Herhaalde oproeping. Onderwijzeres, Honderd en derde jaargang. 1901. ZONDAG 23 J U N I. SCHUTTERIJ. Gemeente- en Polder besturen in IVoordholland FEUILLETON. Kantongerecht te Alkmaar. bevonden Uoor werpen. Nederland. Annie E. Holdsworth. Schrijfster van „Dolores." Uitslag herstemming Provinciale Staten (kiesdistrict Alkmaar). IVO. 74. Tweede blad. ILkHAABSCHE COURANT. Deze Courant wordt Binsdag-, Honderd» g- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar t 80franco door het geheele rijk f 1, 3 Nnmmers f 0,06. Afzonderlijke nnmmers 3 ets. Telefoonnummer3. Prijs der gewone advertentlen Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de Uitgevers HBRMs. COSTER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter kennis der ingeschrevenen voor de Schutterij van dit jaar dat de alphabetische naamlijst van de per sonen, die aan de loting van dit jaar zullen deelnemen, voor een ieder ter visie ligt ter gemeente-secretarie, van heden tot den dag der loting, des morgens van 9 tot 2 ure opdat een ieder in staat zou zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mochten voorkomen, die daarop nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan kennis te geven aan de Commissie voor de loting genoemd bij art. 11 der wet, met last om zich op Zaterdag 39 Juni a. e., namiddags 1 ure, te bevinden op het Raadhuis dezer gemeenteten einde aldaar voor den dienst der Schutterij te loten, en redenen van vrijstelling hebbendedie alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot hare staving bij de wet gevorderd voor zooveel noodig uiterlijk binnen drie dagen na de loting over te leggen aan het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar G. RIPPING Voorzitter. 19 Juni 1901. C. D. DONATH, Secretaris. werden beleefdelijk ultgenoodigd een lakaf druk hunner tegenwoordige en, zijn die nog aanwezig, hunner vroegere zegelstempels te willen doen toekomen aan de Commissie van Toezicht op het Stedelijk Museum te Alkmaar. De Commissie voornoemd, C. W. BRUINVIS, Voorzitter. C. D. DONATH, Secretaris. Herplaatsing wegens misstelling. Aan de MEISJESSCHOOL te ALKMAAR (Hoofd Mej. J. H. Pruim) wordt gevraagd eene in 't bezit van twee taaiakten bij voorkeur Engelsch en Duitsch. Geschiktheid tot het geven van Zangonderwijs strekt tot aanbeveling. De jaarwedde bedraagt f ÏOO, die na 2, 4 en 9 dienstjaren telkens met f 50,kan worden verhoogd. Het bezit der hoofdakte geeft bovendien aanspraak op eene verhooging van f 100,—, terwijl voor het bezit eener akte M. O. in de gevraagde talen f 50,— meer wordt toegekend. Stukken (adres op zegel) in te zenden aan het Ge meentebestuur vóór of op 30 Juni a.s. haar imam VAK 8) Hij nam zijn lorgnet van zijn oogen, en schoof met een kort verlegen lachje zijn papieren op zij. Achterover in zijn stoel geleund, koos hij na zorgvuldige studie van alle sigaren in zijn koker er een nit. Hij keek naar de kringetjes van rook zooals ze opstegen en om zijn hoofd krinkelden, en zijn gedachten werden meer samenhangend. «Wat is dit meisje voor je, wat eenige vrouw ter wereld Catharina stond in de houten lijst zijner voor- oordeelen nn zag hij het lijstje, en miste de schilderij Toen zijn sigaar was opgebrand, nam hij zijn pen weer op, terwijl zijn mond zich plooide tot een glimlach, met een gevoel half van spijt, half van verlichting. Het meisje was niets voor hemhij had nooit over haar gedacht. Hij zette zijn lorgnet recht en begon weer met opgewektheid aan zijn werk. Een klein, wit gezichtje in een kring van rook, fladderde als om hem te bespotten maar al door tnsschen de figuren