht de in het wetsontwerp voorge stelde schadeloosstelling tot het bedrag van 4'/2 millioen gulden onvoldoende zij acht zich gerechtigd, de Regeering voor te liehten omtrent de gevolgen, die het werk voor de visseherij en aanverwante bedrijven zal hebben. 2. de vergadering machtigt de voorloopige commissie, die het initiatief nam tot deze bijeenkomst, de leiding op zich te nemen van het onderzoek omtrent de gevolgen en daarvoor de medewerking te vragen van plaatselijke commissiën. waken. Toen opende ze de oogen, en de buitenwereld drong met geweld binDen in de wereld der droomen. Ze was in haar eigen kamer, geheel omgeven door de schilderijen en boeken, die spraken van haar succès, Een groot gedeelte van haar jaarlijksch inkomen be steedde ze aan boeken, en haar bibliotheek werd steeds aangevuld. Deze boeken en de etsen legden een wel sprekend getuigenis af omtrent de verschillende periode's die ze had doorgemaakt. Wordt vervolgd. Om de spreeuwen van de kersen af de houden. Koopt in den boekwinkel eenige rolletjes serpen tines, waarmee op kermissen en andere volksfeesten jongelui zich zoo kunnen amuseeren. Werpt deze kris kras als een netwerk over uw kerseboomen en ge zult zien, dat de gevleugelde kersendieven zich daardoor laten afschrikken en uw kersen met rust laten. Weest echter niet zuinig op een rolletje. (Hoornsehe Ct.) Tentoonstelling te lionden. Te Londen zal eerlang, op initiatief van verschillende bekende mannen op fabrieks- en handelsgebied, behoo- ende tot verschillende nationaliteiten, een internationaal Handelsmnseum op groote schaal gevestigd worden. Als voorloopster daarvan is aldaar, Brixton Hill 214216 eene Internationale Nijverheids Tentoonstelling georga niseerd waaraan van 6 tot 20 Juli a.s. eene tijdelijke tentoonstelling en wedstiijd van voedingsmiddelen, phar- maceutische producten en hygiëne verbonden is. Tot ge delegeerd Commissaris voor Nederland is benoemd de heer J. Borgerhoff van Sassem, 128 Van Ostadestraat, te Amsterdam oud-commissaris der Int. Bakkerij-Tentoon stellingen, Amsterdam 1894 en Den Haag 1898. Al 14 dagen worden twee jongens uit fPolaun vermist, en men geloofde dat zij zich bij een kermistroep hadden aangesloten. Toen een handelsman nu dezer dagen ter gelegenheid der jaarmarkt te Polann eenige kisten opende, waarmee hij op een feest te Dusseldorf was geweest, werden daarin de lijken der jongens gevonden. Men veronderstelt dat zij zich te Dusseldorf in de de kis'en hebben verborgen, ten einde goedkoop naar huis te komen doch de koopwaar werd te Polaun in een afgeslooten gewelf geplaatst, zoodat de jongens ge stikt zjjn, De Amerikaansche Regeering, zoo wordt uit Was hington bericht, zal een nieuw ontploffingsmiddel invoeren, dat «Maximiet" heet en nog geweldiger uit werking heeft dan het beruchte lyddiet. Landverhuizers. Landverhuizers die aan tuberculose lijden zullen voortaan in Amerika niet meer worden toegelaten. Alle stoomvaartschappijen hebben officieel aanzegging gekregen om vóór de inscheping de longen der landverhuizers te doen onderzoeken. Op een HAXDELiHMTOOB alhier, kan een worden geplaatst, liefst met eenige kantoorwerk zaamheden bekend. Brieven franco letters N. W. bureau van dit blad. India Ceylon THEE- Onderneming. De goedkoopste THEE in 't gebruik is die van bovengenoemde Onderneming. Zij bespaart 25 pet. om hare hooge tannine-gehalte in kracht en geur, 15 pet. in prijs vergeleken met andere Theesoorten. Bijzondere aandacht wordt gevestigd op de Mélange f 1,en f 1,25 per i kilo. Verkrijgbaar te Alkmaar bij H. G. F. W. SPILLENAARHonttil, en J. DE HAAS Oostenbnrgerstraat. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Twee portemonnaie's met eenig geld, een witte zakdoek met eenig geld, een sigarenkoker, een potloodhouder, eeu huissleutel, een krnisje, een dop van een sportkar, drie paraplnie's, een bloedkoralen armbandje, een ge ruite pellerine-mantel, een lantaisie-armband, ean kin derzak met zakdoekje, een kistje wagensmeer, een paar manchetten. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 8 Juni 1901. S. M. S. MODDERMAN Jr. VermistEen zwarte keeshond. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene konnis, dat de tot invulling bestemde formu lieren voor de opgave van CANMIRATHN voor de verkiezing van twee leden van den HEMEEN- TEKAA» voor elk der drie districtenwelke gehouden zal worden op llinsdag, den 2ö Juni a.s., ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn gesteld van 11 Juni e.k. af tot en met den dag der verkiezing, op alle werkdagen van 's morgens 9 tot 's na middags 2 uur. Alkmaar De Burgemeester voornoemd 8 Juni 1901. G. RIPPING. Loop der bevolking en gezondheidstoestand te Alkmaar, over Mei 1901. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Mei 19018946 mannen en 9450 vrouwen, te zamen 18396 personen. Geboren werden: 19 jongens en 15 meisjes, samen 34 kinderen, dat is 22.2 per 1000 per jaar. Als levenloos aangegeven werd ingeschreven 1 kind van het vrouwelijk geslacht. In deze maand overleden 10 mannen en 12 vrouwen, samen 22 personen, dat is 14.3 per 1000 per jaar. Aan besmettelijke ziekten overleden 1. 1 Geval van roodvonk werd geconstateerd. Het sterftecijfer, dat voor Alkmaar 14.3 was, bedroeg voor Rotterdam 18.8, 's-Gravenhage 14.8, Amsterdam 16.9, Utrecht 19.7, Groningen 17.6, Antwerpen 15.5, Parijs 21.1, Londen 17.1, Weenen 20.1, Mfinchen 24.7, Ham burg 15.9, Keulen 22.5, Bern 14.5, Christiania 14.6 Moskou 28.5, Brussel 17.6, Berlijn 17.5, Petersburg 27.5 Dublin 31.2 en Edinbnrg 21.7. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar van den 30 Mei 1901 is het huwelijk, bestaande tusschen MAARTEN HOEK, koopman, wonende te Gallantsoog en TRIJNTJE VRIESMAN, wonende te Aalsmeer, ont bonden verklaard door echtscheiding, met alle wettelijke gevolgen van dien. Alkmaar, De procureur van eischer, 8 Jnni 1901. Mr. W. C. BOSMAN. Lijdt U aan' Brand, Jeuken, Uitslag, schrjjnt uwe huid door transplreeren, scheren, Invloed van Zon, wind en weer 1 Polmo Hnldpoeder lenigt en verlicht spoedig. Alleen in busjes met signa ture v. The POLMO Co New-York. Prijs 65 en 20 cent. Bij J. A. BASIE, AlkmaarJ. TILBRI, den Helder LUSSENBERG, Enkhnizen DE BOER, Hoorn D. SIC- KERMAN, Wormerveer Hoofdagenten VAN HENGEL Oo., Amsterdam. „Bicderland en Oranje" beveelt voor de aanstaande verkiezing voor twee leden voor de Provinciale Staten met aandrang aan de heeren EN Namens de Anti-Rev. Kiesveieeniging, A. GOEDE Dz., loco Voorz. H. WOLZAK Gz., Secr. Kiesdistrict ALRUAAB. Bij de a.s. stemming op üinsdag 11 Jnnl noo- digen wij u dringend uit op den heer uw stem uit te brengen te Alkmaar die wij u met vol vertrouwen aanbevelen als een man waardig in dat lichaam een plaats in te nemen. HET BESTUUR der «Alkmaarsche Arbeiders-Kiesvereeniging. van de alom vermaarde echte Aïkmaarsche Jon gens alsmede Zandtaartjes, gevulde Hoeken enz. P.S. Voor alle mogelijke bestellingen voor elke ge legenheid de banketbakkerij betreffende blijft ondergeteekende zich beleefd aanbevelen. Accurate en billijke bediening. Bankethakker. Gevraagd voor den tijd van ongeveer balt Jnli tot ongeveer half Augustus eene NETTE ZIT- en L A A P- Ii A M E K met of zonder pension, voor een HEER en DAME. Brieven franco, onder lett. E.M., aan het bnreau dezer Courant. go lied en nauwkeurig. r, ARNHEM, Weeg- en Meetwerktuigen,

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6