Laatste Berichten. Nederland. Stadsberichten. Stremming van het verkeer. XX er s t e m m i n g- Gemeenteraad van Alkmaar. IMnsdag IS Juni Kantongerecht te Alkmaar. B Li R (t E tt L U K E 8 T A JS 0. het voor hen gemakkelijk genoeg. Het Engelsche leger is veel te langzaam in zijn bewegingen, en de Boeren weten precies waar en wanneer zij ons te verwachten hebben". Verwonderlijk is het inderdaad, dat Engeland, dat in dezen oorlog reeds zoo menige harde les kreeg, nog immer niet geleerd heeft, dat deze weg van wreedheid en barbaarschheid allerminst leidt tot het zoo gewenschte einde van den krijg. Den 12 had bij gelegenheid der Horse Gnardsparade te Londen de uitreiking plaats van eereteekenen voor belangrijke krijgsverrichtingen op het slagveld in Zuid- Afrika. De Koning, in gezelschap van de Koningin, reikte zelf de medailles uit. Er waren meer dan tweehonderd officieren en drie duizend man, die de medaille ontvingen. De eerste, die bet eereteeken ontving, was lord Roberts, dan volgde lord Milner, Ian Hamilton, de hertog van Marlborough, G. H. Marshall, Redvers Bulier, C. Warren, A. Hunter, T. Kelly-Kenny, H. L. Smith Dorrien en A. H. Paget. Ook een aantal vreemde militaire attachés, o.a. die van Rusland, Frankrijk, Spanje, Italië, Turkije, Duitschland, Ver. Staten, Oostenrijk en Japan ontvingen de medaille. 5BUID-AFRIKA. Behalve de steeds weder opduikende en telkens opnieuw gelogenstrafte berichten, dat de Boeren den oorlog nu werkelijk moede zijn, is er van het oorlogs terrein eigenlijk geen nieuws alleen de verlieslijsten be wijzen, dat er nog veel geschiedt, dat de Engelsche be lastingbetaler niet weten mag. Zoo maakt de lijst van den 12 melding van drie gesneuvelden, waa'-van 1 officier,en 31 gewonden, zonder vermelding van plaats. Verder zijn weer 38 zieken gestorven tengevolge van ziekten en wonden. En het politiekorps van g neraal Baden Powell heeft reeds zooveel verliezen geleden, dat de regeering weer 1000 man heeft moeten oproepen om de gelederen aan te vullen. Baden Powell's troepen zijn het beruchte korps waar van de mannen geen loon, geen voedsel en geen kleeren krijgen. jVeiierland en de Zuld-Afrlkaansche Republieken. Den 14 kwam in Den Haag nit Brussel aan Me vrouw Botha. Zij reisde in gezelschap van den heer A. Fischer en diens beide zoons. Onk had zij haar zoontje bij zich. Ter ontvangst waren aan het HollandscheSpoor station de heeren Grobler, de Bruyn jhr. Sandberg Canneel vice-consul. De ontmoeting tusscben de echt- genoote van den commandant-generaal en de Zuid-Afri- kaansche heeren was zeer hartelijk. Een onderhoud met President Km ger zou vermoedelijk denzelfden dag nog plaats hebben. Dr. Leyds was reeds den vorigen avond uit Brusse aangekomen. De reis van mevrouw Botha. BRUSSEL, 14 Juni. Een telegram nit Londen aan het blad »Le Soir" meldt, dat mevrouw Botha geen week in Den Haag zal zijn of een merkwaardige gebeurtenis zal plaats hebben. Na het bezoek van mevrouw Botha zal president Krnger een verklaring afleggen, die een beslissende stap zal zijn naar den vrede. De pest te Kaapstad. KAAPSTAD, 14 JudL Sinds het uitbreken van de pest, is het heden voor 't eerst dat er geen geval is geconstateerd. Ken schandaal ln de Frans.che Kamer. PARIJS, 14 Juni. In de Kamerzitting werd heden, tijdens de beraadslaging over den toestand van Algiers, door Drumont gezegd, dat de prefect van Algiers een schandelijk en eerloos wezen is, en dat in de regeering geschandvlekte personen zitting hebben. Drumont werd hierover tot de orde geroepen, en daarna werd met groote meerderheid over hem de censuur uitgesproken met tijde lijke uitsluiting. Drumont weigerde de tribune te verlaten, waarop de zitting geschorst werd en de militaire com mandant met een afdeeling troepen op verzoek der quaestoren, de