in. Onderwijl was Catharina van haren onnibns afgestapt en ijlde langs een der straten, die van het Strand naar de Embankment leiden. Hier was de Scribblerscinb voor letterkundige vrouwen, journalisten en jonge roman schrijfsters. Ze begaf zich dadelijk naar de lees-zaal, waar zo haar artikel schreef, en ging van daar naar een grooter ver trek. De overheerschende tint was daar groen, de kleur ook van de palmen, de kussens en 't karpet. Een bezoeker, die wat los van tong was een man had gezegd, Zitting van 21 Jnni 1901. C. G. Pz., L. K. Az. on M. V. Wz., Egmond aan Zee, A. S., Zijpe, en B. J. H., Alkmaar, dronkenschap, de le en 5e ieder f 2 boete of 3 dagen hecht., de 2e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 6 boete of 3 dagen hecht. L. B. Jz., Egmond aan Zee, overtreding art. 461, wetb. v. strafrecht, f 2 boete of 3 dagen hecht. C. v. V., Heerhugowaard, het in staat van dronken schap de orde verstoren, f 3 boete of 2 dagen hecht. W. P. Dz., Egmond aan Zee, overtreding provinciale verordening, f 3 boete of 2 dagen hecht. J. v. D., Alkmaar, overtreding veiligheidswet, 1 1 boete of 1 dag hecht. C. J. G., Limmen, overtreding jachtwet, f 1 boete of 1 dag hecht. E. Z. Kz., A. P. Phz., B. P. Phz. en P. S. Hz., Eg mond aan Zee, strooperij, do le f 2 boete of 4 dagen hecht., de 2e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 3e en 4e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. A. H., Scboorl, W. J. S., P. M., J. v. D., L. S., W. S., A. L., J. F. v. R., J. G. K. en P. B., Alkmaar, overtreding politie-verordening, de le5e, 8e, 9e en 10e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 6e en 7e ieder 0.50 boete of 1 dag hecht. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een strik waarop een broche een rozenkrans in etui een insigne aan een linteen kinderschoentjeeen hon denhalsband een knop van een parapluieeen wit boe nen naaldenkoker met naalden een hangsloteen merk lap een lederen paardenhalstereen hondenhalsband een damespa apluie. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 21 Jnni 1901. S. M. S. MODDERMAN Jr. Te Zijdewind is de boerderij van P. Boermans eene prooi der vlammen geworden. Twee heerenpaaiden, welke op hnnr stonden, kwamen mede in de vlammen om. Gevecht tusschen koe en os. Te Eldik bij Doodewaard wist een os in eene vreemde weide te komen. Hij viel daar eene melkkoe aan en er ontstond een hevig gevecht. Vóór de dieren gescheiden konden worden, doorboorde de os met een zijner horens den schedel der koe, zoodat de hoorn diep in de her senen doordrong en de dood onmiddellijk volgde. Gemeente. Aantal kiezers. Geldige stemmen, (le Stemming.) Geldige stemmen. (Herstemming.) Mr. H. Boelmans ter Spill. Jhr. Mr. P. van Foreest. N. Glinderman. Mr. J. P. Kraakman. Akersloot 298 268 283 144 139 139 136 Alkmaar I 846 725 778 465 408 303 304 II 944 786 855 456 419 386 371 UI 628 503 575 374 325 203 194 Castricum 348 332 339 37 34 293 299 Egmondb. 290 272 I. 146 II. 140 48 24 46 25 97 112 96 115 Egm. a. Zie 240 198 182 151 138 31 33 Heemskerk- 438 412 430 109 110 318 317 Heiloo 336 246 308 125 155 162 157 Limmen 221 206 214 41 43 167 173 Oudorp 113 92 102 36 35 61 67 Uitgeest 455 398 429 248 237 172 181 5157 4438 4781 2258 2114 2444 2443 dat aan de combinatie van de groene kamer en de blauw kousen de gele tint was toe te schrijven van de gewrochten der fantaisie dier dagen. Catharina wierp zich in een der groote leuningstoelen, en bleef glimlachend met gesloten oogen daarin liggen. Haar hart had zijn rustpunt gevon den in den blik, dien ze bij verrassing