zaal binnentrad. Drumont werd uitgeleid onder den kreetLeve het legerWeg met de Joden -Te Keewwarden is een veertienjarige loodgieters knecht, die eenige werkzaamheden verichtte in de goot van het Nieuw Sint-Anthony-Gasthuis, naar beneden gevallen :met de hartstreek in een der punten van het ijzeren hek van dat gebouw. Hjj was onmiddellijk dood. Het Gerechtshof te 's-Graventaage heeft gehand haafd de vrijspraak van den kleermaker Van Poelgeest van de aanklacht van ontvoering van de knaapjes Van Wezel en Endlich. Te Beemster werd sedert eenige dagen zekere G. vermist, die aan vlagen van verstandsverbijstering leed. Thans is zijn lijk in eene sloot gevonden. Te Rotterdam is ten huize van den heer Van Eek, door een ongeluk met een petroleum! oestel, de 18-jarige dienstbode in brarid geraakt. De heer en mevrouw Van Eek, die ter hulp snelden, kregen aan beide handen ernstige brandwonden. Het meisje snelde in baren angst de straat op, waar haar de kleeren van het lichaam brandden, totdat zij eindelijk ineenzakte. In hopeloozen toestand is zij naar het Ziekenhnis vervoerd. Men vreest voor haar behoud. Paarden voor 't Kngelsche leger. Uit Maas en Waal schrijft men aan de»N. R. Ct." Fransche kooplieden bezochten in de laatste dagen deze streek, om paarden te koopen voor het Engelsche leger, paarden van 3 tot 8 jaar. Zij moesten er 4000 hebben. Ken onrustige nestelplaats. Eenige dagen geleden vond een arbeider aan de spoorlijn van Dordt naar Gorknm het nest van een leeuwerik op ongeveer 1 M. afstand van de rails. Het diertje zieh ontdekt ziende, vluchtte en kwam niet meer in het nest terug. Honderden spoorwagens, die er dage lijks met donderend geraas passeerden, vreesde het niet doch een mensch deed het de vlucht nemen. Schragen. Mej. M. Koot, alhier, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als rijks-telefoniste. -j- In eene den 14 alhier gehouden vergadering van de onderwijzers en de plaatselijke schoolcommissie werd de rijtoer besproken die de oudste leerlingen der beide scholen den 18 naar Schoorl zullen maken. Het feest voor de jongere kinderen werd bepaald op den 28 en zal bestaan in eene feestviering in aansluiting met de kermis die hier dan juist gehouden wordt. Haringcarspel. Tijdens een kortdoch vrij hevig onweder dat den 13, 's morgens, boven deze ge meente woedde werden van den landbouwer N. Groot te Tnitjenhorn twee koeien in de weide door den bliksem gedood. Voor den gemeenteraad treden dit jaar af de heeren W. Govers en W. Keesom. De heer Goversdie tevens wethouder is, heeft verklaard, zich niet meer verkiesbaar te stellen. Alkmaarschc Bad- en zweminrichting. In de week van den 8 tot en met den 14 zijn in de Bad- en Zweminrichting alhier genomen 356 baden door heeren, 35 door dames 147 door onvermogenden en 19 door weezen Hoogste temperatuur van het water 69°, laagste 63" Fahrenheit. Gewapende Dienst. Blijkens achterstaande advertentie zal op dinsdag den 18 en woensdag, don 19 de jaarlijksche col lecte plaats hebben ten behoeve van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in Nederland. Ongetwijfeld zal deze hoogst nuttige in stelling den milden steun der ingezetenen ondervinden. Muziekuitvoering Stadsliont. Door het Stedelijk Muziekkorps zullen op zondag, den 16, 's avonds 7 uur, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1.»Les patriottes beiges", pas redon- blé militaire 2. »Ungarische Lustspiel Ouverture" »Weauer Mad'ln", Concert Walzer 4. Fantaisie dramatique, sur des motifs de l'opéra »Les Huguenots" O— 5. Ouverture zur Oper »Die Felsen- miihle zu Estalières" 6. Fantaisie sur des motifs de l'opéra »Le coeur et la main" l.a. »La serenata" (Der Engel") lied b. Schwedischer Biölopsmarsch" 8. Eine Concert-Reise", Potpourri Stedelijk Muziekkorps- Den 18 herdenkt de heer A. Tonneman den dag, waarop hjj vóór 25 jaar bij het Stedelijk Muziek korps in dienst trad. Op don avond van dien dag zal den jubilaris een serenade worden gebracht. M. Reuland. Kéler Béla. C. M. Ziehrer. Meyerbeer. C. G. Reissiger. Ch. Leeocq. G. Braga. A. Södemann. A. Reckling. ONDERTROUWD. 