uit Fraoklins oogen had opgevangen. Een meid kwam en ging om de theetafel in orde te brengen het was de wekeljjksche ontvangdag. Catharina beweerde altijd, dat ze deze bijeenkomsten vervelend vondmaar ze gaven haar stof voor haar arti kelen. Letterkundige en jonrnalistische gesprekken, modes, praatjes over kunst vulden de kamerzij luisterde toe en verzamelde zoodoende copy. Tegen 4 uur begonnen de kamers zich te vullen. Er waren een paar mannen onder, die kwamen voor een kopje thee en voor wederzijdsche complimentjes. Goed gekieede vrouwen met gelukkige gezichten liepen af en aan. Kenrig gekieede vrouwen met bleeke gezichten en moede oogen namen de sofa's en leunstoelen in. De vrouwen, die er zoo gelukkig uitzagen, waren nog op weg naar het snccès de andere warea er reeds. Er was ook nog een andere klasse van schrijfsters, zij, die gebrek leden maar deze waren geen leden van de clnb. Zoo er al eens een enkele als gast aanwezig was, dan kon men haar herbennen aan haar zorgvuldige klee ding en onbezorgde vroolijkheid. Catharina had zich eens voor eene geïnteresseerd, een levendig vrouwtje, wier geestigheden nog werden aangehaald in de clnb, een jaar nadat ze bij de Waterloo- brug verdronken «vas. Sedert dien tijd had Miss Fleming wel gezorgd nooit meer al te diep door te dringen in de reden der vroolijkheid van eenige vrouw. Na zat ze in een hoekje achter een groote caoutchoucplaut, maar ze bleef daar niet lang verborgen. Een zware dame met zeer roode wangen on zeer zwarte oogen kwam op een plompe manier naast haar zitten en begon zeer lnid te lachen. «Dus zit n hier, Miss FlemingIk heb overal naar u gesnuffeld. Ik wou u eens feliciteeren." »Zoo" hijgde Catharina, met een gevoel alsof die harde stem de armen om haar heen had geslagen en haar zou smoren. »Jadie artikelen in de »Flight", Ze zijn wezenlijk uitstekendMeesterlijk!En u hebt verleden week in South Place gelezen Ik heb er alles van gehoord Daarmee ook wel gefeliciteerd »Ja, dat willen wij allen, Miss Fleming", zeide een slank, elegant vrouwtje aan den anderen kantik ben er bepaald trotsch op, zulk een beroemd persoontje te kennen, wezenlijk »Hoor eens, Miss Vincent," rolde de zware stem, »u moet niet praten vóór ik met Miss Fleming klaar ben 't Gebeurt zoo zelden En ik heb iets heel gewichtigs »Ik geef u twee minuten," zeide Miss Vincent schert send, en trok zich terng als een voortvluchtige schaduw vervolgd door de zon. Catharina wendde zich tot de zon: »U hadt iets gewichtigs? «Ja, zoo is het. U weet, ik heb een hekel aan krui wagens dat vind ik onzedelijk Maar zoo'n klein keurig woordje van waardeering Boven dien, als je niet op den kruiwagen zit, dan raak je er onder Dat zei ik van daag nog tegen mijn uit gever, en hij was het geheel met mij eens En ge weet, nw stukken worden overal aangehaaldja, zekor, kijk maar niet zoo bescheiden Nog onlangs zag ik in den trein een man er een lezen. Nu, daar moet je net om komen bij de mannen, om de dames- brieven in de courant te lezen Zijn de twee minnten om, Miss Vincent? Ik ben nog niet eens begonnen Wat ik maar zeggen won is dit. Kondt u niet een paar woordjes aan me wijden, aan mezelf en mijn nieuw boek «Groene narcissen'' Ik hoor, dat 't beste is, dat ik ooit gemaakt heb Zeg maar wat u wil over me het doet altijd goed. Beschrijf mijn figuur; mijn corset is 72, maar zeg maar 60. 't Kan me niet schelen w a t u zegt, a 1 s u maar wat zegt Wilt u Dank u heel hartelijk. Is u voor Zondag al bezet Kom eten toe, Ja, Miss Vincent; ik ben klaar."

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 5