14 Jnni. Cornelis Plugboer en Johanna Hendrika Ere- deriks, beiden te Hoorn eerstgen. onl. te Alkmaar. Johannes Martinns Rejnders, alhier en Johanna Greidanus, te Znidscharwonde. 15 Cornells Kan wednr. van Catharina Elisabeth van Weelderen, te Zuid- en Noordschermer, en Neeitje Trompé, wed. Hendrik van Leijen, alh.er. GEBOREN. 14 Juni. Tieze, z. van Jan Terluin en Froukje Klazinga. Nicolaas Cornelis, z. van Johannes Stuijfbergen en Neeitje Vreeker. OVERLEDEN. 14 Juni. Dirk Kos 68 j. en 11 m. Klaas, z. van Hendrik de Hoer en Maria Ho vis, llj.en5nf. R&fiSRKLASfTAG. Bij bovengenoemde Vereeniging is in deze maand reeds voor twee patiënten aanvraag gedaan. Men heeft eerst dan recht op onderstand voor een patient, indien f 32 bij het hoofdbestuur te Utrecht is gestort, en tot nn toe is er nog slechts f 7,50 nit- Alkmaar ingekomen. Ondergeteekenden bevelen daarom met vriendelijken aandrang de belangen van R. B. aan bij hendie plan hebben dezen zomer een reisje te maken en ook bij hen, die, hoewel thuis blijvende, voor herstel van anderen wel iets willen geven. S. M. MAOLAINE PONT. C. MOLTZER-BOEKE. J. COHEN STUART. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat het ver keer te land en het verkeer te water voor schepen met staanden mast over en door de brug ln de OHdegracht tegenover het Kleuwland op Maandag 17 en iOlnsdag IS Juni e. k. zal zijn gestremd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter, 15 Juni 1901. O. D. DONATH, Secretaris. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat op Donderdag, den 27 Jnni a.s., eene herstemming zal plaats hebben ter benoeming van e e sa lid van de Tweede Kamer der Straten-Generaal voor het kiesdistrict ALKMAAR en wel uit de volgende candidaten FOKKER Mr. E. 's Graven hage. OOSTERBAAN N. Naarden. De stemming vangt aan des morgens 8 men en duurt tot des namiddags 5 uren. Het stembureau zal zitting houdenle stemdistrict in de Besognekamer in het Stadhuis2o stemdistrict in de 2e gemeenteschool aan de Oudegracht tegenover het Wildemanshofje, 3e stemdistrict in de Onderofficierskamer in de Nieuwe Doelen in de Doelenstraat. De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Straf recht lnidt aldus Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar De Burgemeester voornoemd 15 Juni 1901. G. RIPPING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR roept de leden van den Gemeenteraad op tot bijwoning eener verga dering op Woensdag, 19 Juni 1901, des namiddags te één uur ten einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten. De Burgemeester G. RIPPING. 1. Lezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Financieele voorstellen van B. en W. tot sluiting van den dienst 1900. 3; Voorstel van B. en W. tot overneming van straten op een bouwterrein van den heer C. Schipper. (Bijlage no. 36). 4. Voorstel van de Commissie tot de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financieelen aard tot goed keuring der rekening van de dd. schutterij over 1900. (BjjJage no. 38). 5. Als voren, de rekening der Algemeene bewaarschool. (Bijlage no. 39). 6. Als voren, de rekening der gem. gasfabriek. (Bijlage no. 40). 7. Voorstel van B. en W. in zake gaslevering aan inge zetenen van Heiloo. (Bijlage no. 41). 3. Als voren, naar aanleiding van een adres van den heer Doorn, in zake uitbetaling jaarwedde als leeraar der B. A. S. (Bijlage no. 42). 9. Als voren tot oninbaarverklaring en verhaalbaar stelling van posten hoofdelijken omslag en straatbelasting. (Bijlage no. 43). 10. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. (Bijlage no. 44). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene konnis, dat de jaarlijksche collecte voor het Fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Neder- landen zal plaats hebben op en zoo noodig op Woensdag 19 Juni a.s. Uit het laatste jaarverslag blijkt De opbrengst der Jaarlijksche Collecte bedroeg- f 19125,631/2 of f950,92 minder dan een jaar te voren. »Volgens het algemeen verslag, dat in Juli j.l. werd uitgebracht, werd aan gratificatiën en toelagen aan 139& vdeelgerechtigden uitgekeerd eene som van f 60613,96-, vwaaronder begrepen is eene sóm van f 11038,91, die »boven de gewone gratificatiën aan 300 verminkten van »Atjeh en 1 weduwe van een gesneuvelde bij Atjeh werd v verstrekt nit het geschenk van Z. M. den Koning. Al deze gelden kwamen ten bate van »359 verminkten nit Oost-Indië, »6 verminkten nit den strijd tegen België. »787 infirmen en »246 oud-strijders van België. sDeze cijfers toon en aan dat het Fonds steeds vaort- »gaat binnen de grenzen der categoriën, den verminkten krijger en den oud-soldaat een stoffelijk blijk van waar- vdeering zijner diensten aan te bieden, in den vorm van »eene jaarlijksche gratificatie, nevens zijn militair pensioen »of gagement. l\Jaar het is wenschelijk, dat door eene.ruime vopbrengst der collecte en eene daarmede gepaard gaande verbetering van den financieeleu toestand, eene uitbrei- »ding der catsgoriën mogelijk wordt gemaakt. De thans «daaraan gestelde grenzen zijn zeer eng, hoe dikwijls vkomt de pijnlijke noodzakelijkhera niet voor, dat niet voldaan kan worden aan aanvragen van verdienstelijke »ond-militaiïen, omdat de voorwaarden van opneming »in het fonds zoo moeilijk moeten worden gemaakt. »Het komt ods gewenscht voor dat ook hierop eens wordt gewezen. Het karakter der Gollecte en het doel van »het Eonds zullen daardoor in een beter licht worden ge- vsteld. Wij vleien ons dat ieder Nederlander de bereiking »van dat doel wil helpen- bevorderen en zjsh op nieuw opgewekt zal gevoelen het Fonds naar vermogen te «steunen. «Het aantal dergenen, die solliciteeren om als deelge- «rech-tigden in het Fonds te worden opgenomen, doch «daarvoor nog niet in aanmerking kunnen komen, be- vdraagt 655. «Moge de uitslag der te honden inzameling hetbewjjs «leveren dat de belangstelling in onze Stichting niet ver- «flauwt, niettegenstaande in dezen tijd voor andere doel- einden zoo vaak een beroep op de liefdadigheid onzer «landgenool-en wordt gedaan. Aan menig sollicitant zal «dan het uitzicht worden geopend weldra eene onder- »stenning te genieten". Gaarne wordt daarom aan het honden dezer collecte herinnerd en worden de ingezetenen dringend uitgenoo- digd haar mildelijk te bedenken. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar G. RIPPING Voorzitter. 15 Juni 1901. O. D. DONATH, Secretaris. Zitting van 14 Juni 1901. 0. K., Alkmaar, dronkenschap, f 3 boete of 3 dagen hecht. W. de G. Jz., A. Z. Ez., H. S. Az., K. B. Jz., M.Z Ez., C. Z. Ez., Egmond aan Zee, strooperij, de le f0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e f 3 boete of 4 dagen hecht., de 5e f 2 boete of 3 dagen hecht., de 6e f 2 boete op 1 dag hecht. J. H. Jz. M. J., Bergen, overtreding art. 461 wetb. v. strafrecht., de le f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 0.50 boete of 1 dag hecht. M. W., Alkmaar, overtreding arbeidswet, f 1 boete of 1 dag hecht. H. de V., Alkmaar, naclitrustverstoren, f 3 boete of 2 dagen hecht. B. H., Alkmaar, overtreding Provinciaal Reglement, f 1 boete of 1 dag hecht. J. de G. Jz., J. Z. Ez., J. G. V., Egmond aan Zee, C. W., Wijk aan Zee, T. W., Sint Maarten, jachtwet overtreding, de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 2